Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Ojciec duchowny diecezji

48. letni franciszkanin na co dzień pracujący w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach – o. dr Piotr Cuber OFMConv został mianowany ojcem duchownym poszczególnych dekanatów diecezji bielsko-żywieckiej.

Ordynariusz diecezjalny ks. bp. Roman Pindel mianował czterech kapłanów, którzy sprawować będą opiekę duchową nad kapłanami całej diecezji. Jednym z nich jest o. dr Kazimierz Trojan SJ, dyrektor Domu Rekolekcyjnego i przełożony wspólnoty księży jezuitów w Czechowicach-Dziedzicach. Drugi o. Aleksander Koza OP, rekolekcjonista i egzorcysta diecezjalny, o. dr Wit Chlondowski OFM, gwardian klasztoru w Cieszynie, definitor, prowincjalny sekretarz i animator misji i ewangelizacji.

W rejonie oświęcimskim funkcję ojca duchownego pełnić będzie o. dr Piotr Cuber OFMConv, gwardian klasztoru w Harmężach, proboszcz tamtejszej parafii i asystent prowincjalny Rycerstwa Niepokalanej. W skład jego rejonu wchodzą dekanaty: oświęcimski, osiecki, kęcki, jawiszowicki, andrychowski i wilamowicki.

Rolą ojca duchownego jest posługa jako spowiednika i kierownika duchowego kapłanów w diecezji, celebrowanie Eucharystii lub jednej godziny brewiarzowej podczas dekanalnej kongregacji, w czasie której rejonowy ojciec duchowny wygłasza do zebranych konferencje ascetyczną.

 

.