Ogłoszenia 2017

Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2017 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a zarazem ostatni dzień starego roku. Podczas wszystkich Mszy świętych sprawozdanie duszpasterskie proboszcza. Na nabożeństwo dziękczynno – błagalne za mijający rok zapraszamy wszystkich parafian na godz. 16.30.

2. W poniedziałek, 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju oraz o Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii w Nowym Roku.

3, We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu.

4, W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 15.00 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec w intencji powołań. O 18.00 msza i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.30 spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. W sobotę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło.

6. W niedzielę, 7 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu o godz. 17.00 w OCK odbędzie się gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana. Jest to nagroda diecezji bielsko-żywieckiej za działalność ewangelizacyjną. Nagrodą jest replika figurki MB zza drutów. W programie prelekcja na temat pomocy duchowieństwa ziemi oświęcimskiej więźniom obozu Auschwitz oraz spektakl „Mój Syn Maksymilian” w wykonaniu aktorów scen warszawskich. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

7. Trwając w atmosferze świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku wspólnota franciszkańska życzy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wielu łask Bożych, a zwłaszcza daru pokoju i radości. Niech w Nowym Roku świat będzie dla was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

Boże Narodzenie  – 25 grudnia 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – w imieniu wspólnoty franciszkańskiej składamy wszystkim parafianom, gościom i sympatykom z serca płynące życzenia. Niech nowo narodzony Jezus, wszystkim Wam błogosławił i obdarza potrzebnymi łaskami. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla Was czasem spotkania z przychodzącym Jezusem, który przynosi ze sobą pokój i radość.

2. Jutro (we wtorek) Święto Świętego Szczepana – Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (na każdej mszy poświęcenie owsa). Taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. We środę, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo wina. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Początek o godz. 9.00.

Plan kolędy: 

o. Piotr – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Szumca, Morawina, Polaka, Franciszkańska.

o. Florian – odwiedzi parafian mieszkających przy ulicy Zakole.

o. Władysław – odwiedzi rodziny mieszkające przy ulicach: Borowskiego 34-55, Por. Króla, Gen. Andersa, Gen. Maczka.

o. Robert odwiedzi rodziny przy ulicach: Pod Kopcem, Zaciszna, Borowskiego 1-33, Zadworska.

o. Arkadiusz odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Borska, Browarna, Świętokrzyska, Stary Trakt.

o. dk Mateusz odwiedzi parafian mieszkających przy ulicach: Bieleckiego, Wschodnia, Borowskiego 35,37,39, Gen Sosnkowskiego.

4. We czwartek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.

5. W niedzielę, 31 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to jednocześnie ostatni dzień starego roku. Msze święte ze sprawozdaniem duszpasterskim proboszcza o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Po mszy o godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie starego roku.

6. Pragniemy podziękować parafianom, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, wszystkim, którzy pomagali przy jego dekoracji, a także tym, którzy ofiarowali dla naszego klasztoru dary serca.

IV niedziela adwentu – 24 grudnia 2017 r.

1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele Msze święte o godz. 8.00 i 11.00, po południu nie będzie mszy, ani nieszporów.

2. Zadbajmy o zachowanie Wigilijnych tradycji. Pomimo niedzieli zachęcamy do zachowania postu, zaś przed samą wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd.

3. O północy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę, która zostanie odprawiona w intencji naszych parafian, dobrodziejów i przyjaciół. Składka z Pasterki, jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

4. W poniedziałek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. We wtorek, 26 grudnia drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika (poświęcenie owsa). Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego (8.00, 11.00, 17.00). W tych dniach nie będzie katechezy, ani popołudniowego nabożeństwa.

5. We środę, 27 grudnia, będziemy przeżywać wizytę duszpasterską w naszej parafii. Początek kolędy od godz. 9.00. Program szczegółowy podamy w ogłoszeniach świątecznych.

6. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki oraz kalandrze misyjne na 2018 r.

7. Parafia św. Maksymiliana organizuje w czerwcu 2018 pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakatach.

8. Na zbliżające się święta Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom, życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wstawiennictwa Jego Niepokalanej Matki – Maryi.

III niedziela adwentu – 17 grudnia 2076 r.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete – radujcie się. wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia Mesjasza. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli prace remontowo – budowlane przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 73 rodziny, z czego 70 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli i 1 rodzina złożyła ofiarę anonimowo. W sumie zebraliśmy 4 160 zł.

3. W tym roku adwent jest bardzo krótki, od poniedziałku 17 grudnia wchodzimy w jego drugą część. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zachęcamy wiernych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku, do udziału w naszej wspólnej adwentowej modlitwie. Przypominamy, że msze roratnie są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek, środę i piątek.

4. Od poniedziałku przez cały tydzień będziemy spowiadać od godz. 17.00.

5. We czwartek 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Oprócz chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki, prosimy składać w zakrystii adresy tych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z sakramentami przed świętami.

6. Za tydzień czwarta niedziela adwentu, a zarazem Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 11.00. Nie będzie mszy o godz. 17.00. Pomimo niedzieli, zachęcamy do zachowania zwyczajowego postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, wzajemnym składaniu sobie życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O północy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę. Składka z Pasterki jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

7. W zakrystii są jeszcze do nabyci, opłatki wigilijne, kalendarze w cenie 10 zł  oraz świece Caritas w cenie 6 zł.

8. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem.

II niedziela adwentu  – 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś II niedziela adwentu. Na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Tak, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, po sumie naszą wspólnotę nawiedzi św. Mikołaj. O godz. 16.30 nieszpory w kościele.

2. Od poniedziałku, 11 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na roraty. Roraty dla dzieci będą odprawiane w poniedziałek, środę i piątek.

3. W piątek, 8 grudnia przeżywaliśmy w naszej parafii odpust. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, pocztom sztandarowym, panu organiście oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę.

4. Dziękujemy również wszystkim parafianom za złożone dziś ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace na ten rok. Zostały zamontowane głąbki na ławkach, zakończyliśmy też ocieplanie stropu kościoła wełną mineralną, przed końcem roku chcemy wypłacić należności za wykonane prace.

5. We czwartek, 14 grudnia po mszy świętej spotkanie parafialnej rady ekonomicznej, w piątek po mszy spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej.

6. We czwartek, 21 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i skorzystać z sakramentów świętych prosimy zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.

7. W niedzielę 17 grudnia o godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia, opłatki wigilijne, kalendarze na rok 2018 oraz świece Caritas w cenie 6 zł. br. Dariusz prosi również o zgłaszanie chęci ofiarowanie choinek do  kościoła na święta.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, we czwartek wspomnienie św. Jan od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Od środy, 29 grudnia rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to nasze duchowe przygotowanie do Parafialnego Odpustu. We czwartek 7 grudnia, w przeddzień Niepokalanego Poczęcia na Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej, już dziś zapraszamy do włączenia się do stowarzyszenia założonego przez św. Maksymiliana 100 lat temu.

3 . Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Roraty. Msze święte roratnie będą odprawiane po zakończeniu nowenny od 11 grudnia w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, 4 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zapraszamy pracowników górnictwa służby czynnej oraz emerytów wraz z rodzinami. Po mszy Dyrekcja ZSP w Harmężach zaprasza do szkoły na występ, podczas którego dzieci przedstawią program słowno-muzyczny dedykowany górnikom.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy MB zza drutów od godz. 15.00. O 18.00 Msza święta podczas której zostaną poświęcone cudowne medaliki dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

6. W piątek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Duszpasterskiej zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Dariusz Bartocha – nowy dyrektor Zakładu Salezjańskiego z Oświęcimia. Na uroczystość prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych: gromadzkiego, strażackiego, górniczego i Rycerstwa Niepokalanej.

7. W sobotę zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą święta o godz. 18.00.

8. W niedzielę, 11 grudnia będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. W tym dniu naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców dzieci, które chciałyby się spotkać ze św. Mikołajem po Mszy świętej o godz. 11.00 prosimy o kontakt z o. Arkadiuszem.

9. Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy chcieliby ofiarować do kościoła choinki na Boże Narodzenie, aby chęć ofiarowania drzewka zgłaszali do br. Dariusza.

10.W zakrystii można nabyć świece Caritas w cenie 6 zł oraz Caritasowskie kalendarze na rok 2018 w cenie 10 zł.

11. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we czwartek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (post nie obowiązuje).

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

26 listopada 2017 r.

1. Rok temu w Krakowskich Łagiewnikach miała miejsce Uroczystość Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla i Pana. Dziś w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich kościołach w Polsce nastąpi ponowienie Aktu Intronizacji. Także w naszym kościele po każdej Mszy świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dokonamy tego uroczystego aktu.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Wczoraj nasi bracia roznosili opłatki. Dziękujemy za otwartość i życzliwe przyjęcie. Osoby nieobecne w domach informujemy, że opłatki są jeszcze do nabycia w zakrystii. W zakrystii można również nabyć świece Caritas w cenie 6 zł oraz Kalendarze Caritasu na rok 2018 w cenie 10 zł.

4. We środę 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy nowennowe po mszy świętej wieczornej.

5. We czwartek 30 listopada zapraszamy do kościoła członków wspólnoty Rycerstwo Niepokalanej. O godz. 17.30. różaniec, o 18.00 Msza święta, po mszy spotkanie formacyjne w klasztorze.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, na spowiedź zapraszamy na godz. 17.00. Po mszy spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy Adwent. Okres duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

8. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Barbary pragniemy zaprosić wszystkich górników do wspólnego świętowania. Jak już zapowiadaliśmy w sobotę 2 grudnia o godz. 15.00 w Domu Ludowym odbędzie się Biesiada Górnicza. Msza święta w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona w poniedziałek 4 grudnia o godz. 11.00. Do udziału w mszy Barbórkowej zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian. Szczegóły na plakatach.

9. Caritas diecezji Bielsko Żywieckiej jak co roku organizuje zbiórkę produktów żywnościowych dla mieszkańców Ukrainy. Produkty o przedłużonym terminie spożycia można składać w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu na Osiedlu.

10. W naszej wspólnocie witamy o. Roberta Dziudę, który decyzją prowincjał a został skierowany do pracy w naszej parafii. O. Robertowi życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitych łask oraz opieki Matki Bożej.

11. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w piątek święto św. Andrzeja Apostoła.

XXXIII Niedziela Zwykła  

19 listopada 2017 r.

1. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców z katechetą. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Wszystkim parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 72 rodziny, w tym 65 rodzin z Harmęż, 2 z Woli, 1 z Bojszów i 4 ofiary złożono anonimowo. Zebraliśmy 4310 zł.

3. Dziękujemy także za ofiary na pomoc Kościołowi w potrzebie. Tydzień temu na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie zebraliśmy 800 zł. Bóg zapłać.

4. W najbliższą sobotę, 25 listopada od godz. 9.00 br. Dariusz i o. dk Mateusz, będą roznosić po domach opłatki.

5. W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Biskupi Polscy wraz ze zgromadzonym ludem Bożym w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dokonali Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W rocznicę tego wydarzenia, 26 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata odnowimy akt przyjęcia Jezusa w naszej parafii.

6. Zbliża się wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich górników służby czynnej oraz emerytowanych pracowników górnictwa do wspólnego świętowania. W sobotę 2 grudnia o godz. 15.00 w Domu Ludowym odbędzie się Biesiada Górnicza. Msza święta w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona w poniedziałek 4 grudnia o godz. 11.00. Do udziału w mszy Barbórkowej zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian. Szczegóły na plakatach.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Rafał Kalinowksiego kapłana, we wtorek święto Ofiarowania NMP, we środę wspomnienie św. Cecylii, w piątek wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

XXXII Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 r.

1. Dziś przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom na Dalekim Wschodzie.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. W niedzielę za tydzień, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców.

5. Zbliża się wspomnienie św. Barbary – patronki górników. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich górników służby czynnej oraz emerytowanych pracowników górnictwa do wspólnego świętowania. W tym roku obchody będą wyglądać nieco inaczej niż zwykle. W sobotę 2 grudnia o godz. 15.00 w Domu Ludowym odbędzie się Biesiada Górnicza. Msza święta w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona w poniedziałek 4 grudnia o godz. 11.00. Do udziału w mszy Barbórkowej zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian. Szczegóły na plakatach.

6. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna pierwszych męczenników Polskich, we wtorek wspomnienieMikołaja Tavelica i towarzyszy męczenników, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy (w tym dniu przypadają imieniny naszego ordynariusza bp. Romana Pindla).

XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2015 r.

1. Dziś oraz we wszystkie niedziele listopada, przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady i łagrów. Z tej racji dziś o godz. 16.30 nieszporów nie będzie, aby osoby chętne mogły wziąć udział w  Drodze Krzyżowej.

3. Do 8 listopada 20 min przed Mszą świętą modlitwa wypominkowa za zmarłych. Przypominamy również, że do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, będąc w stanie łaski uświęcającej można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

4. We czwartek o 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z opiekunem br. Dariuszem.

5. W sobotę 11 listopada przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie oraz o ludziach, którzy oddali życie walcząc o jej wolność. Zachęcamy również do wywieszenia w tym dniu flag państwowych.

6. Ponadto w sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne, które rozpoczniemy eucharystią o godz. 18.00.

7. W niedzielę, 12 listopada będziemy przeżywać IX dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym dniu będziemy się modlić i zbierać ofiary na wsparcie chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie.

8. Również w przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele.

9. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski przypomina nauczanie Kościoła dotyczące świętowania niedzieli jako dnia wypoczynku, czasu budowania więzi rodzinnych oraz umacniania relacji społecznych. Módlmy się by podjęte w tej sprawie rozstrzygnięcia naszego Parlamentu dawały każdemu możliwość oddawania w niedziele czci Bogu oraz stwarzały warunki pełnego odpoczynku duchowego i fizycznego. Dla wielu rodzin niedziela jest jedynym dniem tygodnia, który w całości można spędzić razem zbliżając się do siebie i umacniając relację z Bogiem. Nie wolno nam utracić tej szansy.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we czwartek rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w sobotę św. Marcina z Tours – biskupa.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIECENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

XXX Niedziela Zwykła

29 listopada 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach przez 27 lat.

2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3. We wtorek, 31 października o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych.

4. We środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. Na cmentarzu komunalnym msze o godz. 9.30, 11.30 i 14.00, po mszy procesja po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msza święta o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych.

5. We czwartek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Na cmentarzu komunalnym msza o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym o 10.00. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – przy Bloku Śmierci – msza będzie odprawiana o godz. 14.00. W naszym kościele o godz. 17.30 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.

6. W piątek, 3 listopada Franciszkański Dzień Zaduszny. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych Braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków FZŚ.

7. Wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. Podobnie jak w latach ubiegłych, przez cały następny tydzień oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

9. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek z racji Dnia Zadusznego nie będzie adoracji NS. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy nie będzie spotkania Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

10. W niedzielę, 5 listopada o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych.

11. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na filmy: „Dwie Korony” o św. Maksymilianie oraz „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Szczegóły na plakatach.

12. W zakrystii u br. Darka można składać wypominki oraz nabyć Kalendarz Rolniczy na 2018 r.

13. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: we środę Uroczystość Wszystkich Świętych, we czwartek Dzień Zaduszny, w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa.

XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 r.

1. Dziś niedziela misyjna. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach pracujących na całym świecie, a szczególnie o misjonarzach z naszej prowincji.

2. Przed nami ostatni tydzień października, zapraszamy na różaniec osoby, które jeszcze w tym miesiącu nie uczestniczyły w nabożeństwach październikowych. Dziś różaniec o godz. 16.30, w tygodniu nabożeństwa różańcowe są odprawiana o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w środy Wspólnota Żywego Różańca, w piątki Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. To ostatnie wypominki przed Uroczystością Wszystkich Świętych. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

4. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Darka.

5. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Kapistrana prezbitera, w sobotę święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

XXVIII niedziela zwykła – 15 października 2017 r.

1. Dziś o godz. 11.00 na Mszę świętą zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30.

2. Serdecznie dziękujemy parafianom za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni. Swoją ofiarę złożyło 58 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli i 1 rodzina anonimowo. W sumie zebraliśmy 3350 zł.

3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XVII Dzień Papieski. Na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin zebraliśmy w sumie 1080 zł. W imieniu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.

5. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2018 r. oraz albumy wydane z okazji 25-lecia istnienia diecezji Bielsko-Żywieckiej.

6. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we środę przypada święto św. Łukasza ewangelisty, we czwartek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika, w piątek wspomnienie św. Jana Kantego kapłana, w piątek święto bł. Jakuba Strzemię – biskupa, patrona naszej prowincji.

XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii 35. rocznicę kanonizacja o. Maksymiliana M. Kolbego. Dziękujemy Bogu za dar tego wielkiego świętego, który pokazał światu, że nawet w nieludzkich warunkach obozu można pozostać człowiekiem.

2. Również dziś obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Podobnie jak w całej Polsce tak i u nas, po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Potrzeba troski o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci jest istotnym rysem chrześcijańskiego powołania. Cenne i godne poparcia są inicjatywy osób podejmujących zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, zmierzającym do zaprzestania aborcji eugenicznej. Warto swoim podpisem dopełnić tego chrześcijańskiego obowiązku obrony świętości i nienaruszalności życia ludzkiego, by wykreślić z polskiego prawa możliwość zabijania dzieci chorych i niepełnosprawnych. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dziś przed każdą Mszą świętą jest możliwość złożenia swojego podpisu pod tym projektem. Pamiętajmy, że do złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na dalsze prace przy naszej świątyni.

5. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiana o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w środy Wspólnota Żywego Różańca, w piątki Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

6. W sobotę zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców z katechetą.

8. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie kartek i składanie ich w zakrystii u br. Dariusza.

9. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka biskupa, w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera.

XXVI Niedziela Zwykła – 1 października 2017 r.

1. Dziś przypada 35. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana. O godz. 10.00 delegacja z naszej parafii złoży kwiaty na placu apelowym KL Auschwitz i w celi o. Maksymiliana, następnie o godz. 11.00 w kościele św. Maksymiliana na osiedlu Mszę świętą odprawi ks. bp. Tadeusz Rakoczy. W naszej parafii rocznicę kanonizacji Ojca Kolbego będziemy przeżywać na sumie za tydzień.

2. Również dziś rozpoczynamy miesiąc październik. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedziele o godz. 16.30. Jednocześnie do odmawiania różańca w tygodniu zapraszamy o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w środy Wspólnota Żywego Różańca, w piątki Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

3. We środę, 4 października będziemy przeżywali w naszej parafii odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkańskiego. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Od dziś przez kolejne trzy dni będziemy przygotowywać się od tej uroczystości poprzez Triduum. Kazania będzie głosił o. dk Mateusz. We wtorek, 3 października, w przeddzień uroczystości, po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, czyli pamiątkę śmierci Ojca Franciszka. Na nabożeństwo prosimy zabrać ze sobą świece.

4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 w kaplicy MB zza drutów wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.25 część różańca świętego. Przed mszą modlitwy w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po niej spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę o 17.15 ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie. Na mszy o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej otrzymają poświęcone różańce.

5. W sobotęm w liturgiczne wpomnienie NMP Różańcowej na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granicę kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. W naszej diecezji zostało wyznaczonych 26 kościołów stacyjnych, w których od godz. 10.30 będą trwać modlitwy, konferencje i Msze święte. O godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa na granicy naszego Państwa. Zapraszamy do udziału w  tej inicjatywie.

6. W przyszłą niedzielę, 8 października będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W związku z dniem papieskim przy kościołach w całej Polsce będą zbierane do puszek ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8. Potrzeba troski o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci jest istotnym rysem powołania chrześcijanina. Cenne i godne poparcia są inicjatywy osób podejmujących się zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, zmierzającym do zaprzestania aborcji eugenicznej. Warto swoim podpisem dopełnićchrześcijańskiego obowiązku obrony świętości i nienaruszalności życia ludzkiego, by wykreślić z polskiego prawa możliwość aborcji dzieci chorych i niepełnosprawnych. Możliwość poparcia tego projektu będzie przed mszami za tydzień. Pamiętajmy, że do złożeni podpisu będzie potrzebny numer PESEL.

9. Franciszkańska fundacja „Brat Słońce” dziękuje za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na projekt „Cuda pod dachem”. Na ratowanie ośrodka leczenia uzależnień w Chęcinach udało się zebrać 1536 zł i 20 euro. Bóg zapłać.

10.Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, we środę uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela trzech zakonów, we czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w naszej parafii gościmy dziś wolontariuszy Fundacji Brat Słońce z Krakowa, którzy opowiadają o swoich działaniach. Po każdej mszy, wolontariusze będą kwestować na projekt „Cuda pod dachem”, którego celem jest ratowanie franciszkańskiego centrum pomocy dla uzależnionych w Chęcinach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kwota 660 zł, którą zebraliśmy, została przekazana na konto radia.

3. We wtorek po Mszy świętej w klasztorze pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, a we czwartek Rady Ekonomicznej. Wszystkich członków prosimy o obecność.

4. W najbliższą sobotę, 30 września odbędą się diecezjalne obchody 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 9.00, po niej część artystyczna. Serdecznie zapraszamy.

5. W niedzielę za tydzień diecezjalne uroczystości w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbe. Msza święta pod przewodnictwem biskupa seniora Tadeusza Rakoczego w kościele św. Maksymiliana o godz. 11.00. U nas w kościele na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. O godz. 16.30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu nabożeństwa odprawiane będą o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30.

7. Również w niedzielę w naszym kościele rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka patrona i założyciela Zakonu Franciszkańskiego.

8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie bł .Władysława z Gielniowa kapłana, we środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana, we czwartek wspomnienie św. Wacława męczennika; w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima kapłana i Doktora Kościoła.

XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

1. Dziś na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. O 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

2. Także dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła Diecezjalnego na falach eteru i przez internet. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy waszej ofiarności.

3. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

4. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Zebraliśmy 4540 zł. Ofiarę złożyło 72 rodziny z Harmęż, 1 z Bojszów,  2 z Woli i 1 rodzina anonimowo.

5. We wtorek, po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego. We środę do Matki Bożej zza drutów. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy MB.

6. W piątek w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczynamy kolejne spotkanie w ramach Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

7. W przyszłą niedzielę, 24 września do naszej parafii przyjadą wolontariusze Fundacji Brat Słońce z Krakowa, którzy opowiedzą o swoich działaniach i możliwości wsparcia. Po każdej Mszy Świętej, wolontariusze będą kwestować na projekt pn. „Cuda pod dachem”, którego celem jest ratowanie franciszkańskiego centrum pomocy dla uzależnionych w Chęcinach.

8. Od października przy naszej parafii rusza katolicka poradnia rodzinna. W poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30 narzeczeni oraz małżonkowie i rodziny, będą mogli skorzystać z porad doradców rodzinnych Pani Magdaleny Kozicy oraz Agaty Miler.

9. Przy parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu rusza przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Jeżeli ktoś zamierza zawrzeć sakramentalny związek małżeński, albo zostać chrzestnym, a nie przystąpił jeszcze do sakramentu bierzmowania, może skorzystać z tej propozycji. Szczegóły na plakatach.

10. W sobotę na Cmentarzu Komunalnym pożegnaliśmy naszą parafiankę Lenkę Biesik. Po długiej i ciężkiej chorobie odeszła do Pana. W imieniu rodziców i własnym, pragniemy podziękować wszystkim, którzy przez okres choroby Lenki wspierali ją i jej rodzinę swoimi modlitwami i ofiarami. Niech Pan odpłaci za wasze serce.

11. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, w środę wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Tegon, Pawła Hong Hasang i towarzyszy, w czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (imieniny naszego diakona), w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio – kapłana.

XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na prace przy naszej świątyni.
 2. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. W czwartek 14 września zapraszamy Rycerzy Niepokalanej pół godziny przed Mszą świętą na różaniec oraz na Mszę świętą w intencji wspólnoty. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.
 4. W sobotę, 16 września br. o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci na scholę.
 5. Również w sobotę, 16 września nasz Biskup Ordynariusz zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy do wtorku u o. Arkadiusza lub w zakrystii. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 8:15, powrót do Harmęż około godz. 20.
 6. W przyszła niedzielę, jako trzecią niedziele miesiąca na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodziców. O 15.00 pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w sobotę wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża
  i Cypriana biskupa.

XXII niedziela zwykła – 3 września 2017 r.

1. Po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. W niedziele o godz. 10.45 zapraszamy parafian na rozważania katechizmowe dla dorosłych, zaś o godz. 16.30 na nieszpory. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do MB Niepokalanej.

2. W poniedziałek, 4 września o godz. 8.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej zza drutów. O. 17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18.00 msza w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem.

4. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich będzie odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższy piątek, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w łączności z całym Kościołem w Polsce, po mszy świętej o godz.18.00 ponowimy akt zawierzenia. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

5. W sobotę o godz. 11.00 pierwsze po wakacjach spotkanie ministrantów i lektorów z nowym opiekunem. Na spotkanie zapraszamy też chętnych do wstąpienie w szeregi LSO.

6. Również w sobotę zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na  prace przy naszej świątyni.

8. 16 września odbędzie się X Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy u br. Dariusza w zakrystii.

9. 20 sierpnia żegnaliśmy o. Hieronima. Wczoraj naszą wspólnotę opuścił br. Jerzy Kozieradzki, który za zgodą prowincjała udał się na rok eksklaustracji.  Dziękując br. Jerzemu za rok pracy w Harmężach, życzymy Bożego błogosławieństwa.

10. Twa walka naszej małej parafianki Lenki Biesik z chorobą nowotworowa. Bardzo prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji Lenki i jej rodziców.

11. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w piątek święto Narodzenia NMP, w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w ostatnią niedzielę sierpnia na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

2. W piątek 1 września, 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek 4 września o godz. 8.30.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź, szczególnie dzieci i młodzież przed rozpoczęciem Roku Szkolnego. Po mszy pierwsze po wakacjach spotkanie dla bierzmowanych z nowym opiekunem o. Mateuszem. Prosimy, aby na spotkaniu był obecny ktoś z rodziców każdego kandydata. W sobotę o godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

4. Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego porządku duszpasterskiego. W sobotę wieczorem wigilijna Msza z niedzieli. W niedzielę 15 min. przed sumą katecheza dla dorosłych, o godz. 16.30 nieszpory.

5. 16 września odbędzie się X Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy u br. Dariusza w zakrystii.

6. Parafia w Brzezince organizuje pielgrzymkę do Izrael szlakiem biblijnym w dniach 12 – 19 września br. Szczegóły w gablocie przy parkingu.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie bł. Bronisławy dziewicy..

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na ostatni tydzień wakacji.

XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2017 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 pożegnamy (pożegnaliśmy) o. Hieronima Jopka, który po dwóch latach pracy w Harmężach decyzją przełożonych przechodzi do klasztoru w Bielskastel, gdzie obejmie funkcje proboszcza. Dziękując o. Hieronimowi za jego posługę, życzymy mu Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu i w nowej funkcji.

2. W poniedziałek po mszy modlitwy do bł. Jakuba Strzemię, we wtorek do św. Antoniego, we środę do MB zza drutów.

3. Sołtys Harmęż, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ludowy Klub Sportowy zapraszają na Święto Plonów, które odbędzie się 26 sierpnia w Uroczystość MB Częstochowskiej przy Domu Ludowym w Harmężach. Uroczystości Dożynkowe rozpoczniemy Mszą Świętą polową o MB Częstochowskiej przy Domu Ludowym o godzinie 16.00. Zapraszamy również wszystkich mieszkańców zainteresowanych pomocą przy wykonaniu dekoracji oraz pracach porządkowych w dzień poprzedzający uroczystości (tj. piątek) w godzinach popołudniowych. Szczegóły na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy kościele. Ofiarę złożyło 68 rodzin, w tym 64 z Harmęż, 1 z Woli, 1 z Bojszów i 2 ofiary złożono anonimowo. Zebraliśmy 3750 zł.

6. W ubiegły poniedziałek przeżywaliśmy 76. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli przy przygotowaniu i przebiegu uroczystości: policji oraz strażakom z OSP Harmęże za zabezpieczenie trasy, Służbie Maltańskiej za opiekę medyczną, paniom z KGW za przygotowanie poczęstunku dla gości, organiście za prowadzenie śpiewu. Wszystkim zaangażowanym osobom za otwartość i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie Piusa X papieża, we wtorek wspomnienie NMP Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, w piątek św. Ludwika króla – patrona III Zakonu Franciszkańskiego, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.

XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie po mszy o godz. 8.00 i adoracja do godz. 17.00 z przerwą na mszę o 11.00. Do adoracji zapraszamy w następującej kolejności: od 9.00 do 11.00 mieszkańcy ulic: Szumca, Polaka, Morawina, Franciszkańska, Zakole, Świętokrzyska, Stary Trakt, Borska i Browarna; od 12.00 do 17.00 mieszańcy ulic: Borowskiego, por. Króla, gen. Andersa, Gen. Maczka, Gen. Sosnkowskiego, Bieleckiego, Wschodnia, Zadworska, Zaciszna i pod Kopcem. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, Jezusa Eucharystycznego będziemy adorować w Monstrancji Fatimskiej, która jest wotum narodu Polskiego dla sanktuarium w Fatimie w 100-lecie objawień. O godz. 16.30 Misjonarki z Fatimy poprowadzą uroczysty akt zawierzenia Maryi na który zapraszamy wszystkich parafian. Po mszy o 17.00 pierwsze nieszpory o św. Maksymilianie.

2. Jutro przypada 76. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. O godz. 8.00 w naszym kościele przeżywaliśmy nabożeństwo Transitus, po którym wyruszyła piesza pielgrzymka do byłego niemieckiego obozu Auschwitz, aby o godz. 10.30 wziąć udział we Mszy świętej, której będzie przewodniczył ks. bp Piotr Greger biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. O godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na mszę z kazaniem i ucałowaniem relikwii św. Maksymiliana. O 18.30 odpust w parafii św. Maksymiliana na osiedlu.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. We wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msza święte w naszym kościele jak w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia w Oświęcimiu.

5. We środę, 16 sierpnia w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu o godz. 11.00 msza z okazji święta patrona miasta św. Jana Bosko.

6. W niedzielę za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 pożegnamy o. Hieronima Jopka, który po dwuletnim pobycie w Harmężach opuszcza naszą wspólnotę. Decyzją Ojca Prowincjała został przeniesiony do Niemiec, do Blieskastel, gdzie będzie pełnił funkcję proboszcza.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek Uroczystość św. Maksymiliana kapłana i męczennika, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, we czwartek wspomnienie św. Jacka kapłana.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVIII Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017 r.

1. Dziś w Kościele Powszechnym przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego.

2. We środę, 9 sierpnia przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Msza święta pod przewodnictwem ks. Biskupa Piotra Gregera będzie sprawowana w Oświęcimskim klasztorze sióstr karmelitanek o godz. 17.00.

3. Również we środę przypada 26. rocznica męczeńskiej śmierci w Peru naszych współbraci Zbigniewa i Michała. Msza święta z ucałowaniem relikwii o godz. 18.00.

4. Od czwartku w naszym Centrum rozpoczynają się rekolekcje młodzieżowe Rycerstwa Niepokalanej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.30 do godz. 21.00 w kościele.

5. W sobotę zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą święta o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.
Od kilku lat w naszej diecezji trwa wieczysta adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Codziennie w innym kościele przez cały dzień adorowany jest Chrystus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Na naszą parafię termin adoracji przypada 13 sierpnia (przyszła niedziela). Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 8.00 i adoracja do godz. 17.00 z przerwą na mszę o 11.00. Do adoracji zapraszamy w następującej kolejności: od 9.00 do 11.00 mieszkańcy ulic: Szumca, Polaka, Morawina, Franciszkańska, Zakole, Świętokrzyska, Stary Trakt, Borska i Browarna; od 12.00 do 17.00 mieszańcy ulic: Borowskiego, por. Króla, gen. Andersa, Gen. Maczka, Gen. Sosnkowskiego, Bieleckiego, Wschodnia, Zadworska, Zaciszna i pod Kopcem. Ponieważ dzień 13 sierpnia jest wigilią uroczystości św. Maksymiliana, adorację potraktujmy jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Po mszy o 17.00 zapraszamy na pierwsze nieszpory o św. Maksymilianie.

8. Ksiądz Biskup Roman Pindel zaprasza do udziału w uroczystościach 76. rocznicy narodzin dla nieba ojca Maksymiliana Kolbego w poniedziałek 14 sierpnia. Obchody rozpoczną się modlitwą w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach o godz. 8:00 oraz w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godz. 8:30. Następnie z obu tych miejsc wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. O godz. 10:00 pątnicy spotkają się przy bramie „Arbeit macht frei”, a następnie złożą kwiaty na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci i w celi śmierci ojca Kolbego. O godz. 10:30 na placu przed Blokiem Śmierci rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem ks. Bpa Piotra Gregera. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie pielgrzymki na trasie przemarszu, a wszystkich parafian zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek święto św. Dominika kapłana i założyciela zakonu Kaznodziejskiego, we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy, we czwartek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w piątek święto św. Klary z Asyżu dziewicy.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVII Niedziela zwykła – 30 lipca 2017 r.

1. Dziś przed mszą o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Składamy serdecznie „Bóg Zapłać” wszystkim, który przy okazji święcenia pojazdów złożyli swoje ofiary na środki transportu dla Misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 2100 zł.

3. W środę, 2 sierpnia obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej, jedno z najważniejszych świąt w Zakonie Franciszkańskim. Msza święta z kazaniem i sakramentem namaszczenia chorych o godz. 18.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za bliską osobę zmarłą. Bardzo prosimy o umożliwienie osobom chorym przybycie na Mszę świętą.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O 17.30 różaniec i modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie (prosimy o wcześniejsze wyznaczenie osób do niesienia figurki MB Fatimskiej).

5. 10 sierpnia w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży. Do udziału w dniach refleksji i modlitwy zapraszamy również młodzież naszej parafii. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Arka.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Loyoli kapłana, we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori doktora Kościoła, w środę święto NMP z Porcjunkuli, w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana; w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVI Niedziela zwykła – 23 lipca 2017 r.

1. W dniu dzisiejszym kościół parafialny i sanktuarium MB Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie zostanie podniesiony do godności Bazyliki Mniejszej. To już druga po Hałcnowskiej, bazylika na terenie naszej diecezji. Uroczystości rozpoczną się w Rychwałdzie o godz. 11.00. Przewodniczył będzie ks. kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z Watykanu. W dniu jutrzejszym ks. kardynał będzie gościł w Oświęcimiu i Harmężach.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy okazji święcenia samochodów, będą zbierane ofiary na rzecz MIVA – organizacji prowadzącej zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „Niesiemy Dobrą nowinę drogami świata”. Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

3. Dziś o. Arkadiusz wraz z grupą młodzieży udaje się na 30 FSM do Kalwarii Pacławskiej. Otoczmy młodych pielgrzymów naszą modlitewną opieką.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na XXXIV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek  wspomnienie św. Kingi dziewicy, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, we środę wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP, w sobotę wspomnienie św. Marty.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XV Niedziela zwykła – 16 lipca 2017 r.

1. Dziś wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry Karmelitanki z Oświęcimia zapraszają na Mszę świętą o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel, ordynariusz naszej diecezji.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 65 rodzin, w tym 63 rodziny z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 1 z Bojszów. Zebraliśmy 3440 zł.

3. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej zza drutów, w piątek do bł. Jakuba Strzemię.

4. W przyszłą niedzielę, 23 lipca kościół i sanktuarium MB Pani Ziemi Żywieckiej zostanie podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej. Uroczystej Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył kard. Robert Sarah Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z Watykanu. Franciszkanie z Rychwałdu zapraszają do udziału w uroczystości.

5. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji MIVA – organizacja na rzecz misyjnych środków transportu, zachęca do udziału w akcji: „Niesiemy Dobrą nowinę drogami świata”. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły na plakatach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, we czwartek bł. Czesława kapłana, w piątek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi kapłana i doktora kościoła, we sobotę święto św. Marii Magdaleny.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XIV Niedziela zwykła – 9 lipca 2017 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

2. Przypominamy parafianom, że podczas wakacji nie ma: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30.

3. W naszej wspólnocie witamy o. dk Mateusza Kłosowskiego, który decyzją Ojca Prowincjała został skierowany do pracy w naszym klasztorze. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Maksymiliana.

4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

5. W piątek 14 lipca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

6. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Lence Biesik, która wraz z rodzicami przebywa w Niemczech na leczeniu i potrzebuje naszego duchowego wsparcia.

7. Na deptaku przy kościele od strony ogrodu została zainstalowana wystawa: „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”. Serdecznie zachęcamy do jej obejrzenia. Wystawa zorganizowana przez gminę Oświecim będzie dostępna przy naszym kościele przez dwa tygodnie.

8. W parafii św. Maksymiliana trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę w dniach 7 – 11 sierpnia.

9. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Od czwartku 13 lipca do soboty 15 lipca msza święta w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza. W niedzielę 16 lipca o godz. 17.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla.

10.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek święto Benedykta opata i patrona Europy, we środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, we czwartek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników, w sobotę święto św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła.

11. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego.

XIII Niedziela zwykła – 02 lipca 2017 r.

1. Początek lipca, to początek wakacji. Czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Podczas urlopów pamiętajmy o naszej osobistej relacji z Bogiem, o modlitwie i obowiązku niedzielnej Mszy świętej.

2. Przypominamy parafianom, że podczas wakacji nie będzie: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30.

3. W przyszłą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na dalsze prace przy naszym kościele.

4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. O 17.30 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Przez wakacje Wspólnota Żywego Różańca nie będzie miała spotkań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.00 zapraszamy na spowiedź.

6. We czwartek w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczynają się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Parafian, a szczególnie członków MI zapraszamy do udziału w konferencjach i nabożeństwach. Szczegółowy program na plakatach.

7. W sobotę zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00 w kościele.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła, we czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana.

9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po mszy, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zapraszamy do zwiedzenia wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. O godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o godz. 17.15.

3. Informujemy wiernych, że w okresie wakacyjnym nie będzie: katechez dla dorosłych w niedzielę przed sumą oraz nabożeństwa niedzielnego o godz. 16.30.

4. O. Dariusz Gaczyński nasz prowincjalny asystent ds. Misji, dziękuje za przyjęcie go w naszej wspólnocie w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary złożone przez was na misje. W sumie zebrał 1820 zł.

5. Bardzo prosimy wszystkich parafian o podjęcie szczególnej modlitwy o zdrowie dla chorej Lenki Biesik, która w tym tygodniu rozpoczyna kolejny etap swojej walki z rakiem. Potrzeba naszej solidarności w modlitwie z rodziną Lenki, ponieważ etap walki o jej zdrowie wchodzi w fazę rozstrzygającą.

6. W Oświęcimiu trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską na Jasną Górę w dniach 7 – 11 sierpnia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Zapisy są przyjmowane w parafii: św. Maksymiliana.

7. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na 22. Letnie Koncerty Organowe do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakacie.

8. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 23 do 29 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimanzjalną. Zapisy w zakrystii u o. Arkadiusza.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, we czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

10.Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku.

XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

1. Dziś w naszym kościele i parafii przeżywamy niedzielę misyjną. Naszymi gośćmi są: o. Dariusz Gaczyński asystent prowincjalny ds. misji, który wygłosi do nas Słowo Boże oraz Pani Marta Hajduga, która pół roku temu jako wolontariuszka pracowała w Afryce i na zakończenie każdej mszy da krótkie świadectwo. Po mszach będzie można złożyć do puszek ofiary na misje prowadzone przez naszą prowincję zakonną. O godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru na spotkanie z naszymi gośćmi, połączone z projekcją zdjęć i filmów oraz degustacją smaków Afryki.

2. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną.

3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do czwartku włącznie na zakończenie Mszy świętej litania do NSPJ oraz procesja wokół kościoła.

4. W ubiegłą niedzielę w ogrodzie klasztornym odbył się piknik parafialny. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz za pomoc w jego organizacji.

5. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 69 rodzin, w tym 67 z Harmęż i dwie rodziny z  z Woli. Zebraliśmy 3700 zł. Pragniemy poinformować parafian, że w czerwcu zakończyliśmy montaż nowych okien w salkach katechetycznych, w zakrystii i na korytarzach. Koszt prac wyniósł 15768 zł. Wszystkie należności zostały uregulowane.

6. W piątek, 23 czerwca zakończenie roku szkolnego. Nauczycieli, pracowników szkoły oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na Mszę dziękczynną za przeżyty rok na godz. 8.30.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.00 dzień otwarty wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. Wszystkich chętnych parafian i gości serdecznie zapraszamy do zwiedzenia tej szczególnej ekspozycji. Wstęp wolny.

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika, we czwartek wspomnienie św. Jana Fiszera i Tomasza Moora męczenników Anglii, w piątek Uroczystość NSPJ.

Uroczystość Trójcy Świętej – 11 czerwca 2017 r.

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Wspominamy jedną z największych tajemnic naszej wiary – Jeden Bóg w Trzech Osobach: Ojciec, Syn i Duch Święty.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej czci NSPJ. Nabożeństwa z litanią do Serca Pana Jezusa oprawiamy w tygodniu po Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 16.30.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na dalsze prace przy naszym kościele.

4. We wtorek 13 czerwca święto św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej prowincji zakonnej. Na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwem do Świętego z Padwy zapraszamy o godz. 18.00.

5. W środę, 14 czerwca będziemy przeżywać 77. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. O godz. 13.30 Msza Święta w naszym kościele, której będzie przewodniczył JE ks. Bp Roman Pindel, ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po mszy zwiedzanie wystawy Klisze Pamięci. Labirynty autorstwa byłego więźnia Mariana Kołodzieja. W uroczystościach zapowiedzieli swój udział przedstawiciele władz państwowych z Panią Premier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiciele sejmu i senatu, władz samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie. Zapraszamy do udziału.

6. W czwartek, 15 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciał Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie trasą: od ulicy Franciszkańskiej, następnie ulicą Polaka (ołtarz u Państwa Smętków, w ulicę Szumca (ołtarz u Państwa Zagórskich), powrót na ul. Morawina (ołtarz u Państwa Jenczałów), a następnie powrót ulica Polaka na ul. Franciszkańską (ołtarz w Kapliczce MB Częstochowskiej) z której powrócimy do kościoła. O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy sąsiadów i mieszkańców poszczególnych ulic. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Do udziału w procesji prosimy również górników i strażaków w mundurach galowych oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek (do niesienia figurki MB zza drutów prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. Wszystkich uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służby porządkowej.

7. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na dalsze leczenie naszej parafianki Lenki Biesik. Zebrana kwota 3660 złotych, zostanie przekazana rodzicom.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek święto św. Antoniego Padewskiego, w środę wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, sobota, wspomnienie obowiązkowe św. Brata Alberta.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po Mszy świętej.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia naszej dwuletniej parafianki Lenki Biesik, będziemy zbierać pieniądze na jej dalsze leczenie. Po każdej Mszy świętej jest możliwość wrzucenia do puszek swojej ofiary na ten cel. Pamiętajmy o Lence i jej rodzinie w naszych modlitwach.

3. Od jutra w liturgii rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Pierwszy dzień po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego to święto NMP Matki Kościoła.

4. W czwartek, 8 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

5. W sobotę, 10 czerwca Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszym kościele kolejny wieczór uwielbienia. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy młodszych i starszych.

6. W niedzielę 11 czerwca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę szczególnie dzieci, a po niej do ogrodów klasztornych na Piknik Rodzinny. W programie: pokazy modeli samolotów, pojazdy historyczno-militarne, teatrzyk z Krakowa, jazda konna, zabawy sportowe, dmuchańce, malowanie twarzy. Szczegóły na stronie internetowej, na plakatach i ulotkach, które można zabrać
i rozdać najbliższym. Serdecznie zapraszamy.

7. Również w niedzielę 11 czerwca w Oświęcimiu Parafia św. Maksymiliana oraz działające przy niej stowarzyszenia zapraszają na Marsz dla życia i rodziny.

8. Z naszej parafii organizujemy wyjazd wakacyjny na trzydzieste Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się od 23 do 29 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież od trzeciej klasy gimnazjum. Zapisy w zakrystii u o. Arkadiusza.

9. W dniu dzisiejszym w Niepokalanowie Aneta i Mateusz – uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej, która działa od 3 lat w Harmężach, otrzymają z rąk księdza biskupa krzyż animatora. Polecamy ich Waszej modlitwie.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę wspomnienie bł. o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego męczenników z Peru, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła biskupa.

Wniebowstąpienie Pańskie – 28 maja 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 16.30.

2. W poniedziałek, 29 maja XXXVI Sesja Kolbiańska w rocznicę osadzenia Ojca Maksymiliana w obozie Auschwitz. O. 9.30 modlitwa w obozie, o 10.30 rozpoczęcie sesji w PWSZ, o 13.00 Msza święta u Sióstr karmelitanek. Jednym z gości spotkania będzie red. Tomasz Terlikowski promujący swoją nową książkę o św. Maksymilianie. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

3. W środę świętem Nawiedzenia NMP kończymy miesiąc maj. Na 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

4. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele będą odprawiane w tygodniu po mszy świętej, a w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. O 17.25 różaniec w intencji powołań. Po mszy pierwsze w tym roku nabożeństwo czerwcowe i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

6. Wspólnota Żywego Różańca w dniach 2-3 czerwca jadzie na czuwanie do Częstochowy na Jasna Górę.

7. W pierwszy piątek od 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Po południu spowiedź od godz. 17.00. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

8. W sobotę o 17.15 kolejne już Nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Po nim msza z niedzieli.

9. Również w sobotę, 3 czerwca w Krakowie odbędą się święcenia kapłańskie naszych współbraci. Franciszkańskich neoprezbiterów polecamy Waszej modlitwie.

10. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszach świętych będziemy zbierać do puszek ofiary na dalsze leczenie naszej małej parafianki Lenki Biesik. Stan Lenki po operacji znacznie się pogorszył, a dalsze leczenie jest bardzo kosztowne. Otoczmy Lenkę i jej rodzinę naszymi modlitwami i ofiarami.

11. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek wspomnienie św. Justyna męczennika, w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi
i towarzyszy.

VI Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę pierwszej komunii świętej. Zarówno dzieci jak ich rodziców polecamy Waszej modlitwie.

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedzielę o 16.30, w tygodniu o 17.30.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 67 rodzin, w tym 65 rodziny z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 1 rodzina złożyła ofiarę anonimowo. Zebraliśmy 3380 zł

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

5. We czwartek 15 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Choć do tej uroczystości pozostało jeszcze sporo czasu, pragniemy już dziś podać trasę procesji eucharystycznej, aby na spokojnie można było przygotować ołtarze. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: rozpoczniemy od ulicy Franciszkańskiej, następnie ulicą Polaka, Szumca, przejdziemy na ul. Morawina, z której ul. Franciszkańską powrócimy do kościoła. Ołtarze na Boże Ciało będą w następujących miejscach: I ołtarz – ul. Polaka obok państwa Smętków, II ołtarz – ul. Szumca koło państwa Zagórskich, III ołtarz – ul. Morawina obok państwa Jenczałów, IV ołtarz z racji 300-lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej będzie w kaplicy u Państwa Madejów. Do zaangażowania w przygotowanie ołtarzy zapraszamy nie tylko wymienione rodziny, ale najbliższych sąsiadów.

6. Dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców ZSP w Harmężach zapraszają na Piknik Rodzinny organizowany przy OSP w dniu 27 maja (sobota) w godzinach 1500 – 1800 oraz na zabawę taneczną, która rozpocznie się o godz. 1800. W programie zaplanowano wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej szkoły.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek święto poświęcenia bazyliki św. Franciszka w Asyżu, we środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana.

8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś na mszy o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do pierwszej komunii świętej. Na nabożeństwo majowe dzieci pierwszokomunijne przyjdą na godz. 16.30. Od poniedziałku zapraszamy dzieci na Biały Tydzień.

2. Wszystkim parafianom i sympatykom składamy serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na dalsze prace przy naszym kościele.

3. Wczoraj przeżywaliśmy 100. rocznicę Objawień Fatimskich w których Matka Boża wzywała do modlitwy i pokuty. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy o godz. 17.30 w tygodniu i o 16.30 w niedzielę.

4. We wtorek zapraszamy do kościoła członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 17.00 odmówimy część różańca z okazji jubileuszu 100-lecia postania MI. O 18.00 Msza święta w intencji Rycerstwa.

5. 23 lipca kościół franciszkanów i sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie zostanie podniesione do godności Bazyliki Mniejszej. Przygotowaniem do tej szczególnej uroczystości jest tzw. Nowenna Tygodni prowadzona przez poszczególne dekanaty naszej diecezji. W najbliższą sobotę przypada kolej naszego dekanatu oświęcimskiego. Z naszej parafii organizujemy wyjazd do Rychwałdu na mszę świętą i czuwanie. Wyjazd o godz. 9.00, powrót do Harmęż ok. 15.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii u br. Darka.

6. W niedzielę 21 maja o godz. 11.00 dzieci z klasy czwartej będą przeżywać rocznicę pierwszej komunii. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca na tę mszę zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii.

7. Z 2 na 3 czerwca odbędzie się kolejne Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich, w tym roku zatytułowane: „Idź i kochaj!”. Wyjazd organizuje Parafia św. Maksymiliana z Oświęcimia szczegóły na plakatach.

8. W połowie sierpnia parafia św. Maksymiliana organizuje również wyjazd na Białoruś. Zainteresowanych po szczegółowe informacje odsyłamy do parafii Maksymiliana.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we wtorek święto święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika – patrona Polski, we środę wspomnienie św. Paschalisa Baylon zakonnika, we czwartek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice – zakonnika, w sobotę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny – kapłana.

10. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 7 maja 2017 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo majowe. Przypominamy, że nabożeństwa ku czci Matki Bożej w tygodniu odprawiamy o godz. 17.30.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w 3 maja w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski wsparli nasze diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Ofiarę w wysokości 490 zł przekażemy na potrzeby radia.

3. W poniedziałek, 8 maja po mszy wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4. W piątek, 12 maja po mszy wieczornej spotkanie Rady Ekonomicznej parafii.

5. W niedzielę, 14 maja w V Niedzielę Wielkanocną, na mszy o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do pierwszej Komunii świętej. Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 17.00 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych.

6. W niedzielę, z racji Ii niedzieli miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

7. Czuwanie modlitewne w sobotę z racji przygotowań do uroczystości pierwszej komunii zostaje przeniesione do Kaplicy Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; w piątek wspomnienie św. Leopolda Mandica z Hercegowiny, kapłana; w sobotę wspomnienie NMP z Fatimy.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 30 kwietnia 2017 r.

1. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy w Polsce pierwszy Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Z tej racji zamiast nieszporów o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo Słowa Bożego.

3. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na chrześcijan w Syrii poszkodowanych w wyniku działań wojennych. Dzięki Waszej hojności zebraliśmy 1300 zł. Za które serdecznie dziękujemy. Zebraną sumę wraz z pieniędzmi złożonymi do skarbonki przez Wielki Post (200 zł) przekażemy na dzieło „Rodzina rodzinie” prowadzone przez Caritas na rzecz rodzin Syryjskich.

4. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Jak co roku będą one odprawiane: w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. W 100-tną rocznicę Objawień Fatimskich oraz w 300-setną rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z Jasnej Góry, serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w tych przepięknych nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej.

5. We środę, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego o 8.00, 11.00 i 17.00. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z OSP w Harmężach i ich rodzin. O godz. 16.30 Nabożeństwo Majowe. W tym dniu będziemy zbierać ofiary na nasze diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. O 17.30 różaniec i modlitwa w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Po mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. W sobotę o godz. 17.15 (!) zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie.

7. Br. Dariusz organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na czuwanie Wspólnot Żywego Różańca w dniach 2-3 czerwca. Zapisy w zakrystii.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Robotnika (odpust na Zasolu), we wtorek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora kościoła, we środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (odpust w Brzezince), we czwartek wspomnienie św. Floriana (imieniny o. Floriana), w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2017 r.

1. II Niedziela Wielkanocna nazywana jest w liturgii Niedzielą Białą i jest poświęcona tajemnicy Bożego Miłosierdzia (odpust w parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu o godz. 11.30). W naszym kościele, po mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców. O godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

2. Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia w dniu dzisiejszym w całej Polsce będą zbierane do puszek ofiary na pomoc rodzinom w Syrii, dotkniętym działaniami wojennymi.

3. We środę 26 kwietnia przypada 25. rocznica sakry biskupiej ks. bpa Tadeusza Rakoczego, pierwszego biskupa diecezji bielsko-żywieckiej. Z tej okazji o godz. 17.00 w kościele NSPJ w Bielsku Białej zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna, do udziału w której wszystkich diecezjan zaprasza bp. Roman Pindel obecny ordynariusz naszej diecezji.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. Br. Dariusz organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na czuwanie Wspólnot Żywego Różańca w dniach 2-3 czerwca. Zapisy w zakrystii.

6. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski (imieniny br. Jerzego) , we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszej uroczystość w całym roku kościelnym. Ciesząc się z faktu Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bądźmy świadkami tej dobrej nowiny wśród naszych bliskich.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiej Nocy. Dziś i jutro nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

3. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkiej Nocy będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii z rodzicami. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu w całej Polsce decyzją Episkopatu naszego kraju będą zbierane ofiary na pomoc rodzinom w Syrii, dotkniętym działaniami wojennymi.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 74 rodziny, w tym 68 rodziny Harmęż, 2 z Woli, 1 z Bojszów, 3 rodziny złożyły ofiarę anonimowo. Zebraliśmy w 4120 zł. Za zebrane pieniądze, do wakacji będziemy chcieli wymienić okna w zakrystii i salkach.

5. Na radosne święta Wielkanocne wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was nieustannie pokojem i dobrem i niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 9 kwietnia 2017 r.

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 zgromadzimy się przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie palm, a następnie w procesji udamy się do kościoła. O godz. 15.00 w Domu Ludowym w Harmężach o godz. 15.00 GOSIR oraz KGW zapraszają na Spotkanie z Tradycją Świąteczną. W programie występy artystyczne i degustacja potraw wielkanocnych. O godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Składamy „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wsparli dalsze prace przy naszej świątyni.

3. We czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych oraz osób w podeszłym wieku, które chciałyby przystąpić do spowiedzi wielkanocnej i przyjąć Komunię świętą, prosimy zgłaszać w zakrystii do br. Dariusza.

4. W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00.

5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 15.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Początek adoracji od godz. 8.00. Święcenie pokarmów o godz. 10.00, 10.30 i 11.00.

Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece, a na procesję prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na plakatach i na stronie internetowej.

Plan adoracji:
Wielki Czwartek
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielki Piątek
08.00 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Parafialna Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska

17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielka Sobota
09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego, ul. Wschodnia
20.00 – 21.00 – Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
21.00 – Wigilia Paschalna

Zwracamy się także z prośbą do strażaków, aby jak co roku podjęli straż przy Bożym Grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego.

6. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas obchodów Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

V Niedziela Wielkiego Postu 2 kwietnia 2017 r.

1. Dziś przy naszym kościele po Mszach świętych KGW organizuje kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży palm przeznaczony jest na potrzeby KGW w Harmężach. O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu wsparli swoimi ofiarami leczenie naszej małej parafianki Lenki Biesik. Suma 3450 zł została już przekazana rodzinie. Rodzice dziękując za wsparcie proszą o modlitwę w intencji Lenki, która w piątek pomyślnie przeszła operację.

3. We wtorek po mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu z ucałowaniem relikwii.

. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00. O 17.30 różaniec w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź od godz. 17.00. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z o. Hieronimem.

5. W sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny wieczór uwielbienia. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na adorację do godz. 21.00.

6. Dokładnie za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświecenie palma na wszystkich mszach. Przed sumą o godz. 11.00 palmy zostaną poświęcone w sposób uroczysty. Jak co roku po sumie zapraszamy wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie palm.

7. Niedziela palmowa jest jednocześnie drugą niedzielą miesiąca. Przypominamy o składce na dalsze prace przy naszym kościele.

8. W Niedzielę Palmową w Domu Ludowym w Harmężach o godz. 15.00 GOSIR oraz KGW zapraszają na Spotkanie z Tradycją Świąteczną. W programie występy artystyczne i degustacja potraw wielkanocnych.

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne w ramach Wielkanocnego Dzieło Pomocy Caritas.

10. Na ołtarzu św. Antoniego wystawiona jest puszka na akcję Caritas „Rodzina rodzinie”. Wierni, którzy chcą wesprzeć akcję pomocy rodzinom poszkodowanym wojną w Syrii mogą do niej składać swoje ofiary.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare to znaczy „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia. Na mszy o godz. 11.0 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dziś po każdej Mszy świętej zbieramy do puszek ofiary na dalsze leczenie chorej na raka córki naszych parafian Lenki Biesik. Prosimy też o modlitwę w intencji Lenki, która w najbliższy piątek przejdzie operacje usunięcia nowotworu. We środę o godz. 18.00 w tej intencji odprawimy Mszę świętą.

3. W piątek, 31 marca będziemy przeżywać 76. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta po której wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej wioski. Modlitwy zakończymy przed budynkiem szkoły, gdzie pod tablicą pamiątkową złożymy kwiaty i znicze. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej uroczystości. Do niesienia krzyża podczas drogi zapraszamy członków poszczególnych wspólnot parafialnych: Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Domowego Kościoła, KGW oraz kandydatów do bierzmowania. Strażaków z OSP Harmęże prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu.

4. W sobotę pierwsza sobota miesiąca.

5. W przyszła niedzielę po mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej wraz z rodzicami.

6. Również w przyszłą niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich organizuje kiermasz palm z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby KGW w Harmężach. Po każdej Mszy świętej prze kościołem można będzie nabyć palmy.

7. Diecezja Bielsko-Żywiecka wraz z Powiatem Oświęcimskim organizuje debatę naukową na temat dziejów Księstwa Oświęcimskiego i Kościoła Rzymskokatolickiego na naszych ziemiach. Oprócz wykładów będzie też okazja do swobodnych rozmów z naukowcami przy kawie, herbacie i posiłku. Wstęp wolny. Debata będzie miała miejsce 30 i 31 marca (w najbliższy czwartek i piątek do południa) na Zamku Książąt Oświęcimskich. Szczegóły na plakatach.

8. Na ołtarzu św. Antoniego wystawiona jest puszka na akcję Caritas „Rodzina rodzinie”. Wierni, którzy chcą wesprzeć akcję pomocy rodzinom poszkodowanym wojną w Syrii mogą do niej składać swoje ofiary.

9. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Dariusza.

III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

1. W naszej wspólnocie witamy ks. Jacka Pędziwiatra z Bielska-Białej, dyrektora programowego radia Anioł Beskidów, który będzie prowadził w naszej parafii tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Dziś o godz. 8.00, 11.00, 17.00 – Msze święte z nauką ogólną. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy msze z naukami ogólnymi o godz. 8.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich i młodzieży pracującej. We wtorek spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed każdą Mszą świętą, po mszy wieczornej nauka dla małżonków i rodziców. W środę zakończenie rekolekcji. Rekolekcje dla dzieci szkolnych od poniedziałku do środy w godzinach od 11.30 do 12.30. Ofiary złożone na tacę w czasie rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dorocznych dniach modlitwy i refleksji.

2. Dziś po mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

3. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Przypominamy, iż Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę przed mszą o godz. 8.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15, Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.20. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzą dzieci.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na pomoc misjom. Zbiórka do puszek wyniosła 800 zł.

5. Bóg zapłać również wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy naszym kościele. Zebraliśmy 3810 zł, ofiarę złożyło 65 rodzin z Harmęż, 1 z Woli, 1 z Bojszów.

6. W poniedziałek, 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

7. Jak wiemy córka naszych parafian 19. miesięczna Lenka Biesik cierpi na nowotwór nadnerczy. Od kilku miesięcy przechodzi trudne i skomplikowane leczenie. W najbliższym czasie Lenkę czeka operacja. Lenkę i jej rodzinę wspieramy naszą modlitwą, ale chcemy ich wesprzeć także naszymi ofiarami. W niedzielę za tydzień przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na dalsze leczenie Lenki.

8. W parafii św. Maksymiliana trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach.

9. Tydzień temu czytaliśmy prośbę ks. bpa Romana Pindla o wsparcie akcji Caritas Polska „Rodzina rodzinie”. To forma pomocy rodzinom z Syrii poszkodowanym w czasie konfliktu zbrojnego. Przez cały okres Wielkiego Postu na ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiona puszka na ten cel. Wierni, którzy zechcą wesprzeć akcję mogą do niej składać swoje ofiary.

10. Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe. Baranki wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Dariusza.

II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 6 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. Od poniedziałku, po zimowej przerwie z kaplicy klasztornej wracamy do kościoła.

5. We wtorek, 14 marca pół godziny przed Mszą świętą wspólnota Rycerstwa Niepokalanej poprowadzi różaniec z okazji 100-lecia powstania MI. O godz. 18.00 msza święta w intencji wspólnoty Rycerstwa, a na zakończenie nabożeństwo do św. Maksymiliana.

6. W sobotę, 18 marca na terenie byłego obozu koncentracyjnego Birkenau zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy Bramie śmierci.

7. W przyszłą niedzielę, 19 marca rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Jacek M. Pędziwiatr dyrektor Radia Anioł Beskidów. Rekolekcje potrwają do środy 22 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dniach modlitwy i refleksji przypominając jednoczenie, że udział w rekolekcjach raz w  roku jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.

8. W niedzielę 19 marca na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej i ich rodziców. Po mszy spotkanie z katechetą. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. Dyrektor oraz grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach, serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty Szkoły i Przedszkola w najbliższą środę 15 marca o godz. 16:30.

10. LKS Korona Harmęże zaprasza na turniej tenisa stołowego, który odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 9.00 w Domu Ludowym w Harmężach. Szczegóły na plakatach.

11. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Można je nabyć w cenie 5 zł u br. Dariusza.

I niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. Dziś kończymy w kościele tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jak zapowiadaliśmy w ubiegła niedzielę, przez cały dzień dzisiejszy na ołtarzu bocznym św. Franciszka wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której można będzie wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców z o. Arkiem.

2. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post.

3. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały Wielki Post: w niedzielę przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Wspólnota Młodzieżowa.

4. W sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny wieczór uwielbienia. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na adorację do godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę jak w każdą druga niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary an dalsze prace przy naszej świątyni.

6. Ruszyła akcja Wielkanocne Dzieło Pomocy Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami otrzymają paczki żywnościowe. Od dziś baranki w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Darka.

7. Z uwagi na niską temperaturę w kościele, Msze święte w tygodniu, z wyjątkiem piątków będą nadal odprawiane w kaplicy klasztornej.

8. Zarząd OSP Harmęże informuje, że w sobotę 11 marca o godz. 17.00 w salce OSP, odbędzie się zebranie sprawozdawcze. Obecność w umundurowaniu obowiązkowa.

VIII Niedziela Zwykła – 26 lutego 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele 50 tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za grzechy pijaństwa naszych rodaków, a także czas szczególnej modlitwy za osoby uzależnione od nałogu alkoholizmu. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu na ołtarzu św. Franciszka będzie wyłożona księga abstynencji, do której można będzie wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.

2. Na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. W Środę Popielcową, 1 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do sytości.

4. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 poszczególne wspólnoty naszej parafii będą prowadziły drogę krzyżową. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek o godz. 15.00 w kaplicy klasztornej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z opiekunem br. Darkiem.

6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od godz. 17.00 spowiedź w kościele. Pierwszą Drogę Krzyżową o 17.20 poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania z Ojcem Proboszczem.

7. W sobotę święto św. Kazimierza Królewicza.

8. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców z katecheta o. Arkiem.

9. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2017 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyły 172 rodziny, a Rada Parafialna zebrała 6890 zł. Jeśli kogoś nie było w domu, a chciałby jeszcze złożyć ofiarę na sprzątanie kościoła, może to uczynić w zakrystii u br. Darka.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na rozpoczynający się Wielki Post.

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2017 r.

1. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej wraz z rodzicami. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Przypominamy, że Msze święte w tygodniu są odprawiane w kaplicy klasztornej.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 66 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 2 rodziny złożyły ofiarę anonimowo. W sumie zebraliśmy 3720 zł.

4. Pragniemy podziękować Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za dywan, który ofiarowały do prezbiterium. Bóg zapłać.

5. Niemal od początku istnienia naszej parafii podjęto decyzję, że nie będzie wyznaczania rodzin do sprzątania Kościoła, jak to jest zwyczajem w wielu innych parafiach, w zamian poszczególne rodziny będą się składać raz w roku na opłacenie sprzątania Kościół. W najbliższym tygodniu członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na sprzątanie kościoła. Wysokość ustalonej składki wynosi 40 zł na rok od rodziny. Za złożone ofiary na sprzątanie kościoła już teraz z serca wszystkim dziękujemy.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę święto katedry św. Piotra, we czwartek wspomnienie św. Polikarpa męczennika.

VI Niedziela Zwykła – 12 lutego 2017 r.

1. Dziś druga niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. W ubiegłym tygodniu w naszym klasztorze z inicjatywy o. Arkadiusza odbyła się kolejna edycja ferii dla dzieci z naszej parafii. W feriach wzięło udział blisko 30 dzieciaków. Składamy serdecznie podziękowani wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ferii i opieki nad dziećmi, w sposób szczególny Pani Katarzynie Dziubek oraz młodzieży z naszej parafii.

3. Również w ubiegłym tygodniu br. Dariusz wraz z ministrantami był na wyjeździe feryjnym w Koszarawie. Serdeczne podziękowania dla opiekunów, którzy pomagali br. Darkowi.

4. Drodzy parafianie i goście, jeżeli chcecie wspomóc organizację takich imprez oraz wyjazdów dzieci i młodzieży, prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

5. We wtorek święto Cyryla i Metodego patronów Europy. W tym dniu na Mszę świętą zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej. Pół godziny przed mszą różaniec dziękczynny z okazji 100-lecia powstania MI. Po mszy modlitwy przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.

6. W piątek o 18.45 spotkanie chóru parafialnego. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wstąpić do naszego chóru i wesprzeć go głosowo, serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej wraz z opiekunami.

8. Zainteresowanych pogłębieniem duchowości franciszkańskiej zachęcamy do zapisania się na studia z franciszkanizmu na Instytucie Studiów Franciszkańskich w Krakowie. Szczegóły na plakatach.

9. W dniach od 17 do 23 lutego w Oświęcimskim Centrum kultury będą się odbywały projekcie filmów: „Milczenie” i „Ślady stóp”. Oba filmy godne polecenia. Szczegóły na plakatach.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

V Niedziela Zwykła – 5 luty 2017 r.

1. Dziś o godz. 16.30 nieszpory w kościele.

2. W piątek, 10 lutego po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej.

3. We sobotę, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele Powszechnym przeżywane jest jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszy świętej o godz. 8.00 do kaplicy klasztornej zapraszamy osoby chore i starsze, którym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę do kaplicy klasztornej i skorzystania z posługi kapłana.

4. W sobotę o godz. 18.00 Mszą świętą w kościele rozpoczniemy kolejny wieczór uwielbienia, na który zraszamy wszystkich chętnych. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00.

5. W przyszła niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w klasztorze.

6. Z uwagi na niską temperaturę, Msze święte w tygodniu będą nadal odprawiane w kaplicy klasztornej.

7. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy, w piątek wspomnienie św. Scholastyki, w sobotę NMP z Lourdes.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela zwykła, 29 stycznia 2017 r.

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Również dziś w Oświęcimiu święto Patrona Miasta św. Jana Bosko. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych o godz. 11.30.

3. We czwartek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę świętą w tym dniu zapraszamy do kościoła na godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. Podczas tej mszy będziemy się modlić za zmarłego w grudniu śp. ks. Jerzego Brońkę. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy całe swoje życie poświęcili Bogu. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

4. We piątek 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu, z racji Ofiarowania Pańskiego wyjątkowo o godz. 17.00. O 17.30 różaniec w intencji powołań. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17.00, w kaplicy klasztornej. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. Serdecznie zapraszamy uczniów w wieku szkolnym na kolejną edycję ferii w klasztorze, które odbędą się od 8 do 10 lutego. Zapisy oraz szczegółowe informacje w zakrystii.

7. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1 % wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas dodatkowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów fundacji Brat Słońce i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku ze wskazaniem na wspieranie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem „Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej klasztoru i parafii.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy, we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko kapłana, we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika.

III Niedziela zwykła – 22 stycznia 2017 r.

1. W ubiegłą niedzielę w Domu Ludowym przeżywaliśmy parafialny opłatek. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania. Radzie Parafialnej i Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie sali i obsługę spotkania, Pani Katarzynie Strycharskiej i dzieciom za przygotowanie jasełek, Paniom z grup parafialnych za upieczenie ciast, o. Arkadiuszowi i Panu Mateuszowi organiście za animowanie śpiewu kolęd podczas spotkania oraz wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Podczas opłatka zbieraliśmy składkę na leczenie Lenki Biesik. Zebraną sumę 3010 zł przekazaliśmy rodzicom Lenki. Za okazane serce i dobrą wolę wszystkim składamy „Bóg zapłać”.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. W piątek, 27 stycznia przypada 72. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim  i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w tym dniu w naszym modlitwach o ofiarach obozu.

4. Przypominamy, że Msze święte w tygodniu są sprawowane w kaplicy klasztornej.

5. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Również w przyszłą niedzielę Księża Salezjanie zapraszają na godz. 11.30 na Mszę świętą ku czci św. Jana Bosko Patrona Miasta Oświęcimia. Mszy będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. bp. Roman Pindel.

6. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w środę święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, w piątek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.

II Niedziela zwykła – 15 stycznia 2017 r.

1. Dziś światowy dzień migranta i uchodźcy.

2. Również dziś na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Po południu o godz. 15.00 wszystkich parafian i gości zapraszamy do Domu Ludowego na opłatek parafialny. W programie Jasełka w wykonaniu dzieci naszej parafii, wspólne kolędowanie przy herbacie, kawie i ciastku. Jak wcześniej zapowiedzieliśmy podczas opłatka będziemy zbierać pieniądze na leczenie Lenki Biesik, która potrzebuje naszej modlitwy oraz pomocy materialnej na kontynuowanie skomplikowanego i kosztownego leczenia. Szczegóły na plakatach. W związku z opłatkiem parafialnym, w dniu dzisiejszym nie będzie nieszporów.

3. 18 stycznia rozpoczynamy w Kościele kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W poniedziałek 23 stycznia o godz. 17.00 w Bielskiej katedrze  św. Mikołaja odbędzie się centralne nabożeństwo pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla, Słowo Boże wygłosi zwierzchnik kościoła Ewangelicko-Augsuburskiego ks. bp Adam Korczago.

4. Za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na prace przy naszym kościele składamy serdeczne podziękowania. Ofiarę złożyły 52 rodziny, 1 rodzina z Woli, 1 ofiara złożona anonimowo. Zebraliśmy 2810 zł.

5. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów, w sobotę do bł. Jakuba Strzemię.

6. Przypominamy, że w tygodniu, od poniedziałku do soboty, Msze święte odprawiamy w kaplicy klasztornej.

7. Dyrektor, Nauczyciele Uczniowie Szkoły Podstawowej w Harmężach serdecznie zapraszają seniorów na zimowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się w najbliższy czwartek 19 stycznia o godz. 16:00 w Domu Ludowym.

8. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1 % wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach, który rozdawaliśmy przy okazji kolędy, a które można jeszcze znaleźć przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

9. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Berarda i Towarzyszy pierwszych męczenników franciszkańskich, we wtorek wspomnienie św. Antoniego Opata, we czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, w sobotę wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy (w tym dniu będziemy się modlić szczególnie za nasze Babcie).

Niedziela Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostają bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Tak, jak to było  zapowiadane wcześniej, w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w OCK odbędzie się gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana Kolbego, którą jest kopia figurki MB zza drutów. Jeżeli ktoś chce poznać niezwykłą historię naszej figurki oraz obejrzeć spektakl o św. Maksymilianie w wykonaniu Braci z Niepokalanowa niech wybierze się na dzisiejszą galę do OCKu. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. Przypominamy parafianom, że z uwagi na niską temperaturę, Msze święte w tygodniu od poniedziałku do soboty są sprawowane w kaplicy klasztornej. W niedziele i uroczystości Msze święte będą odprawiane w kościele.

5. We wtorek, 10 stycznia będziemy obchodzić kolejną rocznicę urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 9.00 w kościele zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

6. W tym roku przypada 100. rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej. Aby uczcić ten szczególny jubileusz członkowie MI 14 dnia każdego miesiąca, pół godziny przed Mszą świętą sprawowaną w ich intencji, będą odmawiać część różańca świętego. Modlitwy rozpoczniemy w najbliższą sobotę 14 stycznia o godz. 17.30.

7. Również w sobotę zapraszamy do kościoła na wieczór uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00. Od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

8. W przyszłą niedzielę na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian i gości na godz. 15.00 do Domu Ludowego na opłatek parafialny. W programie Jasełka w wykonaniu dzieci naszej parafii, wspólne kolędowanie przy herbacie, kawie i ciastku. Podczas opłatka będziemy zbierać pieniądze na leczenie naszej parafianki Lenki Biesik, która potrzebuje naszej modlitwy oraz pomocy materialnej na kontynuowanie skomplikowanego i kosztownego leczenia. Szczegóły na plakatach.

9. W zakrystii u br. Dariusza są jeszcze do nabycia kalendarze Caritas i ŚDM.