Ogłoszenia 2019

Niedziela Świętej Rodziny – 29 grudnia 2019 r.

1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 16.30 nieszpory.

2. W piątek 27 grudnia przeżywaliśmy w parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Składamy serdecznie podziękowania wszystkim parafianom, którzy przyjeli nas w swoich gościnnych progach. Jeżeli ktoś nie mógł być na kolędzie, a chciałby zaprosić księdza do swojego domu z błogosławieństwem kolędowym, może zgłosić kolędę uzupełniającą w zakrystii.

3. We wtorek 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Na Mszę świętą ze sprawozdaniem duszpasterskim proboszcza zapraszamy na godzinę 17.00. Na zakończenie mszy nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok.

4. We środę, 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju oraz o Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii w Nowym Roku.

5. We czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu. W piątek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

6. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec w intencji powołań. O 18.00 msza i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.30 spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę od  godz. 17.15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Po mszy Wojownicy Maryi zapraszają na spotkanie formacyjne do klasztoru.

7. W niedzielę, 5 stycznia o godz. 17.00 w OCK odbędzie się kolejna gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana. Jest to nagroda diecezji bielsko-żywieckiej za działalność ewangelizacyjną. Nagrodą jest replika figurki MB zza drutów. W programie prelekcja na temat życia religijnego więźniów w KL Auschwitz oraz film o św. Faustynie „Miłość i Miłosierdzie”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

8. W niedzielę, 12 stycznia o godz. 15.00 w klasztorze planujemy opłatek dla wszystkich grup i wspólnot działających przy naszej parafii.

9. Trwając w atmosferze świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku wspólnota franciszkańska życzy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wielu łask Bożych, a zwłaszcza daru pokoju i radości. Niech w Nowym Roku świat będzie dla was pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

Boże Narodzenie  – 25 grudnia 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia – w imieniu wspólnoty franciszkańskiej składamy wszystkim parafianom, gościom i sympatykom z serca płynące życzenia. Niech nowo narodzony Jezus, wszystkim Wam błogosławił i obdarza potrzebnymi łaskami. Niech święta Bożego Narodzenia będą dla Was czasem spotkania z przychodzącym Jezusem, który przynosi ze sobą pokój i radość.

2. Jutro Święto Świętego Szczepana – Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (na każdej mszy poświęcenie owsa). Taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W piątek, 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo wina. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą. Początek o godz. 9.00. Na piątek proboszcz udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

Plan kolędy:

o. Piotr

Pod Kopcem, Zaciszna, Borowskiego 1-33, Zadworska

o. Jarosław

Szumca, Morawina, Polaka, Zakole, Franciszkańska

o. Tomasz

Borska, Browarna, Świętokrzyska, Stary Trakt

o. Arkadiusz

Borowskiego 34-55, Por. Króla, Gen. Andersa, Gen. Maczka

o. Robert

Bieleckiego, Wschodnia, Borowskiego 35,37,39, Gen. Sosnkowskiego

4. W sobotę, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.

5. W niedzielę, 29 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, aby w tym dniu małżonkowie przyszli do kościoła razem i siedli w ławkach obok siebie, aby można było odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

6. Pragniemy podziękować parafianom, którzy w tym roku ofiarowali choinki do naszego kościoła, wszystkim, którzy pomagali przy jego dekoracji, a także tym, którzy ofiarowali dla naszego klasztoru dary serca. Niech Bóg wynagrodzi waszą dobroć i wrażliwość.

IV niedziela adwentu – 22 grudnia 2019 r.

1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty.

3. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta w naszym kościele będzie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy wieczornej. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O północy wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę, która zostanie odprawiona w intencji naszych parafian, dobrodziejów i przyjaciół. Składka z Pasterki, jak co roku przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

4. We środę, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. We czwartek, 26 grudnia drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika (poświęcenie owsa). Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tych dniach nie będzie popołudniowego nabożeństwa.

5. We piątek, 27 grudnia, będziemy przeżywać kolędę w naszej parafii. Początek kolędy od godz. 9.00. Program kolędy podamy w ogłoszeniach świątecznych. W tym dniu wypada święto św. Jan Ewangelisty, na mszy o godz. 18.00 poświęcenie wina.

6. W sobotę, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.

7. W niedzielę, 29 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, aby w tym dniu małżonkowie przyszli do kościoła razem i siedli w ławkach obok siebie, aby można było odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom.

9. W naszej wspólnocie witamy o. Jarosława Wysoczańskiego, wieloletniego misjonarza i Asystenta Generalnego ds. Misji w naszym zakonie. o. Jarosław decyzją przełożonych został skierowany do naszej wspólnoty. Życzymy mu Bożego Błogosławieństwa na nowym miejscu, opieki Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymilian.

10.Na zbliżające się święta Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom, życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wstawiennictwa Jego Niepokalanej Matki – Maryi.

III niedziela adwentu – 15 grudnia 2019 r.

1. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete – radujcie się, wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia na świat Zbawiciela. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZSP w Harmężach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przedszkola i szkoły.

3. Od wtorku 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zachęcamy wiernych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku, do udziału w naszej wspólnej adwentowej modlitwie. Przypominamy, że msze roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli prace remontowo – budowlane przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 68 rodzin, w tym 66 z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 1 ofiara została złożona anonimowo. Zebraliśmy 5 140 zł.

5. Pragniemy przy tej okazji poinformować parafian, że udało ani się zakończyć prace przy budowie podjazdu do kościoła z którego mogą już korzystać osoby starsze, niepełnosprawne, matki z wózkami. Całkowity koszt inwestycji 144 565,29 zł. Do spłaty pozostało 17 565,29 zł.

6. Od jutra przez cały tydzień będziemy spowiadać od godz. 17.00.

7. W piątek 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Oprócz chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki, prosimy składać w zakrystii adresy tych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z sakramentami przed świętami.

8. W zakrystii są jeszcze do nabyci, opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 6 zł. Br. Dariusz prosi również o zgłaszanie chęci ofiarowanie choinek do  kościoła.

9. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem.

II niedziela adwentu  – 8 grudnia 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

1. Dziś II niedziela adwentu. Równocześnie jest to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust w naszej parafii. Kazania przez całą niedzielę będzie głosił ks. Adam Bieniek – kanclerz kurii. O godz. 15.00 w kaplicy klasztornej „Godzina łaski” na którą zapraszamy szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej. Druga niedziela adwentu to dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Prace przy budowie podjazdu do kościoła z którego będą mogły korzystać osoby starsze, niepełnosprawne oraz matki z wózkami dziecięcymi dobiegły końca. Po niedzieli nastąpi odbiór prac i uregulowanie należności.

3. Przypominamy, że w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 odprawiamy w kościele Roraty, na które szczególnie zapraszamy dzieci. O uczestnictwie w Roratach przypominamy również młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

4. W piątek, 13 grudnia po mszy spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5. W sobotę, 14 grudnia Msza święta w intencji Rycerstwa Niepokalanej, po niej nabożeństwo do św. Maksymiliana.

6. W niedzielę, 15 grudnia po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZSP w Harmężach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przedszkola i szkoły.

7. W piątek, 20 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach przed świętami. Adresy chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i skorzystać z sakramentów świętych prosimy zgłaszać w zakrystii do przyszłej niedzieli.

8. W niedzielę za tydzień na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci.

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia, opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 6 zł. br. Dariusz prosi również o zgłaszanie chęci ofiarowanie choinek do  kościoła.

10.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w piątek wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie św. Jan od Krzyża kapłana i doktora Kościoła.

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest nie tylko czasem w którym Kościół spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale skupia również uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Wczoraj nasi bracia Dariusz i Maciej roznosili opłatki wigilijne po naszej parafii. Jeżeli ktoś nie otrzymał jeszcze opłatków, można je nabyć u br. Dariusza w zakrystii.

3. Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na roraty. Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. 29 listopada rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która potrwa do 7 grudnia. Jest to nasze duchowe przygotowanie do Parafialnego Odpustu.

5. W środę, 4 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zapraszamy pracowników górnictwa służby czynnej oraz emerytów wraz z rodzinami. Po mszy w Domu Ludowym odbędzie się biesiada górnicza.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę od  godz. 17.15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Po mszy Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na spotkanie formacyjne do klasztoru. Spotkanie kandydatów do bierzmowania zostaje przeniesione na 13 grudnia.

7. W piątek, 6 grudnia naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Rodziców dzieci, które chciałyby się spotkać ze św. Mikołajem po Mszy świętej prosimy o kontakt z o. Robertem.

8. W sobotę, 7 grudnia, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi MI.

9. W niedzielę, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny. Kazania przez całą niedzielę będzie głosił ks. Adam Bieniek – kanclerz kurii. Wszystkich parafian, a szczególnie członków wspólnot Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Duszpasterskiej zapraszamy na sumę odpustową o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych: gromadzkiego, strażackiego, górniczego i Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 15.00 w kaplicy klasztornej Godzina Łaski na która zapraszamy szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej.

10. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Pomału kończymy prace przy budowie podjazdu do kościoła, trzeba rozliczyć wykonaną pracę.

11. Zwracamy się z prośbą do parafian, którzy chcieliby ofiarować do kościoła choinki na Boże Narodzenie, aby chęć ofiarowania drzewka zgłaszali do br. Dariusza.

12. W zakrystii można nabyć świece Caritas w cenie 6 zł.

13. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na film „Nieplanowane”, który będzie wyświetlany w OCKu do 5 grudnia. Szczegóły na plakacie.

14. Samorząd Województwa Małopolskiego pranie zainteresować mieszkańców projektem Małopolski Tale-Anioł. Celem projektu jest pomoc osobom starszym i samotnym poprzez realizację zadań opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Szczegóły na plakatach i ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

15.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana, w piątek wspomnienie św. Barbary dziewicy i męczennicy, w sobotę wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

24 listopada 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Msza świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. Na zakończenie mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu, za omówienie którego można zyskać odpust zupełny. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. W piątek, 29 listopada rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie jednocześnie naszym duchowym przygotowaniem do Odpustu Parafialnego. Modlitwy nowennowe po mszy świętej.

3. W sobotę, 30 listopad br. Dariusz z br. Maciejem będą roznosić po domach opłatki wigilijne.

4. W przyszłą niedzielę 1 grudnia rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

5. Na zakończenie nowenny, w sobotę 7 grudnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której będziemy przyjmować nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej. W niedzielę 8 grudnia Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Niepokalanej. Msze święte z kazaniami przez całą niedzielę będzie głosił ks. Adam Bieniek kanclerz kurii. Suma upustowa o godz.11.00.

6. Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej informuje o powstaniu na terenie Diecezji Okręgowego Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem z siedzibą w Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 33 oraz trzech Lokalnych Punktów Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Cieszynie, Żywcu oraz Kozach. Ośrodek powstał w ramach projektu finansowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Pospenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości a jego celem jest kompleksowe wsparcie osób pokrzywdzonych przestępstwem, świadków przestępstw oraz osób im najbliższych. Pomoc ukierunkowana jest na niwelowanie następstw przestępstw oraz umożliwienie  ofiarom  powrotu do właściwego funkcjonowania. W każdym z Punktów przyjmują specjaliści, którzy rozeznają sytuację osoby pokrzywdzonej oraz pomogą jej dobrać optymalny zakres wsparcia.

7. W zakrystii u br. Darka można nabyć świece Caritas wspomagając tym samym akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio kapłana, we środę wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fassaniego kapłana, w piątek święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

XXXIII Niedziela Zwykła 

17 listopada 2019 r.

1. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Dziś ostatni dzień nawiedzenia relikwii św. Melchiora Grodzieckiego w dekanacie oświęcimskim. Msza święta na zakończenie peregrynacje w kościele św. Józefa na Zasolu o godz. 17.00.

3. Wszystkim parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych do naszego kościoła. Ofiarę złożyło 64 rodziny, w tym 62 rodziny z Harmęż, 2 ofiary złożono anonimowo. Zebraliśmy 3340 zł.

4. Przy okazji pragniemy podziękować za ofiary złożone na pomoc chrześcijanom w Sudanie Południowym. Kwota zebrana na ten cel wyniosła 710 zł.

5. W przyszłą niedzielę 24 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 wypominki za zmarłych.

6. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, we wtorek wspomnienie bł. Salomei dziewicy, we środę wspomnienie bł. Rafał Kalinowskiego kapłana, we czwartek Ofiarowanie NMP, w piątek wspomnienie św. Cecylii.

XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r.

1. Dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Przez dar modlitwy o pokój w tym państwie ogarniętym wojną domową oraz ofiary do puszek, możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego.

2. W poniedziałek 11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich, którzy walcząc o wolność Polski zapłacili za to najwyższą cenę, cenę swojego życia.

3. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Jak można zauważyć trwają intensywne prace przy budowie podjazdu do kościoła od strony parkingu. Chcielibyśmy zakończyć prace do końca listopada. Wszystko jednak będzie zależeć od możliwości finansowych.

5. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu w dniach 15 – 17 listopada będziemy przeżywać w naszym dekanacie nawiedzenie relikwii św. Melchiora Grodzieckiego, którego 400-lecie męczeńskiej śmierci obchodzimy w tym roku. Przez trzy kolejne dni, relikwie męczennika i patrona naszej diecezji będą wystawione w kościele św. Józefa na Zasolu. W piątek 15 listopada o godz. 18.00 powitanie relikwii i msza koncelebrowana przez kapłanów naszego dekanatu. Na tą mszę zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. Po mszy czuwanie modlitewne młodzieży. W sobotę od godz. 9.00 czuwanie Róż Różańcowych, o 11.00 msza dla dzieci i rodziców, o 15.30 msza dla wspólnot Rycerstwa Niepokalanej, Akcji Katolickiej i Margaretek. O godz. 19.00 msza z uwielbieniem prowadzona przez charyzmatyczne grupy modlitewne. W niedzielę o 17.00 msza na zakończenie peregrynacji. Szczegółowy program nawiedzenia można znaleźć na plakatach.

6. W sobotę o 12.00 spotkanie scholi dziecięcej z o. Robertem.

7. W niedzielę za tydzień, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, we wtorek wspomnienie św. Jozafata męczennika, we środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna pierwszych męczenników Polskich, we czwartek wspomnienie Mikołaja Tavelica i towarzyszy męczenników.

XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2019 r.

1. Dziś oraz we wszystkie niedziele listopada, przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Do 8 listopada 20 min przed Mszą świętą modlitwa wypominkowa za zmarłych. Przypominamy również, że w tym czasie za pobożne nawiedzenie cmentarza w odmówienie modlitwy za zmarłych oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, będąc w stanie łaski uświęcającej można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

3. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady i łagrów. Z tej racji nieszporów o godz. 16.30 nie będzie, aby osoby chętne mogły wziąć udział w  Drodze Krzyżowej.

4. We czwartek, 7 listopada pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z opiekunem br. Dariuszem.

5. W piątek, 8 listopada po mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

6. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy eucharystią o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Po południu o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

8. W dniach 15 – 17 listopada będziemy przeżywać w nasza dekanacie nawiedzenie relikwii św. Melchiora Grodzieckiego, którego 400-lecie męczeńskiej śmierci obchodzimy w tym roku. Przez trzy dni relikwie męczennika i patrona naszej diecezji będą wystawione w kościele św. Józefa na Zasolu. Szczegółowy program nawiedzenia można znaleźć na plakatach.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa, w piątek wspomnieni bł. Jan Dunsa Szkota – zakonnika i doktora Kościoła, w sobotę święto poświęcenia bazyliki Laterańskiej.

27 listopada 2019 r.

1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach od 29 lat.

2. Na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

3. W poniedziełek święto św. Szynona i Judy Tadeusza – Apostołów.

4. We czwartek, 31 października o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw paździenrikowych. Na ostatni w październiku różaniec szczególnie zapraszamy dzieci.

5. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych pół godziny przed każdą Mszą świętą będzie spowiadało dwóch kapłanów. Odwiedziny chorych przesuwamy na pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9.00.

6. W piątek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. Na cmentarzu komunalnym msze o godz. 9.30, 11.30 i 14.00 z procesją po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msza święta o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych.

7. W sobotę, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Na cmentarzu komunalnym msza o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym o 10.00. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – przy Bloku Śmierci – msza będzie odprawiona o godz. 14.00. W naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.

8. W niedzielę, 3 listopada Franciszkański Dzień Zaduszny. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych Braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków FZŚ.

9. Wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

10.Podobnie jak w latach ubiegłych, przez oktawę oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Godzinki za zmarłych, będą śpiewane we wszystkie niedziele listopada 15 min. przed poranną Mszą świętą.

11.W niedzielę, 3 listopada o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych.

12. W zakrystii u br. Darka można jeszcze składać czytelnie wypełnione kartki wypominkowe.

XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019 r.

1. Dziś niedziela misyjna. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach pracujących na całym świecie, a szczególnie o misjonarzach z naszej prowincji franciszkańskiej.

2. Dziś różaniec o godz. 16.30, w tygodniu nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki Żywy Różaniec. O uczestnictwie w różańcu przypominamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. Serdecznie dziękujemy parafianom za ofiary złożone na dalsze prace przy budowie podjazdu do naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę swoją ofiarę złożyły 63 rodziny, w tym 59 rodzin z Harmęż, 1 z Woli, 1 z Bojszów Starych i 2 ofiary zostały złożone anonimowo. W sumie zebraliśmy 3820 zł.

4.  ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin zebraliśmy 970 zł. W imieniu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. To ostatnie wypominki przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

6. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Darka.

7. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu Parafia Wniebowzięcia NMP wraz ze stowarzyszeniem Miłośników Zabytków i Historii Ziemi Oświęcimskiej organizuje kwestę, której celem jest zebranie funduszy na renowację ogrodzenia cmentarnego, które wymaga pilnej renowacji.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię biskupa – patrona naszej prowincji zakonnej( (po mszy modlitwy o jego kanonizację), we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II (Msza święta z ucałowaniem relikwii o godz. 18.00), we wtorek wspomnienie św. Jana Kapistrana prezbitera, w niedzielę rocznica poświęcenia własnego kościoła.

XXVIII niedziela zwykła – 13 października 2019 r.

1. Dziś pod hasłem: „Wstańcie chodźmy” w kościele Polskim przeżywamy XIX Dzień Papieski. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy obchodzić 37. rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego.

2. Dziś również przypada 10. rocznica śmierci byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja. Na mszy o godz. 11.00 będziemy modlić się w jego intencji, a po sumie wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzenia wystawy „Klisze pamięci. Labirynty” jego autorstwa, znajdującej się w podziemiach naszego kościoła.

3. Dziś II niedziela miesiąca, „Bóg zapłać” za ofiary na prace przy naszej świątyni. W tym roku chcemy wykonać podjazd dla niepełnosprawnych, z którego będą mogły korzystać również osoby starsze oraz matki z wózkami dziecięcymi. Na ten cel udało się nam zdobyć dofinansowanie z MKIDN, z naszych środków musimy pokryć 20% naszego wkładu. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc i wsparcie w tym zakresie.

4. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

5. W sobotę o 10.00 o. Robert zaprasza dzieci na scholę.

6. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.

7. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze Rolnicze” na 2020 r. w cenie 25 zł.

8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we środę wspomnienie Jadwigi Śląskiej, we czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, w piątek przypada święto św. Łukasza ewangelisty.

XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2019 r.

1. Dziś w diecezji Bielsko – Żywieckiej przeżywamy 37. rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbe. O godz. 9.30 delegacja z naszej parafii złoży (złożyła) kwiaty na placu apelowym KL Auschwitz i w celi o. Maksymiliana, następnie o godz. 10.30 w kościele św. Maksymiliana na osiedlu, Mszę świętą odprawi ks. bp Piotr Greger, biskup pomocniczy naszej diecezji. W naszej parafii rocznicę kanonizacji Ojca Kolbego będziemy obchodzić na sumie za tydzień.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30. W poniedziałki modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki Wspólnota Żywego Różańca. Na nabożeństwa zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. W poniedziałek, 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca z uroczystym odnowieniem przynależności do wspólnoty. W tym dniu członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W piątek, 11 października po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. W sobotę, 12 października Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia, na który zapraszamy wszystkich pragnących wspólnie adorować Najświętszy Sakrament.

6. W niedzielę, 13 października pod hasłem: „Wstańcie chodźmy!” będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Podobnie jak w całej Polsce tak i u nas, po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. Również za tydzień wypada II niedziela miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace przy naszej świątyni. W tym roku chcemy jeszcze wykonać podjazd dla niepełnosprawnych, z którego będą mogły korzystać również osoby starsze oraz matki z wózkami dziecięcymi. Na ten cel udało się nam zdobyć dofinansowanie z MKIDN, z waszych składek musimy pokryć 20% wkładu w wykonanie podjazdu.

8. W przyszłą niedzielę, 13 października przypada 10. rocznica śmierci byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja. Na mszy o godz. 11.00 będziemy modlić się w jego intencji, a po mszy, wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzenia wystawy „Klisze pamięci. Labirynty” jego autorstwa, znajdującej się w podziemiach naszego kościoła. O godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w dniu dzisiejszym Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego obchodzą 25-lecie swojej obecności w Harmężach. Z tej okazji mszy dziękczynnej o godz. 11.00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Tadeusz Rakoczy, biskup senior naszej diecezji.

2. Dziś również ostatnia niedziela miesiąca września. Na mszy o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy o godz. 16.30 w niedziele, a o godz. 17.30 w tygodniu. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki wspólnota Żywego Różańca. Na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania.

4. We środę 2 października w kościele NSPJ w Bielsku Białej o godz.17.45 odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.

5. W piątek, 4 października będziemy przeżywali w naszej parafii odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkańskiego. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Edward Mazgaj proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP z Oświęcimia. Od wtorku, przez kolejne trzy dni będziemy przygotowywać się do uroczystości odpustowej poprzez Triduum do św. Franciszka.

6. We czwartek, 3 października po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo Transitus – nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą świece.

7. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 część różańca świętego oraz modlitwa w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Spotkania wspólnoty z racji nabożeństwa Transitus nie będzie. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Kandydaci do bierzmowania przyjdą w tym dniu na spowiedź i Mszę świętą, z racji odpustu spotkanie z katechetą odbędzie się wyjątkowo w piątek 11 października. W sobotę o 17.15 ostatnie w tym roku Nabożeństwo fatimskie.

8. Informacja dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę diecezjalną do Koszyc na Uroczystości św. Melchiora Grodzieckiego. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się 4 października o godz. 17.00 w kościele MB Wspomożycielki Wiernych u Salezjanów.

9. W przyszłą niedzielę, 6 października diecezjalne obchody 37. rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Kolbe. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w kościele na osiedlu zostanie odprawiona o godz. 10.30.

10.We czwartek po południu w Domu Księży Emerytów w wieku 70. lat zmarł ks. Prałat Krzysztof Straub były dziekan oświęcimski. Zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu.

11.Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima biskupa, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów, w piątek uroczystość św. Franciszka z Asyżu – założyciela trzech zakonów (w tym dniu w naszej parafii nie obowiązuje post), w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019 r.

1. Jak zapowiadaliśmy wcześniej, dziś o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu zostanie wystawiona Opera: „Zapomniani chłopcy” w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowiada historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w naszej zakrystii w cenie 60 zł i 40 zł – dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły podane są na plakacie.

2. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kwota 530 zł, którą zebraliśmy przekażemy na konto radia.

4. W piątek rozpoczynamy w naszym Centrum spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej. Wszystkich zainteresowanych wykładami zapraszamy do Domu Misjonarek Niepokalanej. Szczegółowy program na plakatach.

5. W sobotę, 28 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego będą obchodzić 25-lecie swojej obecności w Harmężach. Mszy dziękczynnej z tej okazji będzie przewodniczył J.E. Ks. Tadeusz Rakoczy, biskup senior naszej diecezji. Na mszy będzie również obecna Giovanna Venturi Przełożona Generalna Instytutu Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego. W sobotę wieczorem siostry zapraszają do kaplicy w swoim domu na dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, we środę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa kapłana, w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo kapłana, w sobotę wspomnienie św. Wacława męczennika.

XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

1. Dziś III niedziela miesiąca, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

2. Także dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia Kościoła Diecezjalnego na falach eteru i przez internet. Radio to utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz rozgłośni polecamy waszej ofiarności.

3. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

4. „Bóg zapłać” za złożone tydzień temu ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Zebraliśmy 2990 zł. Ofiarę złożyły 57 rodziny, z czego 54 z Harmęż, 1 z Woli i 1 ofiara zostałą złożona anonimowo.

5. We wtorek nabożeństwo do św. Antoniego. We środę do Matki Bożej zza drutów. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy MB.

6. W najbliższy piątek, 20 września po mszy świętej o godz. 18.30 spotkanie ekonomicznej rady parafialnej, a o 19.30 i parafialnej rady duszpasterskiej.

7. W sobotę, 28 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. o. Arkadiusz organizuje z naszej parafii wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii.

8. Przypominamy parafianom i gościom, że przy naszej parafii działa katolicka poradnia rodzinna. Na plakacie informacyjnym w gablocie przy wyjściu z kościoła można znaleźć numer telefonu, pod którym można umówić się na spotkanie i skorzystać z porad doradców rodzinnych Pani Magdaleny Kozicy oraz Agaty Miler.

9. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, we wtorek święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu, we środę święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, we piątek wspomnienie męczenników Andrzeja Kim Tegon, Pawła Hong Hasang i towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na dalsze prace przy naszej świątyni.

2. Po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. O godz. 10.45 rozpoczęliśmy kolejny cykl rozważań katechizmowych dla dorosłych na które zapraszamy w każdą niedzielę. O 15.00 zapraszamy do klasztoru na spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, zaś o godz. 16.30 na nieszpory.

3. W sobotę, 14 września święto Podwyższenia Krzyża. W tym dniu w całej Polsce będziemy przeżywać akcję „Polska pod krzyżem”. To wspólna modlitwa, w intencji pogłębienia wiary w naszej Ojczyźnie. Zainteresowanych włączeniem się w tę modlitwę zapraszamy do kościoła o godz. 18.00 na Mszę świętą z kazaniem, po której rozpocznie się czuwanie modlitewne z rozważaniami drogi krzyżowej.

4. W sobotę o godz. 10.00 pierwsze po wakacjach spotkanie scholi z o. Robertem.

5. W przyszłą niedzielę, jako trzecią niedzielę miesiąca na Mszę święta o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po każdej mszy będziemy zbierać do puszek ofiary na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.

6. Najbliższe spotkanie ekonomicznej rady parafialnej i parafialnej rady duszpasterskiej jest planowane na piątek, 20 września po Mszy świętej wieczornej.

7. W sobotę, 14 września o. Arek organizuje wyjazd na Trzecie Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Zapisy w zakrystii.

8. W sobotę, 28 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd. Zapisy w zakrystii.

9. Decyzją Ojca Prowincjała do pracy w naszym klasztorze został skierowany o. Tomasz Cichocki, którego witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. o. Tomasz zastapił o. Ryszarda, który po ponad roku pracy w Harmężach powrócił do pracy w Niemczech.

10.Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy, patronki FZŚ, w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

XXII niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

1. Dziś 1 września, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli walcząc w obronie naszej Ojczyzny.

2. Od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. W niedziele o godz. 10.45 zapraszamy parafian na rozważania katechizmowe dla dorosłych, zaś o godz. 16.30 na nieszpory. We wtorki po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środy do MB Niepokalanej.

3. W poniedziałek, 2 września o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O. 17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18.00 msza w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od 17.00 zapraszamy do kościoła na spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z proboszczem i katechetą. W sobotę o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

5. W sobotę, 14 września o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd na Trzecie Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Koszt 60 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę, 8 września jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace przy naszej świątyni. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. W niedzielę, 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera  pt.: „Zapomniani chłopcy” w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 60 zł i 40 zł – dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły podane są na plakacie.

8. W sobotę, 28 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy w zakrystii.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXII niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

1. Dziś 1 września, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli walcząc w obronie naszej Ojczyzny.

2. Od przyszłej niedzieli, po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. W niedziele o godz. 10.45 zapraszamy parafian na rozważania katechizmowe dla dorosłych, zaś o godz. 16.30 na nieszpory. We wtorki po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego, we środy do MB Niepokalanej.

3. W poniedziałek, 2 września o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O. 17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18.00 msza w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od 17.00 zapraszamy do kościoła na spowiedź. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców z proboszczem i katechetą. W sobotę o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

5. W sobotę, 14 września o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd na Trzecie Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Koszt 60 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

6. W niedzielę, 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii zostanie wystawiona  w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu Opera  pt.: „Zapomniani chłopcy” w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych i pokazuje czterech młodych japońskich chłopców oddających swoje życie za wiarę. Bilety do nabycia w zakrystii w cenie 60 zł i 40 zł – dla emerytów, rencistów, dzieci i młodzieży. Szczegóły podane są na plakacie.

7. W sobotę, 28 września w sobotę odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii oragnizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na  prace przy naszej świątyni.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca sierpnia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

2. W poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 18.00 spotkamy się przy kaplicy MB Częstochowskiej, gdzie odmówimy litanię Loretańska, po której procesyjnie wrócimy do kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza święta z kazaniem.

3. W niedzielę 1 września, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

4. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek, 2 września o godz. 8.00. Już dziś zapraszamy na nią dzieci, rodziców, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.

5. Kandydatom przygotowującym się do bierzmowania przypominamy o pierwszym po wakacyjnej przerwie spotkaniu: 6 września w pierwszy piątek miesiąca. O godz. 17.00 spowiedź, o 18.00 Msza święta, po mszy spotkanie kandydatów wraz z rodzicami.

6. W sobotę 14 września, o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd dzieci do Niepokalanowa. Przewidywany koszt 60 zł od osoby. Szczegóły na naszej stronie internetowej, zapisy u o. Arka.

7. W sobotę 28 września odbędzie się XI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd z o. Arkiem. Zapisy w zakrystii.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, we środę wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, we czwartek wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na ostatni tydzień wakacji.

XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

1. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy kościele. Ofiarę złożyło 55 rodzin, w tym 53 rodzin z Harmęż, 1 z Woli, jedna anonimowo. Zebraliśmy 3060 zł.

2. We wtorek modlitwy do św. Antoniego, we  środę 21 sierpnia po Mszy świętej modlitwy do bł. Jakuba Strzemię.

3. Sołtys wsi Harmęże, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ludowy Klub Sportowy zapraszają na Święto Plonów, które odbędzie się 24 sierpnia przy Domu Ludowym w Harmężach. Uroczystości Dożynkowe rozpoczniemy Mszą Świętą polową o godz. 16.00. Po mszy oficjalne uroczystości oraz zabawa taneczna. Szczegóły na plakatach.

4. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. W sobotę 14 września, o. Arek organizuje jednodniowy wyjazd dzieci do Niepokalanowa. Przewidywany koszt 60 zł od osoby. Szczegóły na naszej stronie internetowej, zapisy u o. Arka.

6. W ubiegłą środę przeżywaliśmy 78. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli przy przygotowaniu i przebiegu uroczystości: policji oraz strażakom z OSP Harmęże za zabezpieczenie trasy, firmie Atma Rescuers za opiekę medyczną, młodzieży Rycerskiej za prowadzenie modlitw i śpiewu w czasie pielgrzymki. Wszystkim zaangażowanym osobom za otwartość i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Bernarda, we środę wspomnienie Piusa X papieża, we czwartek wspomnienie NMP Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.

XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

2. W ramach wieczystej adoracji we wtorek 13 sierpnia zostanie odprawiona Msza święta o godz. 8.00 rano, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, aż do mszy wieczornej. Msza o Najświętszej Eucharystii sprawowana o godz. 18.00 zakończy adorację w naszej parafii.  Plan adoracji jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej. Ponieważ dzień 13 sierpnia jest wigilią uroczystości św. Maksymiliana, adorację potraktujmy jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nieszpory o św. Maksymilianie.

3. We środę przypada 78. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. O godz. 8.00 w naszym kościele odprawimy nabożeństwo Transitus, po którym wyruszy piesza pielgrzymka do byłego niemieckiego obozu Auschwitz, aby o godz. 10.30 wziąć udział we Mszy świętej, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Strażaków z OSP Harmęże prosimy o zabezpieczeni trasy. O godz. 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na mszę z kazaniem i ucałowaniem relikwii św. Maksymiliana.

4. We czwartek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza święte w naszym kościele jak w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Na zakończenie każdej mszy poświecenie ziół i kwiatów. O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia w Oświęcimiu.

5. W niedzielę, 18 sierpnia na godz. 11.30 Salezjanie z Oświęcimia zapraszają na uroczystość odpustową ku czci a św. Jacka.

6. Sołtys wsi Harmęże, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ludowy Klub Sportowy zapraszają na Święto Plonów, które odbędzie się 24 sierpnia przy Domu Ludowym w Harmężach. Uroczystości Dożynkowe rozpoczniemy Mszą Świętą polową o godz. 16.00. Po mszy oficjalne uroczystości oraz zabawa taneczna. Szczegóły na plakatach.

7. We czwartek, 8 sierpnia w Krakowie w wieku 69 lat, w 45 roku życia zakonnego i 41 roku kapłaństwa, po ciężkiej chorobie odszedł do Pana o. Stanisław Stój, który przez wiele lat pracował w Harmężach. Pogrzeb ś.p. o. Stanisława odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 11.00 w Krakowie. Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u br. Darka w zakrystii.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we środę Uroczystość św. Maksymiliana kapłana i męczennika, we czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w sobotę wspomnienie św. Jacka, kapłana.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W PARAFII MATKI BOŻEJ NIEPOKALANEJ W HARMĘŻACH

Poniedziałek 13 sierpnia 2019 r.

0830 –  0900 – ul. Gen. Sosnkowskiego

0900 – 0930 – ul. Gen. Andersa

0930 – 1000 – ul. Gen. Maczka

1000 – 1030 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna

1030 – 1100 – ul. Bieleckiego, Wschodnia

1100 – 1130 – ul. Zadworska

1130 – 1200 – ul. Borowskiego

1200 – 1230 – Żywy Różaniec

1230 –1300 – ul. Borska

1300  – 1330 – ul. Browarna

1330 – 1400 – ul. Świętokrzyska,

1400 – 1430 – Koło Gospodyń Wiejskich

1430 – 1500 – Stary Trakt, Por. Króla

1500 – 1530 – Rycerstwo Niepokalanej

1530 – 1600 – ul. Polaka, Zakole

1600 – 1630 – ul. Szumca, Morawina

1630 – 1700 – ul. Franciszkańska

1700 – 1800 – Młodzież z Rycerstwa Niepokalanej

XVIII Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Na ołtarzu św. Franciszka przez cały miesiąc wyłożona jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje deklaracje trzeźwościowe.

2. We wtorek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00.

3. W piątek 9 sierpnia przypada 76. rocznica męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Clemensa Pickel’a z Rosji będzie sprawowana w Oświęcimskim klasztorze sióstr karmelitanek o godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

5. Biskup Roman Pindel zaprasza do udziału w uroczystościach 78. rocznicy narodzin dla nieba ojca Maksymiliana Kolbego w środę 14 sierpnia. Obchody rozpoczną się modlitwą w Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach o godz. 8:00 oraz w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu o godz. 8:30. Następnie z obu tych miejsc wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. O godz. 10:00 pątnicy spotkają się przy bramie „Arbeit macht frei”, a następnie złożą kwiaty na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci i w celi śmierci ojca Kolbego. O godz. 10:30 na placu przed Blokiem Śmierci rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Uroczystość am charakter ściśle religijny. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie pielgrzymki na trasie przemarszu, a wszystkich parafian zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.

6. W niedzielę 22 września o godz. 14.00 w 100-lecie stosunków dyplomatycznych Polski i Japonii w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu zostanie wystawiona Opera ”Zapomniani chłopcy” w której Ojciec Maksymilian Kolbe opowie historię męczenników japońskich. Opowieść ta oparta jest na faktach historycznych. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej w cenie 60 zł i 40 zł – dla dzieci i młodzieży.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek święto św. Dominika kapłana i założyciela zakonu Kaznodziejskiego, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

XVII Niedziela zwykła – 28 lipca 2019 r.

1. Dziś przed mszą o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

2. W piątek, 2 sierpnia obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej, jedno z najważniejszych świąt w Zakonie Franciszkańskim. Msza święta z kazaniem i sakramentem namaszczenia chorych o godz. 18.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o umożliwienie osobom chorym przybycie na Mszę świętą.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.25 różaniec i modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź od godz. 17.30. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.

4. 10 sierpnia w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży. Do udziału w dniach refleksji i modlitwy zapraszamy również młodzież naszej parafii. Szczegółowe informacje u o. Arka.

5. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Marty, we środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli kapłana, we czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori doktora Kościoła, w piątek święto NMP z Porcjunkuli.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVI Niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na rzecz MIVA – organizacji prowadzącej zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 59 rodzin, w tym 58 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli. W sumie zebraliśmy 3510 zł.

3. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

4. Na przykościelnym parkingu pojawiły się dwa kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża, które będą dostępne przez najbliższy rok. Można do nich wrzucać odzież, obuwie i pluszaki dla dzieci. Warunek: wszystkie rzeczy muszą być w dobrym stanie i nadawać się do użytku. Zostaną one przekazane przez PCK dla osób potrzebujących.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia.

7. Urząd Gminy Oświecim informuje, że w dniach 1 lipca – 31 października na terenie gminy będzie prowadzona inwentaryzacja źródeł ogrzewania. Ankieterzy firmy ATMOTERM S.A. będą zbierać od mieszkańców informacje na temat sposobu ogrzewania budynków mieszkalnych. Każdy ankieter będzie posiadał upoważnienie Wójta Gminy z numerem identyfikacyjnym.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy Szwedzkiej zakonnicy, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi dziewicy; we czwartek święto św. Jakuba Apostoła; w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XV Niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspawali dalsze prace przy naszej świątyni.

2. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na Uroczystość NMP z Góry Karmel. Mszy świętej we wtorek 16 lipca o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel – ordynariusz naszej diecezji.

3. W poniedziałek na msze o godz. 18.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej, po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

5. Na przykościelnym parkingu pojawiły się dwa kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża, które będą dostępne przez najbliższy rok. Można do nich wrzucać niepotrzebną odzież, obuwie i pluszaki dla dzieci. Warunek: wszystkie rzeczy musza być czyste, w dobrym stanie i nadawać się do użytku. Zostaną one przekazane przez PCK dla osób potrzebujących.

6. W dniach 21-28 lipca 2019 będzie obchodzony 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróże. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji MIVA – organizacja na rzecz misyjnych środków transportu – zachęca do udziału w akcji: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

7. O. Arkadiusz przyjmuje zapisy na Franciszkańskie Spotkanie Młodych na Kalwarii Pacławskiej w dniach od 22 do 28 lipca.

8. W parafiach oświęcimskich trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

9. Dziś kończymy zapisy na Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Koszyc – miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego w 400 rocznicę śmierci, która odbędzie się w dniach 12-13 października br. Cena 270 zł. W dniu zapisu 100 zł. Przy zapisie należy podać PESEL. Więcej informacji w gablotach przy kościele.

10.Urząd Gminy Oświecim informuje, że w terminie 1 – lipca – 31 października na terenie gminy będzie prowadzona inwentaryzacja źródeł ogrzewania przez firmę ATMOTERM SA. Ankieterzy będą zbierać od mieszkańców informacje na temat sposobu ogrzewania budynków mieszkalnych. Każdy ankieter będzie posiadał upoważnienie Wójta Gminy z numerem identyfikacyjnym.

11. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej), w środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, w sobotę wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi kapłana i doktora kościoła.

12. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XIV Niedziela zwykła – 7 lipca 2019 r.

1. Parafianom i gościom przypominamy, że podczas wakacji nie ma: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00, nabożeństwa o godz. 16.30 oraz wieczorów uwielbienia w drugie soboty miesiąca.

2. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.

3. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Od soboty 13 lipca do poniedziałku 15 lipca msza święta w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza. We wtorek 16 lipca o godz. 17.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Romana Pindla ordynariusza naszej diecezji.

4. Organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych na Kalwarii Pacławskiej w dniach od 22 do 28 lipca. Zapisy u o. Arka.

5. W parafiach oświęcimskich rozpoczeły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

6. Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Koszyc – miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego w 400 rocznicę śmierci, która odbędzie się w dniach 12-13 października br. W programie zwiedzanie Koszyc, udział w uroczystościach rocznicowych, zwiedzanie Spiskiej Kapituły zwanej słowacką Wenecją, przejazd na Górę Mariańską, zwiedzanie Levoczy, przejazd do Oświęcimia w godzinach wieczornych. Cena 270 zł. W dniu zapisu 100 zł. Przy zapisie należy podać PESEL. Zapisy do 15 lipca w zakrystii. Więcej informacji w gablotach przy kościele.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe Mikołaja Picka i towarzyszy męczenników, we wtorek wspomnienie św. Jana z Dukli kapłana, we czwartek święto Benedykta opata i patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, w sobotę świętych Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego.

XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019 r.

1. Koniec czerwca, początek lipca to początek wakacji. Czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Podczas urlopów pamiętajmy o naszej osobistej relacji z Bogiem, o modlitwie i obowiązku niedzielnej Mszy świętej.

2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 zakończenie Nabożeństw Czerwcowych. Zapraszamy.

3. Przypominamy parafianom, że od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie będzie: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30. Nie będzie również wieczorów uwielbienia w drugie soboty miesiąca.

4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Przez wakacje Wspólnota Żywego Różańca nie będzie miała spotkań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.00 zapraszamy na spowiedź. W sobotę na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o godz. 17.15.

6. We czwartek w naszym Centrum św. Maksymiliana rozpoczynają się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Parafian, a szczególnie członków MI zapraszamy do udziału w konferencjach i nabożeństwach. Szczegółowy program na plakatach.

7. Organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 22 do 28 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich. Szczegółowe informacje i zapisy u o. Arkadiusza.

8. Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu organizuje pielgrzymkę rowerową z Oświęcimia na Jasną Górę od 9 do 14 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej u Salezjanów.

9. W parafiach oświęcimskich rozpoczeły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Oświęcimską, która odbędzie się w dniach 7 – 11 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

10.Zapraszamy na Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Koszyc – miejsca śmierci św. Melchiora Grodzieckiego w 400 rocznicę śmierci, która odbędzie się w dniach 12-13 października br. W programie zwiedzanie Koszyc, udział w uroczystościach rocznicowych, zwiedzanie Spiskiej Kapituły zwanej słowacką Wenecją, przejazd na Górę Mariańską, zwiedzanie Levoczy, przejazd do Oświęcimia w godzinach wieczornych. Cena 270 zł. W dniu zapisu 100zł. Przy zapisie należy podać PESEL. Zapisy do 15 lipca w zakrystii. Więcej informacji w gablotach przy kościele.

11.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych.

12.Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji mieszkańców Harmęż, przez wstawiennictwo patrona naszej wioski św. Wita. Po mszy serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do ogrodu klasztornego, gdzie odbędzie się „Piknik na Maksa”. W programie: teatrzyk dla dzieci, występy muzyczne dzieci i solistów, konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych (m.in. piłka nożna na boisku pneumatycznym), pokazy modeli samolotowych i motorów, przejażdżka zabytkowym samochodem, zabawa fantowa oraz wiele innych atrakcji. Będzie też możliwość zakupu ciepłego posiłku, żeby nie trzeba gotować w domu obiadu (grill, bigos), będzie też coś na słodko i na zimno (ciasto, lody, napoje). Całkowity dochód z pikniku będzie przeznaczony na dofinansowanie jesiennego wyjazdu dzieci z naszej parafii do Niepokalanowa. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy.

2. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej, w  niedzielę o godz. 16.30.

3. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 61 rodzin, w tym 60 z Harmęż i 1 z Woli. Zebraliśmy 3440 zł.

4. We środę, 19 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na Mszę dziękczynną za przeżyty rok na godz. 8.00.

5. We czwartek, 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00. Jak zapowiadaliśmy miesiąc temu w tym roku po mszy o godzinie 9.00 procesja przejdziemy ulicą Franciszkańską, skręcimy w ulicę Browarną, następnie ulicą Borską dojdziemy do Domu Ludowego, gdzie zakończmy procesję. Ołtarze na Boże Ciało będą w następujących miejscach: I ołtarz – ul. Franciszkańska 5 obok państwa Jarnot, II ołtarz – przy krzyżu na skrzyżowaniu Browarnej i Świętokrzyskiej koło państwa Czekaj i Przebinda, III ołtarz – na skrzyżowaniu Browarnej i Stary Trakt obok państwa Mamok, IV ołtarz przy Domu Ludowym – o przygotowanie którego prosimy panie z KGW i Strażaków z OSP. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Do udziału w procesji prosimy górników i strażaków w mundurach galowych oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek (do niesienia figurki MB zza drutów jak co roku prosimy ojców dzieci pierwszokomunijnych). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. Wszystkich uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służby porządkowej.

6. W piątek modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię patrona naszej prowincji.

7. W przyszłą niedzielę po sumie dzień otwarty wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. Wszystkich chętnych parafian i gości serdecznie zapraszamy do zwiedzenia tej szczególnej ekspozycji. Wstęp wolny.

8. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta zakonnika, we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

1. Dziś po sumie, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zapraszamy do zwiedzenia wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. O godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją Eucharystyczną.

2. Przez Oktawę Bożego Ciała zapraszamy do kościoła wiernych, a szczególnie dzieci do sypania kwiatków oraz grupy parafialne: Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej. Na zakończenie Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do NSPJ.

3. W przyszłą niedzielę 30 czerwca na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach, o godz. 15.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

4. Informujemy wiernych, że w miesiącach wakacyjnych lipiec i sierpień nie będzie: katechez dla dorosłych w niedzielę przed sumą oraz nabożeństwa niedzielnego o godz. 16.30.

5. W tym roku obchodzimy w naszej diecezji rok św. Melchiora Grodzieckiego. W każdej parafii wystawiony jest obraz tego męczennika, a zarazem patrona naszej diecezji. Na zakończenie mszy odmawiamy modlitwy przez jego wstawiennictwo, w każdym dekanacie będziemy przeżywać nawiedzenie jego relikwii. W dniach 12-13 października odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Koszyc miejsca męczeńskiej śmierci św. Melchiora. Również z naszej parafii organizowany jest wyjazd na tą pielgrzymkę. Koszt dwudniowego wyjazdu wraz z noclegiem i posiłkami ok. 300 zł. Zapisy u br. Dariusza w zakrystii.

6. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach od 22 do 27 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Serdecznie zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną. Zapisy u o. Arkadiusza.

7. W Oświęcimiu w parafii św. Maksymiliana, Wniebowzięcia i Wspomożenia Wiernych trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę Diecezji Bielsko Żywieckiej na Jasną Górę od 7 do 11 sierpnia.

8. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii Piknik na Maksa. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg pikniku oraz wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia za obecność i dobrą zabawę.

9. We czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, wystój ulic i domów, pocztom sztandarowymi i niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki oraz służbom porządkowym.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek Uroczystość narodzenia św. Jan Chrzciciela, w piątek Uroczystość NSPJ, w sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

11.We czwartek 27 czerwca imieniny obchodzi o. Władysław, 29 czerwca o. Piotr. Prosimy o modlitwę w intencji solenizantów.

12.Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku.

Zesłanie Ducha Świętego, 9 czerwca 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa do NSPJ odprawiamy po każdej Mszy świętej.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

3. Od jutra w liturgii rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Pierwszy dzień po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego to święto NMP Matki Kościoła.

4. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W piątek, 14 czerwca będziemy przeżywać 79. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. O godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył JE ks. Bp Roman Pindel, ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Po mszy przejście przez wystawę Klisze Pamięci. Labirynty autorstwa więźnia pierwszego transportu Mariana Kołodzieja. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB, byli więźniowie oraz uczniowie szkół Oświęcimskich. Zapraszamy do udziału.

6. W niedzielę 16 czerwca serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 po której w ogrodzie klasztornym odbędzie się piknik parafialny (”Piknik na Maksa”). W programie: Teatrzyk z Krakowa, występy muzyczne dzieci i solistów na scenie, konkurencje sportowe dla dzieci i ich rodziców (m.in. piłka nożna na boisku pneumatycznym), pokazy modeli samolotowych i motorów, przejażdżka zabytkowym samochodem oraz wiele innych atrakcji. Będzie też możliwość zakupu ciepłego posiłku. Dochód z pikniku będzie przeznaczony na wyjazd dzieci z naszej parafii do Niepokalanowa. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła, we środę wspomnienie wspomnienie bł. franciszkanów Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, Tymoteusza Trojanowskiego, Bonifacego Żukowskiego oraz 101 towarzyszy męczenników II wojny światowej, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, w sobotę wspomnienie bł Jolanty zakonnicy.

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony czci NSPJ. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w tygodniu po zakończeniu Mszy świętej, a w niedzielę o 16.30.

2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. O 17.25 różaniec w intencji powołań. Po mszy nabożeństwo czerwcowe i spotkanie Żywego Różańca z br. Darkiem. W pierwszy piątek od 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Po południu spowiedź od godz. 17.00. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić w 40-lecie wizyty św. Jana Pawła II na Ziemi Oświecimskiej. W związku z rocznicą zaplanowano wiele wydarzeń, na które chcemy zaprosić naszych parafian i gości. I tak: 7 czerwca w piątek o godz. 12.00 na Rynku Starego Miasta otwarcie wystawy zdjęć z pobytu Jana Pawła II na terenie obozu Auschwitz-Birekanu, a następnie koncert: „Fortepiany Wolności”. W sobotę 8 czerwca przy kościele św. Maksymiliana w na Osiedlu o godz. 17.00 poświęcenie tablicy pamiątkowej upamiętniającej pobyt w Oświęcimiu Papieża Polaka, o godz. 18.00 Msza święta pod przewodnictwem biskupa seniora Kazimierza Górnego z Rzeszowa, który 40 lat temu był proboszczem parafii św. Maksymiliana, o 19.00 świadectwo osobistego fotografa papieża Jana Pawła II Pana Arturo Mari z Włoch. W niedzielę 9 czerwca w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego po raz ósmy ulicami Oświęcimia ruszy Marsz dla życia i rodziny. Rozpocznie go Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych o godz. 13.00. Po niej uczestnicy przejdą ulicami Oświęcimia pod OCK, gdzie odbędzie się piknik rodzinny i koncert zespołu „Małe TGD”. Do udziału w uroczystościach zapraszamy. Szczegóły na plakatach i w internecie. W zawiązku z uroczystościami wieczór uwielbiania w naszym kościele jest przeniesiony na sobotę 15 czerwca.

4. W niedzielę 16 czerwca serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 11, po której
w ogrodzie klasztornym odbędzie się piknik parafialny (”Piknik na Maksa”). W programie: Teatrzyk z Krakowa, występy muzyczne dzieci i solistów na scenie, konkurencje sportowe dla dzieci i rodziców (m.in. piłka nożna na boisku pneumatycznym), pokazy modeli samolotowych i motorów, oraz przejażdżka zabytkowym samochodem. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.

5.Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, we środę wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, w piątek wspomnienie bł. męczenników z Peru o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

1. Dziś 26 maja Dzień Matki. Podczas wszystkich Mszy świętych modlimy się szczególnie w intencji naszych Mam, zarówno żyjących, prosząc dla nich o zdrowie, jak i tych, które odeszły już do Pana po wieczną nagrodę. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, które dziś ofiarujemy szczególnie w intencji naszych mam.

2. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w niedziele o 16.30, w tygodniu o 17.30.

4. We wtorek 28 maja XXXVIII Sesja Kolbiańską w rocznicę osadzenia Ojca Maksymiliana w obozie Auschwitz. O. 9.30 modlitwa w PMAB przy ścianie śmierci, o 10.30 rozpoczęcie sesji w PWSZ, o 13.00 Msza święta u Sióstr Karmelitanek. Temat tegorocznej sesji: „Męczennicy świętej sprawy”, a jej bohaterami będą św. Maksymiliana Kolbe i bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Wstęp wolny, wszystkich zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

5. W piątek świętem Nawiedzenia NMP kończymy miesiąc maj. Na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszamy do kościoła na godz. 17.30.

6. Również 31 maja, brat Dariusz organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne Wspólnot Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

7. W sobotę 1 czerwca o godz. 17.15 drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

8. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświecony czci NSPJ. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w tygodniu po zakończeniu Mszy świętej, a w niedziele o 16.30.

9. Również w sobotę, 1 czerwca w Krakowie odbędą się święcenia kapłańskie naszych czterech współbraci. Franciszkańskich neoprezbiterów polecamy Waszej modlitwie.

10.W niedzielę 2 czerwca, Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

11.Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we środę 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, we czwartek wspomnienie św. Jana Sarkandra patrona naszej diecezji, w piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna męczennika.

12.Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

1. W ubiegła niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej, dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę swojej pierwszej komunii. Zarówno dzieci, jak ich rodziców polecamy Waszej modlitwie. O 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nabożeństwo Majowe.

2. Dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary na  diecezjalne radio Anioł Beskidów. Rozgłośnia ta poprzez modlitwę i katechizację prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia kościoła lokalnego. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

3. Również dziś w Asyżu rozpoczyna się kapituła generalna naszego zakonu. Bardzo prosimy o modlitwę o światło Ducha Świętego dla delegatów zebranych na kapitule.

4. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

5. We wtorek po mszy świętej modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 64 rodziny, w tym 61 rodziny z Harmęż, 2 rodziny z Woli, 1 rodzina złożyła ofiarę anonimowo. Zebraliśmy 3810 zł. W najbliższym czasie będziemy kończyć prace przy schodach głównych do kościoła.

7. Asystent ds. misji o. Dariusz Gaczyński, którego gościliśmy 5 maja w naszej parafii, składa podziękowania za finansowe wsparcie misji prowadzonych przez naszą prowincję. Podczas niedzieli misyjnej zebrał na ten cel 3130 zł.

8. W niedzielę za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

9. We czwartek 20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Choć do tej uroczystości pozostało jeszcze sporo czasu, pragniemy już dziś podać trasę procesji, aby na spokojnie można było przygotować ołtarze. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: po mszy o godzinie 9.00 przejdziemy ulicą Franciszkańską, skręcimy w ulicę Browarną, następnie ulicą Borską dojdziemy do Domu Ludowego, gdzie zakończmy procesję. Ołtarze na Boże Ciało będą w następujących miejscach: I ołtarz – ul. Franciszkańska 5 obok państwa Jarnot, II ołtarz – przy krzyżu na skrzyżowaniu Browarnej i Świętokrzyskiej koło państwa Czekaj i Przebinda, III ołtarz – na skrzyżowaniu Browarnej i Stary Trakt obok państwa Mamok, IV ołtarz przy Domu Ludowym – o przygotowanie którego prosimy panie z KGW i Strażaków z OSP. Do zaangażowania w przygotowanie ołtarzy zapraszamy nie tylko wymienione rodziny, ale również najbliższych sąsiadów.

10.Opiekun wspólnoty Żywego Różańca organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasną Górę w dniu 31 maja. Zapisy u br. Darka w zakrystii.

11.Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny kapłana, we czwartek święto poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

12.Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 12 maja 2019 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Młodzież męską informujemy, że również Krakowska Prowincja Franciszkanów przyjmuje kandydatów do zakonu. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań.

2. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III będą przeżywać (przeżywały) swoją Pierwszą Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich w naszym modlitwach. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 16.30.

3. Od poniedziałku do soboty „biały tydzień”, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą przychodzić na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

4. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli dziś swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

5. W piątek, 17 maja o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o godz. 20.00 Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. W sobotę, 18 maja Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne, przeniesione z 11 maja. Parafian, gości i sympatyków zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

7. Również w sobotę 18 maja Rada Rodziców, Dyrektor i Nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach zapraszają na Piknik Rodzinny na terenie Domu Ludowego. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Od godz. 18.00 zabawa taneczna.

8. W niedzielę 19 maja o godz. 11.00 rocznica I komunii świętej dzieci z klasy czwartej. O 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy, we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w środę wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony, we czwartek święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika patrona Polski, w piątek wspomnienie św. Paschalisa z Baylon zakonnika, w sobotę wspomnienie św. Feliksa z Cantalice zakonnika.

10.Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje do rolników, aby  jak najszybciej wysłali wnioski o dopłaty bezpośrednie. Można to zrobić jedynie droga internetową. W przypadku problemów można poprosić o pomoc w placówkach ARMIR. Termin składania wniosków mija 15 maja br.

11.Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019 r.

1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu gościmy dziś w naszej świątyni o. Dariusza Gaczyńskiego – prowincjalnego asystenta ds. misji oraz o. Stanisława Olbrychta misjonarza z Peru. Przez cały dzień nasi goście będą głosili Słowo Boże, a po mszach będą zbierali do puszek ofiary na potrzeby misji franciszkańskich.

2. Również w dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstego sięgania po Pismo Święte i czytania Słowa Bożego.

3. Rozpoczął się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, a  w niedzielę o 16.30.

4. W przyszłą niedzielę 12 maja na mszy o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do swojej pierwszej Komunii świętej. Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 16.30 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych.

5. W związku z przygotowaniami do uroczystości pierwszej komunii świętej, wieczór uwielbienia zostaje przeniesiony na sobotę 18 maja.

6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

7. Opiekun Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasna Górę w dniu 31 maja. Zapisy u br. Darka w zakrystii.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w poniedziałek święto Apostołów Filipa i Jakuba, we środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna –28 kwietnia 2019 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna nazywana w liturgii Niedzielą Białą lub Bożego Miłosierdzia. O 16.30 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu o godz. 11.30.

2. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe ku czci NMP. Tak jak co roku, będą one odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. W piątek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z OSP w Harmężach i ich rodzin z racji wspomnienia św. Floriana.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o 17.25 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z br. Dariuszem. Ponieważ w I piątek wypada Uroczystość NMP Królowej Polski, spowiadać będziemy jak w niedzielę, przed każdą Mszą świętą, a chorych w domach odwiedzimy wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00. W piątek po mszy o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. W sobotę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.15.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele o. Dariusza Gaczyńskiego asystenta ds. misji. o. Dariusz zapozna nas z obecnym stanem misji franciszkańskich i będzie zbierał ofiary na ich dalsze prowadzenie. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy i doktora kościoła, patronki Europy; we środę wspomnienie św. Józefa Robotnika (odpust w parafii św. Józefa w Oświęcimiu); we czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora kościoła; w piątek uroczystość NMP Królowej Polski (odpust w Brzezince); w sobotę wspomnienie św. Floriana.

7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszej uroczystość w całym roku kościelnym. Ciesząc się z faktu Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bądźmy świadkami tej dobrej nowiny wśród naszych bliskich.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiejnocy. Dziś i jutro nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

3. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 61 rodzin, w tym 57 rodzin z Harmęż, 3 z Woli i 1 ofiarę złożono anonimowo. W sumie zebraliśmy 3290 zł.

4. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

5. Również w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie z katechetą.

6. Na radosne święta Wielkanocne wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was nieustannie pokojem i dobrem i niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

14 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 zgromadzimy się przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie palm, a następnie w procesji udamy się do kościoła. Po sumie konkurs palm i spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. O 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. We czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych oraz osób w podeszłym wieku, które chciałyby przystąpić do spowiedzi wielkanocnej i przyjąć Komunię świętą, prosimy zgłaszać w zakrystii.

3. W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00.

4. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego. Post nie dotyczy osób chorych).

Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Początek adoracji od godz. 8.00. Święcenie pokarmów o godz. 10.00, 10.30 i 11.00.

5.Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, ponieważ jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece, a na procesję prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na plakatach i na stronie internetowej.

Plan adoracji:

Wielki Czwartek
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielki Piątek
08.00 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Parafialna Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska

17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielka Sobota

09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
10.00 – 11.00 – ul. Wschodnia

11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego
20.00 – 21.00 – Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
21.00 – Wigilia Paschalna

6. Zwracamy się także z prośbą do strażaków z OSP, aby jak co roku podjęli straż przy Bożym Grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego.

7. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas obchodów Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019 r.

1. Dziś przy naszym kościele po Mszach świętych Koło Gospodyń Wiejskich organizuje sprzedaż palm. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby KGW w Harmężach. O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W niedziele Wielkiego Postu przed Mszą świętą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a godz. 16.15 odprawiamy Gorzkie Żale. W piątki o godz. 17.20 zapraszamy na drogę krzyżową. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza.

3. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Przed sumą o godz. 11.00 palmy zostaną poświęcone w sposób uroczysty przy kaplicy MB Częstochowskiej, po czym w uroczystej procesji udamy się do kościoła. Jak co roku po sumie zapraszamy wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie palm. Po sumie spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami.

4. W Niedzielę Palmową Rada Rodziców organizuje przy naszym kościele kiermasz Wielkanocny. Dochód ze sprzedaży stroików i kartek zostanie przeznaczony na rzecz naszej szkoły.

5. Niedziela Palmowa to również czas świętowania Światowego Dnia Młodzieży. Młodzież z naszej diecezji spotyka się o godz. 13:30 przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, skąd wyruszy procesja do Katedry św. Mikołaja, gdzie będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Romana Pindla.

6. Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Baranki w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Dariusza.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył nam na krzyżu Jezus Chrystus. O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Również dzisiaj w naszej wiosce dzień wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej. Zachęcamy do licznego udziału. Wybory odbywają się w Domu Ludowym od 9.00 do 16.00.

3. W miniony piątek przeżywaliśmy 78. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Po Mszy świętej sprawowanej w intencji ofiar wysiedlenia, przeszliśmy Drogą Krzyżową ulicami naszej wioski pod szkołę, gdzie złożone zostały wieńce i zapalone znicze. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i zabezpieczenia tej uroczystości: Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej, Dyrektorowi SP, strażakom z OSP Harmęże, policji i wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w uroczystości.

4. W przyszłą niedzielę Koło Gospodyń Wiejskich organizuje przy naszym kościele kiermasz palm z którego dochód będzie przeznaczony na potrzeby KGW w Harmężach. Po każdej Mszy świętej prze kościołem można będzie nabyć palmy.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.25 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca, po mszy spotkanie z opiekunem br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od godz. 17.00 spowiedź w kościele. O godz. 17.20 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania z o. Robertem. W sobotę od godz. 17.00 w kościele czuwanie z okazji pierwszej soboty miesiąca.

6. W najbliższy piątek rozpoczynamy w naszym Centrum XVIII Dni Kolbiańskie. Hasło tegorocznych spotkań brzmi: „Z Niepokalaną w sercu Kościoła”. Zapraszamy do skorzystania z wykładów i prelekcji, które będą się odbywać w domu Misjonarek Niepokalanej oraz do udziału w Mszach świętych, które będą sprawowane w kościele. Spotkanie rozpoczniemy w piątek mszą o godz. 18.00. W sobotę Eucharystii będzie przewodniczył J. E. ks. bp Roman Pindel – ordynariusz naszej diecezji. W niedzielę o godz. 11.00 Mszę świętą odprawi o. Mariusz Kozioł – wikariusz naszej prowincji. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania będzie ks. Waldemar Cisło dyrektor organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który w sobotę o godz. 20.00 w kościele podzieli się doświadczeniem pracy charytatywnej na całym świecie. Szczegółowy program spotkania na plakatach i na stronach internetowych.

7.  Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

8. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł.

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1. W naszej wspólnocie witamy o. Henryka Cieniucha kapucyna, który będzie prowadził tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Dziś o godz. 8.00, 11.00, 17.00 – Msze święte z nauką ogólną. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy msze z naukami ogólnymi o godz. 8.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, młodzieży ze szkół średnich i młodzieży pracującej. We wtorek spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed każdą Mszą świętą, po mszy wieczornej nauka dla małżonków i rodziców. W środę po mszy o godz. 8.00 i przed mszą o godz. 18.00 droga krzyżowa. W środę zakończenie rekolekcji. Rekolekcje dla dzieci szkolnych od poniedziałku do środy według uzgodnienia z dyrekcją szkoły. Szczegóły znajdziecie na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Ofiary złożone na tacę w czasie rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dorocznych dniach modlitwy i refleksji.

2. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Godzinkach o Męce Pańskiej i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę oraz Drodze Krzyżowej w piątek. Przypominamy, że udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej jest częścią przygotowania do sakramentu bierzmowania i w związku z tym są one obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania.

3. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień świętości życia. Podczas Mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.

4. We czwartek nasza wspólnota klasztorna będzie przeżywać kanoniczną wizytację przed kapitułą prowincjalną, która odbędzie się w przyszłym roku. Na Mszę świętą w tym dniu zapraszamy przedstawiciele wszystkich wspólnot działających w naszej parafii. Po mszy w kościele spotkanie z o. Mariuszem – Wikariuszem naszej prowincji.

5. W piątek, 29 marca będziemy przeżywać 78. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta po której wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej wioski. Modlitwy zakończymy przed budynkiem szkoły, gdzie pod tablicą pamiątkową złożymy kwiaty i znicze. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej uroczystości. Do niesienia krzyża podczas drogi zapraszamy poszczególne wspólnoty parafialne: Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec, Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej, Koło Gospodyń Wiejskich oraz kandydatów do bierzmowania. Strażaków z OSP Harmęże prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu.

6. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2019 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyło 168 rodzin, a Rada Parafialna zebrała 7260 zł. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiarę na sprzątanie kościoła, może to uczynić w zakrystii u br. Darka.

7. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom w Afryce. Zbiórka do puszek wyniosła 940 zł.

8. Przyszłą niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca marca. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

9. Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe. Baranki wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii u br. Dariusza.

PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Temat: „Eucharystia daje życie”

prowadzi: o. Henryk Cieniuch OFMCap

NIEDZIELA 24 marca 2019

08.00, 11.00, 17.00 – Msze święte z naukami ogólnymi

16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

PONIEDZIAŁEK 25 marca 2019

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.30 – 12.30 – Rekolekcje szkolne – sala w Domu Ludowym

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

– po Mszy świętej nauka dla młodzieży

WTOREK 26 marca 2019

07.30 – Spowiedź rekolekcyjna

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.30 – 12.30  – Rekolekcje szkolne – sala w Domu Ludowym

17.30 – Spowiedź rekolekcyjna

18.00 – Msza święta z nauką ogólną

– po Mszy świętej nauka dla małżonków i rodziców

ŚRODA 27 marca 2019

08.00 – Msza święta z nauką ogólną

– Droga Krzyżowa

11.30 – 12.30   – Rekolekcje szkolne – Msza w kościele

17.30 – Droga Krzyżowa

18.00 – Msza święta z nauką ogólną na zakończenie rekolekcji

II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie. O godz. 11.00 Msza święta dla dzieci, a po niej spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej z katechetą. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w klasztorze. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 6 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różaniec.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 63 rodzin. Zebraliśmy 3680 zł.

4. W sobotę 23 marca na terenie byłego obozu koncentracyjnego Birkenau zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy Bramie śmierci.

5. W przyszłą sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi o. Henryk Cieniuch kapucyn z Lublina. Temat tegorocznych rekolekcji: „Eucharystia daje życie”. Rekolekcje potrwają do środy 27 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dniach modlitwy i refleksji.

6. W przyszłą przypada narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W związku z tym zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00 podczas której będziemy się modlili w tej intencji.

7. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Można je nabyć w cenie 5 zł u br. Dariusza.

I niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Na ołtarzu św. Franciszka przez cały dzień wyłożona będzie jeszcze Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby. O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

3. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej.

4. W piątek 15 i w sobotę 16 marca przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na sprzątanie kościoła i środki czystości na cały rok 2019. Przypominamy, że  w ubiegłym roku ustalono składkę na ten cel w wysokości 40 zł od rodziny.

5. W niedzielę 17 marca, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej komunii i ich rodziców z katechetą, o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

6. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się an Święte Triduum Paschalne.

VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Na ołtarzu św. Franciszka wyłożona jest księga trzeźwości. Zachęcamy parafian do wpisywania swoich deklaracji abstynenckich czasowych oraz bezterminowych. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Również dziś w parafii Św. Józefa na Zasolu odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godz. 16:45 – złożenie kwiatów pod Tablicą, o 17:00 – Msza Św. w Intencji Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły na plakacie.

3. W poniedziałek 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Msza święta z kazaniem o godz. 18.00. Po mszy spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a godz. 19.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. Środą Popielcową 6 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do sytości.

5. We czwartek 7 marca – pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. O 17.25 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z br. Dariuszem.

6. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 poszczególne wspólnoty naszej parafii będą prowadziły drogę krzyżową. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi, które w tym roku będzie głosił o. Ryszard.

7. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

8. W sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W przyszłą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

10.Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

VII Niedziela Zwykła – 24 lutego 2019 r.

1. Dziś na mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. W tym tygodniu, wyjątkowo we czwartek, a nie jak zazwyczaj w piątek, po Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania z katechetą.

3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od godz. 17.00 spowiedź w kościele. W sobotę zapraszamy do kościoła na godz. 17.00 na czuwanie modlitewne z racji pierwszej soboty miesiąca.

4. W poniedziałek, 4 marca o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o 19.30 Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków.

5. Zapisy na pieszą pielgrzymkę diecezji Bielsko-Żywieckiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach rozpoczną się 25 lutego i potrwają do 31 marca w parafii św. Maksymiliana na osiedlu.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego.

VI Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

1. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii świętej wraz z rodzicami. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 71 rodzin z Harmęż, 2 rodziny z Woli, 1 rodzina złożyła ofiarę anonimowo. W sumie zebraliśmy 4305 zł.

3. W sobotę 23 lutego o godz. 17.00 w sali OSP w Harmężach zebranie sprawozdawcze OSP. Informacje szczegółowe na plakacie.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w klasztorze.

5. W poniedziałek, 4 marca o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o 19.30 Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w piątek święto katedry św. Piotra, we sobotę wspomnienie św. Polikarpa męczennika.

V Niedziela Zwykła – 10 lutego 2019 r.

1. Dziś druga niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. Na Mszy świętej o godz. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. We poniedziałek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywane jest jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła osoby chore i starsze, którym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę i skorzystania z posługi kapłana.

3. We czwartek święto świętych Cyryla i Metodego patronów Europy. Na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana z uczczeniem relikwii.

4. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi dziecięcej.

5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Po mszy spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej z katechetą.

6. Proboszcz parafii Wniebowzięcia przesłała cennik opłat za groby na cmentarzu parafialnym w Oświęcimiu, który wszedł w życie 1 stycznia 2019 r. Szczegóły w gablotce.

7. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. W dniach 1-2 marca odbędzie się w naszym Centrum weekendowy kurs dla narzeczonych. Kurs spełnia wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich w ramach bezpośredniego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje w zakrystii.

3. 7 lutego pierwszy czwartek miesiąca. Wystawnie Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 17.00, o 17.25 różaniec o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca po niej spotkanie formacyjne z br. Dariuszem.

4. Dyrektor, Nauczyciele Uczniowie Szkoły Podstawowej w Harmężach serdecznie zapraszają seniorów na doroczny koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się we czwartek 7 lutego o godz. 16:00 w Domu Ludowym.

5. W sobotę, zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele.

7. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: we wspomnienie św. Agaty (poświęcenie chleba, soli i wody), we środę wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, we czwartek wspomnienie św. Kolety z Corbie dziewicy.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła, 27 stycznia 2019 r.

1. Dziś ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Dziś również przypada 74. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Na spowiedź zapraszamy od godz. 17.00. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W sobotę o godz. 10.00 próba scholi dziecięcej.

5. W sobotę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. Na mszę zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą świece chrzcielne lub nowe świece komunijne. Po mszy odbędzie się spotkanie z katechetą.

6. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

7. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Przez cały miesiąc styczeń przypominamy naszym parafianom i gościom o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działalności naszego Klasztoru i Centrum. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem „Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

8. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, we środę wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy, we czwartek wspomnienie św. Jana Bosko kapłana – patrona miasta Oświęcimia, w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego.

II Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019 r.

1. Dziś światowy dzień migranta i uchodźcy. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach i rodzinach dotkniętych działaniami wojennymi i zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

2. Po południu o godz. 15.00 wszystkie grupy parafialne zapraszamy do klasztoru na opłatek oraz wspólne kolędowanie przy kawie i ciastku. W związku z koncertem nie będzie nieszporów.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 60 rodzin w tym jedna z Woli. Zebraliśmy 3380 zł.

4. Pragniemy podziękować wszystkom, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu ferii dla dzieci w naszym klasztorze, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

5. W poniedziałek dzień Babci, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach zarówno tych żyjących jak i o tych, które odeszły już do Pana.

6. W poniedziałek po Mszy świętej nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, we wtorek do św. Antoniego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.

7. W niedzielę, 27 stycznia przypada 74. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau.

8. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1 % wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

10. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki męczennicy, we czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa, w piątek święto nawrócenia św. Pawła, w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 stycznia 2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostają bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Jak to już wcześniej zapowiadaliśmy dziś o godz. 18.00 nasz chór parafialny zaprasza na koncert kolęd. W związku z przygotowaniem do koncertu i próbą śpiewu w kościele w dniu dzisiejszym nie będzie nieszporów o 16.30.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace przy naszej świątyni.

4. W poniedziałek zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej na Mszę świętą w ich intencji. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. We wtorek po mszy nabożeństwo do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej Niepokalanej.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą odbędzie się parafialne spotkanie opłatkowe. O godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru wszystkie wspólnoty działające przy naszej parafii na wspólne kolędowanie przy kawie i ciastku.

7. Drodzy parafianie i goście zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas finansowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Kilka lat temu Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Co roku zwiększa się grono tych, którzy ofiarowują nam 1% swojego podatku. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas dzieje. W roku 2018 wyremontowaliśmy schody do kościoła oraz wejście na wystawę, zabezpieczając ją przed zalewaniem wód opadowych. Obecnie jesteśmy w trakcie budowy Sali Konferencyjnej. Przy tak potężnych inwestycjach liczy się każda złotówka, także ta przekazana nam w ramach 1%. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we środę wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich, we czwartek św. Antoniego – opata, w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana również świętem Trzech Króli. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. O godz. 11.00 Mszą świętą w kościele św. Józefa na Zasolu rozpocznie się z udziałem bpa Romana Pindla Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami Oświęcimia do parafii św. Maksymiliana, gdzie po jego zakończeniu odbędzie się koncert kolęd zespołu Fausystem.

2. Również w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w OCK odbędzie się gala wręczenia nagrody św. Maksymilian za działalność ewangelizacyjną w naszej diecezji. W programie prelekcja na temat zaangażowania duchowieństwa oświęcimskiego w pomoc więźniom obozu Auschwitz, wręczenie statuetki MB zza drutów oraz film o św. Maksymilianie „Dwie korony”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. Z racji gali nagrody św. Maksymiliana nie będzie dziś nieszporów.

4. We wtorek, 8 stycznia przypada rocznica urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 8.00 w kościele zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

5. We czwartek o godz. 10.00 w Domu Ludowym rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego i literackiego o św. Maksymilianie.

6. W sobotę, 12 stycznia o 10.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej diecezji Bielsko – Żywieckiej, na które zapraszamy również naszych Rycerzy. Również o 10.00  próba scholi dziecięcej. W tym dniu zapraszamy również na wieczór uwielbienia. Wspólną modlitwę rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00.

7. W niedzielę, 13 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu nasz chór parafialny zaprasza wszystkich na Mszę świętą o godz. 17.00 po której da specjalny koncert kolęd. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca, będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni.

8. Z racji rozpoczynających się ferii zimowych, w przyszłą niedziele nie będzie spotkania dzieci. Spotkanie rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi odbędzie się w sobotę 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 18.00. Na to spotkanie prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą świece chrzcielne lub nowe świece komunijne. Po mszy będzie spotkanie w kościele.

9. Wszystkim parafianom, a szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrego pielgrzymowania z Trzema Królami ulicami Oświęcimia.