Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

33. Rocznica kanonizacji św. Maksymiliana

W niedzielę 4 października, w Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, w Oświęcimiu przeżywaliśmy 33. rocznicę kanonizacji duchowego syna św. Franciszka z Asyżu – o. Maksymiliana M. Kolbego. Uroczystościom przewodniczył J. E. ks. bp. Roman Pindel – ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej, której św. Maksymilian jest patronem.

O godz. 10.00 delegacje z kwiatami, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele duchowieństwa i zgromadzeń zakonnych złożyli kwiaty w byłym KL Auschwitz: na placu apelowym, pod ścianą śmierci oraz w bunkrze głodowym o. Maksymiliana. Złożeniu kwiatów towarzyszyła cicha modlitwa.

Następnie zgromadzeni udali się do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu, gdzie o godz. 11.00 sprawowana była uroczysta Msza święta w rocznicę kanonizacji Męczennika Miłości. W okolicznościowym kazaniu ks. bp ukazał oczyszczającą i uszlachetniającą rolę cierpienia w życiu człowieka.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa dekanatu oświęcimskiego, klerycy seminarium bielsko żywieckiego z Krakowa wraz z wychowawcami, Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, Córki Matki Bożej Bolesnej, Franciszkanie z Harmęż oraz przedstawiciel władz samorządowych miasta Oświęcimia i Starostwa Powiatowego.
PC

.