Ogłoszenia 2016

Boże Narodzenie  – 25 grudnia 2016 r.

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – w imieniu wspólnoty franciszkańskiej składamy wszystkim parafianom, gościom i sympatykom z serca płynące życzenia. Niech nowo narodzony Jezus, wszystkim Wam błogosławił i obdarza potrzebnymi łaskami. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla Was czasem spotkania z przychodzącym Jezusem, który przynosi ze sobą pokój i radość.

2. Jutro Święto Świętego Szczepana – Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (na każdej mszy poświęcenie owsa). Taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. We wtorek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo wina. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Początek o godz. 9.00.

Plan kolędy: 

O. Piotr – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Borskiej, Browarnej, Świętokrzyskiej i Stary Trakt

O. Florian – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Pod Kopcem, Zacisznej, Borowskiego 1 – 39

O. Władysław – odwiedzi rodziny mieszkające przy ulicach: Szumca, Morawina, Polaka, Zakole, Franciszkańska

o. Hieronim odwiedzi rodziny przy ulicach: Zadworska, Bieleckiego, Wschodnia, Gen. Sosnkowskiego

O. Arkadiusz odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Borowskiego 34 – 55, Por. Króla, Gen. Andersa i Gen. Maczka.

4. We środę, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.

5. We czwartek, 29 grudnia po mszy spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. W piątek, 30 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po mszy spotkanie Parafialne Rady Ekonomicznej.

7. Pragniemy podziękować parafianom, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, wszystkim, którzy pomagali przy jego dekoracji, a także tym, którzy ofiarowali dla naszego klasztoru dary serca.

8. Korzystając z okazji pragniemy przypomnieć parafianom, że w przyszłym roku – 2017, będziemy przeżywać 100-lecie objawień fatimskich oraz 100-lecie powstania Rycerstwa Niepokalanej.

9. 19 grudnia w 67 życia roku i 42 roku kapłaństwa odszedł do Pana ks. Kanonik Jerzy Brońka. Organizator i proboszcz parafii w Brzezince oraz długoletni proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli nasi duszpasterze i parafianie. Pamietajmy o ks. Jerzym w naszych modlitwac

IV niedziela adwentu – 18 grudnia 2016 r.

1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Boże Narodzenie coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Serdecznie zapraszamy na msze roratnie o godz. 18.00.

3. We środę, 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, tych których odwiedzamy w I piątki oraz zgłoszonych na wizytę przedświąteczną. Adresy można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli prace remontowo – budowlane przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 75 rodzin, z czego 75 rodziny z Harmęż, 2 rodziny z Woli i 1 rodzina z Bojszów Starych. W sumie zebraliśmy 4 100 zł.

5. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki, świece wigilijne oraz kalendarze na rok 2017.

6. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta w naszym kościele będzie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy wieczornej. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O północy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

7. W niedzielę, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. W poniedziałek, 26 grudnia drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika (poświęcenie owsa). Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tych dniach nie będzie popołudniowego nabożeństwa.

8. We wtorek, 27 grudnia, będziemy przeżywać kolędę w naszej parafii. Początek kolędy od godz. 9.00. Program kolędy podamy w ogłoszeniach świątecznych.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w rekolekcjach, które odbędą się w naszym Klasztorze w dniach od 29 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017. Zapisy u o. Arka do 25 grudnia.

10. Na zbliżające się święta Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom, życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wstawiennictwa Jego Niepokalanej Matki – Maryi.

III niedziela adwentu – 11 grudnia 2016 r.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete – radujcie się. wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia Mesjasza. Dziś po mszy o godz. 11.00 naszą wspólnotę nawiedzi św. Mikołaj. O godz. 16.30 nieszpory. Po mszach odbędzie się zapowiadany tydzień temu kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz grono pedagogiczne naszej szkoły. Dochód przeznaczony będzie na rozwój placówki.

2. Wczoraj odbył się w Brzezince piknik mikołajkowy zorganizowany dla Leny Biesik. Dziękujemy za wszelką pomoc jej udzieloną.

3. Dziękujemy wszystkim parafianom za złożone dziś ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. Dziękujemy również za złożone tydzień temu do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka wyniosła 910 zł.

5. Wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież zapraszamy na roraty odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Od soboty, 17 grudnia wchodzimy w drugą część adwentu. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zachęcamy wiernych, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku, do udziału w naszej wspólnej adwentowej modlitwie.

6. We środę 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i sakramentami prosimy zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.

7. W przyszłą niedzielę, 18 grudnia o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia, opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 6 zł.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, we środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora kościoła,

II niedziela adwentu  – 4 grudnia 2016 r.

1. Rok temu 5 grudnia 2015 r. w Pariacoto w Peru, miała miejsce beatyfikacja dwóch franciszkańskich męczenników: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Dziś dziękujemy Panu Bogu za dar ich męczeńskiej śmierci. O godz. 12.00 w bazylice św. Franciszka w Krakowie pod przewodnictwem kard. Angelo Amato zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna.

2. Dziś II niedziela adwentu. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski jest to dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory. Od dzisiejszej niedzieli, po listopadowej przerwie, wracamy do katechez dla dorosłych piętnaście minut przed sumą.

3. We środę, 7 grudnia dziewiąty dzień nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jak co roku podczas Mszy świętej przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej. Na zakończenie mszy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii otrzymają Cudowne Medaliki. Po Mszy spotkanie dzieci i rodziców z katechetą.

4. We czwartek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Duszpasterskiej zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. prałat Tadeusz Porzycki. Na uroczystość prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych: gromadzkiego, strażackiego, górniczego i Rycerstwa Niepokalanej.

5. Wszystkich parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież zapraszamy na roraty odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

6. W sobotę 10 grudnia zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na wieczór uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy Msą świętą o godz. 18.00. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

7. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Na msze o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Podczas tej mszy naszą wspólnotę nawiedzi św. Mikołaj. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z o. Hieronimem. Ponadto w tym dniu odbędzie się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców oraz grono pedagogiczne naszej szkoły. Dochód przeznaczony będzie na rozwój placówki.

8. U piętnastomiesięcznej wnuczki naszych parafian Lenki Biesik zdiagnozowano guza nadnerczy. W związku z czym czeka ją długie i skomplikowane leczenie. W niedzielę 10 grudnia o godz. 10.00 w Brzezince zostanie zorganizowany piknik mikołajkowy, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie Lenki. Szczegóły na plakatach.

9. W zakrystii można również jeszcze nabyć opłatki i świece Caritas w cenie 6 zł.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę wspomnienie św. Ambrożego, we czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2016 r.

1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Roraty. Msze święte roratnie będą odprawiane przez cały okres adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy parafian do udziału w nieszporach, w czasie których będziemy modlić się w intencji każdego poczętego dziecka oraz dziękować za dar życia nam ofiarowany.

3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do Parafialnego Odpustu – 8 grudnia. W poniedziałek 7 grudnia, w przeddzień Niepokalanego Poczęcia na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej, już dziś zapraszamy do włączenia się do stowarzyszenia założonego przez św. Maksymiliana blisko 100 lat temu.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy MB zza drutów od godz. 15.00. Po mszy spotkanie Żywego Różańca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, na spowiedź zapraszamy na godz. 17.00. Po mszy spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. W sobotę, 3 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zapraszamy pracowników górnictwa służby czynnej oraz emerytów wraz z rodzinami. Po mszy przemarsz do Domu Ludowego, gdzie odbędzie się biesiada górnicza, podczas której dzieci przedstawią program słowno-muzyczny dedykowany górnikom.

6. Wczoraj nasi bracia roznosili opłatki. Dziękujemy za otwartość i życzliwe przyjęcie. Osoby nieobecne w domach informujemy, że opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii. W zakrystii można również nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.

7. 5 i 6 grudnia w parafii św. Maksymiliana Caritas diecezji Bielsko Żywieckiej będzie zbierała produkty żywnościowe o przedłużonym terminie spożycia, dla mieszkańców Ukrainy.

8. Zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski, druga niedziela Adwentu jest obchodzona w Polsce jako dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w środę święto św. Andrzeja Apostoła, w piątek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego kapłana, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana, w piątek św. Barbary dziewicy i męczennicy.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

20 listopada 2016 r.

1. Wczoraj w Krakowskich Łagiewnikach miała miejsce Uroczystość Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla i Pana. Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich kościołach w Polsce nastąpi uroczysta proklamacja Aktu Intronizacji. Także w naszym kościele po każdej Mszy świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy tego uroczystego aktu.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Po mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców z katechetą.

4. Wszystkim parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na witraże. Ofiarę złożyło 77. rodzin w tym 72. z Harmęż, 1. z Pław, 1. z Woli oraz 3. ofiary złożono anonimowo. W sumie zebraliśmy 4100 zł. Dziękujemy również Spółce Pastwiskowej, która przekazała na spłatę należności za witraże 10 000 zł. Dzięki tej ofierze będziemy w stanie już w tym miesiącu spłacić całą należność za witraże. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” udziałowcom Spółki Pastwiskowej oraz wszystkim ofiarodawcom z parafii i spoza niej.

5. Dziękujemy także za ofiary na pomoc Kościołowi w potrzebie. Na wsparcie chrześcijan w Iraku zebraliśmy 740 zł.

6. W najbliższą sobotę, 26 listopada od godz. 9.00 nasi bracia zakonni: Dariusz i  Jerzy, będą roznosić po domach opłatki.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Okres w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, jest najbardziej odpowiednim czasem, aby dziękować Bogu za dar życia, który otrzymaliśmy od naszych rodziców oraz prosić o Bożą Opiekę dla każdego człowieka powołanego do istnienia. Dlatego zapraszamy wszystkich w przyszła niedzielę do udziału w nieszporach, w czasie których będziemy modlić się w intencji każdego poczętego dziecka oraz dziękować za dar życia nam ofiarowany.

8. Również w niedzielę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe po mszy o godz. 11.00. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

9. Zbliża się wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich górników służby czynnej oraz emerytowanych pracowników górnictwa do wspólnego świętowania. W sobotę 3 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta Barbórkowa, po której nastąpi przemarsz do Domu Ludowego, gdzie odbędzie się Biesiada Górnicza. Do udziału w uroczystościach Barbórkowych zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto Ofiarowania NMP, we wtorek wspomnienie św. Cecylii, we czwartek wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

1. Dziś przeżywamy VIII dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Iraku.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na spłatę należności za witraże do naszej świątyni.

4. We czwartek, 10 listopada rozpoczęliśmy nowennę przed Intronizacją Jezusa Chrystusa Króla. Ogólnopolska Uroczystość Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbędzie się 19 listopada 2016 r. (sobota) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W niedzielę, 20 listopada, w każdej parafii naszej Ojczyzny odbędzie się Proklamacja Aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich wiernych.

5. Również w niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie asystenta ds. powołań naszej prowincji, który przez cały dzień będzie głosił kazania. Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujące się do I komunii świętej i ich rodziców z katechetą.

6. Zbliża się wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich górników służby czynnej oraz emerytowanych pracowników górnictwa do wspólnego świętowania. Z tej okazji w sobotę, 3 grudnia o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta Barbórkowa, po której nastąpi przemarsz pod Dom Ludowy, gdzie odbędzie się Biesiada Górnicza. Do udziału w uroczystościach Barbórkowych zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie męczenników Mikołaja Tavelica i towarzyszy, we czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ, we piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy (w tym dniu przypadają imieniny naszego ordynariusza bp. Romana Pindla), w sobotę wspomnienie bł. Salomei – zakonnicy, w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

1. Dziś oraz we wszystkie niedziele listopada, przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady i łagrów.

3. Przypominamy, że do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych oraz w intencji Ojca Świętego, będąc w stanie łaski uświęcającej można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

4. W piątek 11 listopada przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie oraz o ludziach, którzy oddali życie walcząc o jej wolność. Zachęcamy również do wywieszenia w tym dniu flag państwowych. ks. Biskup Ordynariusz udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania postu od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne, które rozpoczniemy eucharystią o godz. 18.00.

6. W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywać VIII dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym dniu będziemy się modlić i zbierać ofiary na wsparcie chrześcijan w Iraku.

7. Również w przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na spłacenie należności za witraże chórowe. Do zapłaty zostało nam jeszcze 13 480 zł.

8. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmu: „Historia Marii” przedstawiającego poruszającą historię głuchoniemej i niewidomej dziewczynki, która próbuje nawiązać kontakt z otaczającym światem. Szczegóły na plakatach.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej, we czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w piątek św. Marcina z Tours – biskupa; w sobotę św. Jozafata – biskupa i męczenia.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIECENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

30 listopada 2016 r.

1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach przez 26 lat.

2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3. W poniedziałek, 31 października o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych.

4. We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. Nie będzie Mszy święta o godz. 17.00. Na cmentarzu komunalnym msze o godz. 9.30, 11.30 i 14.00. Po mszy o godz. 14.00 procesja po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msza święta o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych.

5. We środę, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Na cmentarzu komunalnym msza zostanie odprawiona o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym o 10.00. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – przy Bloku Śmierci – msza będzie odprawiana o godz. 14.00. W naszym kościele o godz. 17.30 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.

6. We czwartek, 3 listopada Franciszkański Dzień Zaduszny. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych Braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków FZŚ.

7. Wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. Podobnie jak w latach ubiegłych, przez cały następny tydzień oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

9. Mata Hajduga, która tydzień temu zbierała ofiary na wyjazd do Afryki na praktyki wolontariackie, dzięki Waszej hojności zebrała 1085 zł i 1,5 euro, składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i zapewnia o swojej modlitwie.

10. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 w kaplicy MB zza drutów będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. O godz. 17.30 Żywy Różaniec poprowadzi część różańca świętego. Po różańcu modlitwy w intencji powołań i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie wspólnoty z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z o Hieronimem.

11. W niedzielę, 6 listopada o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych.

12. Wszystkim dobrodziejom, którzy ofiarowali nam płody ziemi pragniemy złożyć serdeczne „Bóg zapłać” i zapewnić o naszej modlitwie i ich intencji.

13. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, we środę Dzień Zaduszny, w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa.

XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2016 r.

1. Dziś niedziela misyjna. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu na Mszach świętych o 8.00 i 11.00 będziemy gościć Martę Hajduga – absolwentkę medycyny, która w styczniu 2017 r. wyjeżdża na 3 tygodnie do Afryki jako woluntariuszka, by pomagać w gabinecie okulistycznym i w przychodni ogólnej. Po mszy będzie można wesprzeć finansowo jej wyjazd. Marta jest aktywną członkinią Rycerstwa Niepokalanej, a podczas ŚDM była naszą wolontariuszką.

2. Po mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców z katechetą.

3. Dziś po południu naszą wspólnotę zakonną nawiedzi kopia Ikony Jasnogórskiego Obrazu Czarnej Madonny, ofiarowana polskim zakonom w 1963 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 16.30 przywitamy obraz w kościele i odmówimy różaniec. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą przed obrazem, na którą zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić MB w Jej Jasnogórskim wizerunku. Po mszy będzie możliwość adoracji obrazu do godz. 21.00. O 21.00 zapraszamy na apel jasnogórski.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. To ostatnie wypominki przed Uroczystością Wszystkich Świętych. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

5. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Darka.

6. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w piątek święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

XXIX niedziela zwykła – 16 października 2016 r.

1. Dziś o godz. 11.00 na Mszę świętą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30.

2. Serdecznie dziękujemy parafianom za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni. Swoją ofiarę na witraże w ubiegłą niedzielę złożyło 74 rodzin z Harmęż 1 rodzina z Woli i 3 rodziny anonimowo. W sumie zebraliśmy 5880 zł.

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XVI Dzień Papieski. Ofiary złożone z tej okazji na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wyniosły 1330 zł. W imieniu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Biskup Bielsko-Żywiecki zaprasza wiernych i duszpasterzy naszego dekanatu do udziału w jubileuszowej pielgrzymce do Bramy Miłosierdzia, która odbędzie się w sobotę 22 października w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Rozpoczęcie o godz. 9.00 adoracją, zakończenie Mszą świętą o godz. 10.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

5. Również w sobotę, 22 października wypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę świętą, po której będzie możliwość ucałowania relikwii naszego świętego papieża.

6. W niedzielę, 23 października naszą wspólnotę zakonną nawiedzi kopia Ikony Jasnogórskiej, ofiarowana polskim zakonom w 1963 r. przez Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O godz. 16.30 przywitamy obraz w kościele i odmówimy różaniec. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą przed obrazem, na którą zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić Obraz MB Częstochowskiej. Po mszy będzie możliwość adoracji obrazu do godz. 21.00. O 21.00 zapraszamy na apel jasnogórski.

7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i ich rodziców.

8. Za tydzień na Mszach świętych o 8 i 11 będziemy gościć Martę Hajduga – absolwentkę medycyny, która w styczniu 2017 r. pragnie wyjechać na 3 tygodnie do Afryki, by pomagać w gabinecie okulistycznym i w przychodni ogólnej. Po Mszach będzie można wesprzeć to dzieło. Marta podczas ŚDM była u nas wolontariuszką. Ponadto aktywnie angażuje się we Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

9. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.

10. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we wtorek święto św. Łukasza ewangelisty, we środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, we czwartek wspomnienie św. Jana Kantego kapłana, patrona diecezji, w piątek święto bł. Jakuba Strzemię – biskupa, patrona naszej prowincji, w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2016 r.

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii 34. rocznicę kanonizacja o. Maksymiliana M. Kolbego. Dziękujemy Bogu za dar tego wielkiego świętego, który pokazał światu, że nawet w nieludzkich warunkach obozu można pozostać człowiekiem.

2. Również dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Bądźmy świadkami miłosierdzia”. Podobnie jak w całej Polsce tak i u nas, po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na witraże do naszej świątyni.

4. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiana o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w środy Wspólnota Żywego Różańca, w piątki Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

5. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej Niepokalanej. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

6. W niedzielę na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami.

7. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kartek, które prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.

8. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na rok 2017.

9. Kalendarz liturgiczny: we czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoł

XXVII Niedziela Zwykła – 2 października 2016 r.

1. Dziś przypada 34. rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana. O godz. 10.00 delegacja z naszej parafii złoży kwiaty na placu apelowym KL Auschwitz i w celi o. Maksymiliana, następnie o godz. 11.00 w kościele św. Maksymiliana na osiedlu Mszę świętą odprawi bp. Roman Pindel ordynariusz naszej diecezji. W naszej parafii rocznice kanonizacji Ojca Kolbego będziemy przeżywać na sumie za tydzień.

2. Rozpoczął się miesiąc październik. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedziele o godz. 16.30. Jednocześnie zapraszamy do domawiania różańca w tygodniu o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w środy Wspólnota Żywego Różańca, w piątki Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

3. We wtorek, 4 października będziemy przeżywali w naszej parafii odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkańskiego. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. W poniedziałek, 3 października, w przeddzień uroczystości, po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, czyli pamiątkę śmierci Ojca Franciszka. Na nabożeństwo prosimy zabrać ze sobą świece.

4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 w kaplicy MB zza drutów wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 część różańca świętego. Przed mszą modlitwy w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po niej spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Podczas mszy o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej otrzymają poświęcone różańce. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami z proboszczem i katechetą. Obecność obowiązkowa.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne, które rozpoczniemy eucharystia o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, 9 października będziemy zbierać składkę na prace przy naszym kościele. Na spotkaniu Parafialnej Rady Ekonomicznej uzgodniliśmy, że do końca roku nie podejmujemy żadnych nowych inwestycji, staramy się spłacić dług za wykonane witraże, który na dzień dzisiejszy wynosi 18480 zł.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Bądźmy świadkami miłosierdzia”. W związku z dniem papieskim przy kościołach w całej Polsce będą zbierane do puszek ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione kartki prosimy składać w zakrystii.

9. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: we wtorek uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela trzech zakonów, we środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po sumie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kwota 450 zł, którą zebraliśmy, została przekazana na konto radia.

3. W poniedziałek po Mszy świętej w klasztorze pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a we środę Rady Ekonomicznej. Wszystkich nowo wybranych członków prosimy o obecność.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. O godz. 9.30 w kościele odbędzie się diecezjalny dzień skupienia Rycerstwa Niepokalanej. Do udziału zapraszamy członów MI z naszej parafii. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwem fatimskim rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu nabożeństwa odprawiane będą o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.

5.  Również w sobotę, 1 października w naszym kościele rozpoczynamy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka patrona i założyciela Zakonu Franciszkańskiego.

6. W przyszłą niedzielę, 2 października diecezjalne uroczystości w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbe. Msza święta pod przewodnictwem biskupa ordynariusza w kościele św. Maksymiliana o godz. 11.00.

7. Nasza parafia oraz Szkoła Podstawowa w Harmężach zapraszają wszystkich do włączenia się w akcję zbierania: makulatury, plastikowych butelek i nakrętek. Uzyskane z tej akcji środki materialne przeznaczone będą na budowę kuchni i stołówki dla dzieci z Pariacoto (Peru), gdzie pracowali nasi bracia męczennicy bł. Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek. Zebrane surowce należy złożyć do kontenera przy OSP w Harmężach. Prosimy, aby nakrętki oraz plastikowe butelki były składane w zawiązanych workach. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej.

8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera, we środę wspomnienie św. Wacława; we czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątej wspomnienie św. Hieronima, w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2016 r.

1. Dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę
i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje
o wydarzeniach z życia Kościoła Diecezjalnego na falach eteru i przez internet. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy waszej ofiarności.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Hieronim do dziś przyjmuje zgłoszenia kandydatów do bierzmowania
z klas 1 i 2 gimnazjum. Pierwsze spotkanie kandydatów wraz z rodzicami będzie miało miejsce w pierwszy piątek października.

4. Bóg zapłać również za złożone tydzień temu ofiary na witraże do naszej świątyni. Zebraliśmy 3480 zł. Ofiarę złożyło 60 rodzin z Harmęż, 1 z Bojszów, 1 z Woli i 2 rodziny anonimowo. Ofiary na poszkodowanych we Włoszech wyniosły 840 zł.

5. We wtorek, po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego. We środę do Matki Bożej Niepokalanej. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy MB.

6. W sobotę, 24 września nasz parafianin br. Bartłomiej Rochowiak w Kalwarii Pacławskiej złoży swoje pierwsze śluby zakonne. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w jego intencji. (Osoby, które zamówiły Mszę święta na 24 września prosimy o zgłoszenie się do zakrystii).

7. Sołtys wsi Harmęże wraz z Radą Sołecką zapraszają mieszkańców Harmęż na zebranie wiejskie, które odbędzie się w sobotę, 24 września o godz. 17.00
w Domu Ludowym w Harmężach. Tematem przewodnim będzie podział funduszu sołeckiego na rok 2017. Szczegółowy harmonogram zebrania zostanie zawarty w ogłoszeniu o zwołaniu zebrania.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie z proboszczem i katechetą.

9. Również w przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji zmarłych. Dwadzieścia minut przed sumą zapraszamy na wypominki.

10. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek święto św. Józefa z Kupertynu kapłana, we wtorek wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Tegon, Pawła Hong Hasang i towarzyszy, we środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie św. Ojca Pio – kapłana, w sobotę święto poświecenia katedry Bielsko Żywieckiej.

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2016 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na prace przy naszej świątyni. Z ofiar przez Was złożonych będziemy spłacać należność za witraż

2. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. W sobotę, 17 września br. o godz. 10 serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na scholę. Tego dnia także Koło Gospodyń Wiejskich w Harmężach przeżywa 55 lat istnienia. Wszystkim członkiniom i aktywnym działaczkom KGW z naszej wioski składamy serdeczne gratulacje.

4. Również w sobotę, 17 września nasz Biskup Ordynariusz zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd. Szczegóły w zakrystii. Program pielgrzymki znajdziemy na plakacie.

5. W przyszła niedzielę, jako trzecią niedziele miesiąca na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Rozpoczynamy kolejną turę przygotowań do sakramentu bierzmowania. Kandydaci z klas 1 i 3 gimnazjum, proszeni są o zgłaszanie się w tym tygodniu (do niedzieli 18 września) do o. Hieronima celem zapisania na listę i pobrania indeksu do bierzmowania. Pierwsze spotkanie kandydatów wraz z rodzicami będzie w pierwszy piątek października.

7. Kończy się peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Ostatnią rodzinę z ul. Borskiej, która przyjmie obraz, prosimy o przywiezienie go po zakończeniu adoracji do kościoła.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa; w sobotę święto stygmatów św. Ojca Franciszka.

XXIII niedziela zwykła – 4 września 2016 r.

1. Po wakacyjnej przerwie, dziś o godz. 10.45 zapraszamy parafian na rozważania katechizmowe dla dorosłych, zaś o godz. 16.30 na nieszpory.

2. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do MB Niepokalanej.

3. Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 10 września o godz. 20.00 do kościoła na spotkanie modlitewne.

4. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace przy naszej świątyni. Z ofiar zbieranych co miesiąc, zapłaciliśmy już w całości za robociznę, rusztowania, ramy okienne oraz połowę należności za witraże. Do spłacenia pozostało nam 23 480 zł.

5. W niedzielę 11 września w Żywieckim amfiteatrze odbędą się diecezjalne dożynki. Dziękczynnej Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel, ordynariusz naszej diecezji. Szczegóły na plakatach.

6. Misjonarz z Asuncion o. Andrzej Zbroja składa podziękowania za wsparcie naszej misji w Paragwaju. W ubiegłą niedzielę zebrał na ten cel kwotę 1990 zł oraz ofiarę 700 zł od Żywego Różańca. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wsparcie naszych misji.

7. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u Państwa Manieckich na ul. Borskiej, na której zakończymy peregrynację Tryptyku w naszej parafii.

8. Na prośbę ks. Bp Romana Pindla, dziś po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w środę wspomnienie Melchiora Grodzickiego – kapłana i męczennika, w czwartek święto Narodzenia NMP, w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2016 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, gościmy dziś w naszej parafii o. Andrzeja Zbroję, misjonarza z Paragwaju. Klasztor w Asuncion, gdzie pracuje o. Andrzej, jest naszym klasztorem partnerskim. Nasz gość będzie głosił kazania podczas każdej mszy, a po zakończeniu będzie można wesprzeć naszą misję w Paragwaju ofiarami.

2. Również dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

3. We czwartek 1 września, 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8.30. Spowiedź dla dzieci pół godziny przed Mszą świętą. Na modlitwę o Boże błogosławieństwo na początku nowego roku nauki zapraszamy uczniów, rodziców, dziadków, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w kaplicy Matki Bożej zza drutów. Przed mszą będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Na mszę zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. W sobotę o godz. 17.30 Nabożeństwo Fatimskie.

5. Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego porządku duszpasterskiego. W sobotę wieczorem wigilijna Msza z niedzieli. W niedzielę 15 min. przed sumą katecheza dla dorosłych, o godz. 16.30 nieszpory.

6. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u Państwa Kulka na ul. Browarnej. Następnie obraz przejdzie na ul. Borską na której zakończymy peregrynację Tryptyku w naszej parafii.

7. Społeczna Szkoła Zarządzania i Handlu zaprasza do udziału w projektach w ramach których osoby nieaktywne zawodowo w wieku od 15 lat mogą wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, stażach oraz otrzymać dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Szczegóły na plakatach.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela, we czwartek wspomnienie bł. Bronisławy dziewicy; w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2016 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 pożegnamy (pożegnaliśmy) br. Piotra Piejko, który po sześciu latach pracy w Harmężach decyzją przełożonych przechodzi do klasztoru w Lublinie. Na jego miejsce powraca do nas po kilku latach przerwy br. Jerzy Kozieradzki. Dziękując br. Piotrowi za jego posługę, życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu, a br. Jerzego polecamy waszym modlitwom.

2. Od poniedziałku do soboty z uwagi na prace przy witrażach, msze z kościoła zostają przeniesione do kaplicy klasztornej.

3. W piątek, 26 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Parafian zapraszamy na godz. 18.00 do kapliczki MB Częstochowskiej, gdzie odmówimy Litanię Loretańską, a następnie w procesji wrócimy do klasztoru, aby sprawować Mszę święta ku czci NMP Częstochowskiej.

4. W sobotę, 27 sierpnia będziemy radować się tegorocznymi plonami podczas parafialnych dożynek. Pani Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW zaprasza wszystkich parafian na godz. 15.00 pod Dom Ludowy, gdzie zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Po zakończeniu części oficjalnej odbędzie się zabawa taneczna. Szczegóły na plakatach.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele o. Andrzeja Zbroję misjonarza z Paragwaju, który pracuje w naszym partnerskim klasztorze w Asuncion. O. Andrzej będzie głosił kazania podczas każdej Mszy świętej, a po zakończeniu będzie zbierał ofiary na misje.

6. Również w przyszła niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

7. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u Państwa Milichowicz na ul. Franciszkańskiej. Nastepnie obraz przejdzie na ulicę Browarną, a dopiero potem na ul. Borską na której zakończymy peregrynację Tryptyku w naszej parafii.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, we środę święto św. Bartłomieja Apostoła, we czwartek wspomnienie św. Ludwika króla – patrona trzeciego zakonu, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej; w sobotę wspomnienie św. Moniki.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i udanego odpoczynku w ostatnim tygodniu wakacji.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. MAKSYMILIANA M. KOLBEGO

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016 r.

1. Dziś 75. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. O godz. 8.00 w naszym kościele przeżywaliśmy nabożeństwo Transitus, po którym wyruszyła piesza pielgrzymka do byłego niemieckiego obozu Auschwitz, aby o godz. 10.30 wziąć udział we Mszy świętej, której (będzie) przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. O godz. 19.00 Msza święta odpustowa w parafii św. Maksymiliana na osiedlu.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na witraże do naszej świątyni.

3. W poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msza święte w naszym kościele, jak w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia w Oświęcimiu.

4. We wtorek, 16 sierpnia w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu o godz. 11.00 msza z okazji święta patrona miasta św. Jana Bosko.

5. W ubiegłym tygodniu odbyły się w naszej parafii wybory do Rady Duszpasterskiej. W głosowaniu wzięło udział 156 osób, które oddały 153 ważne głosy. Największą liczbę głosów otrzymali: Adam Zieliński, Dorota Król, Grzegorz Madeja, Michał Smętek i Magdalena Kozica, wchodząc tym samym w skład Rady Duszpasterskiej. Ponadto do Rady Duszpasterskiej z urzędu należą: Proboszcz o. Piotr, katecheta o. Arkadiusz. Z mianowania proboszcza do Rady Duszpasterskiej weszli ponadto: Ewa Kościelniak i Paweł Wojtala. Parafialną Radę Ekonomiczną stanowią: proboszcz o. Piotr, ekonom br. Dariusz oraz z mianowania proboszcza: Adam Zieliński, Jan Bielenin i Grzegorza Madeja. Kadencja obu rad trwa pięć lat. Wszystkim wybranym gratulujemy wyboru i życzymy Bożego Błogosławieństwa w służbie na rzecz parafii.

6. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u Państwa Madeja na ul. Franciszkańskiej. Po zakończeniu peregrynacji po ul. Franciszkańskiej, obraz przejdzie na ulicę Borską na której zakończymy peregrynację.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, we środę wspomnienie św. Jacka kapłana, w sobotę wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora kościoła.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2016 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, w dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy dorosły parafianin (ukończone 18 lat) przed mszą lub po jej zakończeniu może zagłosować na jedną z dziesięciu osób kandydujących do rady duszpasterskiej. Kartki wydaje i liczy komisja złożona z dwóch osób z naszej parafii: pani Ewa Kościelniak i Paweł Wojtala oraz dwóch osób spoza naszej parafii: Wojciech i Agnieszka Kopias. Pięciu kandydatów, którzy uzyskają największą liczbę głosów wejdzie do Rady Duszpasterskiej. O wynikach wyborów poinformujemy w niedzielę za tydzień.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przy okazji święcenia pojazdów wsparli akcję pomocy w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel sumę 1370 zł.

3. We wtorek, 9 sierpnia 25. rocznica męczeńskiej śmierci w Peru naszych współbraci Zbigniewa i Michała. Msza święta z ucałowaniem relikwii męczenników o godz. 18.00.

4. Od środy w naszym Centrum rozpoczynają się rekolekcje młodzieżowe Rycerstwa Niepokalanej. Od środy do soboty organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.30 do godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na witraże do naszej świątyni.

6. Od kilku lat w naszej diecezji trwa wieczysta adoracji Najświętszego Sakramentu. Codziennie w innym kościele przez cały dzień adorowany jest Chrystus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Na naszą parafię termin adoracji przypada co roku 13 sierpnia. W tym dniu (sobota), zostanie odprawiona Msza święta o godz. 8.00 rano, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, aż do mszy wieczornej. Msza o Najświętszej Eucharystii sprawowana o godz. 18.00 zakończy adorację w naszej parafii. Adorować będziemy w następującej kolejności: (plan adoracji na osobnej kartce). Plan adoracji jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej. Ponieważ dzień 13 sierpnia jest wigilią uroczystości św. Maksymiliana Kolbe, adorację Najświętszego Sakramentu potraktujmy jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nieszpory o św. Maksymilianie.

7. Ksiądz Biskup Roman Pindel zaprasza do udziału w dziękczynnej celebracji 75. rocznicy narodzin dla nieba ojca Maksymiliana Kolbego w niedzielę 14 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się modlitwą w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach o godz. 8:00 oraz w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godz. 8:30. Z obu tych miejsc wyruszą następnie piesze pielgrzymki, w których wierni przejdą do byłego obozu. O godz. 10:00 pątnicy spotkają się przy bramie „Arbeit macht frei”, a następnie złożą kwiaty na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci i w celi śmierci ojca Kolbego. O godz. 10:30 na placu przed Blokiem Śmierci rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie pielgrzymki na trasie przemarszu, a wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału.

8. W związku z obchodami Uroczystości św. Maksymiliana, porządek Mszy świętych w naszym kościele w niedzielę będzie nieco zmieniony. Msze będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.

9. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u Państwa Zagórskich na ul. Szumca. Po zakończeniu peregrynacji po ul. Szumca, obraz przejdzie na ulicę Franciszkańską.

10. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Dominika kapłana i założyciela zakonu Kaznodziejskiego, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy, we środę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we czwartek święto św. Klary z Asyżu dziewicy.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota 13 sierpnia 2016

0830 –  0900      – ul. Gen. Sosnkowskiego

0900 – 0930                       – ul. Gen. Andersa

0930 – 1000           – ul. Gen. Maczka

1000 – 1030           – ul. Pod Kopcem, Zaciszna

1030 – 1100           – ul. Bieleckiego, Wschodnia

1100 – 1130           – ul. Zadworska

1130 – 1200       – ul. Borowskiego

1200 – 1230       – Żywy Różaniec

1230 –1300        – ul. Borska

1300  – 1330       – ul. Browarna

1330 – 1400        – ul. Świętokrzyska,

1400 – 1430                – Koło Gospodyń Wiejskich

1430 – 1500       – Stary Trakt, Por. Króla

1500 – 1530             – Rycerstwo Niepokalanej

1530 – 1600        – ul. Polaka, Zakole

1600 – 1630        – ul. Szumca, Morawina

1630 – 1700              – ul. Franciszkańska

1700 – 1800           – Misjonarki Niepokalanej

2030 – 2100            – Adoracja Młodzieżowa

XVIII Niedziela zwykła – 31 lipca 2016 r.

1. W dniu dzisiejszym kończą się Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Również nasze Centrum i parafia czynnie zaangażowały się w przeżywanie tego szczególnego czasu. Chcemy podziękować wszystkim wolontariuszom i parafianom, którzy pomogli nam w organizacji przyjęcia naszych gości w Harmężach.

2. Dziś przed mszą o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

3. We wtorek, 2 sierpnia obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej, jedno z największych świąt w Zakonie Franciszkańskim. Msza święta z kazaniem na godz. 18.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za bliską osobę zmarłą.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O 17.30 różaniec i modlitwa w intencji powołań. Po mszy modlitwa do św. Franciszka i możliwość ucałowania relikwii. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź od godz. 17.00. Również w piątek rozpoczynamy nowennę do św. Maksymiliana, którą będziemy odmawiać na zakończenie mszy. W sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie (prosimy o wcześniejsze wyznaczenie osób do niesienia figurki MB Fatimskiej).

5. W niedzielę, 7 sierpnia wyruszy z Oświęcimia 33. Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem: „Przez chrztu świętego wielki dar…”. W kościele św. Maksymiliana na osiedlu Msza święta o 7.30 na rozpoczęcie pielgrzymki.

6. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u pani Marii Klekot na ul. Morawina. Po zakończeniu peregrynacji po ul. Morawina, obraz przejdzie na ulicę Szumca. W zakrystii są do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

7. 10 sierpnia w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczną się Rycerskie rekolekcje dla młodzieży. Do udziału w dniach refleksji i modlitwy zapraszamy również młodzież naszej parafii. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Arka.

8. Zgodnie z dekretem ks. bpa Ordynariusza o powołaniu w każdej parafii rady ekonomicznej i duszpasterskiej informujemy, że 7 sierpnia, w najbliższą niedzielę, odbędą się w naszej parafii wybory do Rady Duszpasterskiej. Radę ekonomiczna mianuje sam proboszcz, radę duszpasterską powołuje się na zasadzie: połowa członków ze wskazania proboszcza, druga połowa wybrana przez parafian w głosowaniu. Miesiąc temu ogłaszaliśmy możliwość zgłaszania kandydatów do rady duszpasterskiej, zgłoszono dziesięć osób: Bielenin Jan, Czekaj Jadwiga, Korbel Małgorzata, Kozica Magdalena, Król Dorota, Machura Maria, Madeja Grzegorz, Madeja Zofia, Smętek Michał, Zieliński Adam. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej pełnoletni parafianie będą mogli oddać głos na wybranego przez siebie jednego kandydata. Po podliczeniu kart do głosowania, piątka osób, która uzyska największą liczbę głosów wejdzie do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori doktora Kościoła, we worek święto NMP z Porcjunkuli, we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVII Niedziela zwykła – 24 lipca 2016 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy okazji święcenia samochodów, będą zbierane ofiary na rzecz MIVA – organizacji prowadzącej zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Niech to będzie nasze podziękowanie za bezpieczną jadę oraz uczynek miłosierdzia w roku jubileuszowym.

2. We środę w naszej diecezji rozpoczęła się diecezjalna część Światowych Dni Młodzieży. W naszym Centrum gościmy młodzież z Niemiec, Peru, Brazylii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Ponadto codziennie nasz kościół i wystawę Mariana Kołodzieja nawiedzają pielgrzymi przybywający z różnych zakątków świata.

3. W piątek, 29 lipca, ziemię Oświęcimską nawiedzi Ojciec Święty Franciszek. Na spotkanie z głową Kościoła udaje się także delegacja z naszej parafii. Otoczmy papieża Franciszka naszą serdeczną modlitwą prosząc, aby Jego wizyta w byłym niemieckim, nazistowskim obozie Auschwitz Birkenau przyniosła błogosławione owoce.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę.

6. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Chrobok na ul. Zakole. Po zakończeniu peregrynacji po ulicy Zakole, obraz przejdzie kolejno na ulice: Polaka, Morawina i Szumca. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP, w piątek wspomnienie św. Marty.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVI Niedziela zwykła – 17 lipca 2016 r.

1. W dzisiejsza niedzielę przyjazdem pierwszych pielgrzymów do naszej diecezji rozpoczniemy ŚDM. Mając świadomość wartości szczególnego czasu łaski, prosimy o modlitwę w intencji szczęśliwego ich przebiegu. Chcemy, aby ten czas pobudził młodych ludzi do życia wiarą. Szczególnym znakiem jedności będzie wspólna modlitwa brewiarzowa o godz. 8.00 i Apel Jasnogórski o 21.00, który będziemy przeżywać od środy (20 lipca br.) we wszystkich parafiach goszczących pielgrzymów. Plan ŚDM w Diecezji:

Środa – piątek (20-22 lipca br.) – w tych dniach nasi goście będą zwiedzać naszą diecezję, zdobywać Beskidzkie szczyty oraz gromadzić się na Eucharystiach w naszych diecezjalnych sanktuariach i modlić się o pokój w czasie wizyty w Muzeum Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Sobota (23 lipca br.) – to dzień w parafii. Nasi goście wezmą udział w różnych akcjach w naszych parafiach i miejscowościach.

Niedziela (24 lipca br.) – uroczyste zakończenie Dni w Diecezji. Wszystkich pielgrzymów i wiernych zapraszamy na spotkanie do Bielska-Białej do Hali Widowisko-Sportowej pod Dębowcem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Kulminacyjnym punktem będzie Finałowy Koncert Warsztatów Gospel (około godziny 19:00) oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny Apel Jasnogórski (20:30).

2. W naszym kościele we wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej Niepokalanej, we czwartek do bł. Jakuba Strzemię.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na witraże do naszego kościoła. Ofiarę złożyło 63 rodzin z Harmęż, 2 rodziny z Woli. Zebraliśmy 3510 zł.

4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. MIVA – organizacja na rzecz misyjnych środków transportu zachęca do udziału w akcji: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy, jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów. Szczegóły na plakatach.

5. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Czekaj na ul. Świętokrzyskiej. Po zakończeniu peregrynacji po ul. Świętokrzyskiej, obraz przejdzie na ul. Zakole. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, we środę bł. Czesława kapłana, we środę święto Marii Magdaleny, w piątek z okazji ŚDM dyspensa od postu, w sobotę święto św. Brygidy Szwedzkiej zakonnicy – patronki Europy.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2016 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na ołtarze chórowe do naszej świątyni.

2. Przypominamy parafianom, że podczas wakacji nie będzie: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30.

3. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

4. We czwartek 14 lipca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Łagosz ul. Stary Trakt. Po zakończeniu peregrynacji po ul. Stary Trakt, obraz przejdzie na ul. Świętokrzyską. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

6. Przypominamy parafianom o zgłaszaniu kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Ojciec Proboszcz bardzo prosi, aby potraktować sprawę poważnie i najpóźniej do końca lipca zgłosić kandydatów na radnych.

7. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę w dniach 7 – 11 sierpnia. Opłata 50 zł.

8. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Od środy 13 lipca do piątku 15 lipca msza święta w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza. W sobotę 16 lipca o godz. 17.00 uroczysta Msza święta o godz. 17.00 pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto Benedykta opata i patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, we środę świętych Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników, w piątek święto św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła; w sobotę wspomnienie z Góry Karmel – MB Szkaplerznej.

10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego.

XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2016 r.

1. Początek lipca, to początek wakacji. Czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Podczas urlopów pamiętajmy o naszej osobistej relacji z Bogiem, o modlitwie i obowiązku Mszy świętej niedzielnej.

2. Przypominamy parafianom, że podczas wakacji nie będzie: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30.

3. W przyszłą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na witraże do naszego kościoła.

4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę Msza dziękczynna za pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, a po mszy nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. Na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Przez wakacje Wspólnota Żywego Różańca nie będzie miała spotkań.

6. We czwartek w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczynają się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Parafian, a szczególnie członków MI zapraszamy do udziału w konferencjach i nabożeństwach. Szczegółowy program na plakatach.

7. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zgodnie z dekretem ks. Biskupa Ordynariusza w każdej parafii naszej diecezji ma powstać Rada Duszpasterska. W związku z tym, do końca lipca prosimy o zgłaszanie do proboszcza kandydatów na radnych. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, ciesząca się dobrą opinią oraz będąca członkiem parafii.

8. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Rochowiaków na ul. Gen. Andersa. Po zakończeniu peregrynacji na ul. Andersa, tryptyk przejdzie na ul. Por. Króla, a stamtąd na Stary Trakt. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych, w piątek św. Jana z Dukli – kapłana, w sobotę wspomnienie świętych męczenników – Mikołaja Picka, Willada i towarzyszy.

10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2016 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Również dziś o godz. 19.00 ostatnie spotkanie Rady Parafialnej w obecnym składzie. Zgodnie z dekretem ks. Biskupa Ordynariusza w każdej parafii naszej diecezji ma powstać Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna. Radę Ekonomiczną powołuje sam proboszcz. Rada Duszpasterska w ½ składu ma zostać wyłoniona w wyborach. Na dokonanie wyboru mamy czas do końca sierpnia. W związku z tym, do końca lipca prosimy o zgłaszanie ojcu proboszczowi kandydatów do Rady Parafialnej. Zgłoszenie kandydata powinno się dokonać w sposób pisemny, z krótkim uzasadnieniem. Kandydatem może być osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, ciesząca się dobrą opinią oraz będąca członkiem wspólnoty parafialnej.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, po południu zapraszamy na spowiedź od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie o 17.30.

4. Informujemy wiernych, że w okresie wakacyjnym nie będzie: katechez dla dorosłych w niedzielę przed sumą oraz nabożeństwa niedzielnego o godz. 16.30.

5. W Oświęcimiu trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę w dniach 7 – 11 sierpnia. Zapisy są przyjmowane w parafii: św. Maksymiliana, Wspomożycielki Wiernych, św. Józefa i Wniebowzięcia. Opłata 50 zł.

6. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na 21. Letnie Koncerty organowe do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakacie.

7. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Kościelniaków na ul. Gen. Maczka. Po zakończeniu wizyty na ul. Maczka obraz przejdzie na ul. Gen Andersa. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza kapłana, w środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku.

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2016 r.

1. Dziś w naszej diecezji zakończenie peregrynacji Znaków Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku Białej odbędą się uroczystości pożegnania Obrazu Jezu Ufam Tobie oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła. Z naszej parafii na uroczystość udaje się delegacja z ojcem proboszczem.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwa są odprawiane na zakończenie Mszy świętej.

3. W ubiegłą niedzielę w ogrodzie klasztornym odbył się piknik parafialny. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, a rodzicom za pomoc w jego organizacji. Dochód z pikniku i zbiórka do puszek wyniósł 1810 zł i zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

4. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na witraże do naszego kościoła. Ofiarę złożyły 82 rodziny w tym 80 z Harmęż, 1 rodzina z Woli i 1 z Bojszów. Zebraliśmy 4480 zł.

5. W piątek, 24 czerwca zakończenie roku szkolnego. Nauczycieli, pracowników szkoły oraz dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę dziękczynną za przeżyty rok na godz. 9.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a o 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

7. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u Pani Grzybek na ul. Gen. Maczka. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

8. Fundacja „Brat Słońce” powołana przez naszą prowincję franciszkańską w Krakowie, organizuje akcję: „Samochód dla Pariacoto”. Celem akcji jest zebranie środków na zakup samochodu dla misjonarzy franciszkańskich pracujących w Peru, w miejscu, gdzie 25 lat temu zostali zamordowani bł. Zbigniew i Michał. Przy wyjściu kościoła są wyłożone ulotki, gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje dla wsparcia tej inicjatywy.

9. Na prośbę Episkopatu Polski i ks. abpa Wiktora Skworca w dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła będą zbierane podpisy dotyczące ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Do złożenia podpisu popierającą ustawę potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do poparcia tej ustawy.

10. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza w dniach 24 – 30 czerwca na projekcję filmu „Młody Mesjasz”. Szczegóły na plakacie.

11. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w piątek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku.

XI Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 sześciu chłopców z naszej parafii zostanie przyjętych na kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza, a jeden na ministranta. Z tej okazji po sumie zapraszamy do ogrodu klasztornego na piknik zorganizowany przez rodziców kandydatów oraz wolontariuszy ŚDM. Dochód z pikniku oraz ofiara do puszek zbierane po Mszach świętych przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu nabożeństwa są odprawiane na zakończenie Mszy świętej.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na witraże do naszego kościoła. W gablocie można obejrzeć projekty witraży chórowych. W przygotowaniu są jeszcze projekty witraży do kaplicy bocznej.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w wysokości 400 zł.

5. W poniedziałek, 13 czerwca święto św. Antoniego z Padwy o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem.

6. We wtorek, 14 czerwca będziemy przeżywać 76 rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. O godz. 14.00 Msza Święta w naszym kościele, której będzie przewodniczył JE ks. Bp Roman Pindel, ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po mszy zwiedzanie wystawy Klisze Pamięci. Labirynty autorstwa byłego więźnia Mariana Kołodzieja. O 16.00 ceremonia przed tablicą upamiętniającą wydarzenia 14 czerwca 1940 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego. O 16.30 spotkanie z byłymi więźniami na terenie byłego obozu Auschwitz. O 17.00 oddanie hołdu przy Ścianie Śmierci na dziedzińcu Bloku 11. W uroczystościach zapowiedzieli swój udział przedstawiciele władz państwowych, sejmu i senatu, władz samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie.

7. W sobotę, 18 czerwca kolejne spotkanie wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży. O godz. 20.00 zapraszamy na spotkanie modlitewne.

8. W niedzielę, 19 czerwca w katedrze Bielsko Żywieckiej św. Mikołaja o godz. 15.00 będzie miało miejsce uroczyste zakończenie peregrynacji Znaków Bożego Miłosierdzia w naszej diecezji. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia oraz msza dziękczynna. Na uroczystość udaje się delegacja z naszej parafii z o. Proboszczem, aby złożyć świadectwo łask peregrynacji w naszej parafii.

9. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Dudkiewicz na ul. Sosnkowskiego. Przez najbliższy tydzień tryptyk będzie nadal peregrynował po ul. Sosnkowskiego. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

10. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek święto św. Antoniego Padewskiego kapłana i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, we środę wspomnienie bł. Jolanty zakonnicy, w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika.

X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

1. Dziś, jak słyszeliśmy w liście ks. kard. Kazimierza Nycza, obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Chrzest darem miłosierdzia”. W kościołach w całej Polsce po Mszach świętych zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej czci NSPJ. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oprawiamy w tygodniu po Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 16.30.

3. W przyszłą niedzielę, składka na witraże do naszego kościoła. W gablocie można obejrzeć projekty witraży chórowych. W przygotowaniu są jeszcze projekty witraży do kaplicy bocznej. Prace przy witrażach chcielibyśmy zakończyć jeszcze przed wakacjami. Wszystko będzie jednak zależało od możliwości finansowych parafii. Jeśli ktoś były zainteresowany zasponsorowaniem któregoś z witraży bądź pojedynczo, bądź w kilka osób, bądź kilka rodzin, prosimy o kontakt z ojcem proboszczem.

4. Również w przyszłą niedzielę, 12 czerwca na Mszy świętej o godz. 11.00 sześciu chłopców z naszej parafii zostanie przyjętych do Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji po sumie zapraszamy do ogrodu klasztornego na piknik zorganizowany przez rodziców kandydatów na ministranta oraz wolontariuszy ŚDM. W programie atrakcje dla dzieci: pokaz samolotów – modeli latających, dmuchańce, trampolina, basen z piłeczkami oraz bezpłatny przejazd zabytkowymi samochodami i motorami. Dla dorosłych kiełbasa z grilla, ciasto, dobre napoje. Dochód z pikniku oraz ofiara do puszek zbieranych po Mszach świętych przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na spotkanie z Papieżem.

5. Pragniemy poinformować parafian, że miesiąc temu zepsuł się wzmacniacz w zakrystii. Zakupiliśmy nowy wzmacniacz dzięki któremu poprawiła się wyraźnie słyszalność w kościele. Koszt wzmacniacza 5640 zł.

6. W dniach od 4 do 7 czerwca o godz. 17.00 w Oświęcimskim Centrum kultury odbędą się projekcie fabularyzowanego dokumentu o cudownym obrazie MB Kodeńskiej „Błogosławiona wina”. Bilety w cenie 12 zł.

7. Informujemy także, iż Tryptyk Bożego Miłosierdzia, który peregrynuje po naszej parafii obecnie znajduje się u państwa Korbel na ul. Wschodniej.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę wspomnienie św. Jadwigi królowej, w piątek wspomnienie św. Bogumiła biskupa, w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

Uroczystość Trójcy Świętej – 22 maja 2016 r.

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Wspominamy jedną z największych tajemnic naszej wiary – Jeden Bóg w Trzech Osobach: Ojciec, Syn i Duch Święty. O godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa do matki Bożej są odprawiane o godz. 17.30.

2. We czwartek, 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie trasą: od ulicy Franciszkańskiej, ulicą Browarną i Borską pod Dom Ludowy (pierwszy ołtarz przygotowują Strażacy z OSP oraz Panie z KGW), następnie przejdziemy na ul. Zadworską (drugi ołtarz koło państwa Prochowskich), stamtąd przejdziemy na ul. Gen. Sosnkowskiego (trzeci ołtarz koło państwa Skalnych), później przejdziemy na ul. Gen Andersa (czwarty ołtarz przy domu państwa Boberek), powrót ulicą Browarną i Franciszkańską do kościoła. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy sąsiadów i mieszkańców poszczególnych ulic. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Do udziału w procesji prosimy również górników i strażaków w mundurach oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek Matki Bożej (do niesienia figurki MB zza drutów prosimy panów, gdyż jest ona zbyt ciężka do niesienia przez panie). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy.

3. W oktawie Bożego Ciała po nabożeństwach majowych procesja Eucharystyczna.

4. W sobotę 28 maja, w naszej franciszkańskiej bazylice w Krakowie trzech diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Polecamy ich Waszej modlitwie.

5. W niedzielę, 29 maja na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Czekaj na ul. Bieleckiego. Tryptyk pozostanie na tej ulicy do końca tygodnia. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto poświęcenia bazyliki św. Franciszka w Asyżu, we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15 maja 2016 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Dzieci pierwszokomunijne z o. Arkiem wyjechały na pielgrzymkę dziękczynną za dar pierwszej komunii świętej. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe i przypominamy, że w tygodniu nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

2. Również dziś w Oświęcimiu, zapowiadany tydzień temu Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: „Chrześcijańska rodzina opoką Polski”. Marsz rozpocznie się o godz. 13.15 Mszą świętą w kościele św. Maksymiliana, której będzie przewodniczył ks. bp. Piotr Greger. Po mszy ulicami Oświęcimia przejdzie pochód, który zakończy się rodzinnym świętowaniem na terenie SP nr 4 przy ul. Śniadeckiego. W programie konkursy, gry i zabawy oraz koncert Magdy Anioł. Szczegóły na plakatach.

3. W poniedziałek, 16 maja w OCK uroczysta sesja: „1050 lat chrześcijańskiego dziedzictwa siłą Narodu i polskiej Rodziny”. Program na plakatach.

4. W miniony piątek, 13 maja w kościele św. Maksymiliana nasza parafia prowadziła nabożeństwo fatimskie. Wszystkim parafianom, którzy skorzystali z zaproszenia księdza dziekana i wzięli udział w nabożeństwie składamy serdeczne podziękowania.

5. Wczoraj podczas Mszy świętej w kaplicy Misjonarek Niepokalanej Joanna Naporowska złożyła swoją wieczystą profesję. Polecamy ją waszym modlitwom.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiary na witraże do naszego kościoła. Ofiarę złożyło 70 rodzin, w tym 64 z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 2 z Bojszów Starych, 1 z Jedliny oraz 2 ofiary złożono anonimowo. Zebraliśmy 4810 zł.

7. Słowa podziękowania kierujemy również do osób, które swoimi ofiarami wsparły mieszkańców Ekwadoru dotkniętych trzęsieniem ziemi. Na ten cel zebraliśmy 300 zł.

8. Parafia św. Maksymiliana od 3 do 5 czerwca organizuje wyjazd młodzieży na Lednicę. Zapisy w kancelarii parafii św. Maksymiliana w godzinach urzędowania.

9. Caritas diecezji po raz kolejny organizuje zbiórkę elektrośmieci z której dochód zostanie przekazany na potrzeby misji i misjonarzy. Odbiór elektrośmieci w naszej parafii zaplanowano na najbliższy piątek – 20 maja. Wszystkich zainteresowanych pozbyciem się z domu niepotrzebnego sprzętu: pralki, lodówki, komputera, telewizora czy radia, prosimy o dostarczenie ich do klasztoru i złożenie na parkingu za klasztorem do czwartku włącznie.

10. Dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców ZSP w Harmężach zapraszają na Piknik Rodzinny organizowany przy OSP w dniu 21 maja (sobota) w godzinach 1500 – 1800 oraz na zabawę taneczną, która rozpocznie się o godz. 1800. W programie zaplanowano wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej szkoły.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

12. Rok temu prosiliśmy parafian o przyjęcie na nocleg młodzieży z Niemiec w lipcu br. podczas ŚDM. Zainteresowanie przyjęciem gości zadeklarowało wówczas 9 rodzin. Okazuje się jednak, że liczba młodzieży, która będzie mieszkać na terenie naszej parafii będzie mniejsza, niż planowaliśmy. Na potrzeby zgłoszonej młodzieży wystarczy klasztor franciszkanów i dom Misjonarek. Rodzinom, które wyraziły chęć przyjęcia gości dziękujemy za otwartość.

13. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. Obecnie obraz znajduje się u państwa Paluch na ul. Zadworskiej. Po zakończeniu peregrynacji po ulicy Zadworskiej, obraz przejdzie na ul. Bieleckiego. W zakrystii są do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

14. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Paschalisa Baylon – zakonnika, we środę wspomnienie św. Faliksa z Cantalice – zakonnika, we czwartek święto Jezusa Chrystusa najwyższego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena kapłana i męczennika.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 8 maja 2016 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy wydarzenie wstąpienia Jezusa do chwały niebieskiej. Jezus nie odszedł jednak, lecz pozostał wśród nas w swoim Słowie i Eucharystii. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej po raz pierwszy przystąpią do komunii świętej. O godz. 16.30 dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo majowe.

2. Przypominamy, że w tygodniu nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiamy o godz. 17.30. W bieżącym tygodniu będziemy przeżywać biały tydzień. Rodziców i rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do wspólnego przeżycia tego błogosławionego czasu.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na okna i witraże do naszego kościoła.

4. Dziś po każdej mszy będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc dla mieszkańców Ekwadoru dotkniętych trzęsieniem ziemi.

5. 13 maja w piątek, proboszcz Parafii św. Maksymiliana zaprasza naszą parafię do udziału w Nabożeństwie Fatimskim, które ma być dziękczynieniem za Rok Miłosierdzia. Od maja do października poszczególne parafie naszego dekanatu będą prowadziły nabożeństwa fatimskie w parafii dziekańskiej. Rozpoczęcie nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00, potem Msza święta i procesja wokół kościoła. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału.

6. W sobotę, 14 maja o godz. 14.30 w klasztorze spotkanie wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży. O 20.00 w kościele kolejne czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W niedzielę, 15 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w Oświęcimiu odbędzie się po raz piąty Marsz dla życia i rodziny. Organizatorzy zapraszają do udziału w wszystkich, dla których życie i rodzina stanowią wartości najcenniejsze. W tym roku uczestnicy marszu pójdą pod hasłem: „Chrześcijańska rodzina opoką Polski”. Marsz rozpocznie się o godz. 13.15 Mszą świętą w kościele św. Maksymiliana, której przewodniczył będzie ks. bp. Piotr Greger. Po mszy ulicami Oświęcimia przejdzie pochód, który zakończy się rodzinnym świętowaniem na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Śniadeckiego. W programie konkursy, gry i zabawy oraz koncert Magdy Anioł. Szczegóły na plakatach.

8. Dariusz informuje, że organizowany jest wyjazd na IV Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę 3 czerwca. Zgłoszenia w zakrystii do 15 maja.

9. Pragniemy poinformować parafian, że decyzją Kapituły Prowincjalnej gwardianem i proboszczem w Harmężach na kolejną kadencję został o. Piotr Cuber. Proboszcz prosi wszystkich parafian o modlitwę w swojej intencji.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika głównego Patrona Polski, w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

VI Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2016 r.

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie dedykowany Matce Bożej. Jak co roku, nabożeństwa majowe będą odprawiane w niedzielę o godz. 16.30, zaś w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.

2. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski. Podczas popołudniowego nabożeństwa, odmówimy Akt Oddania Narodu Polskiego Matce Bożej w 1050 rocznicę chrztu Polski.

3. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim, którzy odpowiadając na apel papieża Franciszka, w ubiegłą niedzielę wspomogli swoimi ofiarami mieszkańców Ukrainy dotkniętych wojną. Zebraliśmy do puszek 960 zł. Ofiary zostały przekazane do kurii.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i adoracja do godz. 17.30, następnie nabożeństwo majowe i modlitwy o powołania. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa.

5. bp Ordynariusz serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w czuwanie modlitewnym w sanktuarium MB Bolesnej w Hałcnowie, przed nadaniem kościołowi tytułu Bazylii Mniejszej. Dekanat oświęcimski będzie miał swoje czuwanie w najbliższy piątek, 6 maja o godz. 18.00.

6. W sobotę, 7 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Wiernych zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.30.

7. W niedzielę, 8 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 17.00 spowiedź dzieci i rodziców.

8. W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc będziemy zbierać ofiary na witraże do naszego kościoła.

9. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada we czwartek 26 maja. Choć do tej uroczystości pozostało jeszcze sporo czasu, już dziś pragniemy podać trasę procesji eucharystycznej, aby na spokojnie można było przygotować ołtarze. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: rozpoczniemy od ulicy Franciszkańskiej, następnie ulicą Browarną i Borską przejdziemy pod Dom Ludowy, gdzie usytuowany będzie pierwszy ołtarz o przygotowanie którego prosimy Strażaków z OSP oraz Panie z KGW, następnie przejdziemy na ul. Zadworską (drugi ołtarz koło państwa Prochowskich), stamtąd przejdziemy na ul. Gen. Sosnkowskiego (trzeci ołtarz koło państwa Skalnych), później przejdziemy na ul. Gen Andersa (czwarty ołtarz przy domu państwa Boberek), powrót ulicą Browarną i Franciszkańską do kościoła. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy sąsiadów i mieszkańców poszczególnych ulic. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Materiały do dekoracji można wypożyczyć u br. Darka.

10. Trwa peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia. Obecnie obraz znajduje się u pani kulka na ul. Borowskiego 36. W najbliższym tygodniu Tryptyk będzie kontynuował peregrynacje na ul. Borowskiego. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne.

11. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, we środę wspomnienie św. Floriana (dzień imienin naszego seniora), w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

V Niedziela Wielkanocna – 24 kwietnia 2016 r.

1. Dziś podczas Mszy świętej o godz. 8.00 prowincjał o. Marian Gołąb dokona (dokonał) uroczystego wprowadzenia do naszego kościoła relikwii błogosławionych męczenników z Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Nasza wspólnota wzbogaciła się o dwóch nowych patronów. Relikwiarz ufundowali rodzice kandydatów do bierzmowania, za co składamy im serdecznie Bóg zapłać.

2. Również dziś ostatnia niedziela miesiąca, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Tak, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka, dziś po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc mieszkańcom Ukrainy, dotkniętym skutkami działań wojennych.

4. We wtorek, 26 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy parafian na Mszę świętą podczas której kandydaci do bierzmowania z naszej parafii przyjmą sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk o bp. Jerzy Maculewicza z Uzbekistanu.

5. We czwartek, 28 kwietnia po Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej.

6. Trwa w naszej parafii peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia. Obecnie obraz znajduje się u państwa Sękowskich na ul. Borowskiego. W najbliższym tygodniu Tryptyk będzie kontynuował peregrynacje na ul. Borowskiego do końca. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne w cenie 5 zł.

7. Piesza pielgrzymka naszej diecezji do krakowskich Łagiewnik rozpocznie się 30 kwietnia o godz. 12.00 Mszą świętą w sanktuarium MB Bolesnej w Hałcnowie. Zakończenie pielgrzymki 3 maja o godz. 15.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.

IV Niedziela Wielkanocną – 17 kwietnia 2016 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. Odpowiadając na apel papieża Franciszka dotyczący wsparcia mieszkańców Ukrainy dotkniętych działaniami wojennymi, w niedzielę 24 kwietnia przed kościołami w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na ten cel.

3. We czwartek, 21 kwietnia po Mszy świętej nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię.

4. Od piątku 22 kwietnia do niedzieli 24 kwietnia, zapraszamy młodzież męską na rekolekcje z rozeznaniem swojego powołania pt. “Przyjdź i zobacz”. Miejsce spotkania to nasz klasztor w Krakowie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji oraz rejestracja przez stronę internetową.

5. W sobotę, 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę miesiąca, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. Trwa w naszej parafii peregrynacja Tryptyku Bożego Miłosierdzia. Obecnie obraz znajduje się u państwa Foks na ul. Borowskiego 21. Tryptyk będzie kontynuował peregrynacje na ul. Borowskiego do końca. Po zakończeniu ul. Borowskiego, wróci na ul. Zadworską. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne w cenie 5 zł.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć tygodnik katolicki „Niedziela”.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 10 kwietnia 2016 r.

1. Dziś na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do spowiedzi i I komunii świętej. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na witraże do naszej świątyni.

3. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na działalność diecezjalnego radia Anioł Beskidów. Udało nam się zebrać 300 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy w naszej parafii peregrynację Tryptyku Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Obecnie Tryptyk znajduje się u państwa Walaszczyk. Po zakończeniu peregrynacji po ul. Zacisznej, Tryptyk przejdzie na ul. Borowskiego. W zakrystii są jeszcze do nabycia modlitewniki peregrynacyjne w cenie 5 zł.

5. W najbliższy piątek rozpoczynają się w naszym Centrum w Harmężach XV Dni Kolbiańskie pod hasłem: „Św. Maksymilian Kolbe męczennik miłości i świadek Bożego Miłosierdzia”. Zapraszamy do skorzystania z wykładów i prelekcji, które będą się odbywać w domu Misjonarek oraz do udziału w Mszach świętych, które podczas trwania Dni Kolbiańskich będą sprawowane w kościele parafialnym. Spotkanie rozpoczniemy w piątek o godz. 18.00 Mszą świętą. W sobotę mszy będzie przewodniczył o. Mirosław Bartos – Asystent Narodowy Rycerstwa Niepokalanej i Gwardian Niepokalanowa, a w niedzielę o godz. 11.00 o. Mariusz Kozioł – nowy wikariusz naszej prowincji zakonnej. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania będzie Pan Roman Kluska, który w piątek o godz. 20.00 w kościele da świadectwo i podzieli się doświadczeniem Bożego Miłosierdzia w swoim życiu. Szczegółowy program spotkania na plakatach i na stronach internetowych.

6. Pielgrzymka maturzystów diecezji Bielsko Żywieckiej na Jasną Górę odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

7. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 4 kwietnia 2016 r.

1. W II Niedzielę po Wielkanocy przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zwaną w tradycji Niedzielą Białą. Tak, jak zapowiadaliśmy wcześniej począwszy od dnia dzisiejszego Tryptyk Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i św. Jana Pawła II będzie peregrynował po domach naszej parafii. Na mszy o godz. 11.00 tryptyk przyjmie rodzina Państwa Strycharskich, następnie obraz zostanie przekazany mieszkańcom ul. Pod Kopcem, potem przejdzie na ul. Zaciszną. W każdym domu obraz będzie przebywał jedną dobę i na następny dzień będzie przekazywany sąsiadom. Prosimy aby rodzina, która będzie gościła obraz w sobotę informowała o tym telefonicznie parafię. W niedzielę na ogłoszeniach parafialnych będziemy podawać informację, gdzie obraz obecnie się znajduje. Tryptykowi towarzyszy „Kronika Peregrynacji” do której prosimy wpisywać swoje intencję i podziękowania. W zakrystii są do nabycia modlitewniki w formie rozważań o Bożym Miłosierdziu w cenie 5 zł, które niewątpliwie będą pomocą w przeżywaniu peregrynacji i pamiątką nawiedzenia.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będzie można złożyć do puszek ofiary na diecezjalne radio Anioł Beskidów. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechizację prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia kościoła lokalnego. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00. Podczas tej mszy będziemy się modlić w intencji dzieci nienarodzonych, będzie też można przystąpić do duchowej adopcji, a na zakończenie mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa dla kobiet spodziewających się dziecka. Przy wyjściu z kościoła można będzie wziąć ze sobą deklaracje przystąpienia do duchowej adopcji. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść ze sobą do kościoła w poniedziałek.

5. We czwartek – I czwartek miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Na zakończanie adoracji będziemy się modlić o powołania. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie wspólnoty z br. Darkiem.

6. W sobotę, 9 kwietnia br. o godz. 11.00 w klasztorze odbędzie się kolejne spotkanie wolontariuszy przed ŚDM. Wieczorem  zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do kościoła na godz. 20.00 na spotkanie modlitewne.

7. W niedzielę, 10 kwietnia na mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Również w przyszłą Niedzielę jako druga niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na witraże do naszego kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze archiwalny numer tygodnika „Gość Niedzielny” z filmem: „Sancto subito” o Janie Pawle II. Numer ten można zabrać do domu nieodpłatnie.

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 27 marca 2016 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszej uroczystość w roku kościelnym. Ciesząc się z faktu Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, bądźmy świadkami tej dobrej nowiny wśród naszych bliskich.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiej Nocy. Dziś i jutro nabożeństw popołudniowego nie będzie.

3. W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia na zakończenie oktawy będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego.

4. Święta Wielkiej Nocy przeżywamy w szczególnym roku nadzwyczajnego jubileuszu Bożego Miłosierdzia. Zgodnie z zapowiedzią ks. Biskupa Ordynariusza od Niedzieli Miłosierdzia, po domach naszej parafii będzie peregrynował Tryptyk Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Każda rodzina będzie miała okazję gościć obraz u siebie, gdyż będzie on przekazywany z domu do domu. Peregrynację rozpoczniemy od ulicy Pod Kopcem i Zacisznej. Mieszkańców tych ulic zapraszamy za tydzień na Mszę święta o godz. 11.00, po której jedna z rodzin przyjmie obraz do siebie.

5. Przy wyjściu z kościoła wyłożony został archiwalny numer tygodnika „Gość Niedzielny” z filmem: „Sancto subito” o Janie Pawle II. Numer ten nieodpłatnie można zabrać do domu lub potraktować jako prezent dla znajomych.

6. Informujemy, że w ramach propagowania świadomego czytelnictwa w naszej parafii, w zakrystii jest do nabycia tygodnik „Niedziela”. Obok „Gościa Niedzielnego” i „Różańca”, to kolejny tytuł prasy katolickiej dostępny w naszej parafii.

7. Osoby, które zapisały się na film z Peregrynacji Znaków Miłosierdzia w naszej parafii informujemy, że płyty DVD z trzygodzinnym filmem są już do nabycia w zakrystii w cenie 30 zł. Jest przygotowane kilka sztuk więcej, dla osób, które nie zdążyły się zapisać.

8. Na radosne święta Wielkanocne wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was nieustannie pokojem i dobrem i niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 20 marca 2016 r.

1. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii nawiedzenie znaków Bożego Miłosierdzia. Wszystkim parafianom, którzy pomogli w przygotowaniu peregrynacji, wzięli udział w uroczystościach oraz czuwaniu modlitewnym, składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zgodnie z zapowiedzią ks. Biskupa Ordynariusza od 3 kwietnia, czyli od Niedzieli Miłosierdzia, po domach naszej parafii będzie peregrynował Tryptyk Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Każda rodzina będzie miała okazję gościć obraz u siebie, gdyż będzie on przekazywany z domu do domu. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

2. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 zgromadzimy się przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie palm, a następnie w procesji udamy się do kościoła. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. W poniedziałek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Chorych oraz osoby w podeszłym wieku, które chciałyby przystąpić do spowiedzi wielkanocnej i przyjąć Komunię świętą, prosimy zgłaszać w zakrystii do br. Piotra.

4. W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00.

5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Dla katolika to najważniejsze dni w całym roku liturgicznym.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00, o godz. 15.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Początek adoracji od godz. 8.00. Święcenie pokarmów o godz. 10.00 i 11.00.

Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece, a na procesję prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na plakatach i na stronie internetowej.

Plan adoracji:

Wielki Czwartek
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielki Piątek
08.00 – 09.00 – Franciszkanie
09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Parafialna Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska
17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielka Sobota
09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego, ul. Wschodnia
20.00 – 21.00 – Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
21.00 – Wigilia Paschalna

Zwracamy się także z prośbą do strażaków, aby jak co roku podjęli straż przy Bożym Grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego.

6. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegła niedzielę złożyli ofiarę na witraż chórowy do naszej świątyni. Ofiarę złożyło 75 rodzin, w tym 1 rodzina z Bojszów Starych i 1 rodzina z Woli. Zebraliśmy 3890 zł.

8. Na prośbę władz Gminy Oświęcim informujemy, że w dniu 22.03. 2016 (wtorek) po godz. 15.00 na teren Domu Ludowego w Harmężach zostaną dostarczone polskie jabłka. Będzie je można zabrać za darmo. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z okazji. Program dystrybucji jabłek jest efektem współpracy Gminy Oświęcim z Agencją Rynku Rolnego.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas obchodów Wielkiego Tygodnia.

V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy w naszej parafii bezpośrednie przygotowanie do przyjęcie Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Rekolekcje prowadzi o. dr Marek Augustyn. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela 13 marca 2016

08.00, 11.00, 17.00 – Msze święta z naukami ogólnymi

16.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek 14 marca 2016

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

10.45 – 11.45 – Rekolekcje szkolne

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

po Mszy świętej: Nauka dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej

Wtorek 15 marca 2016

07.30 – Spowiedź rekolekcyjna

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

10.45 – 11.45 – Rekolekcje szkolne

17.30 – Spowiedź rekolekcyjna

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

po Mszy świętej:   Nauka dla małżonków i rodziców

Rekolekcjom i nawiedzeniu obrazu towarzyszyć będzie Kronika Peregrynacji, w której można wpisywać swoje prośby, podziękowania i intencje do Bożego Miłosierdzia.

2. Na przyjęcie znaków Bożego Miłosierdzia chcemy się także przygotować zewnętrzne. Po każdej Mszy świętej o. Hieronim wraz z młodzieżą rozprowadzają materiały związane z Bożym Miłosierdziem – koronki, książki, obrazy i plakaty. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas ŚDM. Dewocjonalia, które nabędziemy można przynieść ze sobą na Mszę przywitania znaków Bożego Miłosierdzia we środę. Zostaną one poświęcone przez Księdza Biskupa na zakończenie Mszy świętej.

3. W środę 16 marca Uroczyste Przyjęcie w naszej parafii Znaków Bożego Miłosierdzia. Program nawiedzenia obrazu i relikwii jest następujący:

Środa 16 marca 2016

16.30 – Czuwanie modlitewne – Wspólnota Żywego Różańca

17.00 – Przywitanie Obrazu Jezusa Miłosiernego

17.30 – Msza święta pod przewodnictwem bp. Tadeusza Rakoczego

18.30 – Możliwość uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II

19.00 – Czuwanie młodzieży

20.00 – Czuwanie wspólnot: Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich,

21.00 – Msza święta o powołania celebrowana przez rodaków z parafii oraz kapłanów i braci pracujących w Harmężach

Czwartek 17 marca 2016

07.00 – Wspólnota Franciszkanów

07.30 – Wspólnota Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego

08.00 – Dzieci ze SP w Harmężach

09.00 – Mieszkańcy ulic: Szumca, Morawina, Polaka, Zakole

10.00 – Msza święta dla chorych i starszych z namaszczeniem

11.00  – Mieszkańcy ulic: Franciszkańska, Świętokrzyska, Stary Trakt,

12.00 – Mieszkańcy ulic: Browarna, Borska,

13.00 – Mieszkańcy ulic: por. Króla, Gen. Sosnkowskiego, Gen. Maczka, Gen. Andersa, Bieleckiego,

14.00 – Mieszkańcy ulic: Zaciszka, pod Kopcem, Wschodnia, Zadworska

15.00 – Godzina Miłosierdzia

15.30 – Msza święta na zakończenie peregrynacji

16.30 – Pożegnanie obrazu i relikwii

Bardzo prosimy o udekorowanie ulic i domów na trasie przejazdu samochodu-kaplicy z parafii w Brzezince do naszego kościoła. Prosimy również o przygotowanie pocztów sztandarowych, a strażaków o asystę i niesienie obrazu, górników i panie z KGW prosimy o przyjście w strojach. We czwartek 17 marca pożegnanie obrazu. Msza święta o godz. 15.30, na której w sposób uroczysty zainstalujemy w naszym kościele obraz Jezusa Miłosiernego. W tym dniu mszy o godz. 18.00 nie będzie.

4. W piątek, 18 marca będziemy przeżywać 75. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż oraz okolicznych wiosek. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta po której wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej wioski. Modlitwy zakończymy przed budynkiem szkoły, gdzie pod tablicą pamiątkową złożymy kwiaty i znicze. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej uroczystości. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu.

5. W sobotę, 19 marca Uroczystość św. Józefa. Msza święta o godz. 18.00.

6. Dokładnie za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich mszach. Przed sumą o godz. 11.00 palmy zostaną poświęcone w sposób uroczysty. Na tę mszę zapraszam szczególnie dzieci z rodzicami. Po sumie konkurs palm. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofairy na witraże chórowe do naszej świątyni.

8. Przypominamy, iż w zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2016 r.

1. IV niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii Niedzielą Letare – niedzielą radości. Ewangelia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na głębszą i trwalszą radość płynącą ze świadomości, że pomimo trudności i niepowodzeń życiowych będących owocem naszych ograniczeń, możemy w życiu realizować dobro. Swoją siłę czerpiemy bowiem ze Wspólnoty Ludu Bożego w której obecny jest Ojciec pełen miłosierdzia.

2. Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych w Wielkim Poście. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.15. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi KGW.

3. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2016 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyły 168 rodziny, a Rada Parafialna zebrała 5050 zł. Jeśli kogoś nie było w domu i chciałby jeszcze złożyć ofiarę na sprzątanie kościoła, może to uczynić w zakrystii u br. Piotra.

4. W przyszłą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na witraże chórowe do naszej świątyni.

5. W piątek Drogę krzyżową o godz. 17.30 prowadzi Koło Gospodyń Wiejskich.

6. W sobotę, 12 marca zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych do kościoła na godz. 20.00 na kolejne spotkanie modlitewne.

7. Od kilku miesięcy w naszym kościele podczas mszy i nabożeństw modlimy się o Boże błogosławieństwo dla kapituły prowincjalnej naszej prowincji zakonnej. Od poniedziałku kapituła rozpoczyna swoje obrady w Harmężach. Przez tydzień, w naszej wspólnocie będziemy gościć Ojca Generała, Asystenta, Prowincjała wraz z Zarządem oraz ojców kapitulnych. Podczas pierwszej części kapituły, zostanie wybrany nowy prowincjał. Prosimy o modlitwę w intencji obrad.

8. Zbliża się czas peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Do nawiedzenia, które w naszej parafii będzie miało miejsce 16 i 17 marca, chcemy się odpowiednio przygotować. Naszym duchowym przewodnikiem będzie o. Marek Augustyn, który od przyszłej niedzieli poprowadzi w naszym kościele rekolekcje Wielkopostne. Na przyjęcie znaków Bożego Miłosierdzia chcemy się także przygotować zewnętrzne, poprzez wysprzątanie obejścia naszych domów, przygotowanie pocztów sztandarowych, przystrojenie domów i ulic na trasie przejazdu samochodu – kaplicy. Dziś i w niedzielę za tydzień o. Hieronim wraz z młodzieżą będą rozprowadzać materiały związane z Bożym Miłosierdziem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas ŚDM.

9. Przypominamy, że w zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne w cenie 5 zł w ramach Wielkanocnego Dzieła Pomocy Caritas.

III Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Przypominamy, iż Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę przed mszą o godz. 8.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedzielę o godz. 16.15, Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.30. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na pomoc misjom. Zbiórka do puszek wyniosła 620 zł.

3. W najbliższym tygodniu członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na sprzątanie kościoła. Wysokość składki wynosi 30 zł na rok od rodziny. Za złożone ofiary na sprzątanie kościoła już teraz z serca dziękujemy.

4. Od poniedziałku z mszami i nabożeństwami powracamy do kościoła.

5. We wtorek 1 marca będziemy przeżywać – już po raz trzeci – dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W tym dniu w Bielsku Białej w kościele NSPJ o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji. Pamiętajmy o ofierze ich życia w naszych modlitwach.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. Na zakończanie adoracji będziemy się modlić o powołania. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.00. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z br. Piotrem.

7. W piątek, 4 marca święto św. Kazimierza królewicza.

8. W sobotę, 5 marca w parafii św. Maksymiliana o godz. 19.00 odbędzie się kolejne czuwanie przed ŚDM. Organizatorzy zapraszają młodzieży.

9. W parafii św. Maksymiliana trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach.

10. Wraz z całą diecezją przygotowujemy się do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Obrazowi będą towarzyszyć relikwie św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczystość przyjęcia obrazu i relikwii w naszej parafii odbędzie się 16 marca we środę i potrwa do czwartku 17 marca. Począwszy od przyszłego tygodnia, przez kolejne dwie niedziele po każdej Mszy świętej młodzież będzie rozprowadzać materiały związane z Bożym Miłosierdziem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na dalszy czas Wielkiego Postu.

II Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2016 r.

1.     II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie. Na mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po Mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.     Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     W najbliższy piątek, 26 lutego Drogę Krzyżową o godz. 17.30 poprowadzą małżeństwa
z Domowego Kościoła, które spotykają się przy naszej parafii.

4.     W sobotę, 27 lutego na terenie byłego obozu koncentracyjnego Birkenau zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy Bramie śmierci.

5.     Bóg zapłać za ofiary złożone na witraże do naszej świątyni. Ofiarę złożyło78 Rodzin,
2 Rodziny z Woli oraz 1 Rodzina anonimowo. W sumie zebraliśmy 4350 zł.

6.     Z uwagi na niską temperaturę w kościele, Msze święte w tygodniu, z wyjątkiem piątków będą nadal odprawiane w kaplicy klasztornej.

7.     W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Można je nabyć w cenie 5 zł w zakrystii u br. Piotra.

8.     Tegoroczny Wielki Post, przeżywamy w jubileuszowym roku miłosierdzia. Od 13 do 15 marca będziemy przeżywać Rekolekcje Wielkopostne przygotowujące nas do przyjęcia znaków Bożego Miłosierdzia, których peregrynacja odbywa się w diecezji bielsko – żywieckiej. Obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Jana Pawła II i św. S. Faustyny Kowalskiej przybędą do naszej parafii we środę 16 marca o godz. 17.00 i pozostaną u nas do 17 marca do godz. 16.30. Zachęcamy do modlitwy w intencji nawiedzenia znaków oraz o dobre przygotowanie parafii na przyjęcie orędzia o Bożym Miłosierdziu w roku jubileuszowym.

9.      Ksiądz Proboszcz z Brzezinki serdecznie zaprasza dzieci z Pław na rekolekcje poprzedzające peregrynację znaków Bożego Miłosierdzia, które rozpoczną się  w niedzielę 6 marca.

10.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na czas rekolekcji wielkopostnych i kolejne dni Wielkiego Postu.

I niedziela Wielkiego Postu – 14 lutego 2016 r.

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały Wielki Post: w niedzielę przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca wraz z br. Darkiem.

3. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru Rycerstwo Niepokalanej na spotkanie formacyjne.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na witraż chórowy do naszej świątyni.

5. W sobotę, 20 lutego o godz. 11.00 spotkanie osób chętnych, które chciałyby zaangażować się w woluntariat podczas ŚDM. Zapraszają o. Hieronim i o. Arkadiusz.

6. W przyszłą niedzielę, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej wraz z rodzicami.

7. Ruszyła akcja Wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami otrzymają paczki żywnościowe. Od dziś baranki w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Piotra.

8. Z uwagi na niską temperaturę w kościele, Msze święte w tygodniu, z wyjątkiem piątków będą nadal odprawiane w kaplicy klasztornej.

9. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1 % wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Przypominamy, że od ubiegłego roku klasztor NMP w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów fundacji Brat Słońce. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Klisze Pamięci, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszej nowej stronie internetowej.

10. Zarząd OSP Harmężę informuje, że w sobotę, 20 lutego o godz. 17.00 w salce OSP, odbędzie się zebranie sprawozdawczo – wyborcze. Obecność w umundurowaniu obowiązkowa.

V Niedziela Zwykła – 7 luty 2016r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Polskim 49. tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To czas przebłagania za grzechy pijaństwa oraz podejmowania ofiar w intencji nawrócenia osób uzależnionych. O 16.30 nieszpory w kościele. V Niedziela Zwykła – 7 luty 2016r.

2. W poniedziałek 8 lutego, obchodzimy wspomnienie św. Józefiny Bakhity, która jako dziecko została sprzedana w niewolę. W ubiegłym roku Papież Franciszek ustanowił ją patronką Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, który będziemy obchodzić jutro. Jesteśmy zaproszeni, aby 8 lutego (z niedzieli na poniedziałek) o godz. 3:00 w nocy, wstać i ODMÓWIĆ KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO za ofiary handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia. Niech to będzie nasz gest solidarności i konkretny uczynek miłosierdzia.

3. We środę 10 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem w kościele o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta.

4. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 poszczególne wspólnoty parafialne będą prowadziły drogę krzyżową. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi, które w tym roku będzie głosił o. Hieronim.

5. We czwartek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele Powszechnym przeżywane jest jako Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 osobom chorym i starszym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę do kaplicy klasztornej i skorzystania z posługi kapłana.

6. W sobotę, 13 lutego o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia w Oświęcimiu kolejne spotkanie młodzieży przed ŚDM w Krakowie. Tematem spotkanie będą pierwsi Polscy Misjonarze Męczennnicy w Peru bł. Ojcowie Michał i Zbigniew.

7. W przyszła niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na witraże do kościoła. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w klasztorze.

8. Z uwagi na niską temperaturę, Msze święte w tygodniu, z wyjątkiem piątków będą nadal odprawiane w kaplicy klasztornej.

9. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy, we środę Środa popielcowa, we czwartek wspomnienie NMP z Lourdes.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2016 r.

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Również dzisiaj w Krakowie podczas Mszy świętej o godz. 12.00, parafie i klasztory krakowskiej prowincji franciszkańskiej otrzymają relikwie błogosławionych męczenników o. Zbigniewa i Michała. Na uroczystość udaje się również delegacja naszej parafii.

3. W Oświęcimiu święto Patrona Miasta św. Jana Bosko. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 11.30.

4. We wtorek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę świętą w tym dniu w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej do kościoła na godz. 18.00. Pozostałych wiernych prosimy o przyniesienie gromnic. Jest to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy całe swoje życie poświęcili Bogu. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

5. We środę 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek.

6. W piątek, 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty. Po Mszy poświęcenie wody, soli i chleba. Również po mszy w klasztorze spotkanie Rady Parafialnej.

7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kaplicy klasztornej. O 17.30 różaniec w intencji powołań. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.00, również w kaplicy klasztornej. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z br. Piotrem.

8. Wiernym przypominamy, że Msze święte w tygodniu, od poniedziałku do soboty są sprawowane w kaplicy klasztornej.

9. W ubiegłym tygodniu w naszym klasztorze odbyły się ferie dla dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować osobom, które przyczyniły się do ich zorganizowania. W sposób szczególny Pani Sołtys za pomoc materialną i młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie zajęć.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, w środę wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, w piątek wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie św. Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy.

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2016 r.

1. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. We środę, 27 stycznia przypada 71. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszym modlitwach w tym dniu o ofiarach obozu.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na zapłacenie rachunku za energię elektryczną za ogrzewanie i oświetlenie naszego kościoła.

4. Przypominamy, że Msze święte w tygodniu są sprawowane w kaplicy klasztornej.

5. We wtorek od godz. 9.30 rozpoczynamy w naszym klasztorze ferie zimowe dla dzieci. Ferie poprowadzi o. Arkadiusz wraz z młodzieżą.

6. W najbliższą sobotę, 30 stycznia od godz. 11.00 do godz. 15.00 odbędzie się Pierwszy Turniej Tenisa Stołowego dla trzech grup wiekowych: dzieci, młodzieży
i starszych. Na zwycięzców czekają nagrody. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Zapisy do środy u p. Artura Tyran. Szczegóły znajdziemy na plakacie i naszej stronie internetowej.

7. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Również w przyszłą niedzielę Księża Salezjanie zapraszają na godz. 11.30 na Mszę świętą ku czci św. Jana Bosko Patrona Miasta Oświęcimia. Mszy będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. bp. Piotr Greger.

8. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto nawrócenia św. Pawła, we wtorek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, w środę wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, we czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2016 r.

1. Tydzień temu w Domu Ludowym przeżywaliśmy Opłatek Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania: Kołu Gospodyń Wiejskich, Radzie Parafialnej, Pani Sołtys, Panu Grzegorzowi Zagórskiemu, a w sposób szczególny Pani Katarzynie Strycharskiej, która wraz z dziećmi z MDKu przygotowała Jasełka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego kolędowania.

2. Dziś o godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

3. Jutro rozpoczynamy w Kościele kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P 2, 9). W Przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Bielsku Białej odbędzie się centralne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za bp. Pawła Anwailera, kończącego posługę w diecezji cieszyńskiej.

4. Za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na prace przy naszym kościele składamy serdeczne podziękowania. Ofiarę złożyło 66 rodzin z Harmęż, 1 z Jedliny, 1 z Woli i 1 z Brzeszcz. W sumie zebraliśmy 3680 zł.

5. Dziękujemy również wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.

6. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów, w czwartek do bł. Jakuba Strzemię.

7. Przypominamy, że w tygodniu, od poniedziałku do soboty, Msze święte odprawiamy w kaplicy klasztornej.

8. W dniach od 26 do 29 stycznia organizujemy w Klasztorze ferie dla dzieci w wieku szkolnym. Zapisy w zakrystii u o. Arkadiusza.

9. Parafianom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1 % wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

10. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, we czwartek wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy (w tym dniu będziemy się modlić szczególnie za nasze Babcie).

Niedziela Chrztu pańskiego – 10 stycznia 2016 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostają bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Jak to już wcześniej zapowiadaliśmy dziś o godz. 15.00 w Domu Ludowym odbędzie się Opłatek Parafialny. W programie jasełka w wykonaniu dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury z udziałem dzieci z Harmęż oraz wspólne kolędowanie przy kawie i ciastku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie przedstawicieli ruchów i wspólnot działających przy naszej parafii. W związku z opłatkiem w dniu dzisiejszym nie będzie nieszporów o godz. 16.30.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na witraże do naszej świątyni. Jednocześnie informujemy, że w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na ogrzewanie kościoła.

4. Przypominamy, że Msze święte od poniedziałku do soboty są odprawiane w kaplicy klasztornej. We wtorek po mszy nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej Niepokalanej. We czwartek zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej na Mszę świętą w ich intencji. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, zaś o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

6. Drodzy parafianie i goście jak co roku, zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1 % wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas dodatkowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Od ubiegłego roku Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów fundacji Brat Słońce i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku ze wskazaniem na wspieranie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w sobotę wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2016 r.

1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Z uwagi na niską temperaturę, Msze święte w tygodniu od poniedziałku do soboty będą sprawowane w kaplicy klasztornej. W niedziele i uroczystości Msze święte będą odprawiane w kościele.

3. We środę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło.

4. W tym samym dniu w Bielsku Białej o godz. 10.30 podczas Mszy świętej w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach będziemy dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji naszych męczenników o. Zbigniewa i o. Michała. Po mszy przemarsz orszaku Trzech Króli na Stary Rynek i koncert zespołu Enrique Mesias z Peru. W tym dniu przypada Dies Episcopi – druga rocznica święceń biskupich i ingresu ks. bp Romana Pindla do katedry. Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona przez naszego ordynariusza w katedrze o godz. 17.00. Zachęcamy wiernych do udziału w uroczystościach.

5. We czwartek, 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy klasztornej. O 17.30 różaniec w intencji powołań. O 18.00 msza, po mszy spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

6. W piątek, 8 stycznia przypada 122 rocznica urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 9.00 w kościele zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

7. W niedzielę, 10 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian na godz. 15.00 do Domu Ludowego na opłatek parafialny. W programie jasełka w wykonaniu grupy teatralnej działająca przy Miejskim Domu Kultury w Oświęcimiu z udziałem dzieci ze SP w Harmeżąch, wspólne kolędowanie przy herbacie, kawie i ciastku.

8. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Tak jak informowaliśmy podczas sprawozdania na zakończenie roku, dzięki ofiarności parafian i prywatnych darczyńców udało się nam wykonać w kościele witraże oraz świetliki za łączną sumę 80 984 zł. Dzięki finansowemu wsparciu Województwa Małopolskiego wyprodukowaliśmy film dokumentalny promujący Centrum św. Maksymiliana i wystawę Mariana Kołodzieja za sumę 22 300 zł. Dzięki pomocy Starostwa Powiatowego z Oświęcimia udało się zainstalować system multimedialny za sumę 17 240 zł oraz monitoring wokół kościoła, w samym kościele i na wystawie za sumę 19 860 zł. Wszystkie wykonane przez nas prace zostały w pełni wypłacone. Na ten rok zaplanowaliśmy prace przy witrażach na chórze. Przewidywany koszt 49 007 zł. Na dzień dzisiejszy mamy na ten cel odłożone w kasie parafialnej ok. 24 500 zł.