Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej w Harmężach

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej (SEN), to formacja odbywająca się w ramach Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, założonej przez św. Maksymiliana Kolbego, która ma na celu przygotowanie do posługi Ewangelizacji, czyli dawania świadectwa i służby w Kościele. Wszystko w duchu franciszkańskim z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego. Podczas formacji, przez Maryje, odkrywamy prawdy wiary oraz skupiamy się na rozwoju własnym, aby jeszcze pełniej służyć Kościołowi.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej rozpoczyna się od Rekolekcji Ewangelizacyjnych MI (REMI), a kończy błogosławieństwem ordynariusza i wręczeniem krzyży misyjnych.

Formacja trwa cztery lata i składa się z cyklu rekolekcji, wakacyjnych oraz zimowych, pomiędzy którymi są cotygodniowe spotkania w swoich parafiach. Program jest wymagający, ale jest to szkoła więc musi reprezentować pewien poziom, zwłaszcza, że osoby które ją ukończą będą przewodnikami dla innych osób.

Aby rozpocząć formacje należy przyjąć sakrament bierzmowania oraz zgromadzić minimum 5 osób z jednej miejscowości lub okolicy, niekoniecznie z jednej parafii. Ważne żeby osoby te po rekolekcjach miały możliwość cotygodniowych spotkań w ciągu roku.

Od 2014 roku w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach istnieje wspólnota, która realizuje formacje Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej i na co dzień żyje duchem franciszkańskim.

Jeśli jesteś zainteresowany/a podjęciem drogi w duchu maryjno-kolbiańskim, napisz lub zadzwoń.

Najbliższy termin rekolekcji w dniach:
13 - 22 lipca 2019 roku.

W minionym roku 2017 powstały wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej dla młodzieży w Harmężach, Bojszowach, Ciścu, Rajsku, Ślemieniu i Krakowie.

Kontakt:
o. Arkadiusz
miharmeze@gmail.com
33/ 843-07-11

Oficjalna strona Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej


Zdjęcia z Rekolekcji Ewangelizacyjnych Rycerstwa Niepokalanej - Niepokalanów 2014

Powierzyć się Maryi - rozważanie

Błogosławieństwo animatorów Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej (czerwiec 2017)

PISZĄ O NAS:
Posłaniec św. Antoniego

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Kierunki działań młodych Rycerzy

 

Oddaj swoje serce Niepokalanej - nie będziesz żałować!

 

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia