Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Rycerze na Cvilinie

Co roku w pierwszą sobotę sierpnia Rycerze Niepokalanej z Republiki Czeskiej spotykają się w sanktuarium Matki Bożej Siedmiobolesnej na Cvilinie, wzgórzu górującym nad Krnovem. Ten XVII w. franciszkański kościół również w tym roku otworzył swe podwoje dla członków MI z Czech.

Na zjazd przybyło ponad sto osób z różnych stron Republiki Czeskiej. Spotkanie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej odprawianej w terenie, przy kapliczkach okalających kościółek. Rozważania były prowadzone w oparciu o teksty św. Maksymiliana.

Następnie wszyscy udali się do sanktuarium przez Bramę Miłosierdzia, gdzie omówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie odprawiono Mszę świętą, której przewodniczył o. Sebastian Gruca z Brna, a Słowo Boże wygłosił o. Piotr Cuber z Harmęż. Po mszy wszyscy przeszli się do domu św. Józefa na poczęstunek.

Ostatnim punktem spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia, którą poprowadzili organizatorzy zjazdu: br. Bohdan Heczko, Pani Jitka Navrátilová oraz o. Piotr Pawlik z Brna. Słowa podziękowania należą się również gospodarzom miejsca, Minorytom z Klasztoru w Krnowie o. Józefowi Gorylowi i o. Bogdanowi Sikorze.

PC

 

.