Ogłoszenia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

 

 1. Obecna niedziela jest drugim dniem Triduum przez uroczystością ś Franciszka, założyciela Zakonu Franciszkanów. Przez cały dzień kazania głosi o. Marek Kowalcze. O godz. 16,30 zapraszamy na nabożeństwo październikowe.
 2. W poniedziałek 3 października po Mszy świętej zapraszamy na Transitus – nabożeństwo upamiętniające śmierć ś Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 3. We wtorek 4 października będziemy przeżywali w naszej parafii odpust ku czci ś Franciszka z Asyżu. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył przybyły z Rzymu o. Tomáš Lesňák, definitor generalny naszego Zakonu, który odbywa generalską wizytację klasztoru.
 4. We środę o godz. 15 w ramach wizytacji naszej parafii odbędzie się spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej z wikariuszem gen. Diec. Bielsko-Żywieckiej ks. Markiem Studenskim. Wszystkich członków Rady zapraszamy.
 5. Także we środę w naszym Centrum odbędzie się konferencja metodyczna dla nauczycieli szkół średnich woj. Małopolskiego, poświęcona wystawie „ Klisze pamięci”.
 6. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy o godz. 16.30 w niedziele, a o godz. 17.30 w tygodniu. W poniedziałki i czwartki różaniec prowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej, we wtorki i piątki Rycerstwo Niepokalanej, zaś we środy i soboty wspólnota Żywego Różań Na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 7. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i pierwszy pią We czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe oraz modlitwa w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca i spotkanie tej wspólnoty. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 8. W piątek po Mszy ś zapraszamy na pierwsze spotkanie dla lektorów. Zapraszamy wszystkich (kobiety i mężczyzn), który poprzez czytanie Słowa Bożego pragną służyć naszej parafialnej wspólnocie.
 9. W następną niedzielę 9 października na zakończenie wizytacji naszej parafii przybędzie do nas pasterz diecezji bp Roman Pindel. Uroczyste powitanie dostojnego Gościa odbędzie się w kościele o godz. 7,30. Na ten szczególny moment zapraszamy wszystkich parafian, przedstawicieli poszczególnych wspólnot działających przy naszym kościele oraz poczty sztandarowe. Nasza parafia nie należy do najbardziej licznych, więc potrzebna jest nadzwyczajna mobilizacja z naszej strony. Spotkajmy się wszyscy w ten niedzielny poranek w kościele!
 10. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkie rodziny na Mszę ś o godz. 11 podczas której skieruje do rodzin pasterskie słowo, zaprosi do modlitwy dzieci i rodziców wzajemnie za siebie oraz udzieli specjalnego błogosławieństwa. Podczas tej Mszy św. uczcimy także 40-lecie kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego, który jest Patronem rodzin. Na Eucharystii o godz. 11 będzie obecny również o. Prowincjał Marian Gołąb.
 11. Uczniowie naszej szkoły serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę po Mszy ś o godz. 11 na kiermasz własnoręcznie wykonanych różańców. Dochód z kiermaszu przekazany będzie na rzecz misji.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana ś Wiktoria Folga oraz śp. Jerzy Chuchro, polecamy ich Miłosierdziu Bożemu oraz modlitwie nas wszystkich.
 13. Zapraszamy teraz przedstawicieli Chóru Maksymalni, którzy opowiedzą o swojej działalności

 

XXVI Niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

 

 1. Dziś przed Mszą o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy na Nieszpory po Mszy św. o godz. 17.
 2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania duszpasterskiego z Ks. Piotrem Hoffmannem, dyrektorem wydziału duszpasterskiego kurii biskupiej w Bielsku Białej. W ten sposób rozpoczęliśmy wizytację kanoniczną naszej parafii.
 3. W piątek przywitamy w naszym kościele o. Tomáša Lesňáka, który w imieniu generała Zakonu przeprowadzi wizytację generalną naszego franciszkańskiego klasztoru. Wizytacja będzie trwała do 4 października.
 4. Od 1 października rozpoczniemy Triduum przed uroczystością św. Franciszka, które będzie prowadził o. Marek Kowalcze.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Kwota 350 zł, którą zebraliśmy przekażemy na konto radia.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem październikowym o godz. 17.15. Spowiedź od godz. 17.
 7. Na październikowe nabożeństwa różańcowe zapraszamy o godz. 16.30 w niedziele, a o godz. 17.30 w tygodniu.
 8. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo założyciela Zgromadzenia Misji, we środę wspomnienie św. Wacława męczennika, we czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, wielkiego Ojca Kościoła zaś w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki i Doktora Kościoła.
 9. W piątek 7 października po Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy spotkania dla lektorów, czytających w naszym kościele czytania mszalne. Zapraszamy wszystkich (kobiety i mężczyzn), który w ten sposób pragną służyć naszej parafialnej wspólnocie. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących płci ani wieku, niemniej szczególnie zapraszamy byłych ministrantów.
 10. Przypominamy o koncercie autorstwa Pana Jana Kantego Pawluśkiewicza pt. „Przez tę ziemię przeszedł Pan”. Koncert ten z udziałem 140 muzyków, odbędzie się w kościele Św. Józefa na Zasolu w dniu 1 października /sobota/ o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.

 

XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 

 1. Dziś po Mszy o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie w nowej auli młodzież pragnącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców. Także dziś po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiary na diecezjalne radio „Anioł Beskidów”. Po Mszy św. godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory.
 2. Od wczoraj gości u nas pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, serdecznie ich witamy.
 3. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na przyszłe prace przy naszej świątyni. Zebraliśmy 3880 zł. Ofiarę złożyło 59 rodzin z Harmęż, 1 z Woli i 1 rodzina anonimowo.
 4. We wtorek, po Mszy świętej nabożeństwo do św. Antoniego. We środę do Matki Bożej zza drutów. Prośby i podziękowania można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy MB.
 5. Nasza parafia wchodzi w okres wizytacji biskupiej. Poprzednia odbyła się w kwietniu 2013 r. We czwartek 22 września przyjedzie do nas ks. Piotr Hoffmann, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Biskupiej. Odprawi on Mszę św. o godz. 18,00, na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Ks. Piotra z przedstawicielami grup duszpasterskich, działających przy naszej parafii. Wizytacja Ks. Biskupa Romana Pindla jest planowana na niedzielę 9 października.
 6. W najbliższy piątek 23 września zapraszamy na Eucharystię o godz. 18 oraz drugie spotkanie formacyjne Młodzieży Franciszkańskiej.
 7. Dziekan serdecznie zaprasza na koncert autorstwa Pana Jana Kantego Pawluśkiewicza pt. „Przez tę ziemię przeszedł Pan”. Koncert z udziałem 140 muzyków, odbędzie się w kościele Św. Józefa na Zasolu w dniu 1 października /sobota/ o godz. 19.00. Więcej informacji na plakatach.
 8. Przypominamy, że w naszym Centrum Św. Maksymiliana rozpoczną się 24 września rekolekcje dla małżeństw „Furtka pokory”, oparte na teologii ciała św. Jana Pawła II. Trwają zapisy na te rekolekcje. Szczegóły na plakatach.
 9. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek święto franciszkańskiego mistyka św. Józefa z Kupertynu, we wtorek wspomnienie koreańskich męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy, we środę święto św. Mateusza Apostoła, w piątek wspomnienie św. Ojca Pio – kapucyńskiego stygmatyka.
 10. Zapraszamy teraz przedstawicieli Rycerstwa Niepokalanej, którzy opowiedzą o swojej działalności.

 

XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na dalsze prace przy naszej świątyni. Po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. O godz. 11.00 rozpoczynamy coniedzielny zwyczaj Mszy św. dla rodzin, dzisiaj po tej Mszy spotkanie dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych. O 15.00 zapraszamy na spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, o 17 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, zaś po Mszy św. o godz. 17 na Nieszpory.
 2. Od jutra rozpocznie się spotkanie przełożonych naszej prowincji zakonnej. Przybędzie do nas ok. 40 zakonników odpowiedzialnych za klasztory w Polsce i za granicą. Polecamy to spotkanie Waszej modlitwie.
 3. We środę, 14 września święto Podwyższenia Krzyża. Łączy się ono z comiesięczną modlitwą przez pośrednictwo św. Maksymiliana. Zainteresowanych włączeniem się w tę modlitwę zapraszamy do kościoła o godz. 18.00 na Mszę świętą z kazaniem, po której odbędzie się okolicznościowe nabożeństwo. Spodziewamy się we środę przybycia pielgrzymki czcicieli Św. Maksymiliana z Ciśca.
 4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która pragnie podjąć przygotowanie do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
 5. W niedzielę 18 września ulicami Oświęcimia przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Początek o godz. 12.00 Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu, następnie przemarsz do kościoła św. Józefa na Zasolu, po dotarciu poczęstunek, o godz. 15.00 koncert zespołu “Fausystem” w kościele św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.
 6. Ile seks ma wspólnego z planem Boga na życie człowieka? Co to znaczy, że małżeństwo jest sakramentem? Antykoncepcja – dlaczego nie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać w czasie rekolekcji dla małżeństw „Furtka pokory”, które organizują franciszkanie z Harmęż wraz ze wspólnotą „Obdarowani”. Rekolekcje mają na celu zapoznać uczestników z „teologią ciała” Jana Pawła II – rewolucyjnym i odważnym nauczaniem na temat miłości i seksualności. Odbywać się będą w ramach 4 spotkań w kolejne soboty: 24 września, 8 października, 19 listopada i 17 grudnia w klasztorze w Harmężach. Każde ze spotkań potrwa od godz. 10 do 17.30. W programie konferencje, świadectwa, przerwy kawowe, obiad i adoracja. Koszt udziału 400 zł od pary. Zapisy do 18 września przez email pod adresem harmeze@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła / w gablocie.
 7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła, we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w piątek wspomnienie męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, zaś w sobotę święto Stygmatów Św. Franciszka.
 8. W zakrystii są do nabycia kalendarze „Gościa Niedzielnego” na rok 2023.
 9. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia zapraszamy teraz przedstawicielki Żywego Różańca, aby opowiedziały o swojej modlitewnej misji

 

XXIII niedziela zwykła – 4 września 2022 r.

 1. Po wakacyjnej przerwie wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego, wraz ze zmianami, które przestawił dzisiaj o. Proboszcz. Od przyszłej niedzieli na Msze św. o godz. 11 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, natomiast niedzielne Nieszpory będą śpiewane po Mszy św. o godz. 17. Wrócimy też do dawnego zwyczaju śpiewania godzinek NMP przed Mszą św. o godz. 8.
 2. We wtorki po Mszy świętej będzie nabożeństwo do św. Antoniego, zaś we środy do Matki Bożej zza drutów oraz św. Maksymiliana. W dni powszednie od poniedziałku do piątku będziemy w kościele odmawiać Nieszpory.
 3. Począwszy od obecnej niedzieli, po ogłoszeniach parafialnych, przedstawiciele grup i wspólnot działających w naszej parafii przybliżą w kilku zdaniach cel istnienia i sposoby formacji w tych wspólnotach, zachęcając parafian do zasilenia ich szeregów.
 4. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie nowej grupy w naszej parafii – Młodzieży Franciszkańskiej, które odbędzie się w piątek 9 września po Mszy o godz. 18. Opiekunem grupy będzie o. Arkadiusz Bąk. Jest to wspólnota otwarta na młodych ludzi chcących się inspirować życiem św. Franciszka w swoich codziennych wyborach i budowaniu życia rodzinnego.
 5. W sobotę 10 września zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XII Tydzień Wychowania. Hasłem przyświecającym tegorocznemu Tygodniowi są słowa: „Ja jestem drogą i prawdą i życiem” (J 14,6) oraz osoba i dzieło św. abp. Józefa Bilczewskiego. Ponieważ jest to druga niedziela miesiąca, będziemy za tydzień zbierać ofiary na prace przy naszej świątyni.
 7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11 odbędzie się w auli spotkanie rodziców oraz dzieci pierwszokomunijnych. Po południu o godz. 15 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, zaś o godz. 17 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w czwartek święto Narodzenia NMP, zaś w piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce.
 9. Zapraszamy teraz przedstawicielkę wspólnoty Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego, aby w ciągu kilku minut opowiedziała o misji, jaką realizują w Harmężach.

XXII niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

 1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę okresu wakacyjnego. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku duszpasterskiego. O pewnych zmianach w tym porządku poinformujemy za tydzień, po spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które, jak już informowaliśmy, odbędzie się we środę 31 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.
 2. We czwartek, 1 września o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. We czwartek przypada także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
 3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O. 17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18.00 Msza w intencji wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy jej spotkanie. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od 17.00 zapraszamy do kościoła na spowiedź. W sobotę o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 4. W najbliższą sobotę obok Domu Ludowego odbędą się tegoroczne Dożynki. Sołtys, rada Sołecka, Koło Gospodyń Wielskich, Straż Pożarna oraz LKS zapraszają na dziękczynną Mszę św. o godz. 15,30, podczas której będzie poświęcony chleb i wieniec dożynkowy. Od 16,30 rozpoczną się występy artystyczne oraz zabawa.
 5. W sobotę, 17 września organizujemy jednodniowy wyjazd na Szóste Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. Koszt 70 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 6. Także 17 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej parafii organizujemy wspólny wyjazd. Wyjazd z Harmęż o godz. 8,oo. Zapisy w zakrystii.
 7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela zaś w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy 81. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli przy przygotowaniu i przebiegu uroczystości: policji oraz strażakom z OSP Harmęże za zabezpieczenie trasy procesji, Służbie Maltańskiej za opiekę medyczną. Wszystkim zaangażowanym osobom za otwartość i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych będzie odprawiona Msza św. odpustowa z okazji uroczystości Św. Jacka na którą zapraszają Księża Salezjanie.
 3. We wtorek po Mszy św. modlitwy do św. Antoniego, we środę do Matki Bożej zza drutów.
 4. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 18.00 spotkamy się przy kaplicy MB Częstochowskiej, gdzie odmówimy Litanię Loretańska, po której procesyjnie wrócimy do kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza święta z kazaniem. W piątek z powodu uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 6. We środę 31 sierpnia po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się w pomieszczeniach klasztornych spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, poświęcone programowi duszpasterskiemu naszej Parafii w nadchodzącym roku katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady.
 7. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy kościele. Ofiarę złożyło 48 rodzin, w tym 47 z Harmęż i 1 anonimowo. Zebraliśmy 2.480 zł.
 8. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie NMP Królowej, we środę święto św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek św. Ludwika króla – patrona III Zakonu Franciszkańskiego, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej i w sobotę wspomnienie św. Moniki.

 

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

 

 1. Dziś 81. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. O godz. 8.00 w naszym kościele przeżywaliśmy nabożeństwo Transitus, po którym wyruszyła piesza pielgrzymka do byłego niemieckiego obozu Auschwitz, aby o godz. 10.30 wziąć udział we Mszy świętej, której (będzie) przewodniczył ks. bp Roman Pindel.
 2. Przed nabożeństwem Transitus zastępca generała naszego Zakonu o. Jan Maciejowski poświęcił tablicę upamiętniającą 80-lecie męczeństwa Św. Maksymiliana. Tablica – ofiarowana naszemu Centrum w zeszłym roku – umieszczona została przy wyjściu z wystawy „Labirynty. Klisze pamięci”.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiarę na przyszłe prace przy naszej świątyni. Informujemy, że rozpoczęte zostały prace projektowe dotyczące kompleksowej termomodernizacji kościoła.
 4. W poniedziałek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msza święte w naszym kościele, jak w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia w Oświęcimiu.
 5. We wtorek, 16 sierpnia w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu o godz. 18.00 msza z okazji święta patrona miasta św. Jana Bosko.
 6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, we środę wspomnienie św. Jacka kapłana, w sobotę wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła.
 7. Bardzo cieszymy się z powrotu do zdrowia naszego Seniora o. Floriana Szczęcha a parafianom dziękujemy za modlitwy w jego intencji. Życzymy też wszystkim udanych ostatnich dwóch tygodni wakacyjnego wypoczynku.

 

XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

 1. W najbliższą niedziele 14 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Św. Maksymiliana Kolbego. Przygotowanie do tego szczególnego dnia rozpoczniemy we czwartek Mszą św. o godz 18. Będzie to pierwszy dzień t Na kolejne dni zapraszamy w piątek i sobotę o godz. 18.
 2. 13 sierpnia, w wigilię uroczystości św. Maksymiliana, przypada dla naszej parafii dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, która od prawie 10 lat trwa w diecezji bielsko-żywieckiej. Codziennie w innym kościele przez cały dzień adorowany jest Chrystus w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Nasze modlitewne skupienie rozpocznie Msza święta o godz. 8.00, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, aż do mszy wieczornej. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej. Msza wieczorna będzie już z uroczystości Św. Maksymiliana.
 3. Niedzielną uroczystość rozpoczniemy o godz. 8,00  nabożeństwem Transitus św. Maksymiliana. Po nabożeństwie wyruszy piesza pielgrzymka do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie o godz 10.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie pielgrzymki na trasie przemarszu, a wszystkich parafian zapraszamy do   udziału w tym pielgrzymowaniu.
 4. W niedziele 14 sierpnia w naszym kościele Msze święte będą odprawione o godz. 9,oo, 11,oo i 17,oo.
 5. 9 sierpnia odbędą się w Oświęcimiu uroczystości związane z 80. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). Bliższe informacje na plakacie wywieszonym w gablocie.
 6. Od 13 sierpnia rozpoczną się rekolekcje młodzieżowe na które zapraszają Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego wraz z Franciszkanami.
 7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Dominika kapłana i założyciela zakonu Kaznodziejskiego, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy, we środę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika, zaś we czwartek święto św. Klary z Asyżu, założycielki Klarysek.
 8. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na przyszłe prace przy naszej świątyni.

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W PARAFII MATKI BOŻEJ NIEPOKALANEJ W HARMĘŻACH
Sobota, 13 sierpnia 2022 r.

0830 –  0900       – ul. Gen. Sosnkowskiego
0900 – 0930             – ul. Gen. Andersa
0930 – 1000           – ul. Gen. Maczka
1000 – 1030           – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
1030 – 1100           – ul. Bieleckiego, Wschodnia
1100 – 1130           – ul. Zadworska
1130 – 1200        – ul. Borowskiego
1200 – 1230        – Żywy Różaniec
1230 –1300         – ul. Borska
1300  – 1330        – ul. Browarna
1330 – 1400        – ul. Świętokrzyska,
1400 – 1430             Koło Gospodyń Wiejskich
1430 – 1500        – Stary Trakt, Por. Króla
1500 – 1530             Rycerstwo Niepokalanej
1530 – 1600        – ul. Polaka, Zakole
1600 – 1630             – ul. Szumca, Morawina
1630 – 1700             – ul. Franciszkańska
1700 – 1800         – Wojownicy Maryi


XVIII Niedziela zwykła – 31 lipca 2022 r.

 1. Dziś przed mszą o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. We wtorek, 2 sierpnia obchodzimy święto Matki Bożej Anielskiej, jedno z najważniejszych świąt w Zakonie Franciszkańskim. Msza święta z kazaniem i sakramentem namaszczenia chorych o godz. 18.00. W tym dniu można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za bliską osobę zmarłą. Bardzo prosimy o umożliwienie przybycia na Mszę świętą osobom chorym.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.25 różaniec i modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę o godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.
 4. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii de Liguori doktora Kościoła, we wtorek święto NMP z Porcjunkuli, we czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana; w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msza święta o Prze-mienieniu Pańskim będzie odprawiona o godz. 14.00 (chrzcielna), natomiast Msza wieczorna będzie z 19 niedzieli zwykłej.
 5. Biskup Roman Pindel zaprasza do udziału w uroczystościach 81. rocznicy narodzin dla nieba ojca Maksymiliana Kolbego w niedzielę 14 sierpnia. Obchody w naszej prafii rozpoczną się od Triduum, odprawianego we czwartek, piątek i sobotę o godz. 18. W niedzielę 14 sierpnia zapraszamy do nasze go kościoła o godz. 8:00, kiedy będzie odprawiane nabożeństwo Tranistus św. Maksymiliana. Równolegle w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu modlitwy rozpoczną się o godz. 8:30. Następnie z obu tych miejsc wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz. O godz. 10:00 pątnicy spotkają się przy bramie „Arbeit macht frei”, a następnie złożą kwiaty na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci i w celi śmierci ojca Kolbego. O godz. 10:30 na placu przed Blokiem Śmierci rozpocznie się uroczysta Msza święta. Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie pielgrzymki na trasie przemarszu, a wszystkich parafian zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 6. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom powracającym z wakacji, życzymy udanego powrotu do codziennych obowiązków, a wyjeżdżającym na wakacje wypoczynku pełnego Bożych radości.

 

XVII Niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r.

 1. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy okazji święcenia samochodów, będą zbierane ofiary na rzecz MIVA – organizacji prowadzącej zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Podaruj 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na dwudniowy wyjazd do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy w dniach 30-31 lipca. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii.
 4. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP, w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

 

XVI Niedziela zwykła – 17 lipca 2022 r.

 1. Dziś przeżywany XVI niedziele zwykłą. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji MIVA – organizacja na rzecz misyjnych środków transportu, zachęca do udziału w akcji: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły na plakatach.
 2. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 53 rodziny z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 1 anonimowo. W sumie zebraliśmy 3600 zł.
 4. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, we czwartek św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła, w piątek święto św. Marii Magdaleny zaś w sobotę św. Brygidy, patronki Europy.
 5. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na dwudniowy wyjazd do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy w dniach 30-31 lipca. Szczegóły wyjazdu i zapisy w zakrystii.
 6. XXXI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia wyjątkowo w tym roku z Wilamowic. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00, a zakończy 11 sierpnia na Wałach Jasnej Góry Mszą św. o godz. 14:00. Eucharystii przewodniczył będzie Ks. Biskup Roman Pindel. Do 29 lipca trwają zapisy internetowe. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl
 7. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego wraz z Franciszkanami zapraszają na rekolekcje młodzieżowe, które odbędą się od 13 do 17 sierpnia. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.
 8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy szukania śladów Boga podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022 r.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na przyszłe prace przy naszej świątyni.
 2. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.
 3. We czwartek 14 lipca zapraszamy na Mszę świętą zbiorową przez pośrednictwo św. Maksymiliana o godz. 18.00. Przypominamy o pięknej inicjatywie Misjonarek Niepokalanej pod nazwą ”Cela Miłości” (informacja o niej w gablotach). Prosimy o składanie próśb i podziękowań przez pośrednictwo Św. Maksymiliana do puszki przy kaplicy Matki Bożej zza Drutów. Po Mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.
 4. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na triduum przed Uroczystością NMP z Góry Karmel. Od środy 13 lipca do piątku 15 lipca Msza święta w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po Mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza. W sobotę 16 lipca o godz. 11.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Gregera.
 5. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto Benedykta opata i patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika, we środę świętych Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników, w piątek święto św. Bonawentury wielkiego franciszkańskiego teologa i doktora kościoła, zaś w sobotę wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel.
 6. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego

 

XIV Niedziela Zwykła – 3 lipca 2022 r.

 

 1. Początek lipca, to początek wakacji. Czas odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Podczas urlopów pamiętajmy o naszej osobistej relacji z Bogiem, o modlitwie i obowiązku niedzielnej Mszy świętej.
 2. Przypominamy parafianom, że podczas wakacji nie będzie: katechezy dla dorosłych w niedzielę przed mszą o godz. 11.00 oraz nabożeństwa o godz. 16.30.
 3. W najbliższą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na przyszłe prace remontowe przy naszym kościele.
 4. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. O 17.20 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań.           O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Przez wakacje Wspólnota Żywego Różańca nie będzie miała spotkań.
 6. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, apostołki Afryki, w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, franciszkańskiego pustelnika zaś w sobotę męczenników Mikołaja Picka, Willada i towarzyszy.
 7. Przypominany, że organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Rychwałdzie na Nabożeństwo Fatimskie w dniu 13 lipca. Sa jeszcze wolne miejsca. Wyjazd jest planowany na godz. 15.30, zaś powrót ok. 22,00. Zapisy w zakrystii.
 8. Życzymy Wam wszystkim udanych wakacji. Natomiast dzieci pozostające w Harmężach zapraszamy na przyklasztorny plac zabaw, który powstał dzięki pracy małopolskiej Straż Pożarnej dla dzieci z Ukrainy. Przychodząc pod opieką osób dorosłych możecie u nas zagrać w siatkówkę, piłkę nożną i pobawić się na huśtawkach.

 

XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 r.

 

 1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, zapra-szamy do zwiedzenia wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9, spowiedź od godz. 17. Natomiast w sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15.
 3. Informujemy wiernych, że w okresie wakacyjnym nie będzie: katechez dla dorosłych w niedzielę przed sumą oraz nabożeństwa niedzielnego o godz. 16.30.
 4. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, zaś we środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18 będziemy się modlić za solenizanta o. Władysława Kuliga.
 5. W piątek 1 lipca w domu rekolekcyjnym Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego rozpoczynają się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Parafian, a szczególnie członków MI, zachęcamy do udziału w konferencjach i nabożeństwach.
 6. Wizyta duszpasterska proboszcza parafii będzie się odbywała także w miesiącach wakacyjnych. Zawiadomienia o dniu wizyty będą przekazywane dwa tygodnie przed jej terminem. Gdyby z racji wakacyjnych wyjazdów spotkanie było niemożliwe bardzo prosimy o telefoniczną informację na parafialny numer telefonu.
 7. Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza na 26. Letnie Koncerty Organowe do kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szczegóły na plakacie.
 8. Rozpoczęliśmy okres wakacyjnego wypoczynku. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanych wakacji, w których znajdzie się także miejsce dla Boga.

 

XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2019 r.

 

 1. Przeżywamy dziś XII niedziele zwykłą. Gościmy w Harmężach uczestników diecezjalnego spotkania z okazji Światowego Dnia Rodzin. Po Mszy św o godz. 17 procesja Eucharystyczna ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taki porządek nabożenstw zachowamy aż do końca oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do kościoła wiernych, a szczególnie dzieci do sypania kwiatków oraz grupy parafialne: Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej.
 2. W zeszłym tygodniu przeżylismy w naszej parafii trzy ważne wydarzenia: Mszę odprawioną przez bp. Romana Pindla z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar  Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, zakończenie ośmiotygodniowych rekolekcji dla małżeństw, w których uczestniczyło ponad 60 osób oraz uroczystość Bożego Ciała z piękną procesją. Dziekujemy wszystkim parafianom, którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie i przebieg tych wydarzeń, zwłaszcza zaś chórowi i scholi dziecęcej, a także naszym dzielnym ministrantom. Raz jeszcze dziękujemy z serca osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, wystrój ulic i domów, pocztom sztandarowymi i niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty oraz służbom porządkowym.
 3. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 45 rodzin. Zebraliśmy 2800 zł. Pragniemy poinformować, że w zeszłym tygodniu zakupiliśmy dla potrzeb parafii katafalk wraz z kompletem świeczników.
 4. W tym tygodniu będziemy we czwartek obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela zaś w piątek 24 czerwca, uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada zakończenie roku szkolnego. Dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami zapraszamy na Mszę dziękczynną za przeżyty rok na godz. 8.00.
 5. W przyszłą niedzielę 26 czerwca na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.
 6. Także w przyszłą niedzielę po sumie dzień otwarty wystawy Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty”. Wszystkich chętnych parafian i gości serdecznie zapraszamy do zwiedzenia tej szczególnej ekspozycji. Wstęp wolny.
 7. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Rychwałdzie na Nabożeństwo Fatimskie a dniu 13 lipca. Wyjazd jest planowany na godz. 15.30, zaś powrót ok. 22,00. Zapisy w zakrystii.
 8. W tym tygodniu nasze dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje. Dlatego wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, starszym i młodym, życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku.

 

Zaproszenie do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej
na Jasną Górę

 

Drodzy Bracia i Siostry Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

 

w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w dorocznej Pieszej Pielgrzymce Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę. Można wyruszyć z Andrychowa, Bielska-Białej, Cieszyna, Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, aby 11 sierpnia wspólnie wejść na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: Posłani w pokoju Chrystusa. Szczególnie modlić się będziemy o pokój na Ukrainie i w świecie. Serdecznie zapraszam także mieszkających w Polsce Ukraińców i proszę o przekazanie tego zaproszenia tym z nich, których znacie. Wszystkich uczestników pielgrzymki pragnę powitać 11 sierpnia o godzinie 12:00 na Jasnej Górze, gdzie też będę sprawował Eucharystię w intencji uczestników o godzinie 14:00 (na wałach jasnogórskich).

 

† Roman PINDEL
Biskup Bielsko-Żywiecki

 

 

Pielgrzymka Oświęcimska

 

Zapisy: od 1 lipca do 5 sierpnia 2022 r. w parafiach dekanatu oświęcimskiego i osieckiego oraz w parafii Św. Urbana w Brzeszczach.

 

Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2022 r. Mszą świętą o godzinie 7:30 w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu.

 

Uroczystość Trójcy Świętej – 12 czerwca 2022 r.

 

 1. Dziś uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji mieszkańców Harmęż, przez wstawiennictwo historycznego patrona naszej wioski św. Wita, którego Kościół wspomina 15 czerwca.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej, w niedzielę o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek 13 czerwca uroczystość Św. Antoniego, patrona naszej prowincji zakonnej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.
 4. We wtorek we wspomnienie bł. Michała Kozala. O godz. 17 bp Roman Pindel odprawi w naszym kościele Mszę św. w intencji więźniów pierwszego transportu przewiezionych z Tarnowa do obozu w Auschwitz w dniu 14 czerwca 1940 r. Serdecznie zapraszamy na tą Mszę wszystkich parafian. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18, a intencje mszalne przewidziane na wtorek zostaną odprawione o godz. 17. Bezpośrednio po Mszy św. o 17 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe.
 5. We czwartek, 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Jak zapowiadaliśmy miesiąc temu w tym roku Msza o godzinie 9.00 zostanie odprawiona przy Domu Ludowym. Będzie jej przewodniczył o. Mariusz Kozioł, zastępca prowincjała Krakowskiej Prowincji Franciszkanów. Ołtarz mszalny przygotuje Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Po Mszy przejdziemy z procesją ul. Andersa, następnie wejdziemy na ul. Bieleckiego powrócimy pod remizę ul. Borowskiego. Ołtarze na Boże Ciało będą w następujących miejscach: pierwszy ołtarz przy domu państwa Chylaszek, drugi przy domu państwa Król, trzeci ołtarz będzie przy domu państwa Snopkowskich, zaś czwarty przy domu państwa Opitek. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe. Do udziału w procesji prosimy górników i strażaków w mundurach galowych oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek (do niesienia figurki MB zza drutów jak co roku prosimy ojców dzieci pierwszokomunijnych). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. Wszystkich uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służby porządkowej.
 6. Przez Oktawę Bożego Ciała zapraszamy do kościoła wiernych, a szczególnie dzieci do sypania kwiatków oraz grupy parafialne: Żywy Różaniec i Rycerstwo Niepokalanej. Na zakończenie Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego.
 7. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele diecezjalne spotkanie z okazji Światowego Dnia Rodzin. Początek spotkania podczas Mszy św. o godz. 11 a następnie konferencja. Zapraszamy wiernych do udziału w tym wydarzeniu. W przyszłą niedzielę zapraszamy także do Auli o godz. 15 na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

 

Zesłanie Ducha Świętego, 5 czerwca 2022 r.

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy Św. o godz. 11 o. Arkadiusz Bąk dziękuje Bogu za 10-lecie kapłaństwa. Z wdzięcznością pamiętamy, że wszystkie te lata kapłaństwa o. Arkadiusz oddał naszej parafialnej wspólnocie. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe. W tygodniu nabożeństwa do Najśw. Serca Jezusowego odprawiamy po każdej Mszy świętej.
 2. Dzisiaj odbędzie sie także spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (godz. 17), na które zapraszamy nie tylko członków, ale także wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską.
 3. Od jutra w liturgii rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. Pierwszy dzień po Uroczystości Zesłania Ducha Świętego będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła; we wtorek wspomnienie bł. Męczenników z Pariacoto o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka oraz ostatni dzień nowenny 9 wtorków przed uroczystością św. Antoniego; we środę wspominamy św. Jadwigę Królową, a we czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę będziemy sie modlić przez pośrednictwo Św. Barnaby Apostoła.
 4. W sobotę 11 czerwca po Mszy rozpoczniemy modlitwę uwielbienia. Parafian, gości i sympatyków zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W dniach 17-19 czerwca Bractwo Słowa Bożego przeprowadzi w Centrum Św. Maksymiliana weekendowe rekolekcje poświęcone lectio divina, czyli  zalecanej przez Kościół (a szczególnie papieża Benedykta XVI) metodzie medytacji Słowa Bożego. Wszystkich zainteresowanych głębszą lekturą Biblii zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach. Szczegóły wraz z informacją o zapisach na umieszczonym w gablocie plakacie.
 6. Dzisiaj życzymy sobie nawzajem, aby Duch Święty nieustannie zstępował w naszą codzienność i pomagał nam iść drogą Jezusa Chrystusa.

 

VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

 

 1. Dzisiejsza VI niedziela Wielkanocna jest z woli Stolicy Apostolskiej niedzielą Laudato si’ i ma nas zachęcić do wcielenia ekologicznego przesłania papieża Franciszka w życie osobiste i wspólnot parafialnych. Jako ludzie wierzący jesteśmy powołani, aby przyczyniać się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów. W miejsce modlitwy wiernych podczas każdej Mszy odmówimy prośby ułożone szczególnie na ten dzień.
 2. Wszystkich parafian i gości, a szczególnie dzieci i młodzież, zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w niedziele o 16.30, w tygodniu o 17.30.
 3. We czwartek 26 maja będziemy obchodzili Dzień Matki. Tego dnia módlmy się szczególnie w intencji naszych Mam, zarówno żyjących, prosząc dla nich o zdrowie, jak i tych, które odeszły już do Pana po wieczną nagrodę.
 4. W sobotę 28 maja zapraszamy wszystkich parafian, a także naszych gości i przyjaciół, na Święto naszej Parafii w rocznicę poświęcenia kościoła parafialnego. O godz. 15 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył charyzmatyczny biskup ze Lwowa o. Edward Kawa. Po Eucharystii zapraszamy na koncerty, konkursy i zabawy w ramach pikniku parafialnego. Cały bogaty program został przygotowany przez zespół naszej Rady Parafialnej. Można się z nim zapoznać na rozwieszonych plakatach. Wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji Święta Parafii prosimy o zgłaszanie się do o. Arkadiusza Bąka.
 5. W niedzielę 29 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek świeto poświęcenia Bazyli Św. Franciszka w Asyżu, we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i kolejny dzień nowenny 9 wtorkowej przed uroczystością św. Antoniego, we czwartek wspomnienie św. Filipa Neri.
 7. 16 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciał Choć do tej uroczystości pozostał jeszcze niemal miesiąc czasu, podajemy już dziś trasę procesji, aby bez pospiechu można było przygotować ołtarze. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej w tym roku Msza o godzinie 9.00 zostanie odprawiona przy Domu Ludowym. Ołtarz mszalny przygotuje Ochotnicza Straż Pożarna wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Po Mszy procesja przejdzie następującą trasą: ul. Anddersa (pierwszy ołtarz przy domu państwa Chylaszek), potem drugi ołtarz przy domu państwa Król, następnie wejdziemy na ul. Bieleckiego i trzeci ołtarz bedzie przy domu państwa Snopkowskich, zaś czwarty przy domu państwa Opitek. Powrót pod remizę ul. Borowskiego. O zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy prosimy nie tylko wymienione rodziny, ale również wszystkich sąsiadów.
 8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

 

 1. W ubiegła niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość pierwszej komunii świętej, dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę swojej pierwszej komunii. Zarówno dzieci, jak ich rodziców polecamy Waszej modlitwie. O 16.30 nabożeństwo majowe.
 2. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci.
 3. We wtorek kolejny dzień nowenny 9 wtorkowej przed uroczystością św. Antoniego.
 4. We środę 18 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli fundusz remontowy naszej światyni. Ofiarę złożyło 47 rodzin, w tym 45 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli, 1 rodzina złożyła ofiarę anonimowo. Zebraliśmy 2780 zł.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy prezentację katechez video, przygotowanych przez o. Arkadiusza Góre i o. Marka Kowalcze, a prowadzonych przez ks. prof. Roberta Woźniaka. Kolejne filmy będą prezentować najważniejsze prawdy naszej wiary. Poczatek każdej katechezy na kwadrans przed  Mszą świętą o godz. 11.00.
 7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek święto Św. Andrzeja Boboli, meczennika, patrona Polski, we wtorek wspomnienie św. Paschalisa Baylona, patrona kongresów eucharystycznych, we środę św. Feliksa z Cantalice, kapucyńskiego kwestarza i w piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, apostoła kultu Imienia Jezus.
 8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2022 r.

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Polsce rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dlatego chcemy zachęcić wszystkich do szczególnej modlitwy w intencji nowych powołań, szczególnie do Franciszkanów oraz Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego.
 2. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III będą przeżywać swoją Pierwszą Komunię Świętą. Pamiętajmy o nich w naszym modlitwach. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 16.30. Po wszystkich Mszach św. będą zbierane do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia naszej diecezji jest utrzymywana wyłącznie z ofiar wiernych.
 3. Od poniedziałku do soboty „biały tydzień”, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą przychodzić na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 4. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli dziś swoje ofiary na przyszłe prace remontowe przy naszej świątyni.
 5. W sobotę, 14 maja zapraszamy na Mszę św. zbiorową przez pośrednictwo Św. Maksymiliana w ramach akcji modlitewnej „Cela Miłości”, zaś po Mszy rozpoczniemy modlitwę uwielbienia. Parafian, gości i sympatyków zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W niedzielę 15 maja o godz. 11.00 rocznica I Komunii świętej dzieci z klasy czwartej.
 7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek uroczystość Św. Stanisława, Patrona Polski; we wtorek wpomnienie św. Leopolda Madicia, kapucyńskiego spowiednika; zaś w sobotę święto Macieja Apostoła.
 8. Z radością informujemy, iż nasz Pan organista Mateusz Urbańczyk w ogólnopolskim konkursie organmistrzowskim, który odbył się w dniach 27-30 kwietnia we Włocławku zajął w swojej kategorii zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy mu tego osiągnięcia.
 9. Pragniemy także poinformować, iż trwają prace przygotowawcze do święta naszej Parafii z okazji rocznicy poświęcenia kościoła, które odbędzie się 28 maja. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15, której będzie przewodniczył bp. Edward Kawa ze Lwowa, po Mszy planujemy piknik parafialny z licznymi atrakcjami zarówno dla dorosłych jak dla dzieci.
 10. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

 

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna po Mszy św. O godz. 11 spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa majowe ku czci NMP. Tak jak co roku, będą one odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 2. Również w dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, oraz przeżywany VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego, transmitowane przez media ogólnopolskie.
 3. W przyszłą niedzielę 8 maja na Mszy o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej przystąpią do swojej pierwszej Komunii świętej. Dzień wcześniej, w sobotę od godz. 15.00 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych. Także w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w auli spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. O 17:00 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. We wtorek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji strażaków z OSP w Harmężach i ich rodzin z racji wspomnienia św. Flori
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, a po Mszy spotkanie z br. Dariuszem. W I piątek, spowiadać będziemy od godz. 17, a chorych w domach odwiedzimy od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 17.15.
 6. Także w sobotę po Mszy zapraszamy do auli na Spektakl „Lilia”. Jest to sztuka teatru tańca inspirowana życiem Maryi, która ukazuje przeżycia Matki Boga za pomocą tańca współczesnego i baletu. Choreografie oparte na tajemnicach różańcowych i Ewangelii zapraszają do osobistej kontemplacji. Uniwersalne przesłanie spektaklu dotyka cierpienia, ale i budzi nadzieję, której poszukuje każdy człowiek.
 7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła; we czwartek wspomnienie św. Floriana, tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18 będziemy się modlić za naszego drogiego Jubilata O. Floriana Szczęcha. W sobotę święto Apostołów Jakuba i Filipa.
 8. W przyszłą niedziele będą zbierane do puszek ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia naszej diecezji. Jest utrzymywana wyłącznie z ofiar wiernych.
 9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niedziela Miłosierdzia – 24 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocna nazywana w liturgii niedzielą Bożego Miłosierdzia. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego na Zasolu o godz. 11.30. Podczas Mszy św. o godz. 11 będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach. Bezpośrednio po tej Mszy w nowej auli odbędzie sie koncert muzyki dawnej pt. „Tożsamość nieznana”. Wstęp wolny.
 2. O 16.30 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. W związku z dzisiejszą uroczystością z Kurii biskupiej nadszedł następujący komunikat: “Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).
 3. Od poniedziałku rozpocznie się zapowiadana wcześniej wizyta proboszcza w domach naszej parafii. Wszystkie rodziny, które w tym tygodniu odwiedzi proboszcz zostały wcześniej powiadomione. Wizyta rozpocznie się od ul. Pod Kopcem, następnie ul. Zaciszna i Borowskiego.
 4. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha głównego patrona Polski, w piątek św. Katarzyny ze Sieny – doktora Kościoła i patronki Europy. W poniedziałek podczas Mszy św. będziemy sie modlić za solenizantów: o. Marka Kołodziejczyka i o. Marka Kowalcze.
 5. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w Domu Misjonarek Niepokalanej w Harmężach odbędą się rekolekcje dla młodzieży. Zapisy w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11 zapraszamy dzieci. Po tej Mszy ostatnie spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Uroczystość I Komunii św. będziemy w naszej parafii przeżywać w dniu 8 maja
 7. Przypominamy o możliwości udziału w rekolekcjach dla małżeństw „Furtka pokory”, które organizujemy w naszym klasztorze wraz ze wspólnotą „Obdarowani”. Rekolekcje mają na celu zapoznać uczestników z „teologią ciała” Jana Pawła II – rewolucyjnym i odważnym nauczaniem na temat miłości i seksualności. Spotkania będę odbywać się od 27 kwietnia do 15 czerwca w każdą środę o godz. 19. Zapisy przez email pod adresem harmeze@gmail.com. Szczegóły można znaleźć także na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli fundusz remontowo – budowlany. Ofiarę złożyło 53rodziny z Harmęż. Zebraliśmy 3 360 zł.
 9. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Miłosiernego.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

 1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejszej uroczystości w całym roku kościelnym. Ciesząc się z faktu Zmartwychwstania naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, bądźmy świadkami tej dobrej nowiny wśród naszych bliskich.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiejnocy. Dziś i jutro zapraszamy na nieszpory o 16,15.
 3. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz uchodźców z Ukrainy. W ostatnim okresie wpłynęły znaczne ofiary od Wojowników Maryi, Chóru Maksymalni oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które przeznaczyły na ten cel część dochodu ze sprzedaży palm. Dziękujemy też anonimowym ofiarodawcom za szczodry dar serca.
 4. Z powodu niewystarczającej liczby zaproszeń jesteśmy zmuszeni odwołać poniedziałkową akcję przyjęcia ukraińskich rodzin w domach rodzinnych naszej parafii. Dziękujemy z serca wszystkim parafianom, którzy takie zaproszenie skierowali.
 5. W najbliższy piątek o godz. 21:00 rozpocznie się w naszym kościele modlitwa w intencji Ojczyzny. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz Eucharystia. Serdecznie zapraszamy
 6. W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 11 w naszej auli odbędzie się koncert muzyki dawnej pt. „Tożsamość nieznana”. Wstęp wolny. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 7. Ile seks ma wspólnego z planem Boga? Co to znaczy, że małżeństwo jest sakramentem? Antykoncepcja – czemu nie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać w czasie rekolekcji dla małżeństw „Furtka pokory”, które organizujemy w naszym klasztorze wraz ze wspólnotą „Obdarowani”. Rekolekcje mają na celu zapoznać uczestników z „teologią ciała” Jana Pawła II – rewolucyjnym i odważnym nauczaniem na temat miłości i seksualności. Spotkania będę odbywać się od 27 kwietnia do 15 czerwca w każdą środę o godz. 19 w. Zapisy do 24 kwietnia przez email pod adresem rekolekcje.harmeze@gmail.com. Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły można znaleźć także na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 1. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja w Domu Misjonarek Niepokalanej w Harmężach odbędą się rekolekcje dla młodzieży. Zapisy w zakrystii
 2. Na radosne święta Wielkanocne wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was nieustannie pokojem i dobrem i niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 11.00 zgromadzimy się przy kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie palm, a następnie w procesji udamy się do kościoła. O godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. We wtorek w kościołach franciszkańskich na całym świecie rozpoczyna się nowenna 9 wtorków przed uroczystością Św. Antoniego. W naszym kościele modlitwy nowennowe odmówimy na zakończenie Mszy św. o godz. 18.
 3. We czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Adresy chorych oraz osób w podeszłym wieku, które chciałyby przystąpić do spowiedzi wielkanocnej i przyjąć Komunię świętą, prosimy zgłaszać w zakrystii.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00.
 5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. W te dni spowiadamy w naszym kościele godzinę przed rozpoczęciem Liturgii.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 15.00 – zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, mogą spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta. Post nie dotyczy osób chorych).

Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Początek adoracji od godz. 8.00. Święcenie pokarmów o godz. 10.00, 10.30 i 11.00.

 1. Wigilia Paschalna jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece, a na procesję prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów. Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na plakatach i na stronie internetowej.

Plan adoracji:

Wielki Czwartek
21.00 – 22.00 – cała wspólnota

Wielki Piątek

08.00 – 09.00 – Wojownicy Maryi
09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Parafialna Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska
17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – cała wspólnota
przez cały dzień: Franciszkanie i Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego

Wielka Sobota

09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
10.00 – 11.00 – ul. Wschodnia
11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego
20.00 – 21.00 – Franciszkański Zakon Świeckich
21.00 – Wigilia Paschalna
przez cały dzień: Franciszkanie i Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego

 1. Zwracamy się także z prośbą do strażaków z OSP, aby jak co roku podjęli straż przy Bożym Grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego.
 2. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00.
 3. Podczas sobotniego spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej O. Proboszcz podziękował jej dotychczasowym członkom za służbę na rzecz wspólnoty parafialnej. Nowi członkowie rady zostali zaprzysiężeni na pięcioletnią kadencję. Proboszcz poinformował o swoim zamiarze odwiedzenia wszystkich domów naszej parafii, aby poznać parafian i porozmawiać o aktualnych wyzwaniach związanych z wiarą w Boga, przeżywaną we wspólnocie Kościoła. Odwiedziny domów rozpoczną się po niedzieli Miłosierdzia Bożego.
 4. Naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas obchodów Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego.

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

 

 1. Dziś na wszystkich Mszach liturgie ubogaca swym śpiewem zespół od kilku lat animujący odbywające się zawsze w drugą sobotę miesiąca nabożeństwo uwielbienia. Poprzez ich obecność na dzisiejszych Mszach św. pragniemy zachęcić Parafian do udziału w tym cennym, comiesięcznym wydarzeniu duchowym. Natomiast po Mszy św. o godz. 11 zapraszamy na koncert pasyjny w wykonaniu Chóru Maksymalni. O godz. 16.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Koło Gospodyń Wiejskich organizuje dzisiaj sprzedaż palm. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby KGW w Harmężach.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 kwietnia o godz. 17.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.25 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.20, poprowadzi ją Franciszkański Zakon świeckich
 5. Informujemy, iż w 8 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Oświęcimia, jej początek w kościele św. Józefa o godz. 18. Natomiast w sobotę 9 kwietnia będzie Droga Krzyżowa na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Początek o godz. 14 przy bramie byłego obozu w Brzezince. Także w sobotę zaprasza na ekstremalną Drogę Krzyżową parafia w Bojszowcach. Rozpoczęcie o godz. 19 Mszą św.
 6. W sobotę 9 kwietnia zapraszamy na wspólne spotkanie członków obu składów Duszpasterskiej Rady Parafialnej: tych którzy kończą kadencję oraz tych, który ją zaczynają. Wspólne spotkanie rozpocznie się o godz. 16 w kaplicy klasztornej, a następnie będzie kontynuowane w nowej Auli. Podczas tego spotkania zostanie zaprzysiężony nowy skład Rady.
 7. Także w sobotę po Mszy świętej rozpocznie się wieczór uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy.
 8. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Przed sumą o godz. 11.00 palmy zostaną poświęcone w sposób uroczysty przy kaplicy MB Częstochowskiej, po czym w uroczystej procesji udamy się do kościoła. Jak co roku po sumie zapraszamy wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie palm.
 9. Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki i paschaliki wielkanocne. Można je nabywać w zakrystii u br. Dariusza.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył na Krzyżu Jezus Chrystus. O godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W miniony piątek przeżywaliśmy 81. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Po Mszy świętej sprawowanej w intencji ofiar wysiedlenia, przeszliśmy Drogą Krzyżową ulicami naszej wioski pod szkołę, gdzie złożone zostały wieńce i zapalone znicze. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i zabezpieczenia tej uroczystości: Panu Sołtysowi, Dyrektorowi SP, strażakom z OSP Harmęże, policji i wszystkim wiernym, którzy wzięli udział w uroczystości.
 3. W ubiegłym tygodniu definitywnie ukształtował się skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Oprócz wybranych w głosowaniu: Jana Bielenina, Magdaleny Kozica oraz Magdaleny Zawadzkiej zgodnie ze statutem Rady nadanym przez bpa Romana Pindla w jej skład weszli przedstawiciele grup duszpasterskich: Wiesława Opitek z Żywego Różanca; Monika Gierczyk z Rycerstwa Niepokalanej, Kinga Opołka z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; Monika Rochowiak, reprezentująca nasz Chór oraz Michał Trzop z grupy Wojowników Maryi. Radę uzupełniają wchodzący z urzędu: o. Kazimierz Malinowski, proboszcz i przewodniczący Rady, o. Arkadiusz Bąk oraz Anna Matera, przełożona Misjonarek Niepokalanej. Osobą wybraną przez proboszcza jest p. Adam Zieliński.

 

 1. Pragniemy poinformować, iż ostatnia taca remontowa wyniosła 3 360 zł. Złożyły się na nią także ofiary od 51 rodzin z Harmęż oraz jednej z Woli.
 2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. W piątekod godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od godz. 17.00 spowiedź w kościele. O godz. 17.20 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi Koło Gospodyń Wiejskich. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 17,15.
 3. W najbliższy piątek rozpoczynamy w naszym Centrum XX Dni Kolbiańskie. Temat tegorocznych spotkań brzmi: „Maksymilian bratem wszystkich ludzi. W świetle encykliki Fratelli tutti”. Zapraszamy do skorzystania z wykładów i prelekcji, które będą się odbywać w nowej Auli oraz do udziału w Mszach świętych, które będą sprawowane w kościele. Spotkanie rozpoczniemy w piątek mszą o godz. 18.00, której będzie przewodniczył prezes Rycerstwa Niepokalanej w Polsce o. Ryszard Żuber. W sobotę Eucharystii będzie przewodniczył o. Marian Gołąb – prowincjał naszej prowincji zakonnej. Szczegółowy program spotkania na plakatach i na stronach internetowych.
 4. W niedziele 3 kwietnia po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na koncert pasyjny w wykonaniu naszego Chóru Maksymalni.
 5. Jak wiecie Centrum Św. Maksymiliana od trzech tygodni gości uchodźców z Ukrainy. Obecnie przebywa u nas 96 osób. Bez trwającej nieustannie pomocy naszych dobroczyńców i wolontariuszy utrzymanie tak dużej liczby ludzi byłoby niemożliwe. W ich imieniu z serca dziękujemy.
 6. W zakrystii są do nabycia Baranki Wielkanocne i paschaliki. Koło Gospodyń Wiejskich w następną niedzielę 3 kwietnia będzie rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby koła.

 

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

 1. Od wtorku w naszej wspólnocie zakonnej przebywa o. Marek Kołodziejczyk , który przez ostatnie 25 lat pracował duszpastersko w Niemczech. Ojciec Prowincjał skierował go do pracy w Harmężach. Serdecznie witamy O. Marka i życzymy, by czas posługi w naszej parafii był dla niego pełen radosnego wzrastania w łaskach u Boga i u ludzi.
 2. W naszej wspólnocie witamy także o. Roberta Wawrzenieckiego, Oblata Niepokalanej, który będzie prowadził tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Dziś o godz. 8.00, 11.00, 17.00 – Msze święte z nauką ogólną. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Od poniedziałku do środy msze z naukami ogólnymi o godz. 8.00 i 18.00. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka dla młodzieży ze szkół średnich i młodzieży pracującej. We wtorek spowiedź rekolekcyjna pół godziny przed każdą Mszą świętą, po mszy wieczornej nauka dla małżonków i rodziców. W środę po mszy o godz. 8.00 i przed mszą o godz. 18.00 droga krzyżowa. W środę zakończenie rekolekcji. Rekolekcje dla dzieci szkolnych od poniedziałku do środy według uzgodnienia z dyrekcją szkoły. Szczegóły znajdziecie na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Ofiary złożone na tacę w czasie rekolekcji będą wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dorocznych dniach modlitwy i refleksji.
 3. Pragniemy poinformować, że w wyniku wyborów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej wybrani zostali Jan Bielenin, Magdalena Kozica oraz Magdalena Zawadzka. Skład Rady zostanie uzupełniony o przedstawicieli grup duszpasterskich, działających w naszej parafii.
 4. Wczoraj nasz parafianin br. Bartłomiej Rochowiak otrzymał w Krakowie święcenia diakonatu z rąk ks. bpa Roberta Chrząszcza. Dziękujemy Bogu za dar jego Osoby i polecamy diakona Bartłomieja waszym modlitwom, by dobrze przygotował się do posługi kapłańskiej i zakonnej.
 5. W piątek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania NMP. Tego dnia będziemy także przeżywać rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż przez Niemców. Podczas Mszy świętej o godz. 8.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiadając na apel Episkopatu o godz. 17 zapraszamy na nabożeństwo z odczytaniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy o godz. 18.00 wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszej wioski, upamiętniająca rocznicę wysiedlenia. Modlitwy zakończymy przed budynkiem szkoły, gdzie pod tablicą pamiątkową złożymy kwiaty i znicze. Wszystkich parafian zapraszamy do licznego udziału w tej szczególnej uroczystości. Do niesienia krzyża podczas drogi zapraszamy grupy: Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Wojowników Maryi, którzy przygotowali rozważania Drogi Krzyżowej. Strażaków z OSP Harmęże prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom zagranicznym. Zbiórka do puszek wyniosła 920 zł.
 7. Przyszła niedziela jest ostatnią niedzielą miesiąca marca. Na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Zapraszamy na tą Msze dzieci naszej parafii, szczególnie przygotowujące się do I Komunii Świętej. Po Mszy św. katecheza dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Od dwóch tygodni trwa nasza pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W obu domach rekolekcyjnych (Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego i Franciszkanów) przebywa aktualnie ponad 70 Gości z tego objętego wojną Dziękujemy darczyńcom i wolontariuszom za nieustanną pomoc w organizowaniu pobytu matek z małymi dziećmi w naszych domach
 9. Dariusz prosi o pomoc w przycinaniu tui rosnących na terenie kościelnym. Chętnych do tej pracy prosimy o bezpośredni kontakt z nim.

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

 1. Drodzy Parafianie. Jako Wasi duszpasterze jesteśmy poruszeni i bardzo wdzięczni za tak liczny udział w pogrzebie naszego Współbrata o. Tomasza Cichockiego. Polecamy Jego duszę Waszym nieustannym modlitwom.
 2. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, w dzisiejszą niedzielę w naszej parafii odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy dorosły parafianin (ukończone 18 lat) po zakończeniu Mszy św. może zagłosować na jedną z pięciu osób kandydujących do rady duszpasterskiej. Są to: Jan Banaś, Jan Bielenin, Ewa Kościelniak, Magdalena Kozica i Magdalena Zawadzka. Kartki wydaje i liczy komisja złożona z czterech osób: pań Moniki Gierczyk i Doroty Król oraz panów Grzegorza Madei i Michała Smętka. Troje kandydatów, którzy uzyskają największą liczbę głosów wejdzie do Rady Duszpasterskiej. Pozostali członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej zgodnie z nowym statutem ustanowionym przez biskupa Romana Pindla będą wybrani przez różne grupy duszpasterskie, działające przy naszej parafii. Jedna osoba będzie mianowana do Rady przez proboszcza. O wynikach wyborów poinformujemy w niedzielę za tydzień.
 3. II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Z tej okazji w dniu dzisiejszym modlimy się w intencji misji i misjonarzy, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.
 4. Jutro o godz. 18,00 zostanie odprawiona pierwsza Msza św. składkowa za pośrednictwem św. Maksymiliana. Zostaje ona wprowadzona jako współudział naszej parafii w akcji modlitewnej „Cela Miłości”, zapoczątkowanej przez nasze Misjonarki Niepokalanej, które gromadzą intencje modlitewne z całego świata, składając je 14 każdego miesiąca w celi śmierci św. Maksymiliana. Msza św. będzie sprawowana w tych właśnie intencjach, ale chcemy także dołączyć do niej wszystkie intencje składane przez was do puszki przy kaplicy Matki Bożej „za drutami” lub w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę – 20 marca – rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie o. Robert Wawrzeniecki, Oblat Maryi Niepokalanej z Warszawy. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji św. i w intencji o. Roberta.
 6. Z radością informujemy, że nasz parafianin br. Bartłomiej Rochowiak w uroczystość Św. Józefa 19 marca przyjmie święcenia diakonatu w Bazylice Św. Franciszka w Krakowie.
 7. W najbliższą środę 16 marca o godz. 16,30 odbędzie się w auli klasztornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z katechetą o. Pawłem Grządzielem. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich rodziców.
 8. W piątek 18 marca drogę krzyżową przygotuje i poprowadzi Żywy Różaniec.
 9. W sobotę 19 marca Msza św. wieczorna będzie odprawiana z uroczystości Św. Józefa. Wszystkich czcicieli wielkiego Patrona Kościoła i Opiekuna Rodzin zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
 10. Pragniemy poinformować, że w Centrum Św. Maksymiliana przebywa już 51 uchodźców z Ukrainy. Są to matki z małymi dzieci, w większości żony strażaków z terenów objętych wojną. Otrzymaliśmy bardzo hojne wsparcie od wielu osób z Harmęż i okolicznych miejscowości i bardzo za nie dziękujemy, bo tylko dzięki tej pomocy nasi drodzy Goście mają wszystko co niezbędne. Na razie bowiem nie otrzymujemy wsparcia materialnego ani od urzędów państwowych, ani samorządowych.

 

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

 1. W piątek nad ranem odszedł nagle do Pana nasz ukochany Współbrat o. Tomasz Cichocki. Poruszeni do głębi tą nagłą stratą prosimy Was kochani Siostry i Bracia o wytrwałą i gorącą modlitwę o zbawienie wieczne dla o. Tomasza. W Harmężach pożegnamy O. Tomasza w poniedziałek 7 marca. O 10.30 odmówimy w Jego intencji brewiarz, zaś o 11,15 rozpoczniemy modlitwę różańcową. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 12.Na prośbę Rodziny o. Tomasza jego ciało zostanie złożone na wieczny spoczynek w grobowcu franciszkańskim w Legnicy. Uroczystości pogrzebowe w Legnicy rozpoczną się we wtorek 8 marca o godz. 12,30 we franciszkańskim kościele Św. Jana Chrzciciela.
 2. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą Siostry Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego.
 3. W naszej parafii planowane są rekolekcje wielkopostne w dniach od 20 do 23 marca 2022 r. Poprowadzi je o. Robert Wawrzeniecki ze zgromadzenia Oblatów Niepokalanej.
 4. W związku ze śmiercią Ojca Tomasza planowe na dzisiaj wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostaną przesunięte na następną niedzielę
 5. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego zapraszają w najbliższy wtorek 8 marca o 16.30 na pierwsze spotkanie grupy biblijnej, podczas których będą wspólnotowo rozważane teksty niedzielnych czytań biblijnych. Zachęcamy wiernych do skorzystania z tej pięknej inicjatywy
 6. Na najbliższą modlitwę uwielbienia zapraszamy w sobotę 9 kwietnia.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę oraz Środę Popielcową złożyli ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zbiórka do puszek wyniosła 10.300 zł i 20 Euro. Natomiast fundusz na sprzątanie kościoła dzięki ofiarności 179 rodzin wynosi 8.864 zł.
 8. Pragniemy poinformować, że do Centrum Św. Maksymiliana przybyło w piątek 27 uchodźców z Ukrainy, w większości dzieci. Bardzo dziękujemy za pierwsze wsparcie wszystkim wolontariuszom oraz prosimy o wszelką możliwą pomoc, aby pobyt tych dzieci i ich mam uczynić w Harmężach szczęśliwym.
 9. Życzymy Wam wszystkim owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu i otwarcie się na szczególne działanie Bożej łaski w tym czasie

VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

 

 1. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, na godzinę 16.30 zapraszamy na nieszpory. Także dzisiaj o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach odbędzie się spektakl o św. Maksymilianie Kolbe. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 2. W związku z napaścią Rosji na Ukrainę oraz narastającą fala uciekinierów do naszego kraju w dniu dzisiejszym oraz we Środę Popielcową po Mszach świętych będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc dla uchodźców.
 3. Franciszkanie z Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli, aby dzisiaj w godzinach od 19.00 do 21.00 podjąć modlitwę i zapalić w oknach swoich domów świece jako znak światła, pokoju i jedności z Ukrainą.
 4. 2 marca – Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia. Polscy biskupi wzywają, aby w geście solidarności z Ukrainą ofiarować ten post Bogu w intencji pokoju.
 5. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. I tak: w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 poszczególne wspólnoty naszej parafii będą prowadziły Drogę Krzyżową. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi, które w tym roku będzie głosił ojciec proboszcz.
 6. Od początku Wielkiego Postu wspólnota klasztorna zacznie odmawiać nieszpory w kościele. W poniedziałki, czwartki i piątki będą one odmawiane po Mszy św., natomiast we wtorki i środy będą włączone w liturgię Mszy. Zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się wraz z nami w liturgiczną modlitwę Kościoła. Po okresie próbnym zapytamy wiernych uczestniczących w Mszach w dni powszednie, która forma odprawiania nieszporów bardziej im odpowiada.
 7. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego zapraszają we wtorki o godz. 16.30 na spotkania grupy biblijnej, podczas których będą wspólnotowo rozważane teksty niedzielnych czytań biblijnych. Pierwsze spotkanie we wtorek 8 marca w domu Misjonarek.
 8. Od I niedzieli Wielkiego Postu bezpośrednio przed Mszą św. o godz. 11 rozpoczniemy cykl krótkich katechez dla dorosłych. Początek katechezy o 10.50. Prosimy więc o przychodzenie do kościoła na tę godzinę.
 9. Dzisiaj mija termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybory do nowej Rady odbędą się w następną niedzielę, dlatego bardzo prosimy by zgłosić do proboszcza osoby, które Waszym zdaniem będą dobrze służyły naszej parafii.
 10. Jak informuje Kuria Biskupia od 1 marca przestają obowiązywać limity osób gromadzących się w kościołach i kaplicach. Jednocześnie dalej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk. Zasady udzielania Komunii Świętej pozostają bez zmian (zarówno do ust jak i na rękę, oraz dezynfekcja rąk przed i po Komunii).

VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 r.

 1. Na prośbę polskich biskupów rozpoczynamy od dzisiaj szczególną modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Do modlitwy powszechnej zostanie dołączona jedna prośba w tej intencji a na zakończenie Eucharystii będziemy śpiewać Suplikację. Dzisiaj zapraszamy na nieszpory o godz. 16.30.
 2. Serdecznie dziękujemy Wam za ofiary złożone na prace remontowe przy kościele. W zeszłą niedzielę zebraliśmy sumę 3120 zł.
 3. Pragniemy poinformować, że podczas kapituły naszego klasztoru postanowiliśmy, że Msze święte w dni powszednie będą odprawiane jako konwentualne, a więc cała wspólnota zakonna będzie w nich uczestniczyć.
 4. W związku z tą zmianą podczas Mszy świętych o godz. 18 będą odczytywane wszystkie intencje jakie tego dnia odprawiają kapłani z naszej zakonnej wspólnoty. Umożliwi nam to szybciej odprawiać szczególnie intencje składane przez Was z okazji pogrzebu bliskiej osoby. O tej zmianie będą informowane wszystkie osoby składające w zakrystii intencje mszalne.
 5. Każdego 14 dnia miesiąca, a więc w dzień, w którym modlimy się przez pośrednictwo św. Maksymiliana będziemy odprawiać Mszę św. składkową w intencjach, które chcemy Bogu przedstawić przez orędownictwo tego Świętego. Pragniemy w ten sposób włączyć się w inicjatywę Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego „Cela Miłości”. Od dłuższego czasu otrzymują one prośby z różnych stron świata, które każdego 14 dnia miesiąca zanoszą do celi śmierci św. Maksymiliana, modląc się tam za proszących. Msza św. składkowa będzie poszerzeniem tej inicjatywy. Intencje na tą Mszę można składać w zakrystii lub do puszki przy kaplicy Matki Bożej „zza drutów”.
 6. We wtorek – 22 lutego obchodzimy święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 7. W najbliższy weekend 25-27.02. w naszym klasztorze odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 8. W sobotę 26 lutego o godz. 21:00 rozpocznie się w naszym kościele modlitwa w intencji Ojczyzny. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec oraz Eucharystia. Serdecznie zapraszamy
 9. Pozostał jeszcze tydzień na zgłaszanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydaturę należy zgłosić do proboszcza w formie pisemnej i z krótkim uzasadnieniem.
 10. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Harmężach informuje, że w dniach 21 lutego-13 marca w budynku straży pożarnej będą odbierane zużyte tzw. elektrosprzęty (telewizory, lodówki, monitory, lodówki i każdy inny sprzęt elektryczny). Środki uzyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na działalność OSP w Harmężach.

VI Niedziela Zwykła – 13 lutego 2022 r.

 1. Dziś druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszej świątyni. O 16.30 nieszpory w kościele.
 2. Jutro będziemy obchodzić święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, po Mszy św. o 18 nabożeństwo ku czci św. Maksymiliana. Zapraszamy zwłaszcza rycerzy Niepokalanej. Także jutro jako wspólnota zakonna przeżywamy swój dzień skupienia i kapitułę klasztorną. Bardzo Was prosimy o modlitwę w naszej intencji.
 3. W zeszłą niedzielę odbyło się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. W trakcie jej obrad podjęto między innymi następujące sprawy:

– powrót do wcześniejszej praktyki katechez dla dorosłych przed niedzielną sumą;

– przywrócenie tradycyjnych spotkań parafian, zaniechanych z powodu pandemii (np. opłatka i pikniku parafialnego);

– wznowienie działania grup biblijnych, prowadzonych przez Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego;

– postanowiono też przypomnieć wszystkim wiernym o obowiązku używania podczas liturgii w kościele maseczek oraz zasadę, iż Komunię św. w osobnych rzędach przyjmujemy „na rękę” (od strony kaplicy Matki Bożej zza drutów) i do ust (od strony zakrystii).

 1. Przypominamy, że od tygodnia można zgłaszać do proboszcza w formie pisemnej kandydatury do nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Planowany termin wyborów do rady – 6 marca 2022 r.
 2. Przez cały najbliższy tydzień po godz. 15 domy naszej parafii będą nawiedzać członkowie Rady kwestując na rzecz funduszu na sprzątanie kościoła, bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
 3. W przyszłą niedzielę, na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, a szczególnie uczniów klasy trzeciej, którzy otrzymają książeczki do nabożeństwa. Po mszy w nowej auli klasztornej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej wraz z rodzicami.

V Niedziela Zwykła – 6 lutego 2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy do auli na spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nieszpory w kościele, a po nich spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w klasztorze
2. Przypominamy, że również dzisiaj o godz. 18 w pomieszczeniach klasztornych odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
3. Pragniemy poinformować, że do 13 marca 2022 r., zgodnie z decyzją naszego biskupa Romana Pindla mamy wyłonić nowy skład Rady. W związku z tym ogłaszamy, że od dnia dzisiejszego do niedzieli 26 stycznia można zgłaszać do proboszcza kandydatury do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy to zrobić na piśmie z krótkim uzasadnieniem.
4. We czwartek – 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
5. W piątek – 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę świętą o godz. 18.00 także zapraszamy osoby chore i starsze, będzie możliwość otrzymania sakramentu chorych, a tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy przez internet.
6. W sobotę 12 lutego o 10:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla wspólnot Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej. W programie Eucharystia w kościele i konferencja w auli. Z przyczyn organizacyjnych, w zakrystii prosimy zgłosić swoje uczestnictwo. W sobotę także po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia.
7. W niedzielę 13 lutego o godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Chełmku odbędzie się spektakl o św. Maksymilianie Kolbe. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
8. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
9. W ubiegły piątek odszedł do Pana, Śp. Edward Klekot z ul. Borowskiego. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu oraz modlitwom Parafian.

IV Niedziela zwykła – 30 stycznia 2022 r.

 1. Dziś z racji ostatniej niedzieli stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.
 2. We środę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji osób konsekrowanych. Na terenie naszej parafii oprócz klasztoru franciszkanów istnieje także wspólnota Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego, które jako świeckie osoby konsekrowane od ponad 30 lat są dla nas świadkami życia całkowicie oddanego Bogu i służbie bliźnim. Serdecznie zapraszamy uroczystą na Mszę św. o godz. 18, podczas której tradycyjnie poświęcimy świece, a osoby konsekrowane odnowią śluby życia według rad ewangelicznych. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17.25 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. W pierwszą sobotę, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 17,15 oraz Mszę świętą o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich członków rady zapraszamy na tę godzinę do naszego klasztoru.
 5. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela Salezjanów i patrona miasta Oświęcimia, we czwartek wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła (błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek), w sobotę wspomnienie św. Agaty, męczennicy (poświęcenie chleba, soli i wody).
 6. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Jan Kulka. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy udanej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła – 23 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj na mszy o godz. 11:00 (odbędzie się / miało miejsce) kanoniczne wprowadzenie do parafii nowego proboszcza o. Kazimierza Malinowskiego. Z tej okazji życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Niepokalanej oraz wstawiennictwa św. Maksymiliana w pracy dla naszego Centrum, Parafii, dekanatu, diecezji i przybywających tutaj pielgrzymów. Także dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory, a o godz. 17.00 w auli konferencyjnej odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Na mocy Motu proprio Ojca Świętego Franciszka z 30 września 2019 r., III niedziela zwykła została ustanowiona Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codziennego problemy.
 3. W czwartek, 27 stycznia przypada 77. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.
 4. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu.

II Niedziela zwykła – 16 stycznia 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Zebraliśmy 2520 zł. Liturgiczna Służba Ołtarza także dziękuje za ofiary, które w kwocie 990 zł zostaną przeznaczone na ferie zimowe.

2. W piątek dzień Babci, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach zarówno tych żyjących jak i o tych, które odeszły już do Pana. Po Mszy świętej nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię.

3. W najbliższy weekend (21-23.01.) w naszym klasztorze odbędą się Franciszkańskie Dni Skupienia. Zapisy w zakrystii.

4. W niedzielę 23 stycznia na Mszy o godz. 11.00 będzie kanoniczne wprowadzenie do parafii nowego proboszcza o. Kazimierza Malinowskiego. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory, a o godz. 17.00 w auli odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5. W tym tygodniu m.in. obchodzimy: w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj o 15.00 zapraszamy do auli na spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek o g. 11.00 msza w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele i różaniec w intencji powołań. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.30 spowiedź.
 3. Także w czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. W tym dniu po każdej mszy św. będziemy zbierać ofiary na nasz franciszkański ośrodek leczenia uzależnień w Chęcinach. O godz. 18.00 zapraszamy do naszej auli na koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Maksymalni.
 4. W sobotę 8 stycznia przypada 128. rocznica urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Pamiętajmy w modlitwie o uczniach, rodzicach, nauczycielach oraz pracownikach naszej szkoły.
 5. Również w sobotę po mszy zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia.
 6. W niedzielę 9 stycznia Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 17.00 w OCK odbędzie się gala wręczenia nagrody św. Maksymiliana. Jest to nagroda diecezji bielsko-żywieckiej za działalność ewangelizacyjną. Nagrodą jest replika naszej figurki MB zza drutów. W tym dniu także druga niedziela miesiąca, dziękujemy wam za złożone ofiary na prace remontowe przy naszej świątyni. Po każdej mszy będzie można wspomóc wyjazd ministrantów na ferie zimowe.
 7. Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza 8.01.2022 na koncert kolęd, który odbędzie się w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach o godzinie 19:00. Wystąpią: Schola „GLORIA” z Kończyc Małych Michał Matuszewski – uczestnik 11. edycji The Voice of Poland i finalista Szansy na Sukces.

Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021 r.

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. W poniedziałek 27 grudnia święto św. Jan Ewangelisty, na Mszy o godz. 18.00 poświęcenie wina. W tym dniu od godziny 9 odbędzie się wizyta duszpasterska w następującej kolejności:
  o. Tomasz ulice: Franciszkańska (2 numery), Polaka (2 numery), Morawina (2 numery), Szumca (3 numery), Zakole (3 numery), Świętokrzyska (2 numery); o. Arkadiusz Bąk ulicy: Borowskiego (8 numerów), Andersa (3 numery), Maczka (3 numery); o. Marek ulice: Sosnkowskiego (1 numer), Bieleckiego (2 numery), Wschodnia (2 numery), Zadworska (6 numerów), Zaciszna (1 numer); o. Arkadiusz Góra ulice: Browarna (7 numerów), Borska (4 numery), Stary Trakt (1 numer). Plan kolędy znajduje się także w gablocie i na naszej stronie.
 3. We wtorek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków.
 4. W dniach 29-31 grudnia w domu Misjonarek odbędą się rekolekcje dla młodzieży. Zapisy w zakrystii.
 5. W piątek 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Na Mszę świętą ze sprawozdaniem duszpasterskim zapraszamy na godzinę 17.00. Na zakończenie mszy nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok.
 6. W sobotę, 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju oraz o Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii w Nowym Roku.
 7. W przyszłą niedzielę 2 stycznia o godz. 15:00 zapraszamy do auli Rycerzy Niepokalanej na spotkanie formacyjne.

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021

1. W ostatnim tygodniu został mianowany nowy gwardian i proboszcz naszej parafii. Jest nim o. Kazimierz Malinowski, sprawujący w latach 2000-2008 urząd prowincjała, aktualnie posługujący w Warszawie. Ojca Kazimierza przywitamy w czwartek, 23 grudnia, na mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie Was wszystkich zapraszamy.
2. W dniu dzisiejszym br. Dariusz Kosturkiewicz obchodzi swoje imieniny. Polecamy go waszej modlitwie.
3. Prosimy, aby nie odkładać sakramentu pojednania na ostatnią chwilę. Spowiadać będziemy codziennie od godz. 17.30.
4. Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy naszej świątyni. Zebraliśmy 2910 złotych.
5. Dzisiaj można jeszcze wspomóc naszą szkołę kupując stroiki i inne ozdoby.
6. W czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Chętnych prosimy zgłaszać u br. Darka.
7. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta w naszym kościele będzie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy wieczornej. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji wigilijnych. Zachęcamy do przestrzegania postu, a przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. O północy zapraszamy na Pasterkę, która zostanie odprawiona w intencji naszych parafian, dobrodziejów i przyjaciół. Składka z Pasterki, jak co roku, przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
8. W sobotę, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. W niedzielę, 26 grudnia Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji podczas każdej Mszy świętej odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. W tych dniach nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
9. W poniedziałek, 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty – na Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcenie wina. W tym roku z racji trwających obostrzeń nie będzie wizyty duszpasterskiej w domach. Kto jednak chciałby przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym, może to zgłosić w zakrystii.
10. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego zapraszają na rekolekcje młodzieżowe, które odbędą się w dniach 29-31 grudnia br. Zapisy do 25 grudnia u misjonarek lub w zakrystii.

III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021

 1. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete (radujcie się), wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia na świat Zbawiciela.
 2. Bóg Wam zapłać za ofiary, które składacie dzisiaj na prace przy naszej świątyni.
 3. W ubiegłą niedziele na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 580 zł.
 4. Dzisiaj po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZSP w Harmężach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przedszkola i szkoły. Zachęcamy do wsparcia naszej placówki.
 5. Od piątku 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.
 6. Kuria diecezjalna prosi o zgłaszanie kandydatur osób świeckich i duchownych do „Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego”, która wręczona zostanie po raz szósty 9 stycznia 2022 roku. Wyróżnienie przyznawane jest za działalność ewangelizacyjną i apostolską. Nagrodzona osoba otrzyma kopię figurki „Matki Bożej zza drutów”.
 7. W zakrystii są jeszcze do nabycie ołatki wigilijne.

II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021

 1. Dzisiaj druga niedziela adwentu to dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. W najbliższą środę, 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust w naszej parafii. Kazanie podczas Eucharystii będzie głosił ks. Paweł Baran, dyrektor Centrum Modlitwy i Dialogu z Oświęcimia. Tego dnia o godz. 12.00 w naszym kościele „Godzina łaski”, na którą zapraszamy wszystkich chętnych, w sposób szczególny wspólnoty maryjne.
 3. W przyszłą niedzielę, 12 grudnia po każdej Mszy świętej kiermasz świąteczny organizowany przez Radę Rodziców ZSP w Harmężach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie przedszkola i szkoły. Zachęcamy do wsparcia naszej szkoły.
 4. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe obostrzenia dotyczące trwającej pandemii. Prosimy o stosowanie się do zasad.
 5. Kuria diecezjalna prosi o zgłaszanie kandydatur osób świeckich i duchownych do „Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego”, która wręczona zostanie po raz szósty 9 stycznia 2022 roku. Wyróżnienie przyznawane jest za działalność ewangelizacyjną i apostolską. Nagrodzona osoba otrzyma kopię figurki „Matki Bożej zza drutów”.
 6. W zakrystii są jeszcze do nabycie świece Caritas oraz ołatki wigilijne.
 7. We wtorek wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zachęcamy do uczestniczenia w Roratach, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki. Także dzisiaj o godz. 16.30 nieszpory i Eucharystia, po której członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostaną przyjęci do postulatu i tym samym rozpoczną drogę franciszkanów świeckich.
 2. W poniedziałek, 29 listopada rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie jednocześnie naszym duchowym przygotowaniem do Odpustu Parafialnego. Modlitwy nowennowe będą także dostępne na naszym kanale YouTube.
 3. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: I czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa w intencji powołań. W I piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, w sobotę o 17.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Wojownicy Maryi zapraszają do auli na spotkanie formacyjne.
 4. W sobotę, 4 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin.
 5. W zakrystii są jeszcze świece Caritas. Od przyszłej niedzieli będzie można także nabyć u br. Darka ołatki wigilijne.
 6. W tym tygodniu wspominamy m.in.: w poniedziałek Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, we wtorek Święto św. Andrzeja Apostoła.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Msza świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. Na zakończenie mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu, za omówienie którego można zyskać odpust zupełny. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory. Dzisiaj także o godz. 15.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej oraz o 17.00 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zostaną przyjęci do postulatu i tym samym rozpoczną drogę franciszkanów świeckich.
 3. W poniedziałek, 29 listopada rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie jednocześnie naszym duchowym przygotowaniem do Odpustu Parafialnego. Modlitwy nowennowe będą także dostępne na naszym kanale YouTube. Już dziś informujemy, że na zakończenie nowenny 7 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00, będziemy przyjmować nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W przyszłą niedzielę 28 listopada rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.
 5. Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na prace przy naszym kościele. Zebraliśmy 3650 zł. Serdecznie dziękujemy.
 6. W zakrystii u br. Darka można nabyć świece Caritas wspomagając tym samym akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. W tym tygodniu wspominamy m.in.: w poniedziałek św. Cecylię, patronkę organistów i chóru (pamiętajmy o naszym chórze i organiście), w piątek św. Leonarda z Porto Maurizio.

XXXIII Niedziela zwykła – 14 listopada 2021 r.

1. Serdecznie zapraszamy na koncert patriotyczny w wykonaniu naszego chóru Maksymalni, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w sali konferencyjnej. Wstęp wolny.
2. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego z Harmęż zapraszają wszystkich chętnych w każdy czwartek (oprócz pierwszego czwartku) od godz. 15:30 do 17:30 do swojej kaplicy na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby prosić Boga o nowe powołania i modlić się o wierność dla tych, którzy już zostali powołani.
3. W tym tygodniu wspominamy m.in. w środę św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, patronkę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, w piątek bł. Salomeę, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
4. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach kolbiańskich, które odbędą się w najbliższy weekend od 19 do 21 listopada w domu Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego w Harmężach.
5. W najbliższą niedzielę 21 listopada zapraszamy na spotkania: Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej o godz. 15.00 oraz Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 17.00.

XXXII Niedziela zwykła – 7 listopada 2021 r.

1. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego z Harmęż zapraszają wszystkich chętnych w każdy czwartek (oprócz pierwszego czwartku miesiąca) od godz. 15:30 do 17:30 do swojej kaplicy na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby prosić Boga o nowe powołania i modlić się o wierność dla tych, którzy już zostali powołani.
2. W czwartek 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich, którzy walcząc o wolność Polski zapłacili za to najwyższą cenę – cenę swojego życia.
3. W sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w sali konferencyjnej odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu naszego chóru Maksymalni. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
5. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele.
6. W tym tygodniu wspominamy m.in. w poniedziałek bł. Jana Dunsa Szkota, we wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich.
7. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje kolbiańskie, które odbędą się w dniach
19-21 listopada w domu Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego w Harmężach.
8. Przypominamy, że w zakrystii można jeszcze składać kartki wypominkowe za zmarłych.
9. Na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej oraz Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca tj. 21 listopada.
10. W zakrystii są do nabycia kalendarze z Gościa Niedzielnego w cenie 7 złotych.
11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Rajmund Glasner z ul. Zadworskiej. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Uroczystość Poświęcenia Kościoła – 31 października 2021 r.

W minioną środę w naszym klasztorze w wieku 63 lat, odszedł do Pana nasz współbrat, Gwardian i Proboszcz Ojciec Krzysztof Janas. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pogrzebu Ojca Krzysztofa w Harmężach. W najbliższą środę o godz. 12:00 w Kościele Franciszkanów w Jaśle zostanie odprawiona Msza pogrzebowa, po której ciało Ojca Krzysztofa spocznie na Starym Cmentarzu w Grobowcu Franciszkanów w Jaśle. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na uroczystości pogrzebowe. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

 

 1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach.
 2. W poniedziałek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 11.00. Na cmentarzu komunalnym msze o godz. 9.30, 11.30 i 14.00 z procesją po cmentarzu. Na cmentarzu parafialnym Msza święta o godz. 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 14.00 z procesją i modlitwami za zmarłych.
 3. We wtorek 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Na cmentarzu komunalnym msza o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym o 10.00. Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz – przy Bloku Śmierci – Msza będzie odprawiona o godz. 14.00. W naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.
 4. W środę 3 listopada Franciszkański Dzień Zaduszny. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych Braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 5. W czwartek w liturgii wspominać będziemy św. Karola Boromeusza, biskupa.
 6. Wiernym przypominamy, że w dniach 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 7. Przez oktawę oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Eucharystią o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a Msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Godzinki za zmarłych, będą śpiewane we wszystkie niedziele listopada 10 min. przed poranną Mszą świętą. W tym roku będziemy je śpiewać również w Dzień Zaduszny 10 min przed Mszą i wieczorem przed nabożeństwem.
 8. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: W I czwartek od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa w intencji powołań i wypominki. W I piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00, w sobotę o 17.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy.

 

30 Niedziela zwykła – 24 października 2021 r.

 1. Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego z Harmęż zapraszają wszystkich chętnych w każdy czwartek (oprócz pierwszego czwartku) od godz. 15:30 do 17:30 do swojej kaplicy na Adorację Najświętszego Sakramentu, aby prosić Boga o nowe powołania i modlić się o wierność dla tych, którzy już zostali powołani.
 2. W czwartek 28 października obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W sobotę 30 października możliwość skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17:00.
 4. Serdecznie zapraszamy na rekolekcje kolbiańskie, które odbędą się w dniach 19-21 listopada w domu Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego w Harmężach.
 5. Przypominamy, że na ołtarzach bocznych zostały wyłożone kartki wypominkowe za zmarłych.
 6. W zakrystii są do nabycia kalendarze z Gościa Niedzielnego w cenie 7 złotych oraz kalendarze rolnicze w cenie 25 zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

XXIX Niedziela zwykła

 1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj wszystkich chętnych o godz. 15:00 na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, a o godz. 17:00 na spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. W czwartek 21 października odbędzie się wizytacja przedstawiciela kurii diecezjalnej. O godz. 18:00 Msza św., której będzie przewodniczył Ks. Piotr Hoffmann, a po niej spotkanie wszystkich liderów grup parafialnych
  w klasztorze.
 3. W każdy czwartek (oprócz pierwszego czwartku) w kaplicy misjonarek od godz. 15:30 do 17:30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, aby prosić o nowe powołania i modlić się o wierność tych, którzy już zostali powołani. Zapraszamy chętnych do modlitwy.
 4. Dziękujemy za złożone tydzień temu ofiary na prace przy naszym kościele. Zebraliśmy 3120 zł. Bóg zapłać.
 5. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii.
 6. W tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty, w środę wspomnienie św. Jana Kantego, w czwartek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, w piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, w sobotę wspomnienie św. Jana Kapistrana. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

XXVIII niedziela zwykła – 10 października 2021r.

1. Dziś pod hasłem: „Nie lękajcie się!” obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
2. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.20. W poniedziałki modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki Misjonarki Niepokalanej, w środy i czwartki – dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki Wspólnota Żywego Różańca.
3. W najbliższym tygodniu wspominamy: w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w piątek – św.Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej.
4. W czwartek – 14 października po Mszy św. modlimy się przez wstawiennictwo św. Maksymiliana.
5. W sobotę – 16 października odbędzie się u nas konferencja z okazji 100-lecia urodzin Mariana Kołodzieja. Msza św. w jego intencji i jego żony, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 12.00 w naszym kościele – zapraszamy.
6. W przyszłą niedzielę – 17 października odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 15.00, zaś o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz wszystkich zainteresowanych duchowością św. Franciszka z Asyżu.
7. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.

 

XXVII Niedziela Zwykła, 3 października 2021r.

1. Dziś o godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe, zaś po Mszy św. o godz. 17.00 – zapraszamy na nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć św. Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą świece.
2. W poniedziałek – 4 października uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu franciszkańskiego. W tym dniu nasz parafianin Bartłomiej Rochowiak złoży swoje śluby wieczyste w Krakowie, polecamy go Waszej modlitwie.
3. Także w poniedziałek w naszej parafii odpust parafialny, uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Łukasz Krysmalski – proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.
4. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki Siostry Misionarki Ojca Kolbego, a w środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, zaś w piątki wspólnota Żywego Różańca.
5. We wtorek wspominamy św. Faustynę Kowalską, apostołkę kultu Bożego Miłosierdzia; zaś we czwartek wspominamy NMP Różańcową.
6. We czwartek – 7 października – I Czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne od godz. 17.20, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca z uroczystym odnowieniem przynależności do wspólnoty. W tym dniu członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. W sobotę – 9 października po Mszy św. Wieczór uwielbienia, na który zapraszamy wszystkich pragnących adorować Najświętszy Sakrament.
8. W niedzielę – 10 października pod hasłem: „NIE LĘKAJCIE SIĘ!” będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Podobnie jak w całej Polsce tak i u nas, po każdej Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
9. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza na cykl spotkań ze Słowem Bożym przez 4 najbliższe wtorki o godz. 18.45 do sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Więcej informacji na plakacie.

 

XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021r.

 1. Dziś modlimy się w intencji rodzin. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się dziś o godz. 15.00 w klasztorze, a o godz. 16.30 nieszpory w kościele.
 3. Wielki Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na diecezjalne radio Anioł Beskidów, która wyniosła 680zł.
 4. Od dziś do 2 października odbędzie się XX Tydzień z Ewangelią pod hasłem „Masz talent” w Bielsku – Białej. Dobra Nowina będzie głoszona w przestrzeni wirtualnej oraz na żywo.
 5. W najbliższym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wincentego ’a Paulo, prezbitera; we wtorek – św. Wacława, męczennika; w środę – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we czwartek – św. Hieronima, biskupa i dra Kościoła;  w piątek –  św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu, o godz. 17.30. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki Siostry Misjonarki Ojca Kolbego, a w środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, zaś w piątki wspólnota Żywego Różańca.
 7. Od 1 października będziemy przygotowywać się do uroczystości odpustowej poprzez Triduum ku czci św. Franciszka z Asyżu.
 8. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.15 zapraszamy na spowiedź świętą. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.00.
 1. W przyszłą niedzielę – 3 października – Po Mszy św. o godz. 17.00 – zapraszamy na nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć św. Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 1. W przyszły poniedziałek – 4 października uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu franciszkańskiego. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Łukasz Krysmalski – proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.
 2. Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zapraszają na cykl spotkań ze Słowem Bożym przez 5 najbliższych wtorków (od 28.09) o godz. 18.45 do sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Więcej informacji na plakacie.
 3. Siostry Karmelitanki z Oświęcimia zapraszają na odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus w dniu 1 października o godz. 17.00.

XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021r.

1. Dziś obchodzimy 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na diecezjalne radio Anioł Beskidów. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.30.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na prace przy naszym kościele, które wyniosły 3.010 zł. Z Harmęż ofiarę złożyło 48 rodzin, a z Woli – 1 rodzina. Dziękujemy Wam również bardzo serdecznie za ofiary złożone dla poszkodowanych w Afganistanie, które wyniosły 760 zł.
3. W najbliższym tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy; we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek – św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana; w piątek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej; w sobotę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
4. Diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 25 września, w sobotę.
5. Serdecznie zapraszamy na UWIELBIENIE NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA Z EWANGELIĄ, które odbędzie się w sobotę, 25 września br. w Namiocie przy Parku Słowackiego w Bielsku-Białej (ul. Piastowska, obok Bielskiego Centrum Kultury) w godzinach 19:00-20:30. Będzie to czas radosnego śpiewu, modlitwy, świadectwa i głoszenia Słowa.
6. W przyszłą niedzielę – 26 września – modlimy się szczególnie w intencji rodzin. Zaś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Także za tydzień odbędzie się spotkanie FZŚ o godz.15.00 w naszej auli.

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021r.

1. Dziś rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Przez cały tydzień będziemy modlić się w intencji wychowawców i wychowanków! Prosimy o zapoznanie się z Listem Episkopatu Polski na ten tydzień, który znajduje się w gablocie.
2. Także dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
3. Bóg Wam zapłać za ofiary, które składacie dzisiaj na prace przy naszej świątyni.
4. W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę – wspomnienie NMP Bolesnej; we czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek – święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski.
5. We wtorek – 14 września – na Mszę św. zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św. nabożeństwo do świętego Maksymiliana Kolbego.
6. W środę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.
7. W przyszłą niedzielę – 19 września – będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu ofiary do puszek będą zbierane na radio „Anioł Beskidów”.

“Podejmujmy piękne dzieło wychowania ufając, że jego owoce są niezniszczalne i pozostają na wieki. Pamiętajmy o głębokich słowach Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Na grobie każdego nauczyciela napisać można «Non omnis moriar» – «nie umarłem wszystek» – bo żyjesz w dzieciach, które wychowywałeś. I ducha, któregoś posiadał, a przekazałeś dzieciom i młodzieży, tego ducha będziesz oglądał w owocach swoich wychowanków” – z Listu Episkopatu Polski na Tydzień wychowania.

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

Effatha – to znaczy otwórz się! Jezus potwierdza dziś prawdę, o tym że cały człowiek ma się otworzyć na działanie Boga!

 1. Dziś zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 15:00, a o godz. 16.30 – na Nowennę do Opatrzności Bożej przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna trwać będzie do soboty i będzie odprawiana po Mszy św.
 2. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy, patronki FZŚ.
 3. W sobotę – 11 września serdecznie zapraszamy do naszej świątyni, na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się po Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 września – rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace przy naszej świątyni, zaś do puszek będziemy zbierać ofiary na poszkodowanych w Afganistanie.
 5. W zakrystii już można zamawiać Msze święte na rok 2022.
 6. Życzymy Wam błogosławionej niedzieli.

XXII niedziela zwykła – 29 sierpnia 2021r.

 1. Dziś spotkanie z autorką książki pt. Zwiastunowi z Gór, panią Joanną Jurkiewicz po każdej Mszy św. – serdecznie zapraszamy. O godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony z prośba o bł. Boże i potrzebne łaski dla rolników oraz za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. W środę –  1 września –  o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.
 3. Także w środę, przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli walcząc w obronie naszej Ojczyzny.
 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. We czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz.17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. krótkie spotkanie. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz.17.15 zapraszamy do kościoła na spowiedź św. zwłaszcza dzieci, które w środę rozpoczną nowy rok szkolny. W sobotę – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.15.
 2. W piątek – 3 września rozpoczynamy nowennę do Opatrzności Bożej przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 3. W przyszłą niedzielę – 5 września spotkanie Rycerstwa Niepokalanej,  o godz. 15:00 – zapraszamy, a o godz. 16.30 – Nowenna do Opatrzności Bożej.
 1. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dzieci do Niepokalanowa, która odbędzie się 11 września, w sobotę. Koszt od jednej osoby 50 zł, szczegóły na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia można składać w zakrystii.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021r.

Chrystus jest świadomy, że Jego ziemskie życie jest wędrówką do domu Ojca, wszystko uczyńmy, abyśmy mogli wraz z Nim pielgrzymować!
1. Jutro będziemy obchodzić Dzień Pamięci o Ofiarach Nazizmu i Komunizmu, wszystkich zamordowanych przez okrutne systemy polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek – wspomnienie św. Moniki; w sobotę – wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.
3. We czwartek w Uroczystość NMP Częstochowskiej o godz. 18.00 spotkamy się przy kaplicy MB Częstochowskiej, gdzie odmówimy Litanię Loretańska, po której procesyjnie wrócimy do kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza święta z kazaniem.
4. Spotkanie z autorką książki pt. Zwiastunowi z Gór,panią Joanna Jurkiewicz odbędzie się w sobotę po Mszy św. oraz w niedzielę po każdej Mszy św. – serdecznie zapraszamy.
5. W przyszłą niedzielę – 29 sierpnia – na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Także za tydzień będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony na Mszy św. o godz. 11.00.
6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dzieci do Niepokalanowa, która odbędzie się 11 września, w sobotę. Koszt od jednej osoby 50 zł, szczegóły na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia można składać
w zakrystii do przyszłej niedzieli.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na ostatnie dni wakacji.

 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – XX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021r.

 

 • Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej, przypomina nam, że cały człowiek, jego dusza i ciało, sa przeznaczone do wieczności. Na zakończenie każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów.   Także dziś o 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.
 1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy kościele. Ofiarę złożyło 53 rodziny, w tym 49 rodzin z Harmęż,  1 z Woli i 3 anonimowe . Zebraliśmy łącznie kwotę: 3.060zł.
 • W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jacka, prezbitera; w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;  w sobotę  –  św. Piusa X, papieża.
 • W tym tygodniu po Mszy św. modlimy się przez wstawiennictwo: we wtorek św. Antoniego, w środę Matki Bożej zza drutów, w sobotę modlitwa o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
 • W przyszłą niedzielę – 22 sierpnia – Na uroczystości ku czci św. Jacka zapraszają Księża Salezjanie do Oświęcimia na godz. 11.30.

XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021r.

 

1.   Dzisiaj w Łękawicy w miejscu urodzenia bł. ojca Michała Tomaszka, Ks. biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy św. w intencji kanonizacji błogosławionego o godz. 11.00 z racji 30. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Uroczystości będą transmitowane na głównej stronie portalu i na FB:zywiecinfo.pl

2.   Także, dzisiaj przeżywamy  druga niedziela miesiąca, „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli  ofiary na prace przy naszej świątyni.

 1. W poniedziałek – 9 sierpnia, w kaplicy sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., z okazji męczeństwa św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, której będzie przewodniczył Ks. bp. Roman Pindel, ordynariusz bielsko – żywiecki.
 2. W tym tygodniu Liturgicznym obchodzimy święta – w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy; we wtorek – Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę –  św. Klary z Asyżu, dziewicy.
 3. W ramach wieczystej adoracji w piątek, 13 sierpnia zostanie odprawiona Msza święta o godz. 8.00 rano, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, aż do Mszy św. wieczornej. Msza św. o Najświętszej Eucharystii sprawowana o godz. 18.00 zakończy adorację w naszej parafii. Adorować będziemy w następującej kolejności: (plan adoracji na osobnej kartce). Plan adoracji jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej. Ponieważ dzień 13 sierpnia jest wigilią uroczystości św. Maksymiliana, adorację potraktujmy jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nieszpory o św. Maksymilianie.
 4. W sobotę – 14 sierpnia przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego.  W naszym kościele o godz. 10.00 – różaniec, a o godz.11.00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Jan Maciejowski – wikariusz genaralny naszego Zakonu. Po Mszy św. program słowno – muzyczny – serdenie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę – 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.

XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Na ołtarzu św. Franciszka wyłożona jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje deklaracje trzeźwościowe.
 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy.
 1. W tym tygodniu w Liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli; w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W poniedziałek, 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli przez pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierze w Boga. Ponadto wymagane sa 4 warunki stałe: spowiedź św., komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. (np. Zdrowaś Maryjo…lub Pod Twoją obronę…) i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 17.25 różaniec i modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź św. od godz. 17.15. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
6.  W przyszłą niedzielę – 8 sierpnia, w Łękawicy w miejscu urodzenia bł. ojca Michała Tomaszka, Ks. biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy św. w intencji kanonizacji błogosławionego, z racji 30. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. Uroczystości będą transmitowane na głównej stronie portalu i na FB:zywiecinfo.pl
 1. W przyszły poniedziałek – 9 sierpnia, w kaplicy sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., z okazji męczeństwa św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, której będzie przewodniczył Ks. bp. Roman Pindel ordynariusz bielsko – żywiecki.

XVII Niedziela zwykła – 25 lipca 2021r.

 

 1. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy. Natomiast w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia br. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Dziś przed Mszą św. o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Także dziś po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji MIVA – organizacja na rzecz środków transportu dla misji – zachęca do udziału w akcji: „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”.
 1. W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek – świętych rodzicow NMP Joachima i Anny; we czwatrek – św. Marty; w sobotę – św. Ignacego Loyoli, kapłana.
 2. W ostatnim tygodniu zostały wprawione nowe drzwi po prawej i lewej stronie pod chórem – koszt wyniósł 5.700zł.
 3. Tegoroczne 34 Franciszkańskie Spotkanie Młodych  w Kalwarii Pacławskiej pod hasłem „Kościół” odbędzie się także w formule online. Zachęcamy młodzież do zapisów przez formularz zgłoszeniowy na stronie franciszkanie.pl. Dzięki temu będzie można uzyskać dostęp do spotkań z ciekawymi gośćmi, uczestniczyć w spotkaniach w grupach oraz otrzymać wiele interesujących materiałów związanych z FSMem.
 4. Dokładny plan pielgrzymowania na Jasną Górę z naszej diecezji dostępny jest w kościelnej gablocie oraz na stronach pielgrzymka.bielsko.pl, Facebooku pielgrzymki, a także na stronach internetowych „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz Radia Anioł Beskidów.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVI Niedziela zwykła – 18 lipca 2021r.

 1. Od dzisiaj do 25 lipca 2021r. obchodzimy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, któremu towarzyszy akcja „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną podróż. Z tej okazji w sobotę i przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na dalsze prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 54 rodziny, w tym 51 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli i 1 ofiara została złożona anonimowo. W sumie zebraliśmy 3.130zł.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy Szwedzkiej zakonnicy, patronki Europy; w sobotę –  wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 4. W środę – 21 lipca modlitwy o beatyfikację bł. Jakuba Strzemię, w czwartek – 22 lipca modlitwy do św. Szarbela z błogosławieństwem relikwiami.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 6. W przyszłą niedzielę – 25 lipca – swoje imieniny będzie obchodził o. Krzysztof – proboszcz naszej parafii. Polecamy go waszym modlitwom.
 7. W tym roku z racji epidemii piesza pielgrzymka na Jasną Górę zostaje zamieniona na pielgrzymkę w formie mieszanej: w trasie, w miejscach kultu religijnego naszej diecezji, w domach. Dokładny plan pielgrzymowania dostępny jest w kościelnej gablocie oraz na stronach pielgrzymka.bielsko.pl, Facebooku pielgrzymki, a także na stronach internetowych „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz Radia Anioł Beskidów.
 8. Po Mszy św. zbieramy podpisy pod zmianą ustawy deprawującej polskie dzieci ”STOP LGBT” – podpisy można złożyć przy wyjściu z kościoła. Potrzebny jest pesel.
 9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Leon Zieliński z ul. Morawina. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

XV Niedziela zwykła – 11 lipca 2021r.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na prace przy naszej świątyni.
 2. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienia: w poniedzialek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; we wtorek –  świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we czwartek –  święto św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w piątek – NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).
 1. W poniedzialek – 12 lipca – o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za opiekę nad mieszkańcami, a po niej poświęcenie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa przy boisku – serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek – 13 lipca – po Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego.
 3. W środę – 14 lipca zapraszamy na ostatni dzień nowenny miesięcy przed uroczystością 80. rocznicy śwmierci św. Maksymiliana Mari Kolbego.

O godz. 17.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo.

 1. Tegoroczne 34 Franciszkańskie Spotkanie Młodych  w Kalwarii Pacławskiej pod hasłem „Kościół” odbędzie się także w formule online. Zachęcamy młodzież do zapisów przez formularz zgłoszeniowy na stronie franciszkanie.pl. Dzięki temu będzie można uzyskać dostęp do spotkań z ciekawymi gośćmi, uczestniczyć w spotkaniach w grupach oraz otrzymać wiele interesujących materiałów związanych z FSMem.
 2. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można uzyskać w zakrystii, a także na stronie internetowej pl.
 3. Siostry Karmelitanki Bose z Oświęcimia zapraszają na triduum przed uroczystością NMP z Góry Karmel. Od 13 lipca do 15 lipca Msza św. w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza karmetalińskiego. W piątek 16 lipca uroczysta Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Ks. bpa Piotra Gregera.
 1. Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, w niedzielę, 18 lipca o godz. 12.00.

 

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XIV Niedziela zwykła – 4 lipca 2021r.

 

 1. Na Mszy św. o godz. 11.00 – będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich o. Piotra Cubera, byłego przełożonego w Harmężach, zaś o godz. 16.30 – zapraszamy na Nieszpory.
 2. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.
 3. W Liturgii tego tygodnia będziemy wspominać: we wtorek – błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; we czwartek – św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek – świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy; w sobotę – św. Weronikę Giuliani, dziewicę.
 4. W dniach od 9 do 11 lipca odbędą się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy w zakrystii i u o. Arka.

 

5.   Piesza Pielgrzymka naszej diecezji wyruszy 6 sierpnia z Bielska-Białej Hałcnowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00. Zakończy się na Jasnej Górze 11 sierpnia Mszą św. o godz. 13:30. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisać można się tylko online na stronie:  pielgrzymka.bielsko.pl (do 16 lipca).
 1. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego.

 

XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021r.

 

 

1.   Z dekretu ks. bpa Romana Pindla: „ Biorąc pod uwagę ustalenia podjęte

w ramach Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dniem 19 czerwca 2021 roku, odwołuję dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Wobec powyższego przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii

w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.

 1. W przyszłą niedzielę – 27 czerwca – przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w tegorocznych wypomninkach. Także za tydzien imieniny obchodzi o. Władysław, prosimy Was o modlitwę w intencji solenizanta.Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek – 21 czrewca – wspominienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, także po Mszy św.modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
 3. We wtorek – 22 czerwca – na zakończenie Mszy św. modlitwy do św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami świętego.
 4. We czwartek – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 5. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej.
 6. Dziękujemy Wam za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiary złożyło 51 rodzin, w tym 50 Harmęż i 1 z Woli. Zebraliśmy 3.450 zł. – Bóg Wam zapłać!
 7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny, niestety z powodu pandemii szkoła nie organizuje wspólnego zakończenia roku. Jednak dzieci, rodziców i pracowników ZSP w Harmężach zapraszamy na Mszę świętą w piątek tj. 25 czerwca o godz. 18.00 i serdecznie zachęcamy, aby każdy podziękował dobremu Bogu za mijający rok nauki w szkole.
 8. W najbliższy weekend w naszym klasztorze odbędą się Franciszkańskie Dni Skupienia. Szczegóły na stronie internetowej.
 9. Od 26 czerwca w kościele może przebywać 75% osób, to znaczy, że na 4 miejsca w ławce trzy może być zajęte, jedno miejsce wolne.
 10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku i przypominamy,że nie ma wakacji od Pana Boga, który zawsze czeka na Was w kościele.

11 Niedziela Zwykła 13 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj w naszym zakonie obchodzimy święto patronalne Prowincji
z racji święta św. Antoniego Padewskiego. O godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie formacyjne.
2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca wszystkim parafianom, którzy złożyli swoje ofiary na prace przy naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe.
3. W poniedziałek – 14 czerwca – przypada 81. rocznica pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz – Narodowy Dzień Pamięci o ofiarach niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych. O godz. 10.00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla z udziałem władz państwowych i samorządowych oraz byłych więźniów.
4. W Liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać wspomnienia:
w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; we wtorek – bł. Jolanty, zakonnicy; we czwartek – św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.
5. Od dziś może w kościele przebywać 50% wiernych, czyli co drugie miejsce ma być wolne. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych do powrotu do kościoła, mino że nadal będziemy transmitować Mszę św. przez Internet.
6. W przyszłą niedzielę – 20 czerwca – odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – serdecznie zapraszamy członków i kandydatów.
7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

10 Niedziela Zwykła  6 czerwca 2021 r.

 1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na procesję Eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała wokół kościoła podczas, której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Także dzisiaj o godz. 18.00 rozpoczyna się kapituła naszej prowincji zakonnej. Wszystkich parafian i gości prosimy o modlitwę w intencji jej uczestników i obrad.
 3. W Liturgii zbliżającego  się tygodnia będziemy przeżywać:  w poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników z Peru, ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka; we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej, także 9.wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która znosi w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, zapraszamy na godzinę uwielbienia Pana, do  naszego  kościoła, po Mszy św. wieczornej.
 1. Przez cały tydzień, do piątku włącznie, będziemy prowadzić procesję Eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. wieczornej – zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 2. W przyszłą niedziele, 13 czerwca zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie formacyjne o godz. 15.00.
 3. W przyszły poniedziałek, 14 czerwca przypada 81. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Mszy św. w naszym kościele o godz. 10.00 będzie przewodniczył o. Marian Michasiów – sekretarz naszej prowincji. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie. Zapraszamy do udziału.

 

Uroczystość Trójcy Świętej –  30 maja 2021r.

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej – rozważamy jedną z największych tajemnic naszej wiary. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek – 31 maja – święto Nawiedzenia NMP – o godz. 17.30 ostatni dzień nabożeństwa majowego.
 3. We wtorek – 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Także 8. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy po Mszy św.
 4. We czwartek – 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie trasą: od ulicy Franciszkańskiej, następnie ulicą Polaka (ołtarz u Państwa Smętków, w ulicę Szumca (ołtarz u Państwa Zagórskich), powrót na ul. Morawina (ołtarz u Państwa Jenczałów), a następnie powrót ulica Polaka na ul. Franciszkańską (ołtarz w kapliczce MB Częstochowskiej), z której powrócimy do kościół O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy sąsiadów i mieszkańców poszczególnych ulic. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Do udziału w procesji prosimy również górników i strażaków w mundurach galowych oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek (do niesienia figurki MB zza drutów prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. Procesja odbędzie się w reżimie sanitarnym, dlatego będą obowiązywały maseczki! Wszystkich uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służby porządkowej. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
 5. W piątek – 4 czerwca – I Piątek miesiąca – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.15 zapraszamy na spowiedź św.
 6. O piątku po Mszy świętej w ramach oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła podczas której będziemy śpiewać litanię do NSPJ.
 7. W sobotę – 5 czerwca – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Także I Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
 8. W przyszłą niedzielę – 6 czerwca – rozpoczyna się u nas Nadzwyczajna Kapituła naszej Prowincji – zachęcamy Was do modlitwy w intencji uczestników i postanowień kapitulnych.

V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021r.

 

 1. Przeżywamy już 5 Niedzielę Wielkanocną, dziś i jutro  nabożeństwa majowe o godz. 16.30. W ramach nabożeństw majowych będziemy sie modlić o ustanie pandemii; w łączności z największymi sanktuariami maryjnymi świata, gdzie ta modlitwa sprawowana będzie przez cały maj.
 2. W poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę; o godz. 9.30 dodatkowa Msza św. w intencji OSP z Harmęż i ich rodzin.
 3. We wtorek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Także 4 wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Florian, czcigodnego solenizanta polecamy Waszej modlitwie. Od tego dnia zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 35 osób nie licząc kapłanów i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 4. We czwartek – 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a także I Czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań. O godz.17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkania nie będzie.
 1. W piątek – 7 maja – I Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 – odwiedzimy chorych, a od godz.17.15 – spowiedź św.
 2. W sobotę – 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu odbędą się w naszej diecezji święcenia diakonatu. Módlmy się za kandydatów do święceń.
 3. W przyszłą niedzielę – 9 maja – będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Polecamy Waszej modlitwie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.
 4. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 25 kwietnia 2021r.

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Młodzież męską informujemy, że również Krakowska Prowincja Franciszkanów przyjmuje kandydatów do zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań. Dziś nieszpory o godz.16.30.
 2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Po każdej Mszy św. rozdajemy Komunię św. dla tych, którzy oglądali Mszę św. w internecie.
 3. W poniedziałek – 26 kwietnia – przypada 29 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego – polecamy go Waszej modlitwie.
 4. W czwartek – 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 1. W sobotę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o bł. Boże ludzi ciężkiej pracy. Także z racji I Soboty miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.
 3. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, ŚP. ZOFIA  JARNOT z ul. Browarnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu

 

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma świętego. Szczegółowe informacje o wydarzeniach z tym związanych znajdziecie na naszej stornie internetowej. Szczególnie teraz w okresie pandemii, gdy więcej czasu spędzamy w domu z rodziną, gdy nie ma jeszcze pełnego dostępu do Mszy w kościele zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania Biblii. Dziś o godz. 16.30 – zapraszamy na Nieszpory.
 2. Spotkanie formacyjne dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie świec, odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za ofiary na prace przy naszej świątyni, które wyniosły 2.370zł. Ofiary złożyło 42 rodziny, w tym 41 z Harmęż i 1 z Woli.
 1. We wtorek – 20 kwietnia – 2 tydzień Nowenny przed świętem św. Antoniego; w środę – 21 kwietnia – modlitwa o kanonizację bł. Jakuba Strzemię, współpatrona naszej prowincji;  a we czwartek – 22 kwietnia – nabożeństwo  do św. Charbela.
 2. W piątek – 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę – 24 kwietnia – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził o. Marek Kowalcze, życzenia przekażemy mu po Mszy św. o godz. 18.00. Solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 1. W przyszłą niedzielę – 25 kwietnia – będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza i modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tą modlitwą obejmijmy zwłaszcza siostrę Agatę Pinkosz, Misjonarkę Niepokalanej  Ojca Kolbego, która za tydzień, na uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, złoży swoje  śluby wieczyste.
 2. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021r.

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocna czyli Święto Bożego Miłosierdzia. Trwamy w radości Paschalnej płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. O godz. 16.30 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – serdecznie zapraszamy.
 1. Obecną niedzielą rozpoczyna się 77.Tydzień Miłosierdzia Bożego – będziemy wołać o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 2. W naszej wspólnocie serdecznie witamy br. Mateusza Hnata, kleryka z naszego  seminarium, który przez dwa miesiące będzie miał u nas praktykę duszpasterską.
 1. We wtorek – 13 kwietnia – po Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego.
 2. W środę – 14 kwietnia – kolejny dzień nowenny przed 80. rocznicą śmierci św. Maksymiliana. O godz. 17.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo.
 3. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.
 4. Przypominamy, iż wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
 1. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają nas ofiarami na remont przy naszej świątyni.
 2. W przyszłą niedzielę – 18 kwietnia – będziemy przeżywać Trzynastą Niedzielę Biblijną i Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 3. Spotkanie formacyjne dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie świec, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 kwietnia –na Mszy św. o godz. 12.00  – zapraszamy!

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin ŚP. TADEUSZ   SŁYŚ   z ul. Polaka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…………….

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021r.

 

 1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele Zmartwychwstanie Pańskie – najważniejszą uroczystość w całym roku kościelnym.

 

 1. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane o następujących godz: 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Dwie Msze św. będą dodatkowe o 9.30 i 18.30! Przypominamy, że w tych Mszach św. może uczestniczyć tylko 25 osób!

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek po Mszy św. o godz. 11.00. W Oktawie Wielkanocnej będzie odprawiana po Mszy św. o godz.18.00!

 

 1. Starając się wyjść naprzeciw naszym parafianom w niedzielę i uroczystości transmitujemy przez internet Msze święte, po nich można przyjść do kościoła i przyjąć Komunię św.

 

 1. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom, który w jakikolwiek sposób wsparli nas w ostatnim czasie darami serca w naturze, czy ofiarami pieniężnymi. Bóg Wam zapłać!

 

 1. W przyszłą niedzielę – 11 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Będziemy wspólnie modlić się do Miłosiernego Boga dla nas o zakończenie epidemii koronawirusa na świecie.

 

 1. Na tegoroczne święta Wielkanocne, wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył grzech, śmierć i szatana obdarza was zdrowiem i niech błogosławi wam i waszym rodzinom.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. O godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Obowiązują nowe ograniczenia, w naszej świątyni może przebywać tylko 25 osób!
 2. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę możliwość spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.15.
 3. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Ze względu na ograniczenia będą zapisy na Wielki Czwartek, Piątek i Wigilię Paschalną w zakrystii, zaś od poniedziałku pod telefonem: 33  843 07 11.  Zapisać się może jedna osoba z domu na jeden dzień!
 1. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 2. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 8.00  – Godzina Czytań i Jutrznia. O godz. 15.00 – zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową.  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego. Post nie dotyczy osób chorych).
 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Rozpoczniemy adorację Godziną Czytań i Jutrznią o godz. 8.00. Święcenie pokarmów odbędzie się na schodach kościoła i parkingu o godzinach:  9.30, 10.00, 10.30,11.00, 11.30 i 12.00. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, ponieważ jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece.  Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na stronie internetowej.
 1. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte o następujących godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Dwie Msze św. będą dodatkowe o 9.30 i 18.30! Przypominamy, że w tych Mszach św. może uczestniczyć tylko 25 osób!
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy przede wszytki zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

 

Plan adoracji:

 

Wielki Czwartek – 01.04. 2021
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

 

Wielki Piątek – 02.04. 2021
08.00 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska

17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielka Sobota – 03.04. 2021

08.00 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
10.00 – 11.00 – ul. Wschodnia

11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego
20.00 – Wigilia Paschalna

V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021r.

 

 1. Przeżywamy już V Niedziela Wielkiego Postu jesteśmy wezwani, aby doświadczyć mocy Bożego przebaczenia i pojednania. O godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace przy świątyni, Bóg Wam zapłać! Ofiary wyniosły 2.950zł, złożyło je 47 rodzin, w tym z 46 rodziny z Harmęż i 1 z Woli.
 3. W związku z pandemią ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2021 będziemy zbierać do puszek po wszystkich Mszach św. w niedziele marca. Dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię.
 4. We czwartek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Także, modlimy się za naszą diecezję w 29 rocznica jej powstania .
 5. W piątek – 26 marca będziemy przeżywać 80. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.
 6. Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu ogłasza nabór do klas pierwszych na rok 2021/22. Adres strony internetowej szkoły znajduje się na plakacie.
 7. Wszystkich wiernych zachęcamy do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021r.

1.Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w Liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył na krzyżu Pan nasz Jezus Chrystus. Dzisiaj także rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W naszej wspólnocie serdecznie witamy o. Mateusza Biedrzyckiego, który będzie prowadził ćwiczenia rekolekcyjne.
2.Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
3.W związku z pandemią ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2021 będziemy zbierać do puszek po wszystkich Mszach św. w niedziele marca. Z góry dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię.
4.We wtorek – 16 marca – spowiedź św. od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.30 do 18.00 – serdecznie zachęcamy, aby nie zwlekać ze spowiedzią do Wielkiego Tygodnia.
5.W piątek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o ochronę życia.
Z racji uroczystości wyjątkowo nie ma postu piątkowego.
6.W przyszłą niedzielę przypada narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W związku z tym zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 podczas której będziemy się modlili w tej intencji.
7.Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne, u nas za ofiarę dobrowolną. Zebrane
w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe.
8.W przyszły piątek – 26 marca będziemy przeżywać 80. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.
9.W niedzielę 28 marca o godz. 12.00 nasz chór parafialny ”Maksymalni” zaprasza na koncert pasyjny z towarzyszeniem zespołu kameralnego.
10.Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum
św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
11. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Krakowa organizują w dniach od 19 do 21 marca rekolekcje online dla młodych mężczyzn. Szczegóły na stronie franciszek.pl
12.W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, śp. Władysława Przesór z ul. Bieleckiego. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz krótkie spotkanie z rodzicami. Na Gorzkie Żale zapraszamy o godz. 16.15.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom w Afryce. Zbiórka do puszek wyniosła 570zł.
3. W piątek – 12 marca – Drogę Krzyżową o godz. 17.20 – poprowadzą Wojownicy Maryi.
4. W przyszłą niedzielę – 14 marca – rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie o. Mateusz Biedrzycki z Zakopanego. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji św. i w intencji o. Mateusza.
5. W związku z pandemią ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2021 będziemy zbierać do puszek po wszystkich Mszach św. w niedziele marca. Z góry dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię.
6. Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bojszowach zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w dniu 19 marca br. Szczegóły znajdują się na plakacie.
7. Niech Bóg nas strzeże i zachowa, a Matka Boża Niepokalana ma nas wszystkich w swojej opiece.

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

 1. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.
 2. Są już baranki wielkanocne i świece paschaliki można je nabyć w zakrystii za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc dla potrzebujących dzieci.
 3. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 5 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 4. W czwartek – Święto św. Kazimierza, królewicza, patrona młodzieży.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.20 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.30 zapraszamy na spowiedź św. W sobotę od 17.15 nabożeństwo wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.
 6. W następną niedzielę – 7 marca –  po Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz krótkie spotkanie z rodzicami – zapraszamy.
 7. W naszej parafii planowane są rekolekcje wielkopostne w dniach od 14 do 17 marca 2021r., które prowadził będzie o. Mateusz Biedrzycki z Zakopanego. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Przypominamy, że rekolekcje dla młodzieży i dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej diecezji.
 8. Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bojszowach zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w dniu 19 marca br. Szczegóły znajdują się na plakacie.

I niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2021r.

 

 1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jeszcze przez cały dzień na ołtarzu św. Franciszka wyłożona będzie. Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.
 2. W poniedziałek – 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 3. Serdecznie dziękujemy Wam za ofiary złożone na prace przy kościele. Ofiary złożyło 41 rodzin w tym 40 z Harmęż i 1 z Woli. Zerbaliśmy sumę  770zł. Jednocześnie Bóg zapłać Wam za produkty żywnościowe, które od Was systematycznie otrzymujemy!
 4. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą Siostry Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego.
 5. W naszej parafii planowane są rekolekcje wielkopostne w dniach od 14 do 17 marca 2021r. Rekolekcje dla młodzieży i dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej diecezji.
 6. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Krakowa organizują rekolekcje online dla młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Rekolekcje odbędą się w dnia 27-28 lutego. Szczegóły na stronie internetowej pl
 7. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach w dniach od 25 lutego do 26 marca br. Zaś nabór do Przedszkola Samorządowego odbędzie się w dniach od 24 lutego od 12 marca br. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach rekrutacyjnych.
 8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się na Święte Triduum Paschalne.

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021r.

 

 1. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, a ofiary przeznaczone będą na prace remontowe przy naszej świątyni.
 2. Także dzisiaj z racji nowenny przed 80 rocznicą śmierci św. Maksymiliana o 16.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo. Zapraszamy zwłaszcza rycerzy Niepokalanej.
 3. 17 lutego – Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia.
 4. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. I tak: w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 poszczególne wspólnoty naszej parafii będą prowadziły Drogę Krzyżową. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi, które w tym roku będą głosili ojcowie  Marek i Arek Góra.
 1. Na stronie internetowej naszej diecezji będą ukazywać się rekolekcje dla młodzieży i dzieci – zachęcamy do korzystania z nich.
 2. Zapraszamy mężczyzn z parafii oraz wspólnoty do czynnego udziału w akcji Pokuta 2021. Przygotowaniem do pokuty niech będzie konferencja  ks. Jerzego Morańskiego.  Szczegóły na stronie:   pokuta.live

V Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021r.

 

 1. Dziś zapraszamy na Nieszpory w kościele o godz. 16.30.
 2. W środę – 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 3. We czwartek – 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za osoby chore i starsze, wszystkich zachęcamy do modlitwy przez intetnet.
 1. W sobotę – 13 lutego, po Mszy św. nabożeństo do św. Antoniego Padewskiego.
 2. W przyszłą niedzielę – 14 lutego na Mszę św. o 17.00, zapraszamy rycerzy Niepokalanej na nowennę przed 80 rocznicą śmierci św. Maksymiliana. O godz. 16.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo.
 3. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, ŚP  JUSTYNA  BUCKA z ul. Borowskiego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021r.

 

 1. Dziś na terenie miasta Oświęcimia świętowana jest uroczystość św. Jana Bosko.
 2. Z racji ostatniej niedzieli stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.
 3. Serdecznie dziękujemy Wam, za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w Chorwacji, które wyniosły 780zł.
 4. We wtorek – 2 lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując rady ewangeliczne. Dziękujemy Wam za modlitwy w naszych intencjach i prosimy o modlitwę! Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o 17.20 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O 17.00 zapraszamy na spowiedź św. W sobotę – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 17.00 – konferencja o godz. 17.15 – różaniec z rozważaniami i Msza św.
 1. W tym tygodniu będziemy wspominać: w środę – św. Błażeja – patrona chorób gardła (błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek), w piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy (poświęcenie chleba, soli i wody), w sobotę – Świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła – 24 stycznia 2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codzienne problemy.
 2. Także dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; we wtorek – wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę –  wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
 4. W środę – 27 stycznia przypada 76. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz-Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.
 5. Nasze sołectwo harmęskie wygrało pierwszą nagrodę w konkursie na najpiękniejszą dekorację świąteczną w gminie Oświęcim. Pan sołtys Adam Zieliński pragnie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w tę bożonarodzeniową inicjatywę.
 6. Zbliża się czas rozliczeń Przez cały miesiąc styczeń przypominamy naszym parafianom i gościom o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działalności naszego Klasztoru i Centrum. Pieniądze, przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

 

II Niedziela zwykła – 17 stycznia 2021 r.

 1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiary złożyło 50 rodzin, w tym 49 z Harmęż i jedna anonimowa, w sumie zebraliśmy  kwotę: 3.420zł.
 1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przez cały tydzień, będziemy się modlić o jedną owczarnię i jednego pasterza dla wszystkich wierzących.
 1. W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; we czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 2. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich, we czwartek – nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, w piątek – nabożeństwo do św. Charbela.
 1. W czwartek –  dzień Babci, a w piątek dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach zarówno tych żyjących, jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.
 1. W przyszłą niedzielę – 24 stycznia – przypada Niedziela Słowa Bożego, w tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 1. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.
 1. Przypominamy wszystkim o dezynfekcji rąk po wejściu do kościoła oraz możliwości korzystania z dozownika z wodą święconą. Komunię św. przyjmujemy, najpierw na rękę, a później do ust, jeśli jest dwóch kapłanów, to ten od strony zakrystii rozdziela Komunię na rękę, a drugi do ust.
 1. Informujemy, iż parking przy kościelny ze względów bezpieczeństwa, będzie otwarty tylko  na Msze święte, w innym czasie będzie zamknięty!
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin, ŚP. ROMAN JANECZKO z ul. Gen. Maczka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostaną bożonarodzeniowe szopki i  będziemy śpiewać kolędy.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace budowlane i remontowe przy naszej świątyni.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, kapłana; we czwartek – nowennę do św. Maksymiliana, która przygotuje nas do przeżycia 80-tej rocznicy męczeńskiej śmierci o. M. Kolbego.  O godz. 17:30 różaniec, Eucharystia z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwo; w sobotę –  świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich.
 3. Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach, kilka lat temu został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas działo.  Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościół Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021r.

  1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. Także dzisiaj, wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
  2. W środę – 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. W tym dniu przypada 7. rocznica święceń biskupich oraz ingres do katedry Ks. Bpa Romana Pindla – będziemy modlić się w intencji naszego pasterza. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na cele misyjne.
  1. We czwartek – 7 stycznia – I Czwartek miesiaca – modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, od godz. 17.20 – Różaniec i modlitwy.
  2. W sobotę – 9 stycznia z racji II Soboty miesiąca, po Mszy św. Wieczór Uwielbienia Pana przy złóbku – zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę – 10 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W Polsce kolędy śpiewamy do 2 Lutego. Z racji II Niedzieli miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace remontowe i budowlane.
  4. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Jego Matki Marii.

 

*******

Uroczystość Trójcy Świętej, 7 czerwca 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej – rozważamy jedną z największych tajemnic naszej wiary. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiamy po mszy wieczornej.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się kapituła naszej prowincji zakonnej. Wszystkich parafian i gości prosimy o modlitwę w intencji jej obrad.

4. We czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Z powodu pandemii koronawirusa inne niż zazwyczaj. W związku z ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń, w tym roku nie będzie procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: 8.00, 11.00, 17.00, po każdej Mszy świętej procesja wokół kościoła. O 16.30 nabożeństwo czerwcowe.

5. O piątku po Mszy świętej w ramach oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła podczas której będziemy śpiewać litanię do NSPJ.

6. Od dzisiejszej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa Biskupa Ordynariusza od udziału w niedzielnej mszy świętej. Obecnie zostaje ona zawężona jedynie do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

7. W kościele nie obowiązują już limity wiernych, natomiast nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Komunię przyjmujemy na rękę podchodząc procesyjnie do ołtarza. Osoby, które chcą przyjąć komunię do ust, proszone są, aby ustawiły się na końcu kolejki. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w konfesjonale.

8. W niedzielę 14 czerwca 80. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. W związku z tym zmienia się harmonogram Mszy świętych w naszym kościele. Msze będą o godz. 8.00, 12.00 i 17.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 10.00 której będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie. Zapraszamy do udziału.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, w piątek wspomnienie 108 męczenników II wojny światowej, w sobotę święto św. Antoniego Padewskiego (święto patronalne naszej prowincji zakonnej).

Zesłanie Ducha Świętego, 31 maja 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 16.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które w tygodniu będą oprawiane po mszy świętej.

2. Drodzy Parafianie, goście i sympatycy, jest nam miło poinformować, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych od soboty (30 maja) zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Prosimy jednak o zachowanie dystansu społecznego w ławkach i podczas podchodzenia do komunii świętej. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

3. Od następnej niedzieli (7 czerwca) poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii obejmująca dotychczas wszystkich wiernych, zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

4. Komunię, zgodnie z zaleceniam biskupa, przyjmujemy na rękę podchodząc do ołtarza procesyjnie. Osoby, które chcą przyjąć komunię do ust, proszone są, aby ustawiły się na końcu kolejki, aby nie stwarzać zagrożenia dla pozostałych wiernych. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Tym razem, w związku z pandemią, prosimy o zgłoszenie do zakrystii osób chorych do których kapłan ma się udać z posługą. W piątek od 17.00 zapraszamy na spowiedź również młodzież i dzieci. W sobotę na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o godz. 17.15.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt), we środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wszystkie, które nie mogły przyjść do kościoła i pozostają w domach zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie majowym o 16.30, które będą transmitowane na Facebooku i kanale YouTube.

2. Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 44 osoby. W świątyni zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia do komunii pamiętamy o zachowaniu odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem.

3. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. We czwartek 28 maja będziemy przeżywać 79. rocznicę deportacji św. Maksymiliana do KL Auschwitz. Co roku z tej okazji wraz ze stowarzyszeniem Civitas Christiana organizujemy Sesję Kolbiańską. W związku z panującą sytuacją pandemii tegoroczną 39. sesję ograniczymy do minimum. O godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta transmitowana w internecie, po której odtworzymy konferencję o. prof. Grzegorza Bartosika: „Prorocy wielkiego zawierzenia – św. Maksymilian Kolbe, Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński”. Zapraszamy do udziału.

5. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera, we środę wspomnienie św. Pawła VI papieża, w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra prezbitera i męczennika patrona naszej diecezji.

7. Parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

1. Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, ale już dziś w kościele obchodzimy tę szczególną rocznicę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wdzięczności za dar papieża Polaka. O 16.30 zapraszamy na dziękczynne nabożeństwo majowe. Jutro z okazji setnych urodzin papieża, 1 program TVP oraz Polskie Radio o godz. 18.00 wyemitują widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory przybliżające sylwetkę i nauczanie Jana Pawła II. Zachęcamy do oglądania.

2. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Wszystkie osoby pozostające w domach zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie majowym o 16.30, które będą transmitowane na Facebooku i kanale YouTube.

3. Zgodnie ze zmianą przepisów, od dzisiaj w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 44 osoby nie licząc kapłanów. W kościele prosimy zajmować wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

4. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału. Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do organizowania nabożeństw w plenerze przy kapliczce lub przy krzyżu oczywiście z zachowaniem społecznego dystansu i wszelkich środków ostrożności.

5. W piątek 22 maja przypada 25. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji. W tym też dniu w naszym kościele modlitwy o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami obu świętych.

6. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 42 rodziny. Zebraliśmy 3200 zł. Tym sposobem spłaciliśmy należność za budowę podjazdu do kościoła.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice zakonnika, w środę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena prezbitera i męczennika, w sobotę święto poświęcenia bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.

8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

1. Przypominamy wiernym, że nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00 oraz nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

3. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włącznie się w tę inicjatywę papieża Franciszka.

5. Uroczystość beatyfikacyjna sługi bożego kard. Stefaan Wyszyńskiego została przesunięta ze względów epidemiologicznych. Nowy termin zostanie podany w późniejszym terminie.

6. W związku z sytuacją epidemiologiczną zostaje również odwołana tegoroczna piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy zostaną zaproszeni do pielgrzymowania duchowego. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

7. We wtorek 19 maja 2020 r. o godz. 19.00 ks. prof. Jan Machniak wygłosi w Hałcnowie katechezę „TOTUS TUUS – maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II”. Katechezę będzie można wysłuchać dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.

8. Składka do puszek na wsparcie diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów zaplanowana na dzisiejszą niedzielę, ze względu na epidemię została przeniesiona na nieokreśloną przyszłość. Nasze diecezjalne radio można jednak wesprzeć przez indywidualne wpłaty na konto. Anioł Beskidów nadaje programy o religijno-społecznym charakterze. Rozgłośnia działa tylko dzięki ofiarom wiernych. Numer konta na stronie radia.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Leopolda Mandica z Hercegowiny prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Macieja Apostoła (o godz. 18.00 msza w intencji Rycerstwa Niepokalanej), w piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Krotony, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski.

10. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 3 maja 2020 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Młodzież męską informujemy, że również Krakowska Prowincja Franciszkanów przyjmuje kandydatów do zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań. W tej intencji będziemy modlić się dziś podczas nabożeństwa majowego o 16.30.

2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00.

3. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m. odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

5. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań. O 17.30 nabożeństwo majowe. O 18.00 Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy spotkania nie będzie.

6. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym miesiącu złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 34 rodziny, w tym 1 rodzina z Woli i 1 z Bojszów. Zebraliśmy 3630 zł. Do spłaty należności za podjazd do kościoła pozostało 2735 zł.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana (naszego seniora o. Floriana polecamy waszej modlitwie), we środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (w tym dniu post nie obowiązuje).

8. br. Darek informuje, że prasa katolicka wznowiła wydawanie. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Różańca” można odebrać w zakrystii.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma świętego. Szczegółowe informacje o wydarzeniach z tym związanych znajdziecie na naszej stornie internetowej. Szczególnie teraz w okresie pandemii, gdy więcej czasu spędzamy w domu z rodziną, gdy nie ma jeszcze pełnego dostępu do mszy w kościele zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania Biblii. Przed mszą o godz. 11.00 modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00.

3. Obowiązują nowe przepisy pozwalające na udział w mszach i nabożeństwach większej ilości wiernych. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Mszę świętą. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m. odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

4. Wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

5. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i modlitwie różańcowej o ustanie epidemii koronawirusa. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy przez internet.

6. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nie będzie wizyty u chorych. W przypadku zagrożenia życia istnieje możliwość skorzystania z sakramentów świętych po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z proboszczem. Nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej dla dzieci i młodzieży. Spowiedź dla dorosłych od godz.17.00 w salce pod chórem. W sobotę o 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronie Europy. W piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z niedzieli. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 18.00. Na mszę o godz. 11.00 zapraszamy strażaków z OSP Harmęże z rodzinami. Msza o godz.11.00 będzie transmitowana w internecie.

9. Przypominamy, że podczas mszy, nabożeństw i adoracji w naszym kościele może przebywać do 30 osób. Jeżeli w kościele jest już komplet, prosimy pozostałych wiernych o pozostanie na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiednich odstępów.

10.Decyzją biskupa ordynariusza uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej diecezji zostają przeniesione na wrzesień, gdy dzieci powrócą do szkół. W związku z tym rocznicę pierwszej komunii świętej dzieci z naszej parafii planujemy na niedzielę 6 września. Również bierzmowanie zostaje przeniesione na czas po wakacjach.

11.Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia 2020 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna nazywana w liturgii Niedzielą Białą lub Bożego Miłosierdzia. Trwamy w radości Paschalnej płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Jednocześnie, podobniej jak cały świat, kolejny tydzień zmagamy się pandemią koronawirusa.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

3. Przypominamy jednocześnie, że jeszcze dziś obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących we Mszy świętej w kościele do pięciu. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy, aby osoby z objawami choroby powstrzymały się od przyjścia do kościoła, a we mszy uczestniczyły za pośrednictwem mediów.

4. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00 oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem całej parafii o godz.15.00.

5. Od poniedziałku 20 kwietnia będą już obowiązywać nowe przepisy pozwalające na udział w mszach i nabożeństwach większej ilości wiernych (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych). W związku z tym od jutra w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. Przypominamy o zachowaniu odpowiednich odstępów między sobą w ławkach (miejsca do siedzenia będą odpowiednio oznaczone) oraz podczas podejścia procesyjnego do komunii świętej. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele również obowiązuje nakaz zasłaniania usta i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

6. Wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

7. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli nas ofiarami wpłacanymi na nasze konto. Wszystkich parafian, którzy chcieliby przekazać swoje ofiary na prace remontowe przy naszej świątyni prosimy o wpłaty na konto z dopiskiem „taca remontowa”.

8. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnej modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa. Ta modlitwa jest również transmitowana w internecie, zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek modlitwy o kanonizacji bł. Jakuba Strzemię, we środę modlitwy przez wstawiennictwo św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami, we czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w piątek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen prezbitera i męczennika, w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele Zmartwychwstanie Pańskie – najważniejszą uroczystość w całym roku kościelnym. W tym roku Wielki Post, Triduum Paschalne i Święto Zmartwychwstania są inne niż zwykle. Wszyscy zmagamy się z pandemią koronawirusa. Obowiązują nas obostrzenia nałożone przez rząd oraz zarządzenia naszego biskupa.

2. Przypominamy naszym wiernym, że nadal obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących we Mszy świętej w kościele do pięciu. Pierwszeństwo mają te osoby, które zamówiły intencję mszy świętej na daną godzinę. Bardzo prosimy uszanować to zarządzenie i nie stawić duszpasterzy w kłopotliwej sytuacji. Jeżeli w kościele przebywa już pięć osób, prosimy opuścić świątynię. Prosimy także, aby osoby z objawami choroby powstrzymały się od przyjścia do kościoła, a we mszy świętej uczestniczyły za pośrednictwem mediów.

3. Starając się wyjść naprzeciw naszym parafianom co niedzielę transmitujemy przez internet Mszę świętą o godz. 11.00. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania po sumie przejedziemy ulicami naszej wioski z Najświętszym Sakramentem, aby pobłogosławić wszystkim naszym parafianom i pomóc w ten sposób w duchowym przeżyciu tych świąt. Zachęcamy, aby wyjść przed dom i przyjąć błogosławieństwo od Jezusa Zmartwychwstałego.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiejnocy.

5. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom, który w jakikolwiek sposób wsparli nas w ostatnim czasie darami serca w naturze, czy ofiarami wpłacanymi na nasze konto. Bóg wam zapłać

6. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Będziemy wspólnie modlić się do Miłosiernego Boga o zakończenie epidemii koronawirusa na świecie.

7. Codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnej modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa na świecie. Ta modlitwa jest również transmitowana w internecie, zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w tej intencji.

8. Na tegoroczne święta Wielkanocne inne niż dotychczas, wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was zdrowiem niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

1. Drodzy parafianie i sympatycy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na terenie całego kraju trwa stan epidemii. Wszystkich nas nadal obowiązują ograniczenia, których musimy przestrzegać.

2. Biskup Roman Pindel wydał dla naszej diecezji szczegółowe zalecenia dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia, świetego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych na terenie diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej. Dlatego usilnie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Osoby, które w tym czasie nie będą uczestniczyć fizycznie we mszy świętej nie zaciągają grzechu.

3. Dziś msze w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 17.00, jednak we wszystkich mszach oprócz księży sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Nieprzestrzeganie tej zasady grozi surowymi konsekwencjami dla proboszcza. Zdarzyły się już takie przypadki w naszej diecezji. Jak już zapowiadaliśmy wcześniej, nie będzie dziś ani święcenia palm, ani konkursu na najpiękniejszą palmę. Mszę święta o godz. 11.00 jak również Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15 będziemy transmitowali przez internet.

4. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę msze o godz. 18.00 będą transmitowane internetowo. Podczas tych mszy będzie głoszone Słowo Boże jako forma duchowego przygotowania do przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 bez udziału wiernych. W tym roku nie będzie ciemnicy, ani adoracji w ciemnicy.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, którą będziemy transmitować droga internetową. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej bez udziału wiernych. Nie będzie grobu Pańskiego, ani adoracji przy grobie. Przypominamy, że w tym dniu zachowujemy post ścisły (obowiązuje on wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego – trzy posiłki w tym jedne do syta). Post nie dotyczy osób chorych.

Wielka Sobota jest dniem ciszy. Zgodnie z zarządzeniem biskupa nie będzie święcenia pokarmów. Na naszej stronie internetowej znajdziecie tekst poświęcenia pokarmów, który może być wykorzystany podczas śniadania Wielkanocnego w domach.

Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, ponieważ jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 również bez udziału wiernych. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w obchodach Triduum Paschalnego przez internet. Wszystkie celebracje będą przez nas transmitowane na Facebooku i na kanale You Tube.

6.W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Przypominamy, że w tych mszach mogą uczestniczyć jedynie osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób.

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy przede wszytki zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

1. Drodzy parafianie i sympatycy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy V tydzień Wielkiego Postu i kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa. Na terenie naszego kraju trwa wprowadzony przez rząd stan epidemii, który nakłada na duszpasterzy i wszystkich wierzących pewne ograniczenia i zakazy do których musimy się wszyscy bezwzględnie stosować. Nasz Biskup Ordynariusz Roman Pindel co tydzień wydaje kolejne komunikaty i zarządzenia w tej sprawie. Najnowsze informacje możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, abyście zapoznali się z nimi sami oraz przekazali tę wiedzę swoim bliskim.

2. W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych na terenie naszej diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej – aż do odwołania. Wszyscy jesteśmy zagrożeni, gdyż nie wiemy ile osób nie wykazujących objawów może nas zarazić. Dlatego usilnie prosimy, aby brać udział we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Zachęcamy wszystkich do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą duchową, która polega na wzbudzeniu w sercu pragnienia przyjęcia Jezusa. We Mszy Świętej w niedziele i dni powszednie, oprócz księży sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.

3. Chrzty i śluby mogą się odbywać, jednak z zachowaniem ograniczenia do 5 osób. Pogrzeby będą sprawowane w formie uproszczonej. Najpierw stacja na cmentarzu, potem Msza Święta żałobna. Wszystko z zachowaniem ograniczenia do 5 osób.

4. W obecnej sytuacji prosimy nie nawiedzać kościoła. Nie jesteśmy w stanie wypełnić zarządzeń państwowych ograniczających liczbę osób przebywających w świątyni do 5 osób.

5. Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do miłowanego nade wszystko Boga. W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z kapłanem (telefon do klasztoru: 33/ 843 07 11, telefon do proboszcza: 784 191 232).

6. Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. W takiej sytuacji należy umówić się z księdzem telefonicznie.

7. W niedzielę palmową nie będzie ani procesji z palmami, ani konkursu palm. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana jak co roku według normalnych terminów jednak bez udziału wiernych. Będziemy ją dla was transmitowali przez internet. Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie.

8. Przypominamy o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielki PiątekNie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów każda rodzina może dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu.

9. Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. W sposób szczególny zachęcamy, aby łączyć się ze swoją parafią poprzez przekaz internetowy. Z naszego kościoła będziemy transmitować Mszę świętą niedzielną o godz. 11.00. 20 min. przed mszą zapraszamy do modlitwy wypominkowe za zmarłych. O godz. 16.15 zapraszamy do udziału  przez internet w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17.20 transmisja Drogi Krzyżowej z naszego kościoła.

10. Wszystkich wiernych zachęcamy do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

1.Drodzy Parafianie i goście Parafii Matki Bożej Niepokalanej i Centrum św. Maksymilian w Harmężach. Rozpoczynamy kolejny tydzień Wielkiego Postu, a zarazem kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Władze RP ogłosiły na terenie całego kraju stan epidemii, co nakłada na nas duszpasterz i na wszystkich wiernych pewne ograniczenia i zobowiązania do których musimy się rygorystycznie stosować. Szczegółowe instrukcje w tej sprawie wydał również nasz Biskup Ordynariusz. Możecie się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej.

2.Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył na krzyżu Pan nasz Jezus Chrystus. Biskup ordynariusz naszej diecezji udziela dyspensy wszystkim wiernym od udziału w niedzielnej Mszy świętej, aż do Wielkanocy. Oznacza to, że nie zaciągamy grzechu z powodu nieobecności na mszy świętej w niedzielę. Przypominamy, że we mszy mogą uczestniczyć tylko te osoby, które zamówiły intencję na daną godzinę, pozostałych wiernych prosimy o pozostanie w domach. W kościelne nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób!

3.Msza święta o godz. 11.00 będzie transmitowana w internecie. O godz. 16.15 będziemy transmitować nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Cała wspólnot parafialną zachęcamy do tej formy łączności duchowej.

4.W tygodni kościół będzie otwarty dla wiernych od 9.00 do 18.00. Zachęcamy, aby w ramach spaceru przyjść do kościoła na modlitwę indywidualną i osobistą adorację. 

5.Codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnie modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa na świecie. Ta modlitwa będzie również transmitowana w internecie, zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w tej intencji.

6.Aby uniknąć dużego skupiska wiernych przed świętami, prosimy nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatni moment, ale już teraz skorzystać z sakramentu pokuty. Od poniedziałku codziennie od 17.30 w naszym kościele będzie spowiadało dwóch kapłanów.

7.W piątek 27 marca będziemy przeżywać 79. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Z powodu stanu epidemii nie będzie zapowiadanej Drogi Krzyżowej ulicami Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.

8.Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

9.Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe. Baranki wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w przedsionku kościoła.

10.Drodzy parafianie i goście, chcemy abyście pamiętali, że jako duszpasterze jesteśmy dla was i służymy wam pomocą w każdej potrzebie. W razie zaistnienia szczególnej sytuacji wymagającej pomocy duszpasterskiej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 33 843 07 11 lub 784 191 232.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie i goście Parafii Matki Bożej Niepokalanej i Centrum św. Maksymilian w Harmężach. W związku z zagrożeniem koronawirusem oraz ogłoszeniem przez rząd stanu zagrożenia epidemiologicznego, a także apelem Biskupa Ordynariusza diecezji Bielsko-Żywieckiej zostały przez nas podjęte następujące decyzje:

 • Wszystkich wiernych prosimy o pozostanie w domu i zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji, aby niepotrzebnie nie narażać się na zakażenie wirusem. We Mszy świętej niedzielę, jak i w tygodniu mogą wziąć udział jedynie te osoby, które zamówiły intencje na dany dzień i na daną godzinę (nie więcej niż 50 osób na raz). Pozostałych wiernych prosimy o pozostanie w domu i uczestnictwo we Mszy świętej przez media.
 • W przypadku zagrożenia życia każdy parafianin może skorzystać ze spowiedzi świętej, przyjąć komunię, czy sakrament namaszczenia chorych w domu. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z naszą parafią.
 • Komunia święta dla osób uczestniczących we Mszy świętej będzie rozdawana na rękę, aby niepotrzebnie nie narażać pozostałych wiernych na zakażenie.
 • Odwołujemy rekolekcje wielkopostne, które miały się rozpocząć w sobotę 14 marca naszym kościele. Odwołane zostają również niedzielne katechezy dla dorosłych, Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe. Jednocześnie zachęcamy wiernych do osobistej modlitwy oraz aktów pokuty przewidzianych przez Kościół na czas Wielkiego Postu: modlitwa, post, jałmużna.
 • Franciszkanie z naszej wspólnoty codziennie o godz. 20.00 w kaplicy klasztornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będą się modlić różańcem świętym o ustanie pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tą modlitwę.
 • Odwołujemy również zaplanowaną na 27 marca drogę krzyżową ulicami Harmęż.
 • Odwołujemy także wszystkie spotkania formacyjne poszczególnych grup i wspólnot działających na terenie naszej parafii.
 • W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt drogą telefoniczną pod numerem 33/843 07 11 lub 784 191 232.
 1. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2020 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyło 175. rodzin, a Rada Parafialna zebrała 7000 zł.
 2. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na spłatę należności za budowę podjazdu do kościoła. Ofiarę złożyło 57. rodzin, w tym 56. z Harmęż i 1. z Woli. Zebraliśmy 3190 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom w Afryce. Zbiórka do puszek wyniosła 700 zł.
 4. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Matka Boża Niepokalana wyprosi nam wszystkim łaskę zdrowia.

II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.

2. O godz. 11.00 Msza święta jubileuszowa o. Floriana w 60. rocznicę jego święceń kapłańskich. Jubilata polecamy waszej modlitwie. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni. Przypominamy, że obecnie zbieramy ofiary na spłatę należności za podjazd do kościoła. Do zapłaty pozostało jeszcze 9565 zł.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 13 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

5. W piątek 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego.

6. W sobotę 14 marca na terenie byłego obozu Birkenau o godz. 10.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu polskiego.

7. Również w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Grzegorz Kierpiec. Temat tegorocznych rekolekcji: „Być człowiekiem sumienia”. Rekolekcje potrwają do środy 18 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dniach modlitwy i refleksji.

8. W zakrystii trwają zapisy na Mszę beatyfikacyjną kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca w Warszawie. Zainteresowani wspólnym wyjazdem mogą się zapisać u br. Darka do 15 marca.

9. W dniach 17 – 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych na Węgrzech i do Narodowego Sanktuarium na Słowacji. Szczegóły na plakacie w gablotce.

I niedziela Wielkiego Postu – 01 marca 2020 r.

1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jeszcze przez cały dzień na ołtarzu św. Franciszka wyłożona będzie. Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.

2. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza święta z modlitwą w ich intencji oraz złożenie kwiatów w kościele św. Józefa na Zasolu o godz. 7.00. W naszym kościele o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.25 różaniec w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę o 17.15 nabożeństwo pierwszych sobót.

5. Od piątku do niedzieli (6-8 marca) kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania będą przeżywali swoje rekolekcje przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu u Sióstr Misjonarek. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00.

6. W sobotę 7 marca przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na sprzątanie kościoła i środki czystości na cały rok 2020. Składkę na ten cel ustalono w wysokości 40 zł od rodziny.

7. W niedzielę 8 marca na Mszy świętej o godz. 11.00 o. Florian Szczęch odprawi swoją mszę jubileuszową z okazji 60. rocznicy świeceń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tej mszy oraz prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.

8. W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. W przyszłą niedzielę, jako druga niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na spłatę należności za budowę podjazdu do kościoła. Do zapłaty pozostało jeszcze 9565 zł.

10.Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się na Święte Triduum Paschalne.

VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

1. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 69 rodzin z Harmęż, 2 rodziny z Woli, 1 rodzina z Bojszów Starych. W sumie zebraliśmy 3880 zł. Do spłaty za podjazd do kościoła pozostało 9685 zł.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W piątek 21 lutego o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o 19.00 Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W sobotę 22 lutego podczas Mszy świętej o godz. 18.00 wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Szarbela. Po mszy modlitwa o uzdrowienie za przyczyną świętego, uczczenie relikwii i namaszczenie olejem św. Szarbela. Wszystkich parafian, gości i sympatyków serdecznie zapraszamy.

6. 7 czerwca br. w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Aby wziąć udział w uroczystościach potrzebne będą karty wstępu na plac. W zakrystii przyjmujemy zapisy na karty wstęp oraz karty parkingowe.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w sobotę święto katedry św. Piotra.

V Niedziela Zwykła – 09 lutego 2020 r.

1. Dziś druga niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. O godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. We wtorek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła osoby chore i starsze, którym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę i skorzystania z posługi kapłana.

3. W piątek święto świętych Cyryla i Metodego patronów Europy. Na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana z uczczeniem relikwii.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętych zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy gościć zespół pieśni i tańca „Tradycja” ze Starej Wsi. Po sumie zapraszamy na krótki koncert kolęd w wykonaniu naszych gości.

3. W dniach 3 – 4 kwietnia planujemy w naszym Centrum weekendowy kurs dla narzeczonych. Kurs spełnia wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich w ramach bezpośredniego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Szczegółowe informacje u o. Roberta.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o 17.25 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po niej spotkanie formacyjne z br. Dariuszem. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O 17.00 zapraszamy na spowiedź. Z uwagi na ferie zimowe spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 14 lutego po mszy wieczornej.

5. W sobotę, zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Również w przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Do spłaty pozostało nam 13 565 zł.

8. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła (błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek), we środę wspomnienie św. Agaty (poświęcenie chleba, soli i wody), w czwartek wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, w piątek wspomnienie św. Kolety z Corbie dziewicy.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła, 26 stycznia 2020 r.

1. Na mocy Motu proprio Ojca Świętego Franciszka z 30 września 2019 r. III niedziela zwykła została ustanowiona Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codziennego problemy.

2. Dziś również ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

3. W poniedziałek, 27 stycznia przypada 75. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.

4. W niedzielę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

5. W niedzielę 2 lutego na zakończenie tradycyjnego okresu śpiewania kolęd na Mszy o godz. 11.00 będzie śpiewał chór Parafii ze Starej Wsi. Po sumie krótki koncert chóru, na który serdecznie zapraszamy.

6. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Przez cały miesiąc styczeń przypominamy naszym parafianom i gościom o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działalności naszego Klasztoru i Centrum. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem „Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko kapłana – patrona miasta Oświęcimia.

II Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1. Dziś o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 68 rodzin. Zebraliśmy 3850 zł. Do spłaty za podjazd do kościoła pozostało 13565 zł.

3. W poniedziałek dzień Babci, we wtorek dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach zarówno tych żyjących jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.

4. We wtorek, 21 stycznia po Mszy świętej nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, w środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich.

5. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Agnieszki męczennicy, w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa, w sobotę święto nawrócenia św. Pawła.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostaną bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Jak to zapowiadaliśmy tydzień temu dziś o godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru na opłatek parafialny. W związku ze spotkaniem opłatkowym nieszporów w dniu dzisiejszym nie będzie.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace przy naszej świątyni. Przypominamy, że obecnie zbieramy ofiary na spłatę długu za podjazd dla niepełnosprawnych.

4. We wtorek zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej na Mszę świętą w ich intencji. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. W przyszła niedzielę na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Drodzy parafianie i goście zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas finansowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Kilka lat temu Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Co roku zwiększa się grono tych, którzy ofiarowują nam 1% swojego podatku. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas dzieje. W roku 2018/2019 wybudowaliśmy salę konferencyjną, zaplecze dla naszej parafii i klasztoru. Obecnie jesteśmy na etapie jej wyposażania. Przy tak potężnych inwestycjach liczy się każda złotówka, także ta przekazana nam w ramach 1%. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we czwartek wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich, w piątek św. Antoniego – opata.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

5 stycznia 2020 r.

1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Również w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury przy ul. Śniadeckich odbędzie się już po raz czwarty gala wręczenia nagrody św. Maksymilian za działalność ewangelizacyjną w naszej diecezji. W programie prelekcja na temat życia religijnego więźniów chrześcijańskich w obozie Auschwitz, wręczenie statuetki MB zza drutów oraz pokaz filmu o św. Faustynie „Miłość i miłosierdzie”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. Nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

4. We środę, 8 stycznia przypada kolejna rocznica urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 8.30 w kościele zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

5. We czwartek, 9 stycznia o godz. 10.00 w Domu Ludowym w Harmężach, podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego i literackiego o św. Maksymilianie.

6. W niedzielę, 12 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian na godz. 15.00 do klasztoru na opłatek parafialny. W sposób szczególny zapraszamy wspólnoty działające przy naszej parafii: Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec, Wojowników Maryi, Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Domowy Kościół oraz chór parafialny.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Po wykonaniu podjazdu dla niepełnosprawnych do spłaty pozostało nam 17 565 zł.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Jego Matki Marii.