Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Archiwum miesiąca: Luty 2017

Rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana

14.08.2017 - Uroczystości w rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana w KL Auschwitz

Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Centrum św. Maksymiliana - święto narodzin dla nieba naszego patrona św. Maksymiliana M. Kolbego. Rozpoczynamy w kościele parafialnym w Harmężach nabożeństwem „Transitus” o godz. 8.00. Po nim w pieszej pielgrzymce udajemy się w atmosferze modlitwy i refleksji do byłego KL Auschwitz, gdzie o godz. 10.30 przy bloku śmierci uczestniczymy w Uroczystej Mszy świętej.

Rekolekcje dla młodzieży

10.08. – 14.08.2017 - Rekolekcje MI dla młodzieży

Rycerstwo Niepokalanej zrzesza w swych szeregach nie tylko osoby starsze, ale równie młodzież. To z myślą o młodzieży ponadgimnazjalnej, studentach i młodzieży pracującej, co roku w sierpniu organizowany jest turnus rekolekcyjny.

Czas wspólnego przebywania, modlitwy, zabawy, refleksji. Nie trzeba być Rycerzem Niepokalanej, ale podczas rekolekcji jest okazja wstąpić w szeregi Rycerstwa.

Rekolekcje kończą się w Uroczystość męczeńskiej Śmierci o. Maksymiliana piesza pielgrzymką do obozu i Mszą świętą przy bloku 11, bloku śmierci.

Rekolekcje MI dla dorosłych

06.07. – 09.07.2017 - Rekolekcje MI dla dorosłych

Jak każde rekolekcje, tak i te nastawione są na duchową refleksję nad swoją wiarą, na duchowy odpoczynek oraz na spotkanie z Bogiem i drugim człowiekiem. Wspólna liturgiczna modlitwa, czas na indywidualną refleksję, konferencje duchowe, połączone z pięknym otoczeniem zieleni lasów i łąk oraz jezior sprzyja duchowemu odpoczynkowi. A wszystko to w duchu maryjnym i kolbiańskim.

Czy rekolekcje są tylko dla członków MI? Nie. Co roku na zakończenie rekolekcji kilka osób przystępuje do stowarzyszenia powierzając swoje życie Matce Bożej Niepokalanej.

Spotkania Liderów MI

Spotkania liderów - organizowane w Centrum św. Maksymiliana od 2008 r. są przeznaczone dla aktywnych członków Rycerstwo Niepokalanej, którzy pełnią w swoim wspólnotach funkcję prezesów, animatorów, bądź liderów.

Spotkania mają na celu pogłębienie duchowości osób, które są odpowiedzialne za formację w swoich wspólnotach, pomagają kapłanowi w ich prowadzeniu, biorą na siebie większą odpowiedzialność za wspólnotę MI do której należą.

W programie oprócz wykładów poszerzających horyzonty wiary, jest czas na wspólną modlitwę oraz na integrację z członkami MI z innych wspólnot. Spotkanie w 2016 r. ma być pomostem pomiędzy Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia, a duszpasterskim wezwaniem do głoszenia światu Ewangelii. Tytuł tegorocznego spotkania: „Idźcie i głoście światu Boże Miłosierdzie”.