Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Oświęcimski Rower Aglomeracyjny

Na maj 2020 r. planowane jest uruchomienie dziewięciu stacji wypożyczania rowerów na terenie Aglomeracji Oświęcimskiej. Dwie z nich znajdą się w gminie Oświęcim: w Centrum Obsługi Turystów w Brzezince oraz Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Każda specjalnie przygotowana stacja będzie składać się z terminala oraz 10 stojaków i elektrozamków. Wypożyczanie rowerów będzie maksymalnie uproszczone. Wystarczy, że użytkownik zarejestruje się w systemie i zasili konto, z którego finansowana będzie ewentualna opłata za wypożyczenie. Każdorazowo pierwsze minuty korzystania z roweru będą darmowe.

Prócz stacji dokujących w Brzezince i Harmężach siedem będzie w Oświęcimiu. Dokładne lokalizacje to: Rynek Główny, Bulwary, Galeria Książki, Kryta Pływalnia, Park Pojednania Narodów, Park Zasole i Dworzec PKP.

W przyszłym roku „Oświęcimski Rower Aglomeracyjny” będzie miał charakter pilotażowy. W przypadku zainteresowania i pozytywnego odbioru przez mieszkańców naszej gminy oraz innych użytkowników, projekt zostanie przedłużony na kolejne lata, jak również poszerzony o kolejne stacje zarówno w naszej gminie, jak i w mieście Oświęcim.

Tomasz Klęczar, Oświęcimska Gmina

.