Ogłoszenia 2018

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a zarazem ostatni dzień starego roku. Podczas Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

2. W poniedziałek zakończenie Starego Roku. Na Mszę świętą ze sprawozdaniem proboszcza zapraszamy na godzinę 17.00. Na zakończenie mszy nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok.

3. We wtorek, 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju oraz o Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii w Nowym Roku.

4. W środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu. We czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele. O 17.25 różaniec w intencji powołań. O 18.00 msza i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.30 spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. W sobotę o 10.00 spotkanie scholi z o. Robertem.

7. W niedzielę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło.

8. Również w niedzielę przez Oświęcim przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą święta w parafii św. Józefa na Zasolu pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla. W tym dniu po południu o godz. 17.00 w OCK odbędzie się również gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana. Jest to nagroda diecezji bielsko-żywieckiej za działalność ewangelizacyjną. Nagrodą jest replika figurki MB zza drutów. W programie prelekcja na temat duchowieństwa ziemi oświęcimskiej pomagającego więźniom obozu Auschwitz oraz film o św. Maksymilianie „Dwie krony”. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakatach.

9. Trwając w atmosferze świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku wspólnota franciszkańska życzy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wielu łask Bożych, a zwłaszcza daru pokoju i radości. Niech w Nowym Roku świat będzie dla was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

Boże Narodzenie  – 25 grudnia 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – w imieniu wspólnoty franciszkańskiej składamy wszystkim parafianom, gościom i sympatykom z serca płynące życzenia. Niech nowo narodzony Jezus, wszystkim Wam błogosławił i obdarza potrzebnymi łaskami. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla Was czasem spotkania z przychodzącym Jezusem, który przynosi ze sobą pokój i radość.

2. Jutro Święto Świętego Szczepana – Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (na każdej mszy poświęcenie owsa). Taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. We czwartek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo wina. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Początek o godz. 9.00.

Plan kolędy:

o. Piotr

Por. Króla, Gen. Andersa, Gen. Maczka, Gen. Sosnkowskiego

O. Ryszard

Szumca, Morawina, Polaka, Zakole, Franciszkańska

O. Władysław

Bieleckiego, Wschodnia

O. Robert

Borska, Browarna, Stary Trakt, Świętokrzyska

o. Arkadiusz

Pod Kopcem, Zaciszna, Borowskiego 1 -33, Zaworska

O. Florian

Borowskiego – pozostałe numery

4. W piątek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.

5. W niedzielę, 30 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, aby w tym dniu małżonkowie przyszli do kościoła razem i siedli w ławkach obok siebie, aby można było odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

6. Pragniemy podziękować parafianom, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, wszystkim, którzy pomagali przy jego dekoracji, a także tym, którzy ofiarowali dla naszego klasztoru dary serca. Niech Bóg wynagrodzi waszą dobroć i wrażliwość.

IV niedziela adwentu – 23 grudnia 2018 r.

1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Boże Narodzenie coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. W poniedziałek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta w naszym kościele będzie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy wieczornej. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, wzajemnym składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O północy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę, która zostanie odprawiona w intencji naszych parafian, dobrodziejów i przyjaciół. Składka z Pasterki, jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

3. W wtorek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. We środę, 26 grudnia drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika (poświęcenie owsa). Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tych dniach nie będzie popołudniowego nabożeństwa.

4. We czwartek, 27 grudnia, będziemy przeżywać kolędę w naszej parafii. Początek kolędy od godz. 9.00. Program kolędy podamy w ogłoszeniach świątecznych.

5. W piątek, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.

6. W niedzielę, 30 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, aby w tym dniu małżonkowie przyszli do kościoła razem i siedli w ławkach obok siebie, aby można było odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

7. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

8. Na zbliżające się święta Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom, życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wstawiennictwa Jego Niepokalanej Matki – Maryi.

III niedziela adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete – radujcie się, wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia na świat Zbawiciela. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZSP w Harmężach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przedszkola i szkoły.

3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli prace remontowo – budowlane przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 61 rodziny, w tym 60 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli. Zebraliśmy 3690 zł.

4. Od poniedziałku 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zachęcamy wiernych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku, do udziału w naszej wspólnej adwentowej modlitwie. Przypominamy, że msze roratnie są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

5. Od jutra przez cały tydzień będziemy spowiadać od godz. 17.00.

6. We czwartek 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Oprócz chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki, prosimy składać w zakrystii adresy tych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z sakramentami przed świętami.

7. W zakrystii są jeszcze do nabyci, opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 6 zł.

8. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem.

II niedziela adwentu  – 9 grudnia 2018 r.

1. Dziś II niedziela adwentu. Na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. Tak, jak ogłaszaliśmy tydzień temu, po sumie naszą wspólnotę nawiedzi św. Mikołaj. O godz. 16.30 nieszpory w kościele. Na Mszy świętej o godz. 17.00 będziemy gościć Braci Kapucynów z San Giovanni Rotondo, którzy przywiozą ze sobą habit św. O. Pio i chustę, która opatrywał stygmaty. Bracia wygłoszą kazanie, a po mszy będzie można uczcić relikwie św. o. Pio. Serdecznie zapraszamy.

2. Również dziś po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny, na którym będzie można nabyć kartki świąteczne przygotowane przez młodzież Rycerstwa Niepokalanej. Dochód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony na organizację ferii zimowych dla dzieci przy naszej parafii.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować parafianom, którzy w poniedziałek pomogli w pracach przy rozbiórce kostki brukowej przed kościołem.

4. Przypominamy, że w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 odprawiamy w kościele Roraty, na które szczególnie zapraszamy dzieci. O obowiązku uczestnictwa w Roratach przypominamy również młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

5. W piątek, 8 grudnia przeżywaliśmy w naszej parafii odpust. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi parafialnemu, pocztom sztandarowym, panu organiście oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę.

6. W piątek, 14 grudnia Msza święta w intencji Rycerstwa Niepokalanej, po niej nabożeństwo do św. Maksymiliana. Po mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. W sobotę, 15 grudnia o godz. 10.00 spotkanie scholki dziecięcej.

8. W niedzielę, 16 grudnia po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZSP w Harmężach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przedszkola i szkoły. Rada rodziców zaprasza wszystkich chętnych dzień wcześniej w sobotę 15 grudnia do Domu Ludowego do przygotowania stroików i miłej atmosferze. W niedzielę po południu o godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. We czwartek, 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i skorzystać z sakramentów świętych prosimy zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.

10.W zakrystii są jeszcze do nabycia, opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 6 zł. br. Dariusz prosi również o zgłaszanie chęci ofiarowanie choinek do  kościoła na święta

11.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we czwartek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Jan od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Roraty. Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. 29 grudnia rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która potrwa do 7 grudnia. Jest to nasze duchowe przygotowanie do Parafialnego Odpustu.

4. We wtorek, 4 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zapraszamy pracowników górnictwa służby czynnej oraz emerytów wraz z rodzinami. Na godz. 9.00 dyrekcja ZSP w Harmężach zaprasza do szkoły na występ, podczas którego dzieci przedstawią program słowno-muzyczny dedykowany górnikom.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy MB zza drutów od godz. 17.00 (skrócona z racji temperatury). Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, po południu spowiedź od godz. 17.00. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania zostaje przełożone na 14 grudnia po mszy świętej wieczornej.

6. W piątek 7 grudnia, Poczęcia podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej, a dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej poświęcimy i wręczymy cudowne medaliki.

7. W sobotę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Duszpasterskiej zapraszamy na sumę odpustową o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Jan Dubas – proboszcz parafii Miłosierdzi Bożego. Na uroczystość prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych: gromadzkiego, strażackiego, górniczego i Rycerstwa Niepokalanej. Z racji odpustu nie będzie wieczoru uwielbienia.

8. W niedzielę, 9 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców dzieci, które chciałyby się spotkać ze św. Mikołajem po Mszy świętej o godz. 11.00 prosimy o kontakt z o. Robertem.

9. Także w niedzielę na Mszy świętej o godz. 17.00 będziemy gościć Braci Kapucynów z San Giovanni Rotondo, którzy przywiozą ze sobą habit św. O. Pio i chustę, która opatrywał stygmaty. Bracia wygłoszą kazanie, a po mszy będzie można uczcić relikwie św. o. Pio. Serdecznie zapraszamy.

10. W przyszła niedzielę będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.  Pomału kończymy prace przy remoncie schodów do kościoła. W związku z tym prosimy mężczyzn z parafii do pomocy przy rozbiórce kostki brukowej przed kościołem. Rozpoczęcie prac w poniedziałek o godz. 9.00.

11.Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy chcieliby ofiarować do kościoła choinki na Boże Narodzenie, aby chęć ofiarowania drzewka zgłaszali do br. Dariusza.

12.W zakrystii można nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.

13. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana, we wtorek wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy, w piątek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Msza świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. We czwartek 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie jednocześnie naszym duchowym przygotowaniem do Odpustu Parafialnego. Modlitwy nowennowe po mszy świętej.

3. W piątek po południu i w sobotę br. Dariusz z br. Stevenem będą roznosić po domach opłatki wigilijne.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

5. W przyszłą niedzielę 2 grudnia rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

6. Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej również w tym roku organizuje na terenie Diecezji zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. W poprzednich latach, dzięki ofiarności mieszkańców całej Diecezji, zebraliśmy 40 ton darów, które przekazaliśmy: Caritas Spes we Lwowie, Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej Obrządku Grekokatolickiego, Siostrom Serafitkom na Białorusi oraz do parafii, w których posługują Księża wywodzący się z naszej diecezji. Zbiórka zostanie przeprowadzona w dniach 27 i 28 listopada (wtorek i środa) w godzinach od 16:30  do 19:00, a produkty żywnościowe i środki czystości można składać w parafii św. Maksymiliana na osiedlu.

7. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Barbary pragniemy zaprosić wszystkich górników do wspólnej modlitwy. Msza święta w intencji górników i ich rodzin zostanie odprawiona we wtorek 4 grudnia o godz. 11.00. Do udziału w mszy Barbórkowej zapraszamy górników w mundurach galowych, ich rodziny, przyjaciół i wszystkich parafian.

8. Wybiegając myślą w przód, pragniemy już dziś zaprosić parafian w piątek 7 grudnia na Mszę świętą o godz. 18.00. W ostatnim dniu nowenny przed Niepokalaną będziemy przyjmować nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej. W sobotę 8 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Niepokalanej. Z kolei w niedzielę 9 grudnia na Mszy świętej o godz. 17.00 będziemy gościć Braci Kapucynów z San Giovanni Rotondo, którzy przywiozą ze sobą szczególną relikwię: habit zakonny św. o. Pio oraz zakrwawioną chustę, którą opatrywał stygmaty. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

9. W zakrystii u br. Darka można nabyć świece Caritas wspomagając tym samym akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

10.Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio kapłana, we czwartek święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w piątek święto św. Andrzeja Apostoła.

XXXIII Niedziela Zwykła  – 18 listopada 2018 r.

1. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców z katechetą. O 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Wszystkim parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 62 rodziny, w tym 60 rodzin z Harmęż i 2 z Wol. Zebraliśmy 3750 zł.

3. We środę 21 listopada po mszy wieczornej spotkanie o. Robert zaprasza rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na spotkanie. Ojciec proboszcza z kolei zaprasza na spotkanie Parafialną Radę Ekonomiczną.

4. W przyszłą niedzielę 25 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Salomei dziewicy, we wtorek wspomnienie bł. Rafał Kalinowskiego kapłana, we środę Ofiarowanie NMP, we czwartek wspomnienie św. Cecylii, w sobotę wspomnienie św. Męczenników Wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.

XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r.

1. Dziś przeżywamy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas każdej Mszy świętej odśpiewamy uroczyste Te Deum i odmówimy modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Ponadto zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji wszystkich, którzy walcząc o wolność Polski zapłacili za to najwyższą cenę, cenę swojego życia.

2. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. W niedzielę za tydzień, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

5. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata męczennika, we wtorek wspomnienie Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna pierwszych męczenników Polskich, w środę wspomnienie Mikołaja Tavelica i towarzyszy męczenników, w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej patronki FZŚ.

XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

1. Dziś oraz we wszystkie niedziele listopada, przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady i łagrów. Z tej racji nieszporów o godz. 16.30 nie będzie, aby osoby chętne mogły wziąć udział w  Drodze Krzyżowej.

3. Do 8 listopada 20 min przed Mszą świętą modlitwa wypominkowa za zmarłych. Przypominamy również, że w tym czasie za pobożne nawiedzenie cmentarza w odmówienie modlitwy za zmarłych oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, będąc w stanie łaski uświęcającej można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Zebraną sumę 640 zł przekazaliśmy na fundusz „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

5. We poniedziałek 5 listopada o 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z opiekunem br. Dariuszem.

6. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne, które rozpoczniemy eucharystią o godz. 18.00, będzie ono duchowym przygotowaniem do 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

7. W niedzielę 11 listopada 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie oraz o ludziach, którzy oddali życie walcząc o jej wolność. Zachęcamy również do wywieszenia w tym dniu flag państwowych.

8. Również w przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele.

9. W niedzielę, 11 listopada na Mszy świętej o godz. 10.30 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy ku czci św. Andrzeja Boboli, którego relikwie nawiedziły ten kościół 11 czerwca 1938 r

10. Proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu dziękuje za ofiary na renowację ogrodzenia cmentarza parafialnego złożone podczas kwesty 1 listopada. Zebrano 14 800 zł.

11. Na koniec pragniemy poinformować, że 1 listopada w wieku 85. lat zmarła w Gdańsku Halina Słojewska Kołodziej – wdowa po Marianie Kołodzieju, artyście i więźniu pierwszego transportu do Auschwitz. Msza żałobna zostanie odprawiona w Gdańsku we czwartek, 9 listopada o godz. 16.00. śp. Halinę polecamy waszej modlitwie.

12. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w piątek rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej, w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIECENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

28 listopada 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach przez 28 lat.

2. Dziś również 10 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się za chrześcijan w Pakistanie. Po mszach swoimi ofiarami będziemy mogli ich wspomóc. Na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3. We środę, 31 października o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych.

4. We czwartek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. Na cmentarzu komunalnym msze o godz. 9.30, 11.30 i 14.00 z procesją po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msza święta o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych.

5. W piątek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Na cmentarzu komunalnym msza o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym o 10.00. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – przy Bloku Śmierci – msza będzie odprawiona o godz. 14.00. W naszym kościele o godz. 17.30 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.

6. W sobotę, 3 listopada Franciszkański Dzień Zaduszny. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych Braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków FZŚ.

7. Wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

8. Podobnie jak w latach ubiegłych, przez oktawę oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

9. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie adoracji NS. Msza święta w intencji Żywego Różańca i spotkanie wspólnoty zostaje przeniesione na poniedziałek 5 listopada. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 spowiedź, na którą szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania, po mszy spotkanie z katechetą.

10. W niedzielę, 4 listopada o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych.

11. W zakrystii u br. Darka można składać wypominki oraz nabyć Kalendarz Rolniczy na 2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

1. Dziś niedziela misyjna. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach pracujących na całym świecie, a szczególnie o misjonarzach z naszej prowincji franciszkańskiej. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

2. Dziś różaniec o godz. 16.30, w tygodniu nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki Żywy Różaniec. O uczestnictwie w różańcu przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. Serdecznie dziękujemy parafianom za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni.  W ubiegła niedzielę swoją ofiarę złożyło 65 rodzin w tym 62 z Harmęż, 1 z Woli, 1 z Bojszów Starych i 1 ofiara została złożona anonimowo. W sumie zebraliśmy 3890 zł.

4. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin zebraliśmy 1020 zł. W imieniu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. To ostatnie wypominki przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

6. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Darka.

7. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu Parafia Wniebowzięcia NMP wraz ze stowarzyszeniem Miłośników Zabytków i Historii Ziemi Oświęcimskiej organizuje kwestę. Celem kwesty jest zebranie funduszy na renowację ogrodzenia cmentarnego.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II papieża (Msza święta z ucałowaniem relikwii o godz.18.00), we wtorek wspomnienie św. Jana Kapistrana prezbitera.

XXVIII niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

1. Dziś w kościele Polskim obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na Mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele przeżywamy 36. rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego.

2. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na prace przy naszej świątyni.

4. W sobotę o 10.00 o. Robert zaprasza na scholę dziecięcą.

5. W niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

6. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.

7. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze na 2019 r. w cenie 25 zł.

8. Również w zakrystii można już zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

9. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we wtorek wspomnienie Jadwigi Śląskiej, we środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we czwartek przypada święto św. Łukasza ewangelisty, w piątek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika, w sobotę św. Jana Kantego kapłana.

XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

1. Dziś przypada 36. rocznica kanonizacji św. Maksymiliana. O godz. 10.00 delegacja z naszej parafii złoży kwiaty na placu apelowym KL Auschwitz i w celi o. Maksymiliana, następnie o godz. 11.00 w kościele św. Maksymiliana na osiedlu, Mszę świętą odprawi ks. bp. Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej. W naszej parafii rocznicę kanonizacji Ojca Kolbego będziemy obchodzić na sumie za tydzień.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w tygodniu są odprawiana o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki Wspólnota Żywego Różańca. Na nabożeństwa zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. W sobotę o godz. 10.00 schola dziecięca. Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia.

4. W niedzielę 14 października będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Podobnie jak w całej Polsce tak i u nas, po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5. Również za tydzień II niedziela miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace przy naszej świątyni. Na prośbę parafian w ubiegłym tygodniu zakupiliśmy nagłośnienie przenośne na cmentarz w cenie 1424 zł.

6. Ogłoszenie Księdza Dziekana w sprawie organizacji pogrzebów w dekanacie oświęcimskim: W związku z pracą księży katechetów w szkole i obowiązkami parafialnymi, w porozumieniu z zarządcą cmentarza komunalnego i parafialnego począwszy od 8 października 2018 r. ulega zmianie forma organizowania obrzędów związanych z pogrzebem bliskich zmarłych. Po otrzymaniu Aktu zgonu należy najpierw udać się do kancelarii parafialnej. Kapłan w obecności rodziny ustali dzień i godzinę pogrzebu na cmentarzu parafialnym lub komunalnym. Pozostałe formalności załatwia się jak dotychczas w biurze cmentarza. Podczas mszy pogrzebowej będzie zbierana taca na potrzeby parafialne.

7. Kalendarz liturgiczny: w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera.

XXVI Niedziela Zwykła – 30 września 2018r.

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca września. Na mszy o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki modlitwę poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

3, We czwartek, 4 października będziemy przeżywali w naszej parafii odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkańskiego. Uroczystą Msza świętą o godz. 18.00 poprowadzą Salezjanie z parafii Miłosierdzia Bożego w Oświęcimiu. Po mszy odpustowej zapraszamy na krótki koncert naszego chóru parafialnego. Od jutra, przez kolejne trzy dni będziemy przygotowywać się od uroczystości odpustowej poprzez Triduum. Kazania na Mszach świętych będzie głosił o. Robert Dziuda.

4. We środę, 3 października po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo Transitus, czyli pamiątkę śmierci Ojca Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą świece.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 w kaplicy MB zza drutów wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.25 część różańca świętego oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Spotkania Żywego Różańca z racji odpustu nie będzie. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę o 17.15 ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie.

6. W przyszłą niedzielę, 7 października diecezjalne obchody 36. rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Kolbe. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla w kościele na osiedlu o godz. 11.00.

7. U nas w kościele na Mszy o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej otrzymają poświęcone różańce.

8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we wtorek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, we czwartek uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela trzech zakonów, w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

XXV Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i ich rodziców z katechetą. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kwota 600 zł, którą zebraliśmy została przekazana na konto radia.

3. We czwartek 27 września o godz. 19.00 w klasztorze pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o godz. 20.00 Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członków obu gremiów prosimy o obecność.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: we wtorek wspomnienie bł .Władysława z Gielniowa kapłana, we czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana, w piątek wspomnienie św. Wacława męczennika; w sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

XXIV Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

1. Dziś II niedziela miesiąca, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. O 15.00 w klasztorze odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

2. Także dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła Diecezjalnego na falach eteru i przez internet. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy waszej ofiarności.

3. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

4. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy remont schodów prowadzących do kościoła oraz na wystawę Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. Pragniemy serdecznie podziękować naszym parafianom, którzy ofiarowując swój czas i trud, pracowali przy demontażu starych schodów. To bardzo konkretna pozycja w planowanym kosztorysie remontu, która dzięki ich pracy zostanie zaoszczędzona.

5. „Bóg zapłać” za złożone tydzień temu ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Zebraliśmy 3440 zł. Ofiarę złożyły 62 rodziny, z czego 61 z Harmęż, 1 z Woli.

6. We wtorek, po Mszy świętej zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII wraz z rodzicami.

7. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego. We środę do Matki Bożej zza drutów. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy MB.

8. Przypominamy parafianom i gościom, że przy naszej parafii działa katolicka poradnia rodzinna. W poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30 narzeczeni oraz małżonkowie i rodziny, będą mogli skorzystać z porad doradców rodzinnych Pani Magdaleny Kozicy oraz Agaty Miler.

9. W przyszłą niedzielę na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do  pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

10.Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu, we wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży, we czwartek wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Tegon, Pawła Hong Hasang i towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na dalsze prace przy naszej świątyni. Jednocześnie informujemy, że w tym tygodniu rozpoczynamy remont kapitalny schodów prowadzących do kościoła oraz na wystawę. W związku z tym, przez okres remontu wejście do kościoła będzie od strony parkingu oraz przy zakrystii. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zrozumienie.

2. Po południu o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. W piątek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00. Na mszę zapraszamy szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

4. 15 września tj. sobota, o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd na Drugie Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Koszt 60 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Informujemy, że na wyjazd do Niepokalanowa mogą także zapisywać się dorośli, gdyż będą oni mieli inny program z przewodnikiem. Są jeszcze wolne miejsca.

5. Także w sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną śpiewem chwalić Pana Boga.

6. W przyszła niedzielę, jako trzecią niedziele miesiąca na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. O 15.00 pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we środę wspomnienie najświętszego Imienia NMP, we czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

XXII niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

1. Po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. W niedziele o godz. 10.45 zapraszamy parafian na rozważania katechizmowe dla dorosłych, zaś o godz. 16.30 na nieszpory. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do MB Niepokalanej.

2. W poniedziałek, 3 września o godz. 8.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej zza drutów. O. 17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18.00 msza w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od 17.00 zapraszamy do kościoła na spowiedź.

4. W sobotę zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00.

5. 22 września odbędzie się X Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy u br. Dariusza w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace przy naszej świątyni.

7. 15 września tj. sobota, o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd na Drugie Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Koszt 60 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Informujemy, że na wyjazd do Niepokalanowa mogą także zapisywać się dorośli, gdyż będą oni mieli inny program z przewodnikiem.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża, w piątek św. Melchiora Grodzieckiego kapłana, w sobotę święto Narodzenia NMP.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018 r.

Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca sierpnia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

2. W piątek 1 września, 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny w 100-lecie odzyskania Niepodległości.

3. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek, 3 września o godz. 8.30. Juz dziś zapraszamy na nią dzieci, rodziców, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.

4. W sobotę o godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

5. Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego porządku duszpasterskiego. W niedzielę 15 min. przed sumą katecheza dla dorosłych, o godz. 16.30 nieszpory.

6. 15 września, o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd dzieci do Niepokalanowa. Koszt 60 zł. Szczegóły i zapisy u o. Arka.

7. 22 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy u br. Dariusza w zakrystii.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, we wtorek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, we środę wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę wspomnienie bł. Bronisławy dziewicy.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na ostatni tydzień wakacji.

XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

1. We wtorek, 21 sierpnia po Mszy świętej modlitwy do bł. Jakuba Strzemię, we wtorek do św. Antoniego, we środę do MB zza drutów.

2. W niedzielę 26 sierpnia o godz. 11.00 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory.

3. Również w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy kościele. Ofiarę złożyło 63 rodzin, w tym 59 rodzin z Harmęż, 1 z Woli, 1 z Bojszów i 2 ofiary złożono anonimowo. Zebraliśmy 3680 zł.

5. W ubiegły wtorek przeżywaliśmy 77. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli przy przygotowaniu i przebiegu uroczystości: policji oraz strażakom z OSP Harmęże za zabezpieczenie trasy, firmie Atma Rescuers za opiekę medyczną, paniom z KGW oraz wolontariuszom pza przygotowanie poczęstunku dla gości, młodzieży Rycerskiej za prowadzenie modlitw i śpiewu w czasie pielgrzymki. Wszystkim zaangażowanym osobom za otwartość i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Piusa X papieża, w środę wspomnienie NMP Królowej, w piątek święto św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę św. Ludwika króla – patrona III Zakonu Franciszkańskiego, w niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej.

XIX Niedziela Zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

2. Od kilku lat w naszej diecezji trwa wieczysta adoracji. Codziennie w innym kościele przez cały dzień adorowany jest Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Na naszą parafię termin adoracji przypada co roku 13 sierpnia. Dlatego w dniu jutrzejszym zostanie odprawiona Msza święta o godz. 8.00 rano, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, aż do mszy wieczornej. Msza o Najświętszej Eucharystii sprawowana o godz. 18.00 zakończy adorację w naszej parafii. Adorować będziemy w następującej kolejności:

0830 –  0900 – ul. Gen. Sosnkowskiego

0900 – 0930 – ul. Gen. Andersa

0930 – 1000 – ul. Gen. Maczka

1000 – 1030 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna

1030 – 1100 – ul. Bieleckiego, Wschodnia

1100 – 1130 – ul. Zadworska

1130 – 1200 – ul. Borowskiego

1200 – 1230 – Żywy Różaniec

1230 –1300 – ul. Borska

1300  – 1330 – ul. Browarna

1330 – 1400 – ul. Świętokrzyska,

1400 – 1430 – Koło Gospodyń Wiejskich

1430 – 1500 – Stary Trakt, Por. Króla

1500 – 1530 – Rycerstwo Niepokalanej

1530 – 1600 – ul. Polaka, Zakole

1600 – 1630 – ul. Szumca, Morawina

1630 – 1700 – ul. Franciszkańska

1700 – 1800 – Młodzież Rycerstwa Niepokalanej

Ponieważ dzień 13 sierpnia jest wigilią uroczystości św. Maksymiliana, adorację potraktujmy jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nieszpory o św. Maksymilianie.

3. We wtorek przypada 77. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. O godz. 8.00 w naszym kościele odprawimy nabożeństwo Transitus, po którym wyruszy piesza pielgrzymka do byłego niemieckiego obozu Auschwitz, aby o godz. 10.30 wziąć udział we Mszy świętej, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu podczas uroczystej mszy zostanie odczytany dekret ogłaszający św. Maksymiliana patronem Ziemi Oświęcimskiej. O godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na mszę z kazaniem i ucałowaniem relikwii św. Maksymiliana. O 18.30.

4. We środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msza święte w naszym kościele jak w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia w Oświęcimiu.

5. We czwartek, 16 sierpnia w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu o godz. 18.00 msza z okazji święta patrona miasta Oświęcimia św. Jana Bosko.

6. W piątek, 17 sierpnia Salezjanie z Oświęcimia zapraszają na Mszę świętą z okazji wspomnienia św. Jacka. Msza będzie połączona z przywróceniem kultu oraz oddaniem do zwiedzania odrestaurowanej kaplicy św. Jacka.

7. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na projekcję filmu „Samson”. Terminy projekcji na plakatach.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek Uroczystość św. Maksymiliana kapłana i męczennika, w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w piątek wspomnienie św. Jacka kapłana.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

1. W poniedziałek 6 sierpnia  święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.

2. We czwartek 9 sierpnia przypada 76. rocznica męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla będzie sprawowana w Oświęcimskim klasztorze sióstr karmelitanek o godz. 17.00.

3. W sobotę 11 sierpnia modlitwa nowennowa w intencji Ojczyzny w 100-lecie odzyskania Niepodległości.

4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

5. Biskup Roman Pindel zaprasza do udziału w uroczystościach 77. rocznicy narodzin dla nieba ojca Maksymiliana Kolbego we wtorek 14 sierpnia. Obchody rozpoczną się modlitwą w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach o godz. 8:00 oraz w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godz. 8:30. Następnie z obu tych miejsc wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. O godz. 10:00 pątnicy spotkają się przy bramie „Arbeit macht frei”, a następnie złożą kwiaty na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci i w celi śmierci ojca Kolbego. O godz. 10:30 na placu przed Blokiem Śmierci rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem ks. Abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskeigo. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie pielgrzymki na trasie przemarszu, a wszystkich parafian zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

6. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Na ołtarzu św. Franciszka przez cały miesiąc wyłożona jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje deklaracje trzeźwościowe.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego, we środę święto św. Dominika kapłana i założyciela zakonu Kaznodziejskiego, we czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, w sobotę święto św. Klary z Asyżu dziewicy.

XVII Niedziela zwykła – 29 lipca 2018 r.

1. Dziś przed mszą o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Składamy serdecznie „Bóg Zapłać” wszystkim, który przy okazji święcenia pojazdów złożyli swoje ofiary na środki transportu dla Misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 2100 zł.

3. We czwartek, 2 sierpnia obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej, jedno z najważniejszych świąt w Zakonie Franciszkańskim. Msza święta z kazaniem i sakramentem namaszczenia chorych o godz. 18.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o umożliwienie osobom chorym przybycie na Mszę świętą.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. O 17.25 różaniec i modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.

5. 10 sierpnia w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży. Do udziału w dniach refleksji i modlitwy zapraszamy również młodzież naszej parafii. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Arka.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli kapłana, we środę  wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori doktora Kościoła, we czwartek święto NMP z Porcjunkuli, w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVI Niedziela zwykła – 22 lipca 2018 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy okazji święcenia samochodów, będą zbierane ofiary na rzecz MIVA – organizacji prowadzącej zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.

2. Dziś o. Arkadiusz wraz z grupą młodzieży udaje się na 31. FSM do Kalwarii Pacławskiej. Otoczmy młodych pielgrzymów naszą modlitewną opieką.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia pod hasłem: „Prowadzeni przez Ducha Świętego”.

5. W dniach 28 lipca – 5 sierpnia na estradzie obok OCK-u w ramach 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej będą się odbywać koncerty zespołów folklorystycznych z Polski i zagranicy. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek  święto św. Brygidy Szwedzkiej zakonnicy, patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy; w środę święto św. Jakuba Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XV Niedziela zwykła – 15 lipca 2018 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 61 rodzin, w tym 60 rodziny z Harmęż, 1 rodzina z Woli. Zebraliśmy 3300 zł.

2. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na Uroczystość NMP z Góry Karmel. Mszy świętej w poniedziałek 16 lipca o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. bp Piotr Greger.

3. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji MIVA – organizacja na rzecz misyjnych środków transportu, zachęca do udziału w akcji: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły na plakatach.

5. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia pod hasłem: „Prowadzeni przez Ducha Świętego”. Szczegóły na plakatach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej), w środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w sobotę wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi kapłana i doktora kościoła.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XIV Niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

2. Przypominamy, że podczas wakacji nie ma: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00, nabożeństwa o godz. 16.30 oraz wieczorów uwielbienia w drugie soboty miesiąca.

3. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

4. W sobotę 14 lipca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Od piątku 13 lipca do niedzieli 15 lipca msza święta w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza. W poniedziałek 16 lipca o godz. 17.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera.

6. Organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych na Kalwarii Pacławskiej w dniach od 23 do 29 lipca. Zapisy w zakrystii.

7. W parafiach oświęcimskich rozpoczeły się zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia pod hasłem: „Prowadzeni przez Ducha Świętego”. Szczegóły na plakatach.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe Mikołaja Picka i towarzyszy męczenników, we wtorek wspomnienie św. Weroniki Giuliani dziewicy, we środę święto Benedykta opata i patrona Europy, we czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w piątek świętych Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników.

10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego.

XIII Niedziela zwykła – 01 lipca 2018 r.

1. Początek lipca, to początek wakacji. Czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Podczas urlopów pamiętajmy o naszej osobistej relacji z Bogiem, o modlitwie i obowiązku niedzielnej Mszy świętej.

2. Przypominamy parafianom, że przez okres wakacji nie będzie: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30. Nie będzie również wieczorów uwielbienia w drugie soboty miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na dalsze prace przy naszym kościele.

4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. O 17.30 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Przez wakacje Wspólnota Żywego Różańca nie będzie miała spotkań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.00 zapraszamy na spowiedź. W sobotę na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o godz. 17.15.

6. We czwartek w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczynają się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Parafian, a szczególnie członków MI zapraszamy do udziału w konferencjach i nabożeństwach. Szczegółowy program na plakatach.

7. Organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 23 do 29 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną. Zapisy w zakrystii u o. Arkadiusza.

8. Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu organizuje pielgrzymkę rowerową z Oświęcimia an Jasną Górę od 9 do 14 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej u Salezjanów.

9. W parafiach oświęcimskich rozpoczeły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 lipca. Szczegóły na plakatach.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek święto św. Tomasza Apostoła, w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych.

11. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XII Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2018 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po mszy, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zapraszamy do zwiedzenia wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W sobotę 30 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

3. Informujemy wiernych, że w okresie wakacyjnym nie będzie: katechez dla dorosłych w niedzielę przed sumą oraz nabożeństwa niedzielnego o godz. 16.30.

4. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na 23. Letnie Koncerty Organowe do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakacie.

5. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 23 do 28 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną. Zapisy w zakrystii u o. Arkadiusza.

6. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we czwartek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

7. We środę 27 czerwca imieniny obchodzi o. Władysław, 29 czerwca o. Piotr. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku.

XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 r.

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa z litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 16.30.

2. W ubiegłą niedzielę w ogrodzie klasztornym odbył się piknik parafialny. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy trudzili się przy jego przygotowaniu. Parafianom i sympatykom dziękujemy za obecność.

3. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 56 rodzin, w tym 55 z Harmęż i 1. z Bojszów. Zebraliśmy 3470 zł.

4. W piątek, 22 czerwca zakończenie roku szkolnego. Nauczycieli, pracowników szkoły oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na Mszę dziękczynną za przeżyty rok na godz. 8.00.

5. W przyszła niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Po sumie dzień otwarty wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. Wszystkich chętnych parafian i gości serdecznie zapraszamy do zwiedzenia tej szczególnej ekspozycji. Wstęp wolny.

6. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na 23. Letnie Koncerty Organowe, które odbędą się w dniach 25 czerwca 23 lipca w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakatach.

7. Kalendarz liturgiczny: we czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika, w przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu w dniu dzisiejszym na sumie o. Mateusz Kłosowski neoprezbiter, odprawi (odprawił) swoją mszę prymicyjną. O. Mateusza, który pracował u nas jako diakon polecamy waszej modlitwie. Po mszy zapraszamy do ogrodu klasztornego na piknik parafialny. W programie teatrzyk dla dzieci, gry i zabawy z animatorami, konkurencje sportowe, mini disco oraz dmuchańce. Będzie też coś dla pokrzepienia ciała.

2. Również dzisiaj w Oświęcimiu po raz siódmy odbędzie się Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: „Polska rodziną silna”. Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele Wniebowzięcia o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla. Po mszy uczestnicy przejdą ulicami Oświęcimia.

3. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony szczególnej czci NSPJ. Nabożeństwa z litanią do Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 16.30.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wsparli dalsze prace przy naszym kościele.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zebraną sumę 560 zł przekazaliśmy na konto budowy.

6. W poniedziałek, 11 czerwca kolejny dzień nowenny miesięcy w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

7. We środę, 13 czerwca święto św. Antoniego Padewskiego, patrona naszej prowincji zakonnej. Na Mszę świętą z kazaniem i uczczeniem relikwii Świętego z Padwy zapraszamy o godz. 18.00.

8. We czwartek, 14 czerwca będziemy przeżywać 78. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. O godz. 9.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył JE ks. Bp Roman Pindel, ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po mszy apel pamięci na wystawie Klisze Pamięci. Labirynty autorstwa więźnia pierwszego transportu Mariana Kołodzieja. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB, byli więźniowie oraz uczniowie szkół Oświęcimskich. Zapraszamy do udziału.

9. Również 14 czerwca o godz. 18.00 w Kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się Msza święta z odsłonięciem tablicy pamiątkowej wieloletniej katechetki Pani Antoniny Małysiak, na którą zapraszają organizatorzy.

10.Z naszej parafii organizujemy wyjazd wakacyjny na 31. Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się od 22 do 28 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną. Zapisy w zakrystii u o. Arka.

11.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby apostoła, we wtorek wspomnienie bł. Antoniego Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia – prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego – zakonników – męczenników II wojny światowej, we środę święto św. Antoniego Padewskiego, we czwartek wspomnienie obowiązkowe bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, w piątek wspomnienie bł. Jolanty zakonnicy.

IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 r.

1. We czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu tej uroczystości, a więc osobom przygotowującym ołtarz przy Domu Ludowym, ołtarze na trasie oraz tym wszystkim, którzy udekorowali swoje domy i trasę przejścia procesji, jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś, jak słyszeliśmy w liście ks. kard. Kazimierza Nycza, przeżywamy Święto Dziękczynienia. W kościołach całej Polsce po Mszach świętych zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

3. W dniu dzisiejszym o. Arkadiusz wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami udał się na pielgrzymkę dziękczynną do Kalwarii Zebrzydowskiej.

4. Przez najbliższy tydzień – do czwartku, będziemy obchodzili oktawę Bożego Ciała (dziś o godz. 16.30). W tych dniach po Mszy świętej będzie odprawiane nabożeństwo do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci zapraszamy do udziału w procesji i do sypania kwiatków. Na zakończenie oktawy, poświęcenie ziół i wianków, które są symbolem naszej pracy.

5. We czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy MB zza drutów od godz. 15.00. Od 17.30 adorację poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. Po mszy spotkanie Żywego Różańca z br. Darkiem.

6. W piątek Uroczystość NSPJ, z tej racji post piątkowy nie obowiązuje.

7. W sobotę Mszą święta o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godz. 11.00 o. Mateusz Kłosowski, który wczoraj w Krakowie przyjął święcenia prezbiteratu, odprawi u nas swoją mszę prymicyjną. Na jej zakończenie udzieli specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa. Po sumie zapraszamy na do ogrodów klasztornych na piknik parafialny.

9. W przyszłą niedzielę składka na dalsze prace przy naszej świątyni.

10.Również w niedziele 10 czerwca w Oświęcimiu odbędzie się Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: „Polska rodziną silna”. Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele Wniebowzięcia o godz. 12.00. Po mszy rozpoczęcie marszu. Szczegóły na ulotkach i plakatach.

11.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, bł. Bogumiła biskupa, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 r.

1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Wspominamy jedną z największych tajemnic naszej wiary – Jeden Bóg w Trzech Osobach: Ojciec, Syn i Duch Święty. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie wyborcze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 16.30.

2. We wtorek, 29 maja XXXVII Sesja Kolbiańska w rocznicę osadzenia Ojca Maksymiliana w obozie Auschwitz. O. 9.30 modlitwa w obozie, o 10.30 rozpoczęcie sesji w PWSZ, o 13.00 Msza święta w CDiM. Jednym z gości spotkania będzie ks. bp. Adam Wodarczyk biskup pomocniczy archidiecezji Katowickiej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

3. We czwartek, 31 maja uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Msza święta o godz. 9.00 zostanie odprawiona przy Domu Ludowym. O przygotowanie ołtarza prosimy Strażaków z OSP i Panie z KGW. Od Domu Ludowego procesja przejdzie ulicą Borowskiego (pierwszy ołtarz przy kapliczce NSPJ), następnie dalej ulicą Borowskiego do ul. Zacisze (drugi ołtarz przy domu Państwa Koziców), stamtąd ścieżką rowerową przejdziemy do oczyszczalni i skręcimy na ul. Stary Trakt (trzeci ołtarz obok Państwa Łach), następnie skręcimy z powrotem w ul. Borowskiego (czwarty ołtarz obok Państwa Noworyta) i powrócimy na plac przy Domu Ludowym. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Do udziału w procesji prosimy górników i strażaków w mundurach galowych oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek (do niesienia figurki MB zza drutów prosimy ojców dzieci pierwszokomunijnych). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. Wszystkich uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służby porządkowej.

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w tygodniu po mszy świętej, a w niedziele o godz. 16.30. Przez oktawę litania będzie połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o 17.15 Nabożeństwo fatimskie. Z racji oktawy Bożego Ciała zamiast procesji Fatimskiej – procesja eucharystyczna.

6. Również w sobotę, 2 czerwca w Krakowie odbędą się święcenia kapłańskie naszych współbraci, między innymi o. Mateusza Kłosowskiego, którego polecamy waszej modlitwie.

7. W niedzielę, 3 czerwca odbędzie się pielgrzymka naszej diecezji ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. Do udziału w pielgrzymce ks. Bp Roman Pindel zaprasza wszystkich Diecezjan. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę z relikwiami św. Jana Sarkandra i św. Jana Pawła II. Eucharystii będzie przewodniczył Bp Senior Tadeusz Rakoczy, przeżywający 80. rocznicę urodzin i 55. rocznicę święceń kapłańskich.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – dziewicy, we środę wspomnienie św. Jana Sarkandra kapłana i męczennika, we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, w piątek wspomnienie św. Justyna męczennika.

Zesłanie Ducha Świętego 20 maja 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę swojej pierwszej komunii świętej. Zarówno dzieci jak ich rodziców polecamy Waszej modlitwie.

2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedzielę o 16.30, w tygodniu o 17.30.

3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 62 rodziny, w tym 58 rodziny z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 1 z Bojszów, 1 rodzina złożyła ofiarę anonimowo. Zebraliśmy 3430 zł.

4. Od jutra w liturgii rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Pierwszy dzień po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego to święto NMP Matki Kościoła.

5. W naszej wspólnocie franciszkańskiej witamy nowego współbrata. O. Ryszard Szwajca po 25 latach pracy w Niemczech decyzją Ojca Prowincjała został skierowany do Harmęż. Polecamy go waszej modlitwie i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu.

6. Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej w Harmężach zaprasza młodzież w najbliższy piątek 25 maja o godz. 18.00 na Mszę świętą i spotkanie otwarte Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców naszej szkoły serdecznie zapraszają na Rodzinny Piknik, który odbędzie się w sobotę 26 maja o godz. 15:00 na terenie Domu Ludowego w Harmężach. W programie: występy artystyczne Przedszkolaków i uczniów szkoły, rozgrywki sportowe, zabawy z animatorami. Od godz. 18 zabawa taneczna przy orkiestrze.

8. Jak to już było zapowiadane wcześniej, w najbliższą niedzielę 27 maja o godz. 15.00 w klasztorze odbędzie się spotkanie wyborcze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, na które zapraszamy wszystkich członków MI.

9. Br. Dariusz przyjmuje jeszcze w zakrystii zapisy na czuwanie Żywego Różańca na Jasnej Górze.

10.Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, we środę święto poświęcenia Bazyliki św. Franciszka w Asyżu, we czwartek święto Jezusa Chrystusa najwyższego Kapłana, w sobotę wspomnienie św Filipa Nereusza kapłana.

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III będą przeżywać swoją Pierwszą Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich w naszym modlitwach. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 16.30.

2. Od poniedziałku do soboty „biały tydzień”, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą przychodzić na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

3. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli dziś swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

4. W sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego. Wszystkich parafian i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 rocznica pierwszej komunii świętej dzieci z klas IV.

6. Wspólnota Żywego Różańca 1 czerwca jedzie na czuwanie do Częstochowy na Jasna Górę. Zapisy u br. Darka w zakrystii.

7. Trwają egzaminy maturalne. Zachęcamy do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we środę święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, we czwartek wspomnienie św. Paschalisa z Baylon – zakonnika, w piątek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice – zakonnika.

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela maja. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w niedziele o 16.30, w tygodniu o 17.30.

2. W przyszłą niedzielę 13 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Na mszy o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do swojej pierwszej Komunii świętej. Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 17.00 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych. Zarówno dzieci, jak ich rodziny polecamy waszym modlitwom.

3. W związku z przygotowaniami do uroczystości pierwszej komunii świętej, wieczór uwielbienia zostaje przeniesiony na sobotę 19 maja, w przeddzień Zesłania Ducha Świętego.

4. 27 maja w niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie wyborcze wspólnoty Rycerstwa niepokalanej z naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich rycerzy.

5. 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Już dziś chcemy podać trasę procesji eucharystycznej, aby na spokojnie można było przygotować ołtarze. W tym roku Msza święta o godz. 9.00 zostanie odprawiona przy Domu Ludowym. O przygotowanie ołtarza prosimy Strażaków z OSP i Panie z KGW. Od Domu Ludowego procesja przejdzie następującą trasą: rozpoczniemy od ulicy Borowskiego (pierwszy ołtarz przy kapliczce NSPJ), następnie ulicą Borowskiego przejdziemy do ul. Zacisze (drugi ołtarz przy domu Państwa Koziców), stamtąd ścieżką rowerową przejdziemy do oczyszczalni i skręcimy na ul. Stary Trakt (trzeci ołtarz obok Państwa Łach), następnie skręcimy z powrotem w ul. Borowskiego (czwarty ołtarz obok Państwa Noworyta) i powrócimy na plac przy Domu Ludowym. Do zaangażowania w przygotowanie ołtarzy zapraszamy nie tylko wymienione rodziny, ale najbliższych sąsiadów.

6. Brat Dariusz organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne Wspólnot Żywego Różańca na Jasną Górę 1 czerwca. Zapisy w zakrystii.

7. 4 maja w piątek rozpoczął się egzamin dojrzałości. Zachęcamy do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: We wtorek uroczystość św. Stanisława patrona Polski, w sobotę wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegowiny prezbitera.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

1. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Jak co roku będą one odprawiane: w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.

3. We środę po Mszy świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady Ekonomicznej.

4. We czwartek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego o 8.00, 11.00 i 17.00. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z OSP w Harmężach i ich rodzin. O godz. 16.30 Nabożeństwo Majowe.

5. W piątek 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne. W kościele wzorem lat ubiegłych zapłonie świeca przypominająca o modlitwie w intencji maturzystów.

6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa (w tym dniu ks. Bp udzielił dyspenzy od postu piątkowego). W sobotę o godz. 17.15 (!) zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w wtorek wspomnienie św. Józefa Robotnika (odpust na Zasolu), we środę wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora kościoła, we czwartek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (odpust w Brzezince), w piątek wspomnienie św. Floriana (imieniny o. Floriana).

8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 22 kwietnia 2018 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań. Na godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli nasze diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Ofiarę w wysokości 410 zł przekażemy na potrzeby radia.

3. W sobotę 28 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą podczas której kandydaci do bierzmowania z naszej parafii przyjmą sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk o bp. Edwarda Kawy – biskupa pomocniczego Archidiecezji Lwowskiej.

4. W przyszłą niedzielę, ostatnią niedzielę miesiąca kwietnia, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek Uroczystość św. Wojciech głównego patrona Polski, we wtorek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen prezbitera i męczennika, we środę święto św. Marka Ewangelisty,

6. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

1. W dniu dzisiejszym po raz kolejny przeżywamy w Polsce Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Z tej racji zamiast katechezy dla dorosłych przed Mszą świętą o godz. 11.00, będziemy czytali List św. Pawła do Rzymian. Jest to zaproszenie do częstego sięgania po Pismo Święte i czytania Słowa Bożego. Na Mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. O 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 w kościele nieszpory .

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będzie można złożyć do puszek ofiary na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechizację prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia kościoła lokalnego. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

3. W najbliższy piątek rozpoczynamy się w naszym Centrum XVII Dni Kolbiańskie. Hasło tegorocznych spotkań brzmi: „Napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy do skorzystania z wykładów i prelekcji, które będą się odbywać w domu Misjonarek oraz do udziału w Mszach świętych, które będą sprawowane w tych dniach w kościele. Spotkanie rozpoczniemy w piątek o godz. 18.00 Mszą świętą. W sobotę mszy będzie przewodniczył J. E. ks. bp Roman Pindel – ordynariusz naszej diecezji, w niedzielę o godz. 11.00 Mszę poprowadzi o. Mariusz Kozioł – wikariusz naszej prowincji zakonnej. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania będzie Jan Budziaszek legendarny perkusista zespołu „Skaldowie”, który w sobotę o godz. 20.00 w kościele da świadectwo i podzieli się doświadczeniem Bożej Miłości w swoim życiu. Szczegółowy program spotkania na plakatach i na stronach internetowych.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dalsze prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 69 rodzin, w tym 66 z Harmęż, 1 z Woli i 2 ofiary zostały złożone anonimowo. Zebraliśmy 3750 zł.

5. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna nazywana w liturgii Niedzielą Białą lub Bożego Miłosierdzia. Dziś o 16.30 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu o godz. 11.30.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

3. W poniedziałek, 9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca) – dzień świętości życia. Msza święta z adopcją dziecka poczętego o godz. 18.00.

4. W piątek, 13 kwietnia w naszym Centrum rozpoczną się weekendowe spotkania dla narzeczonych. Zainteresowanych taką formą przygotowania do sakramentu małżeństwa prosimy o kontakt z o. Robertem.

5. W sobotę, 14 kwietnia wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą święta o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszej uroczystość w całym roku kościelnym. Ciesząc się z faktu Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bądźmy świadkami tej dobrej nowiny wśród naszych bliskich.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiej Nocy. Dziś i jutro nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. O 17.30 różaniec i modlitwa w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Po mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkiej Nocy będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. O 16.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

6. Na radosne święta Wielkanocne wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was nieustannie pokojem i dobrem i niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

25 marca 2018 r.

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 zgromadzimy się przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie palm, a następnie w procesji udamy się do kościoła. Po sumie konkurs palm i spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. O godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. We czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych oraz osób w podeszłym wieku, które chciałyby przystąpić do spowiedzi wielkanocnej i przyjąć Komunię świętą, prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00.

4. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. 

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły. (post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego. Post nie dotyczy osób osób chorych)

Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Początek adoracji od godz. 8.00. Święcenie pokarmów o godz. 10.00, 10.30 i 11.00.

Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece, a na procesję prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na plakatach i na stronie internetowej.

Plan adoracji:
Wielki Czwartek
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielki Piątek
08.30 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Parafialna Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska

17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielka Sobota

08.30 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego, ul. Wschodnia
20.00 – 21.00 – Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
21.00 – Wigilia Paschalna

Zwracamy się także z prośbą do strażaków z OSP, aby jak co roku podjęli straż przy Bożym Grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego.

6. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas obchodów Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył nam na krzyżu Jezus Chrystus. O godz. 16.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. We środę, jak każdego 14 dnia miesiąca na Mszę świętą zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej.

3. W piątek o godz. 17.20 zapraszamy na Drogę Krzyżową, która poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich.

4. W przyszłą niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich organizuje kiermasz palm z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby KGW w Harmężach. Po każdej Mszy świętej prze kościołem można będzie nabyć palmy.

5. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

6. W tym miesiącu dzieci zapraszamy na Mszę świętą wyjątkowo nie w trzecią, ale w czwartą niedzielę miesiąca (25.03). Będzie to Niedziela Palmowa. Na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się konkurs palm, a po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i ich rodziców.

7. W piątek, 23 marca będziemy przeżywać 77. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta po której wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej wioski. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej uroczystości. Strażaków z OSP Harmęże prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu.

8. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2018 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyły 180 rodziny, a Rada Parafialna zebrała 7200 zł. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiarę na sprzątanie kościoła, może to uczynić w zakrystii u br. Darka.

9.Również w zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł.

III Niedziela Wielkiego Postu – 04 marca 2018 r.

1. W naszej wspólnocie witamy o. Bogdana Waliczka paulina pochodzącego z Pław, który będzie prowadził w naszej parafii tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Dziś o godz. 8.00, 11.00, 17.00 – Msze święte z nauką ogólną. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy msze z naukami ogólnymi o godz. 8.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka dla młodzieży z gimnazjum, szkół średnich i młodzieży pracującej. We wtorek spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed każdą Mszą świętą, po mszy wieczornej nauka dla małżonków i rodziców. W środę zakończenie rekolekcji. Rekolekcje dla dzieci szkolnych od poniedziałku do środy według uzgodnienia z dyrekcją szkoły. Ofiary złożone na tacę w czasie rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dorocznych dniach modlitwy i refleksji.

2. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Godzinki o Męce Pańskiej śpiewamy w niedzielę przed mszą o godz. 8.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.15, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.20. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom franciszkańskim. Zbiórka do puszek wyniosła 800 zł.

4. W sobotę 10 marca Mszą święta o godz. 18.00 rozpoczniemy kolejny wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, składka na dalsze prace przy naszej świątyni.

6. W parafii św. Maksymiliana trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach.

7. Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe. Baranki wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Dariusza.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 marca 2018 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez naszą prowincję zakonną. Przed Msza o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Po sumie spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Przypominamy, że w każdą niedzielę Wielkiego Postu, przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, o godz. 16.15 odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.25 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z opiekunem br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od godz. 17.00 spowiedź w kościele. Drogę Krzyżową o 17.20 poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z o. Robertem.

4. W sobotę, 3 marca na terenie byłego obozu koncentracyjnego Birkenau zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy Bramie śmierci.

5.  W przyszłą niedzielę, 5 marca rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Bogdan Waliczek OSPPE, pochodzący z Pław. Rekolekcje potrwają do środy 7 marca. Szczegółowy program podany jest w gablotach i na stornie internetowej. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dniach modlitwy i refleksji przypominając jednoczenie, że udział w rekolekcjach raz w roku jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Temat: „Duch, który umacnia miłość”

prowadzi: o. Bogdan Waliczek OSPPE

4 – 7 marca 2018 r.

NIEDZIELA 4 marca 2018

08.00, 11.00, 17.00 – Msze święte z naukami ogólnymi

16.15             – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – Jezus wyszydzony

PONIEDZIAŁEK 5 marca 2018

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.30 – 12.30   – Rekolekcje szkolne

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

  • po Mszy świętej nauka dla młodzieży

WTOREK 6 marca 2018

07.30 – Spowiedź rekolekcyjna

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.30 – 12.30  – Rekolekcje szkolne

17.30 – Spowiedź rekolekcyjna

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

– po Mszy świętej nauka dla małżonków i rodziców

ŚRODA 7 marca 2018

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

– Droga Krzyżowa

11.30 – 12.30   – Rekolekcje szkolne

17.30 – Droga Krzyżowa

18.00 – Msza święta z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji

6. W ubiegłym tygodniu w naszym klasztorze z odbyła się kolejna edycja „Ferii u Franków” dla dzieci z naszej parafii. W feriach wzięło udział blisko 30 dzieciaków. Składamy serdecznie podziękowani wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego czasu i opieki nad dziećmi, w sposób szczególny Pani Katarzynie Dziubek.

7.  Od początku istnienia naszej parafii podjęto decyzję, że nie będzie wyznaczania rodzin do sprzątania Kościoła, zamiast tego poszczególne rodziny będą się składać raz w roku na sprzątanie Kościół. W najbliższą sobotę 3 marca członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na ten cel. Wysokość ustalonej składki wynosi 40 zł na rok od rodziny. Za złożone ofiary już teraz z serca wszystkim dziękujemy.

8.  W sobotę 3 marca o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu odbędzie się Koncert Pasyjny oparty na medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” w wykonaniu Jerzego Zelnika i Zespołu Baltic Neopolis Ensemble. Wstęp wolny.

9. Oświęcimskie Centrum Kultury w dniach od 2 do 8 marca zaprasza na pokaz filmu „Gurgacz. Kapelan wyklętych”. Historia niezwykłego kapłana, który pozostał wierny swojemu sumieniu w najczarniejszych latach powojennej Polski. Szczegóły na plakatach.

10. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Można je nabyć w cenie 5 zł u br. Dariusza.

I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Na ołtarzu św. Franciszka przez cały dzień wyłożona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.

2. Na Mszę świętą na godz, 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami.

3. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedzielę przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

4. W poniedziałek po Mszy świętej spotkanie Parafialnej rady Duszpasterskiej.

5. We wtorek Po Mszy świętej spotkanie parafialnej rady Ekonomicznej.

6. We czwartek w liturgii obchodzimy święto Katedry św. Piotra.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 57 rodzin, w tym 53 rodziny z Harmęż, 2 z Woli, 2 ofiary zostały złożone anonimowo. Zebraliśmy 3130 zł.Przypomnę, że wciąż spłacamy należność za ocieplenie stropu kościoła z ubiegłego roku.

8. Zarząd OSP Harmęże informuje, że w sobotę 24 lutego o godz. 17.00 w salce OSP, odbędzie się zebranie sprawozdawcze. Obecność w umundurowaniu obowiązkowa.

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Dziś druga niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. Na Mszy świętej o godz. 8.00 z racji dnia chorych, namaszczenie osób chorych i starszych. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Dziś również rozpoczyna się w Kościele tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu św. Franciszka wyłożona jest księga trzeźwości. Zachęcamy parafian do wpisywania swoich deklaracji abstynenckich czasowych oraz bezterminowych.

3. W najbliższym tygodniu, 14 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do sytości.

4. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 poszczególne wspólnoty naszej parafii będą prowadziły drogę krzyżową. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi.

5. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

6. Rozpoczeły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. „Ferie u Franków” będą się odbywały w Domu Ludowym 16, 19, 20 lutego bezpośrednio po zajęciach judo.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej po feriach.

8. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018 r.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. W piątek 9 lutego rozpoczynamy w naszym weekendowy kurs dla narzeczonych. Kurs spełnia wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich i dnia skupienia w ramach bezpośredniego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje w zakrystii.

3. W sobotę, zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00.

4. W niedzielę, 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przeżywamy w kościele  Światowy Dzień Chorego. Na Mszy świętej o godz. 8.00 zapraszamy osoby chore i starsze, którym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę i skorzystania z posługi kapłana.

5. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w klasztorze.

6. Serdecznie zapraszamy uczniów w wieku szkolnym na kolejną edycję ferii w klasztorze, które odbędą się od 16, 19, 20 lutego. Zapisy oraz szczegółowe informacje w zakrystii.

7. W dniu dzisiejszym żegnamy o. dk Mateusza Kłosowskiego, który po półrocznym pobycie w Harmężach zostaje przeniesiony do Niemiec, do klasztoru w Blieskastel, gdzie będzie kontynuował swoje przygotowanie do święceń kapłańskich. Dziękując o. Mateuszowi za posługę w Harmężach, życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym miejscu.

8. W dniach od 2 do 15 lutego w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędą się projekcie filmu fabularnego „Ignacy Loyola”. To biografia jednego z najwiekszych świętych Kościoła katolickiego, założyciela zakonu Jezuitów. Szczegóły na plakatach.

9. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty (poświęcenie chleba, soli i wody, we wtorek wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, we środę wspomnienie św. Kolety z Corbie dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Scholastyki.

10.Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela zwykła, 28 stycznia 2018 r.

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. W piątek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę świętą w tym dniu zapraszamy do kościoła na godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

3. W sobotę 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła. Po Mszy świętej błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec w intencji powołań. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17.00. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Serdecznie zapraszamy uczniów w wieku szkolnym na kolejną edycję ferii w klasztorze, które odbędą się od 8 do 10 lutego. Zapisy oraz szczegółowe informacje w zakrystii.

6. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1 % wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas dodatkowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów fundacji Brat Słońce i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku ze wskazaniem na wspieranie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem „Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy, we środę wspomnienie św. Jana Bosko kapłana – patrona miasta Oświęcim, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika.

III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

1. Dziś dzień Babci, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach zarówno tych żyjących jak i o tych, które odeszły już po nagrodę do Pana. Na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

2. Tak, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś o godz. 15.00 zapraszamy do Domu Ludowego na opłatek parafialny. W programie program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci oraz wspólne kolędowanie przy herbacie, kawie i ciastku. W związku z opłatkiem nie będzie dziś nieszporów.

3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 76 rodzin, w tym 71 rodzin z Harmęż, 1 z jedliny, 1 z Woli oraz 3 ofiary zostały złożone anonimowo.

4. Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Harmężach serdecznie zapraszają seniorów na zimowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia o godz. 16:00 w Domu Ludowym.

5. We sobotę, 27 stycznia przypada 73. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Górnickiego z Oświęcimia, chcąc upamiętnić rocznicę wyzwolenia obozu, zapraszają na spektakl muzyczno-poetycki pt. „Gdyby można było miłością spalić zło”, który odbędzie się w naszym kościele w sobotę 27 stycznia o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po mszy nasz chór parafialny zaprasza na koncert kolęd. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. Z kalendarza liturgicznego: we środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, we czwartek święto nawrócenia św. Pawła, w piątek wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa.

II Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. Dziś światowy dzień migranta i uchodźcy. W naszych modlitwach nie zapominajmy
o osobach i rodzinach dotkniętych działaniami wojennymi i zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

2. Po południu o godz. 15.00 wszystkich parafian i gości zapraszamy do kościoła na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów amatorskich ruchu artystycznego Miasta
i Gminy Oświęcim. W związku z koncertem nie będzie nieszporów.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na prace przy naszym kościele.

4. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów

5. W niedzielę 21 stycznia na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Na godz. 15.00 zapraszamy do Domu Ludowego na opłatek parafialny. W programie program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci oraz wspólne kolędowanie przy herbacie, kawie i ciastku. W związku z opłatkiem parafialnym, za tydzień nie będzie nieszporó

6. Dyrektor, Nauczyciele Uczniowie Szkoły Podstawowej w Harmężach serdecznie zapraszają seniorów na zimowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się 22 stycznia o godz. 16:00 w Domu Ludowym.

7. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1 % wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

8. Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Górnickiego, chcąc upamiętnić 73. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz-Birkenau zaprasza na spektakl muzyczno-poetycki pt. „Gdyby można było miłością spalić zło”, który odbędzie się w naszym kościele, w sobotę 27 stycznia
o godz. 19.00. Już dziś serdecznie zapraszamy.

9. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Berarda
i Towarzyszy pierwszych męczenników franciszkańskich, we środę wspomnienie św. Antoniego Opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostają bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Tak, jak było zapowiadane, w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w OCK odbędzie się gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana. W programie prelekcja na temat pomocy duchowieństwa ziemi oświęcimskiej więźniom obozu Auschwitz oraz spektakl Kazimierza Brauna „Mój Syn Maksymilian” w wykonaniu aktorów scen warszawskich. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek, 8 stycznia będziemy obchodzić kolejną rocznicę urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 8.00 w kaplicy klasztorne zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

4. We środę, 10 stycznia o godz. 10.00 w Domu Ludowym w Harmężach, podsumowanie Powiatowego konkursu Plastycznego i literackiego o św. Maksymilianie.

5. W sobotę, 13 stycznia zapraszamy do kościoła na wieczór uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00.

6. Za tydzień, 14 stycznia, druga niedziela miesiąca. Składka na dalsze prace przy naszej świątyni. O godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na koncert kolęd w wykonaniu zespołów ludowych z terenu naszej gminy.

7.  W zakrystii u br. Dariusza są jeszcze do nabycia kalendarze misyjne na rok 2018.