Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Rycerze Niepokalanej na Cvilinie

Od kilku lat w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach goszczą Rycerze Niepokalanej z Czech. Spotkanie o. Piotra z br. Bogdanem Heczko oraz Panią  Prezes Jitką Navrátilovą w 2010 w Rzymie zaowocowało długoletnią współpracą. Dni Kolbiańskie, Spotkania Liderów, rekolekcje - to wydarzenia podczas których obecni są w Harmężach członkowie MI z Czeskiego Cieszyna, czy  Brna.

Od trzech lat w pierwszą sobotę sierpnia zapraszają oni Franciszkanów z Harmęż do Czech, a konkretnie na Cvilin do Sanktuarium Matki Bożej Siedmiobolesnej, na coroczne spotkania Rycerstwa Niepokalanej z Czeskiej Republiki.

W tym roku spotkanie odbyło się w sobotę 11 sierpnia. Tematem był „Misyjny wymiar działaności Rycerstwa Niepokalanej”. Po drodze krzyżowej odprawionej w malowniczej scenerii Cvilińskiego wzgórza górującego nad Krnovem, uczestnicy wzięli udział we Mszy świętej odprawianej przez o. Sebastiana Grucę. Kazanie na temat „Misyjnego wymiaru działaności i życia o. Maksymiliana Kolbego” wygłosił o. Piotr Cuber. Na zakończenie wszyscy ponowili „Akt Oddania Niepokalanej". Po mszy i poczęstunku w Domu św. Józefa, uczestnicy powrócili do kościoła, aby wysłuchać świadectwa Pani Katarzyny Dziubek. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

PC

 

>>> Zdjęcia  <<<

.