Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

„Napełnieni Duchem Świętym”

​„Napełnieni Duchem Świętym”

To motto XVII Dni Kolbiańskich w Harmężach i wielka duchowa uczta. Patronat Katedry Kolbiańskiej Wydziału Teologicznego św. Bonawentury – Seraphicum w Rzymie i Ks. Biskupa Romana Pindla Ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej nadał temu wydarzeniu w dniach od 20 -22.04.2018 r. bardzo uroczysty charakter.

Wysoki poziom głoszonych konferencji przez o. prof. dr hab. Grzegorza M. Bartosika OFMConv z Niepokalanowa, o. dr Piotra Gryziec OFMConv, ks. dr hab. Wacława Siwaka pięknie ubogaciły naszą wiedzę o Duchu Świętym w doświadczeniu i nauczaniu św. Maksymiliana, Duchu Świętym w życiu chrześcijanina i w wyjątkowy sposób przedstawiono nam Maryję jako Oblubienicę Ducha Świętego.

W sobotni wieczór jednoczyliśmy się w modlitwie na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył J.E. ks. Bp. Roman Pindel. Życiowego świadectwa Pana Jana Budziaszka z Krakowa słuchaliśmy z zapartym tchem. Poranne jutrznie i popołudniowe nieszpory pozostawiły niezapomniane wspomnienia wspólnej modlitwy.

Niedzielna konferencja głoszona przez o. lic. Piotra Bielenina OFMConv o miłości św. Maksymiliana do Ojczyzny była bardzo ciekawym doświadczeniem. Uroczysta Msza św. w niedzielę pod przewodnictwem o. Mariusza Kozioła Wikariusza Krakowskiej Prowincji Franciszkanów z Krakowa zakończyła to wyjątkowe spotkanie kolbiańskie. Piękne świadectwo żywej wiary prezentowali klerycy i rycerska młodzież Maryi Niepokalanej z Krakowa.

Tekst: Janina Mickiewicz
Foto: Jerzy Mickiewicz

 

Zobacz także:
http://diecezja.bielsko.pl

http://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/swiadectwo-jan-budziaszka/

 

.