Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

ŚDM w Harmężach – relacja

Tak, za nami już 4 dzień przygotowań i  2 dzień  ŚDM! Codziennie nasi wolontariusze wraz z wiernymi z odległych stron świata modlą się modlitwa Jutrzni oraz wychwalają Pana radosnym śpiewem o 8:00. Naszymi gośćmi na wystawie „Klisze Pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja , byli już pielgrzymi ze Szwecji, Niemiec, Australii, Kalifornii, Brazylii, Francji i Antyli Holenderskich.

Nasi wolontariusze codziennie od 8 do późnych godzin dzielnie zajmują się swoimi obowiązkami z werwą i uśmiecham na ustach. Nasz zespół muzyczny codziennie wzbogaca się o nowe instrumenty i głosy. Chętnie z nami śpiewają i grają pielgrzymi z Niemiec.

Dzięki współpracy z sąsiadującym z nami klasztorem Sióstr Misjonarek, możemy codziennie odmawiać modlitwę  ŚDM w aż 5 językach: polskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim i niemieckim. Bez echa nie została też prośba skierowana do naszych przyjaciół z Niemiec o zaśpiewanie hymnu ŚDM. Przy rytmach gitary, bębna, fletu i skrzypiec, trwaliśmy w modlitwie na wieczornej Adoracji Najświętszego Ciała Chrystusowego o 20:30 przez wszystkie te dni naszego posługiwania.

W dniu 20.07. nasza delegacja na czele z o. Hieronimem podbijała Oświęcim reklamując Harmęże i dając świadectwo naszej wiary. Dzisiaj (21.07) czkamy na resztę  grupy Kalifornijskiej w liczbie 370 osób pragnących modlić się  z nami na Mszy Świętej, oraz ujrzeć naszą niesamowitą wystawę utworzoną przez byłego więźnia obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Dziękując za dotychczasowe łaski jakie otrzymujemy od Ducha Świętego prosimy o modlitwę i zapewniamy o naszej pamięci o was  codziennie w naszych prośbach do miłosiernego Ojca.  Czekami i na was tutaj w Harmężach, nie może was zabraknąć!

 

 

.