Ogłoszenia 2015

Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2015 r.

1. Dziś, w pierwszą niedziele po Bożym Narodzeniu, przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Liturgia stawia nam przed oczy Świętą Rodzinę z Nazaretu, która jest dla nas wzorem wspólnoty rodzinnej. Po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji rodzin naszej parafii. Nieszporów dzisiaj nie będzie.

2. W poniedziałek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Początek o godz. 9.00. Na kolędę prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, Krzyż, świece, Pismo Święte i wodę święconą. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty do religii. Na czas wizyty księdza prosimy o zgaszenie odbiorników telewizyjnych i radiowych.

Plan kolędy:

O. Piotr – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Borowskiego 34 – 55, Por. Króla, Gen. Andersa, Gen. Maczka.
O. Florian – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Szumca, Morawina, Polaka, Franciszkańska.
O. Władysław – odwiedzi rodziny mieszkające przy ulicach: Bieleckiego, Wschodnia, Borowskiego 35 – 39, Gen. Sosnkowskiego.
o. Hieronim odwiedzi rodziny przy ulicach: Borskiej, Browarnej, Świętokrzyskiej, Stary Trakt, Zakole.
O. Arkadiusz odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Pod Kopcem; Zaciszna; Borowskiego 1-35, Zadworska.

3. We czwartek, 31 grudnia przypada ostatni dzień starego roku. Uroczysta Msza święta ze sprawozdaniem duszpasterskim proboszcza o godz. 17.00. Po mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.

4. W piątek, 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Z racji Nowego Roku i odwiedzin przed świętami, nie będzie w tym dniu odwiedzin chorych.

5. W sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.

6. Trwając w atmosferze świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku wspólnota franciszkańska życzy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wielu łask Bożych, a zwłaszcza daru pokoju i radości. Niech w Nowym Roku świat będzie dla was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.


Boże Narodzenie – 25 grudnia 2015 r.

. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – w imieniu wspólnoty franciszkańskiej składamy wszystkim parafianom, gościom i sympatykom z serca płynące życzenia. Niech nowo naro-dzony Jezus, wszystkim Wam błogosławił i obdarza potrzebnymi łaskami. Niech święta Bo-żego Narodzenia będą dla Was czasem spotkania z przychodzącym Jezusem, który przynosi ze sobą pokój i radość.

2. Jutro Święto Świętego Szczepana – Msze święte w naszym kościele według porządku nie-dzielnego (na każdej mszy poświęcenie owsa). Taca przeznaczona jest na Uniwersytet Pa-pieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W niedzielę, 27 grudnia Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych wypominkach.

3. Pragniemy podziękować parafianom, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, wszystkim, którzy pomagali przy jego dekoracji, a także tym, którzy ofiarowali dla naszego klasztoru dary serca.

4. W poniedziałek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Początek o godz. 9.00.

Plan kolędy:

O. Piotr – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Borowskiego 34 – 55, Por. Króla, Gen. Andersa, Gen. Maczka.
O. Florian – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Szumca, Morawina, Polaka, Franciszkańska.
O. Władysław – odwiedzi rodziny mieszkające przy ulicach: Bieleckiego, Wschodnia, Borowskiego 35 – 39, Gen. Sosnkowskiego.
o. Hieronim odwiedzi rodziny przy ulicach: Borskiej, Browarnej, Świętokrzyskiej, Stary Trakt, Zakole.
O. Arkadiusz odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Pod Kopcem; Zaciszna; Bo-rowskiego 1-35, Zadworska.

6. Korzystając z okazji pragniemy przypomnieć parafianom, że w przyszłym roku – 2016, będziemy przeżywać ważne wydarzenia w życiu kościoła, Polski i naszej parafii. Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża Franciszka i związaną z tym wydarzeniem peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji Bielsko Żywieckiej (w naszej parafii Obraz będziemy gościć 16 marca), 1050 rocznicę chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży oraz 75. rocznicę Męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Wszystkich prosimy o modlitwę o dobre owoce tych duchowych wydarzeń.

7. Parafia św. Maksymiliana organizuje pielgrzymkę na Maltę i Sycylię. Szczegółowe informacje w zakrystii u br. Piotra.

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2015 r.

1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Boże Narodzenie coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Kończy się czas Adwentu. W środę ostatni dzień rorat. Dzieci z lampionami zapraszamy na godz. 18.00.

3. W poniedziałek, 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, których odwiedzamy w I piątki oraz chorych zgłoszonych na wizytę przedświąteczną. Adresy można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli prace remontowo – budowlane przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 75 rodzin, z czego 72 rodziny z Harmęż, 2 rodziny z Woli i 1 rodzina z Bojszów Starych. W sumie zebraliśmy 4 140 zł.

5. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki, świece wigilijne oraz kalendarze na rok 2016.

6. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta w naszym kościele będzie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy wieczornej. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O północy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

7. W piątek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. W sobotę II dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika (poświęcenie owsa). Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. W niedzielę – Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tych dniach nie będzie popołudniowego nabożeństwa.

8. W tym roku, ze względu na to, iż 27 grudnia wypada w niedzielę, kolędę w naszej parafii będziemy przeżywać w poniedziałek – 28 grudnia. Początek kolędy od godz. 9.00. Program kolędy podamy w ogłoszeniach świątecznych.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach sylwestrowych, które odbędą się w naszym Klasztorze w dniach od 29 grudnia 2015 do 1 stycznia 2016. Zapisy u o. Arka do 25 grudnia. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

10. Na zbliżające się święta Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom, życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wstawiennictwa Jego Niepokalanej Matki – Maryi.

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2015 r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete – radujcie się. Wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia Mesjasza. O godz. 16.30 nieszpory. Po mszach odbędzie się zapowiadany tydzień temu kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz grono pedagogiczne naszej szkoły. Dochód przeznaczony będzie na rozwój placówki.

2. Dziękujemy wszystkim parafianom za złożone dziś ofiary na witraże do naszego naszej świątyni. Dziękujemy również za złożone tydzień temu do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka wyniosła 360 zł.

3. Od czwartku, 17 grudnia wchodzimy w drugą część adwentu. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zachęcamy wiernych, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku, do udziału w naszej wspólnej adwentowej modlitwie.

4. W przyszłą niedzielę, 20 grudnia na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej wraz z rodzicami.

5. W poniedziałek 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i sakramentami prosimy zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.

6. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli dzieciom w robieniu kartek na święta. Kwota, którą zebraliśmy w minioną niedzielę wynosi 277 zł i zostanie przeznaczona na zimowe ferie dla dzieci.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach połączonych z sylwestrem, które odbędą się w naszym Klasztorze w dniach od 29 grudnia 2015 do 1 stycznia 2016. Zapisy u o. Arka do 25 grudnia. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze na rok 2016, opłatki wigilijne oraz świece Caritas.

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2015 r.

1. W dniu wczorajszym, w dalekim Pariacoto w Peru, miała miejsce beatyfikacja dwóch franciszkańskich męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Dziękujemy Panu Bogu za dar ich męczeńskiej śmierci i prosimy o jej owoce na ziemi peruwiańskiej, gdzie obaj pracowali. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prowadzenie franciszkańskich misji w Peru.

2. Dziś II niedziela adwentu. Po Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii odwiedzi święty Mikołaj. Po Mszach świętych młodzież naszej parafii będzie sprzedawała własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na organizację ferii dla dzieci. O 16.30 zapraszamy na nieszpory. Od dzisiejszej niedzieli, po listopadowej przerwie, wracamy do katechez dla dorosłych piętnaście minut przed sumą.

3. W poniedziałek, 7 grudnia dziewiąty dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy wieczornej przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej.

4. We wtorek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust w naszej parafii. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na sumę odpustowej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył były dziekan Oświęcimski ks. prałat Krzysztof Straub. Podczas tej mszy poświecimy cudowne medaliki dla dzieci przygotowujące się do I komunii świętej. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych: gromadzkiego, strażackiego, górniczego i Rycerstwa Niepokalanej.

5. Wszystkich parafian zapraszamy na roraty odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci z lampionami zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.

6. W sobotę 12 grudnia zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do kościoła na godz. 20.00 na kolejne spotkanie modlitewne.

7. W przyszłą niedzielę, 13 grudnia jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na witraże do naszej świątyni. Ponadto w tym dniu odbędzie się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz grono pedagogiczne naszej szkoły. Dochód przeznaczony będzie na rozwój placówki.

8. Zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski, przyszła niedziela będzie obchodzona w Polsce jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel.

9. Wczoraj nasi bracia roznosili opłatki. Dziękujemy za otwartość i życzliwe przyjęcie. Osoby nieobecne w domach informujemy, że opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii. W zakrystii można również nabyć kalendarze na rok 2016 oraz świece Caritas w cenie 6 zł.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2015 r.

1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Roraty. Msze święte roratnie będą odprawiane przez cały okres adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci z lampionami zapraszamy na roraty szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy MB zza drutów od godz. 15.00. Po mszy spotkanie Żywego Różańca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, na spowiedź zapraszamy na godz. 17.00. Po mszy spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W piątek, 4 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zapraszamy pracowników górnictwa służby czynnej oraz emerytów i rencistów wraz z rodzinami. Po mszy przemarsz do Domu Ludowego, gdzie odbędzie się biesiada górnicza, podczas której dzieci przedstawią program słowno-muzyczny dedykowany górnikom.

5. W sobotę, 5 grudnia od godz. 9.00 nasi bracia zakonni: Dariusz i Piotr będą roznosić po domach opłatki. Sobota będzie dla nas franciszkanów dniem szczególnym. W tym dniu w dalekim Peru zostaną ogłoszeni błogosławionymi dwaj nasi współbracia, pochodzący z naszej diecezji o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski z diecezji tarnowskiej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą dziękczynną o godz. 18.00 za dar naszych braci męczenników. Informujemy ponadto, że w piątek 4 grudnia TVP w programie 1 o godz. 20.25 wyemituje film dokumentalny zatytułowany „Życia nie można zmarnować” o naszych misjonarzach-męczennikach. Dzień po ich beatyfikacji, tj. w niedzielę 6 grudnia telewizja powtórzy dokument w programie 1 o godz. 9.30.

6. W niedzielę, 6 grudnia odwiedzi naszą parafię św. Mikołaj. Rodziców dzieci, które chciałyby się spotkać po mszy o godz. 11.00 ze św. Mikołajem prosimy o kontakt z o. Hieronimem.

7. W poniedziałek, 7 grudnia, na Mszy świętej o godz. 18.00 do Rycerstwa Niepokalanej przyjmiemy nowych członków. Zachęcamy wiernych do wstąpienie w szeregi stowarzyszenia założonego przez św. Maksymiliana.

8. W przyszły wtorek, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – będziemy przeżywać odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych: gromadzkiego, strażackiego, górniczego i Rycerstwa Niepokalanej. Czasem duchowego przygotowania na święto parafii jest nowenna, którą dziś rozpoczynamy. Modlitwy nowennowe przez najbliższy tydzień będziemy odmawiali codziennie na zakończenie mszy.

9. Zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski, druga niedziela Adwentu jest obchodzona w Polsce jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel.

10. 7 i 8 grudnia w parafii św. Maksymiliana Caritas diecezji Bielsko Żywieckiej będzie zbierała produkty żywnościowe dla dotkniętej działaniami wojennymi Ukrainy. Szczegóły na plakacie.

11. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto, św. Andrzeja Apostoła, w środę wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego kapłana, we czwartek św. Franciszka Ksawerego kapłana, w piątek św. Barbary dziewicy i męczennicy.

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2015 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, za odmówienie którego można zyskać odpust zupełny. O 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Wszystkim parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na organizację ŚDM w 2016 r. Zebraliśmy w sumie 700 zł.

3. W piątek, 27 listopada po mszy spotkanie Rady Parafialnej.

4. W sobotę, 28 listopada o godz. 16.00 w klasztorze odbędzie się próba chóru. Serdecznie zapraszamy członków chóru oraz, tych wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona śpiewających. O godz. 20.00 w tym dniu w kościele odbędzie się spotkanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

5. W niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Od przyszłe-go tygodnia rozpoczną się w naszym Kościele Roraty, na które już dziś zapraszamy rodziny naszej parafii, a szczególnie dzieci i młodzież.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do Parafialnego Odpustu – 8 grudnia. W poniedziałek 7 grudnia, w przeddzień Niepokalanego Poczęcia na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej. Już dziś zachęcamy wiernych do wstąpienie do stowarzyszenia założonego przez św. Maksymiliana blisko 100 lat temu.

7. Zbliża się wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich górników służby czynnej oraz rencistów i emerytowanych pracowników górnic-twa do wspólnego świętowania. W piątek, 4 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta Barbórkowa, po której nastąpi przemarsz do Domu Ludowego, gdzie odbędzie się Biesiada Górnicza, podczas której dzieci z naszego przedszkola przedstawią program słowno-muzyczny dedykowany górnikom. Do udziału w uroczystościach Barbórkowych zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

8. Zbliża się także 6 grudnia. Rodziców dzieci, które chciałyby się spotkać w kościele 6 grudnia po mszy o godz. 11.00 ze św. Mikołajem prosimy o kontakt z o. Hieronimem.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, we czwartek wspomnienie św. Leonarda z Porto Mauritio – kapłana, w piątek wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fassaniego – prezbitera.

XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2015 r.

1. Dziś po mszach ofiarami do puszek można wesprzeć organizację ŚDM – Kraków 2016.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych poleca-nych w wypominkach. Po mszy spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I komunii świętej i ich rodzicami. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na witraże do naszej świątyni. Ofiarę złożyły 61 rodzin z Harmęż, jedna rodzina z Woli. W sumie zebraliśmy 3 640 zł.

4. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli akcję pomoc kościołowi w potrzebie. Na pomoc chrześcijanom w Syrii zebraliśmy 580 zł.

5. W sobotę, 21 listopada nabożeństwo od bł. Jakuba Strzemię.

6. W niedzielę, 22 listopada o godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy chcą ofiarować do kościoła choinki na Boże Narodzenie, aby chęć ofiarowania drzewka zgłaszali do wtorku do br. Dariusza.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze Gościa Niedzielnego na rok 2016 w cenie 5 zł oraz kalendarz rolniczy w cenie 20 zł.

9. Zbliża się wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich górników służby czynnej oraz rencistów i emerytowanych pracowników górnic-twa do wspólnego świętowania. Z tej okazji w piątek, 4 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta Barbórkowa, po której nastąpi przemarsz pod Dom Ludowy, gdzie odbędzie się Biesiada Górnicza, podczas której dzieci z naszego przedszkola przedstawią program słowno-muzyczny dedykowany górnikom. Do udziału w uroczystościach Barbór-kowych zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ, we środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy (w tym dniu przypadają imieniny naszego ordynariusza bp. Romana Pindla), we czwartek bł. Salomei – zakonnicy, w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera, w sobotę ofiarowanie NMP, w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2015 r.

1. Dziś w Kościele przeżywamy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwami i ofiarami zbieranymi do puszek wspierać będziemy Kościół w Syrii.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Wszystkim parafianom składamy podziękowanie za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na witraże do naszego kościoła.

4. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dziś o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady i łagrów.

5. We środę 11 listopada przypada 97. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie oraz o ludziach, którzy oddali życie walcząc o jej wolność. Zachęcamy również do wywieszenia w tym dniu flag państwowych.

6. W sobotę, 14 listopada na Mszę świętą zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana z ucałowaniem relikwii.

7. W niedzielę, 15 listopada na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców z o. Arkadiuszem. Prosimy, aby przygotowania do spowiedzi i komunii potraktować poważnie, aby na spotkaniu nikogo nie brakowało.

8. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na projekcje filmów: „Mama Tina” historia kobiety, która poświęciła życie dla ratowania dzieci oraz „Zakazany Bóg” opowiadający o okrutnym prześladowaniu Kościoła w Hiszpanii w XX w. Szczegóły na plakatach.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w środę św. Marcina z Tours – biskupa; w czwartek św. Jozafata – biskupa i męczenia, w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich, w sobotę świętych męczenników Mikołaja Tavelićia i towarzyszy.

Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada 2015 r.

1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00 i 17.00. Przed sumą wypominki za zmarłych, nabożeństwa wieczornego nie będzie. Msze święte na cmentarzu komunalnym w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa: o godz. 9.30, 11.30, 14.00 z procesją po cmentarzu i modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu parafialnym o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00 z procesją po cmentarzu i modlitwami za zmarłych.

2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Na cmentarzu parafialnym Msza święta o godz. 10.00, a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Na cmentarzu komunalnym msza o godz. 11.00 z procesją oraz o godz. 17.00. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – przy Bloku Śmierci – msza zostanie odprawiana o godz. 14.00. W Dzień Zaduszny wszystkich parafian zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.30, na nabożeństwo za zmarłych, po którym zostanie odprawiona Msza święta.

3. Wszystkim wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. We wtorek, 3 listopada Franciszkański Dzień Zaduszny. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków FZŚ.

5. Przez cały tydzień oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 w kaplicy MB zza drutów będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. O godz. 17.30 Żywy Różaniec poprowadzi część różańca świętego. Po różańcu modlitwy w intencji powołań i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie wspólnoty z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z br. Piotrem.

7. W niedzielę, 8 listopada o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych.

8. Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy chcieliby ofiarować do kościoła choinki na Boże Narodzenie, aby chęć ofiarowania drzewka zgłaszali do br. Dariusza.

9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, we wtorek wspomnienie zmarłych Braci, Sióstr, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego, we środę wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa.


XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2015 r.

1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach, szczególnie o tych, którzy już odeszli do Pana: o. Ksawerym, o. Kalikście i o. Robercie.

2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii XV Dzień Papieski. Ofiary złożone z tej okazji na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin przerosły nasze najśmielsze oczekiwania i wyniosły 1160 zł. W imieniu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej Niepokalanej. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

5. W sobotę, 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych. Wszystkich wiernych zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową w tych ostatnich dniach października.

6. W tym roku – Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada wypada w niedzielę. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Na cmentarzu parafialnym msza o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych. Również na cmentarzu komunalnym Msza święta o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych.

7. W następny poniedziałek, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

8. Wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

9. Podobnie jak w latach ubiegłych, w dniach 2 – 8 listopada oraz przez niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

10. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Piotra.

11. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: we środę święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych.

XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2015 r.

1. Dziś o godz. 11.00 na Mszę świętą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców po mszy – spotkanie. O godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30. W poniedziałek różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorek i czwartek dzieci, w środę Wspólnota Żywego Różańca, w piątek Fraternia Franciszkańska, w sobotę Liturgiczna Służba Ołtarza.

2. Serdecznie dziękujemy parafianom za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni. Swoją ofiarę na witraże w ubiegłą niedzielę złożyło 59 rodzin z Harmęż, 1 z Woli i 1 z Bojszów. W sumie zebraliśmy 3200 zł.

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w Polsce XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny”, jednak z racji jubileuszu naszej Parafii, został on przeniesiony na dzisiejszą niedzielę. Po Mszy świętej ofiarą do puszek można będzie wesprzeć stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. We czwartek, 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę świętą po której będzie możliwość ucałowania relikwii naszego świętego papieża.

5. Ksiądz Biskup Roman Pindel wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej zapraszają na Korowód Świętych pod hasłem: „Święci. Świadkowie Miłosierdzia”, który odbędzie się w Bielsku – Białej w sobotę, 24 października w kościele Trójcy Przenajświętszej o godz. 16.30. Po nabożeństwie nastąpi procesja z relikwiami do katedry św. Mikołaja, gdzie o godz. 18. 30 zostanie oprawiona Msza święta pod przewodnictwem Biskupa.

6. Od piątku 23 do niedzieli 25 października, w naszym Centrum odbędzie się Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej. Jednak wszystkich wiernych zapraszamy do skorzystania z ciekawych wykładów. Szczegółowy plan spotkania w gablocie przy wyjściu.

7. W przyszłą niedzielę przed sumą i w czasie Mszy świętej będziemy się modlić za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

8. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Piotr w zakrystii.

9. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki – kapłana, we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego kapłana, patrona diecezji, we środę święto bł. Jakuba Strzemię – biskupa, patrona naszej prowincji, we czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża, w piątek św. Jana Kapistrana – kapłana.

XXV Niedziela Zwykła – 4 października 2015 r.

1. Dziś, w Uroczystość św. Franciszka z Asyżu rozpoczynamy w naszym kościele parafialnym Misje Święte. Ostatnie misje przeżywaliśmy w parafii dziesięć lat temu, w XV rocznicę powstania parafii w Harmężach. Obecne misje mają nas przygotować do jubileuszu XXV-lecia powstania parafii. W naszej wspólnocie witamy misjonarzy ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów: o. Piotra Koźlaka oraz o. Mirosława Lipowicza. Tydzień temu ministranci roznieśli po domach szczegółowy program misji. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze wziąć programy jeżeli ktoś potrzebuje. Prosimy parafian o Chojną odpowiedź na Boże wezwanie w świętym czasie misji. Otoczmy naszą parafie modlitwą i osobistymi ofiarami, które złożymy prosząc o dobre owoce misji świętych.

2. W związku z misjami dziś nie będzie katechezy dla dorosłych ani spotkania Rycerstwa Niepokalanej, we wtorek nabożeństwa do św. Antoniego, a we środę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. Ojców Redemptorystów wesprzemy naszą ofiarą we czwartek i w niedzielę. Ponadto w niedzielę, jak co miesiąc, będziemy zbierać składkę na witraże do naszego kościoła. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele Dzień Papieski. W związku z misjami parafialnymi w naszym kościele przenosimy obchody Dnia Papieskiego na niedzielę 18 października.

4. We środę we wspomnienie MB Różańcowej na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii świętej. O 17.20 po uprzednim poświęceniu, dzieci otrzymają swoje pierwsze różańce.

5. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy przeżywać XXV-lecie powstania parafii. Mszy świętej będzie przewodniczył J. E. ks. bp. Roman Pindel. Już dziś zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w tej mszy, tym bardziej, że będzie to msza na zakończenie naszych misji.

6. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Piotra.

7. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej zakonnicy, we środę wspomnienie MB Różańcowej, w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka – biskupa.

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2015 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kwota 460zł, którą zebraliśmy, została przekazana na konto radia.

3. We czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. W tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiane będą o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. W poniedziałki do prowadzenia różańca zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, we wtorki i czwartki dzieci, w środy Rycerstwo Niepokalanej, w piątki Młodzież z Fraterni Franciszkańskiej, w soboty Liturgiczną Służbę Ołtarza.

4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 w kaplicy MB zza drutów wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 część różańca świętego. Przed mszą modlitwy w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po niej spotkanie wspólnoty z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Po mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z br. Piotrem. W sobotę o godz. 17.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

5. We czwartek, 1 października w naszym kościele rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka.

6. Niedziela, 4 października jest uroczystością św. Franciszka z Asyżu – założyciela naszego zakonu. W związku z tym w sobotę, 3 października, po Mszy świętej zapraszamy na Transitus – pamiątkę śmierci Ojca Franciszka. Na nabożeństwo prosimy przynieść ze sobą świece.

7. 4 października rozpoczynamy w parafii od dawna zapowiadane Misje święte. Będą je prowadzić Ojcowie Redemptoryści z Krakowa. Ministranci roznieśli już po domach szczegółowe programy misji. Prosimy o zaznajomienie się z nim i skorzystanie z tego szczególnego czasu łaski. Czas misji świętych wspierajmy naszymi modlitwami i ofiarami, aby wszyscy, a szczególnie ci, którzy oddalili się od Boga, mogli skorzystać z tego szczególnego czasu nawrócenia.

8. Parafia św. Maksymiliana w Oświęcimiu zaprasza na czuwanie młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w dniu 3 października o godzie 19.30. Szczegóły na plakatach.

9. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława; we wtorek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we środę wspomnienie św. Hieronima, we czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w niedzielę uroczystość św. Franciszka.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 września 2015 r.

1. Dziś na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Również dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła Diecezjalnego na falach eteru i przez internet. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy waszej ofiarności.

3. Bóg zapłać również za złożone tydzień temu ofiary na witraże do naszej świątyni. Zebraliśmy 3880 zł. Ofiarę złożyło 66 rodzin z Harmęż, 2 z Woli, 1 z Jedliny.

4. We wtorek, po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego. We środę do Matki Bożej Niepokalanej. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy MB.

5. W piątek, 25 września w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowany będzie film o rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Seanse: 25.09. godz. 18.00, 26-27.09. godz. 14.00 i 18.00, 29-30.09. godz. 18.00. Serdecznie polecamy.

6. W przyszła niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych. Dwadzieścia minut przed sumą zapraszamy na wypominki.

7. Zbliża się czas Misji Świętych w naszej parafii. Bardzo prosimy dzieci, młodzież, dorosłych, a szczególnie chorych i cierpiących o rozpoczęcie krucjaty modlitwy w intencji dobrego przeżycia misji w naszej parafii. Ofiarujmy w tej intencji nie tylko modlitwy, ale również umartwienia i wyrzeczenia. W piątek ministranci rozniosą po domach ulotki zawierające szczegółowy program misji.

8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w środę wspomnienie św. Ojca Pio – kapłana, w piątek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – kapłana.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 września 2015 r.
1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na prace przy naszej świątyni. Zakończyliśmy drugi etap instalowania witraży w naszym kościele parafialnym. Dzięki waszej ofiarności oraz donacjom sponsorów udało się w ciągu roku zamontować prawą i lewą stronie witraży. Wykonane prace zostały w pełni wypłacone. Rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na witraże na chórze.

2. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. We wtorek po mszy nabożeństwo do św. Antoniego.

4. We środę po mszy nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej, a po nabożeństwie spotkanie Rady Parafialnej.

5. W piątek święto św. Stanisława Kostki patrona Polski, dzieci i młodzieży. W tym dniu na Mszę świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie z proboszczem i katechetą br. Piotrem. Obecność obowiązkowa.

6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów i lektorów z nowym opiekunem o. Hieronimem.

7. Również w sobotę, 19 września Biskup Ordynariusz zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy na mszę dzieci. Po mszy spotkanie rodziców i dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii świętej.

9. W naszej franciszkańskiej wspólnocie witamy nowego współbrata o. Hieronima Jopka, który po piętnastu latach pobytu w Niemczech został skierowany do pracy w naszej wspólnocie. O. Hieronimowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej podczas pobytu w Harmężach.

10. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w środę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; we czwartek święto stygmatów św. Ojca Franciszka; w piątek święto św. Stanisława Kostki; w sobotę wspomnienie św. Józefa z Kupertynu – prezbitera.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2015 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, kazania na Mszach świętych w dniu dzisiejszym głosi ks. Mirosław Lipowicz – redemptorysta, który od 4 października wraz z ks. Piotrem Kozakiem będzie prowadził w naszej parafii Misje święte przygotowujące nas do jubileuszu 25-lecia parafii. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zbliżających się misjach. Ofiarujmy w tej intencji nasze trudy, cierpienia i ofiary.

2. Jak to zostało ogłoszone tydzień temu, po wakacyjnej przerwie, dziś o godz. 10.45 zapraszamy parafian na rozważania katechizmowe dla dorosłych, zaś o godz. 16.30 na nieszpory.

3. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na witraże do naszej świątyni.

4. W związku z pracami w kościele, od poniedziałku do piątku Msze święte będą się odbywać w kaplicy klasztornej.

5. Wspólnota młodzieżowa Fraternia Franciszkańska, działająca przy naszej parafii, zaprasza młodych na spotkania, które odbywają się w piątki po Mszy świętej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 11 września Adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. W sobotę, 12 września o godz. 9.30 w naszym kościele odbędzie się dzień skupienia wspólnot Rycerstwa Niepokalanej diecezji Bielsko – Żywieckiej. Członków Rycerstwa Niepokalanej działającego przy naszej parafii prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. Szczegółowy plan spotkania jest wywieszony w gablocie. Po zakończeniu dnia skupienia spotkanie miejscowej wspólnoty MI.

7. We wspólnocie Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego nastąpiły zmiany. Harmęże opuściła siostra Angela, do wspólnoty, po kilkuletniej przerwie powróciła s. Ercolina Antoni. Dziękując siostrze Angeli za jej posługę w naszym centrum, witamy ponownie s. Ercolinę, życząc wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie Melchiora Grodzickiego – kapłana i doktora kościoła, we wtorek święto Narodzenia NMP, w sobotę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 sierpnia 2015 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

2. We wtorek 1 września, 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci pół godziny przed Mszą świętą. Do modlitwy o Boże błogosławieństwo na początku nowego roku nauki zapraszamy uczniów, rodziców, dziadków, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w kaplicy Matki Bożej zza drutów. Przed mszą będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Na mszę zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. W sobotę o godz. 17.30 Nabożeństwo Fatimskie.

4. Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego porządku duszpasterskiego. W sobotę wieczorem wigilijna Msza z niedzieli. W niedzielę 15 min. przed sumą katecheza dla dorosłych, o godz. 16.30 nieszpory.

5. Jak wszyscy dobrze pamiętamy, w tym roku przeżywamy 25-lecie powstania parafii w Harmężach. Bezpośrednim przygotowaniem do srebrnego jubileuszu naszej parafii będą misje święte planowane od 4 do 11 października. W niedzielę za tydzień będziemy gościć w naszym kościele jednego z misjonarzy ks. Mirosława Lipowicza – redemptorystę, który przez całą niedzielę będzie głosił nauki przygotowujące nas do przeżycia misji świętych.

6. Ojciec Marek Sowiński składa serdeczne podziękowanie za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę na misje w Asuncion. W sumie udało się zebrać 2150 zł.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie bł. Bronisławy dziewicy; w środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża; w sobotę wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego kapłana i męczennika.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.