Ogłoszenia 2021

XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021r.

1. Dziś obchodzimy 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na diecezjalne radio Anioł Beskidów. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.30.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na prace przy naszym kościele, które wyniosły 3.010 zł. Z Harmęż ofiarę złożyło 48 rodzin, a z Woli – 1 rodzina. Dziękujemy Wam również bardzo serdecznie za ofiary złożone dla poszkodowanych w Afganistanie, które wyniosły 760 zł.
3. W najbliższym tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy; we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek – św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana; w piątek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej; w sobotę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
4. Diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 25 września, w sobotę.
5. Serdecznie zapraszamy na UWIELBIENIE NA ROZPOCZĘCIE TYGODNIA Z EWANGELIĄ, które odbędzie się w sobotę, 25 września br. w Namiocie przy Parku Słowackiego w Bielsku-Białej (ul. Piastowska, obok Bielskiego Centrum Kultury) w godzinach 19:00-20:30. Będzie to czas radosnego śpiewu, modlitwy, świadectwa i głoszenia Słowa.
6. W przyszłą niedzielę – 26 września – modlimy się szczególnie w intencji rodzin. Zaś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Także za tydzień odbędzie się spotkanie FZŚ o godz.15.00 w naszej auli.

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021r.

1. Dziś rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Przez cały tydzień będziemy modlić się w intencji wychowawców i wychowanków! Prosimy o zapoznanie się z Listem Episkopatu Polski na ten tydzień, który znajduje się w gablocie.
2. Także dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
3. Bóg Wam zapłać za ofiary, które składacie dzisiaj na prace przy naszej świątyni.
4. W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę – wspomnienie NMP Bolesnej; we czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w piątek – święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski.
5. We wtorek – 14 września – na Mszę św. zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św. nabożeństwo do świętego Maksymiliana Kolbego.
6. W środę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów.
7. W przyszłą niedzielę – 19 września – będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu ofiary do puszek będą zbierane na radio „Anioł Beskidów”.

“Podejmujmy piękne dzieło wychowania ufając, że jego owoce są niezniszczalne i pozostają na wieki. Pamiętajmy o głębokich słowach Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Na grobie każdego nauczyciela napisać można «Non omnis moriar» – «nie umarłem wszystek» – bo żyjesz w dzieciach, które wychowywałeś. I ducha, któregoś posiadał, a przekazałeś dzieciom i młodzieży, tego ducha będziesz oglądał w owocach swoich wychowanków” – z Listu Episkopatu Polski na Tydzień wychowania.

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

Effatha – to znaczy otwórz się! Jezus potwierdza dziś prawdę, o tym że cały człowiek ma się otworzyć na działanie Boga!

 1. Dziś zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz. 15:00, a o godz. 16.30 – na Nowennę do Opatrzności Bożej przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenna trwać będzie do soboty i będzie odprawiana po Mszy św.
 2. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, we czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy, patronki FZŚ.
 3. W sobotę – 11 września serdecznie zapraszamy do naszej świątyni, na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się po Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 września – rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace przy naszej świątyni, zaś do puszek będziemy zbierać ofiary na poszkodowanych w Afganistanie.
 5. W zakrystii już można zamawiać Msze święte na rok 2022.
 6. Życzymy Wam błogosławionej niedzieli.

XXII niedziela zwykła – 29 sierpnia 2021r.

 1. Dziś spotkanie z autorką książki pt. Zwiastunowi z Gór, panią Joanną Jurkiewicz po każdej Mszy św. – serdecznie zapraszamy. O godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony z prośba o bł. Boże i potrzebne łaski dla rolników oraz za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. W środę –  1 września –  o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków oraz dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły.
 3. Także w środę, przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach II wojny światowej, o zamęczonych w obozach zagłady i łagrach oraz o tych, którzy zginęli walcząc w obronie naszej Ojczyzny.
 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. We czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz.17.25 różaniec w intencji powołań. Przed błogosławieństwem modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. krótkie spotkanie. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz.17.15 zapraszamy do kościoła na spowiedź św. zwłaszcza dzieci, które w środę rozpoczną nowy rok szkolny. W sobotę – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.15.
 2. W piątek – 3 września rozpoczynamy nowennę do Opatrzności Bożej przed beatyfikacją ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.
 3. W przyszłą niedzielę – 5 września spotkanie Rycerstwa Niepokalanej,  o godz. 15:00 – zapraszamy, a o godz. 16.30 – Nowenna do Opatrzności Bożej.
 1. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dzieci do Niepokalanowa, która odbędzie się 11 września, w sobotę. Koszt od jednej osoby 50 zł, szczegóły na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia można składać w zakrystii.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021r.

Chrystus jest świadomy, że Jego ziemskie życie jest wędrówką do domu Ojca, wszystko uczyńmy, abyśmy mogli wraz z Nim pielgrzymować!
1. Jutro będziemy obchodzić Dzień Pamięci o Ofiarach Nazizmu i Komunizmu, wszystkich zamordowanych przez okrutne systemy polecajmy Miłosierdziu Bożemu.
2. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek – wspomnienie św. Moniki; w sobotę – wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.
3. We czwartek w Uroczystość NMP Częstochowskiej o godz. 18.00 spotkamy się przy kaplicy MB Częstochowskiej, gdzie odmówimy Litanię Loretańska, po której procesyjnie wrócimy do kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza święta z kazaniem.
4. Spotkanie z autorką książki pt. Zwiastunowi z Gór,panią Joanna Jurkiewicz odbędzie się w sobotę po Mszy św. oraz w niedzielę po każdej Mszy św. – serdecznie zapraszamy.
5. W przyszłą niedzielę – 29 sierpnia – na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Także za tydzień będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony na Mszy św. o godz. 11.00.
6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę dzieci do Niepokalanowa, która odbędzie się 11 września, w sobotę. Koszt od jednej osoby 50 zł, szczegóły na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia można składać
w zakrystii do przyszłej niedzieli.
7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na ostatnie dni wakacji.

 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – XX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021r.

 

 • Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej, przypomina nam, że cały człowiek, jego dusza i ciało, sa przeznaczone do wieczności. Na zakończenie każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów.   Także dziś o 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.
 1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na prace przy kościele. Ofiarę złożyło 53 rodziny, w tym 49 rodzin z Harmęż,  1 z Woli i 3 anonimowe . Zebraliśmy łącznie kwotę: 3.060zł.
 • W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jacka, prezbitera; w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;  w sobotę  –  św. Piusa X, papieża.
 • W tym tygodniu po Mszy św. modlimy się przez wstawiennictwo: we wtorek św. Antoniego, w środę Matki Bożej zza drutów, w sobotę modlitwa o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
 • W przyszłą niedzielę – 22 sierpnia – Na uroczystości ku czci św. Jacka zapraszają Księża Salezjanie do Oświęcimia na godz. 11.30.

XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021r.

 

1.   Dzisiaj w Łękawicy w miejscu urodzenia bł. ojca Michała Tomaszka, Ks. biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy św. w intencji kanonizacji błogosławionego o godz. 11.00 z racji 30. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Uroczystości będą transmitowane na głównej stronie portalu i na FB:zywiecinfo.pl

2.   Także, dzisiaj przeżywamy  druga niedziela miesiąca, „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli  ofiary na prace przy naszej świątyni.

 1. W poniedziałek – 9 sierpnia, w kaplicy sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., z okazji męczeństwa św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, której będzie przewodniczył Ks. bp. Roman Pindel, ordynariusz bielsko – żywiecki.
 2. W tym tygodniu Liturgicznym obchodzimy święta – w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy; we wtorek – Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę –  św. Klary z Asyżu, dziewicy.
 3. W ramach wieczystej adoracji w piątek, 13 sierpnia zostanie odprawiona Msza święta o godz. 8.00 rano, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przez cały dzień, aż do Mszy św. wieczornej. Msza św. o Najświętszej Eucharystii sprawowana o godz. 18.00 zakończy adorację w naszej parafii. Adorować będziemy w następującej kolejności: (plan adoracji na osobnej kartce). Plan adoracji jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej. Ponieważ dzień 13 sierpnia jest wigilią uroczystości św. Maksymiliana, adorację potraktujmy jako duchowe przygotowanie do tej uroczystości. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nieszpory o św. Maksymilianie.
 4. W sobotę – 14 sierpnia przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego.  W naszym kościele o godz. 10.00 – różaniec, a o godz.11.00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Jan Maciejowski – wikariusz genaralny naszego Zakonu. Po Mszy św. program słowno – muzyczny – serdenie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę – 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Na zakończenie każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów O godz. 12.00 odpust w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.

XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość Narodu Polskiego. Na ołtarzu św. Franciszka wyłożona jest księga trzeźwości do której można wpisywać swoje deklaracje trzeźwościowe.
 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy.
 1. W tym tygodniu w Liturgii będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli; w środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów; w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W poniedziałek, 2 sierpnia, można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli przez pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierze w Boga. Ponadto wymagane sa 4 warunki stałe: spowiedź św., komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. (np. Zdrowaś Maryjo…lub Pod Twoją obronę…) i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O godz. 17.25 różaniec i modlitwa w intencji powołań. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, a po południu spowiedź św. od godz. 17.15. W sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
6.  W przyszłą niedzielę – 8 sierpnia, w Łękawicy w miejscu urodzenia bł. ojca Michała Tomaszka, Ks. biskup Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy św. w intencji kanonizacji błogosławionego, z racji 30. rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. Uroczystości będą transmitowane na głównej stronie portalu i na FB:zywiecinfo.pl
 1. W przyszły poniedziałek – 9 sierpnia, w kaplicy sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św., z okazji męczeństwa św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, której będzie przewodniczył Ks. bp. Roman Pindel ordynariusz bielsko – żywiecki.

XVII Niedziela zwykła – 25 lipca 2021r.

 

 1. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy. Natomiast w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia br. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Dziś przed Mszą św. o godz. 11.00 i podczas sumy będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Także dziś po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Przy tej okazji MIVA – organizacja na rzecz środków transportu dla misji – zachęca do udziału w akcji: „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”.
 1. W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek – świętych rodzicow NMP Joachima i Anny; we czwatrek – św. Marty; w sobotę – św. Ignacego Loyoli, kapłana.
 2. W ostatnim tygodniu zostały wprawione nowe drzwi po prawej i lewej stronie pod chórem – koszt wyniósł 5.700zł.
 3. Tegoroczne 34 Franciszkańskie Spotkanie Młodych  w Kalwarii Pacławskiej pod hasłem „Kościół” odbędzie się także w formule online. Zachęcamy młodzież do zapisów przez formularz zgłoszeniowy na stronie franciszkanie.pl. Dzięki temu będzie można uzyskać dostęp do spotkań z ciekawymi gośćmi, uczestniczyć w spotkaniach w grupach oraz otrzymać wiele interesujących materiałów związanych z FSMem.
 4. Dokładny plan pielgrzymowania na Jasną Górę z naszej diecezji dostępny jest w kościelnej gablocie oraz na stronach pielgrzymka.bielsko.pl, Facebooku pielgrzymki, a także na stronach internetowych „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz Radia Anioł Beskidów.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłego wakacyjnego wypoczynku.

XVI Niedziela zwykła – 18 lipca 2021r.

 1. Od dzisiaj do 25 lipca 2021r. obchodzimy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, któremu towarzyszy akcja „św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną podróż. Z tej okazji w sobotę i przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na dalsze prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyły 54 rodziny, w tym 51 rodzin z Harmęż, 1 rodzina z Woli i 1 ofiara została złożona anonimowo. W sumie zebraliśmy 3.130zł.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy Szwedzkiej zakonnicy, patronki Europy; w sobotę –  wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 4. W środę – 21 lipca modlitwy o beatyfikację bł. Jakuba Strzemię, w czwartek – 22 lipca modlitwy do św. Szarbela z błogosławieństwem relikwiami.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 6. W przyszłą niedzielę – 25 lipca – swoje imieniny będzie obchodził o. Krzysztof – proboszcz naszej parafii. Polecamy go waszym modlitwom.
 7. W tym roku z racji epidemii piesza pielgrzymka na Jasną Górę zostaje zamieniona na pielgrzymkę w formie mieszanej: w trasie, w miejscach kultu religijnego naszej diecezji, w domach. Dokładny plan pielgrzymowania dostępny jest w kościelnej gablocie oraz na stronach pielgrzymka.bielsko.pl, Facebooku pielgrzymki, a także na stronach internetowych „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz Radia Anioł Beskidów.
 8. Po Mszy św. zbieramy podpisy pod zmianą ustawy deprawującej polskie dzieci ”STOP LGBT” – podpisy można złożyć przy wyjściu z kościoła. Potrzebny jest pesel.
 9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin śp. Leon Zieliński z ul. Morawina. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

XV Niedziela zwykła – 11 lipca 2021r.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli ofiary na prace przy naszej świątyni.
 2. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać wspomnienia: w poniedzialek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika; we wtorek –  świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, we czwartek –  święto św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła, w piątek – NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej).
 1. W poniedzialek – 12 lipca – o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za opiekę nad mieszkańcami, a po niej poświęcenie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa przy boisku – serdecznie zapraszamy.
 2. We wtorek – 13 lipca – po Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego.
 3. W środę – 14 lipca zapraszamy na ostatni dzień nowenny miesięcy przed uroczystością 80. rocznicy śwmierci św. Maksymiliana Mari Kolbego.

O godz. 17.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo.

 1. Tegoroczne 34 Franciszkańskie Spotkanie Młodych  w Kalwarii Pacławskiej pod hasłem „Kościół” odbędzie się także w formule online. Zachęcamy młodzież do zapisów przez formularz zgłoszeniowy na stronie franciszkanie.pl. Dzięki temu będzie można uzyskać dostęp do spotkań z ciekawymi gośćmi, uczestniczyć w spotkaniach w grupach oraz otrzymać wiele interesujących materiałów związanych z FSMem.
 2. Nasz Zakon przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów – więcej informacji można uzyskać w zakrystii, a także na stronie internetowej pl.
 3. Siostry Karmelitanki Bose z Oświęcimia zapraszają na triduum przed uroczystością NMP z Góry Karmel. Od 13 lipca do 15 lipca Msza św. w kaplicy sióstr o godz. 17.00. Po mszy możliwość przystąpienia do szkaplerza karmetalińskiego. W piątek 16 lipca uroczysta Msza św. o godz. 17.00 pod przewodnictwem Ks. bpa Piotra Gregera.
 1. Parafia Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, w niedzielę, 18 lipca o godz. 12.00.

 

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

XIV Niedziela zwykła – 4 lipca 2021r.

 

 1. Na Mszy św. o godz. 11.00 – będziemy przeżywać jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich o. Piotra Cubera, byłego przełożonego w Harmężach, zaś o godz. 16.30 – zapraszamy na Nieszpory.
 2. We wtorek po Mszy świętej modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego Padewskiego, we środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów. Podziękowania i prośby można składać do puszek przy ołtarzu św. Antoniego i przy kaplicy Matki Bożej.
 3. W Liturgii tego tygodnia będziemy wspominać: we wtorek – błogosławioną Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; we czwartek – św. Jana z Dukli, kapłana; w piątek – świętych męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy; w sobotę – św. Weronikę Giuliani, dziewicę.
 4. W dniach od 9 do 11 lipca odbędą się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy w zakrystii i u o. Arka.

 

5.   Piesza Pielgrzymka naszej diecezji wyruszy 6 sierpnia z Bielska-Białej Hałcnowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 8:00. Zakończy się na Jasnej Górze 11 sierpnia Mszą św. o godz. 13:30. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisać można się tylko online na stronie:  pielgrzymka.bielsko.pl (do 16 lipca).
 1. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, życzymy błogosławionego czasu wakacyjnego.

 

XII Niedziela Zwykła – 20 czerwca 2021r.

 

 

1.   Z dekretu ks. bpa Romana Pindla: „ Biorąc pod uwagę ustalenia podjęte

w ramach Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dniem 19 czerwca 2021 roku, odwołuję dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Wobec powyższego przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii

w niedzielę i dni nakazane, chyba, że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu, (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki”.

 1. W przyszłą niedzielę – 27 czerwca – przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w tegorocznych wypomninkach. Także za tydzien imieniny obchodzi o. Władysław, prosimy Was o modlitwę w intencji solenizanta.Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek – 21 czrewca – wspominienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, także po Mszy św.modlitwy o kanonizację bł. Jakuba Strzemię.
 3. We wtorek – 22 czerwca – na zakończenie Mszy św. modlitwy do św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami świętego.
 4. We czwartek – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 5. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy świętej.
 6. Dziękujemy Wam za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiary złożyło 51 rodzin, w tym 50 Harmęż i 1 z Woli. Zebraliśmy 3.450 zł. – Bóg Wam zapłać!
 7. W tym tygodniu kończy się rok szkolny, niestety z powodu pandemii szkoła nie organizuje wspólnego zakończenia roku. Jednak dzieci, rodziców i pracowników ZSP w Harmężach zapraszamy na Mszę świętą w piątek tj. 25 czerwca o godz. 18.00 i serdecznie zachęcamy, aby każdy podziękował dobremu Bogu za mijający rok nauki w szkole.
 8. W najbliższy weekend w naszym klasztorze odbędą się Franciszkańskie Dni Skupienia. Szczegóły na stronie internetowej.
 9. Od 26 czerwca w kościele może przebywać 75% osób, to znaczy, że na 4 miejsca w ławce trzy może być zajęte, jedno miejsce wolne.
 10. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom, a w szczególności dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionego wakacyjnego wypoczynku i przypominamy,że nie ma wakacji od Pana Boga, który zawsze czeka na Was w kościele.

11 Niedziela Zwykła 13 czerwca 2021 r.

1. Dzisiaj w naszym zakonie obchodzimy święto patronalne Prowincji
z racji święta św. Antoniego Padewskiego. O godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie formacyjne.
2. Z racji drugiej niedzieli miesiąca wszystkim parafianom, którzy złożyli swoje ofiary na prace przy naszej świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe.
3. W poniedziałek – 14 czerwca – przypada 81. rocznica pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz – Narodowy Dzień Pamięci o ofiarach niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych. O godz. 10.00 Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla z udziałem władz państwowych i samorządowych oraz byłych więźniów.
4. W Liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać wspomnienia:
w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; we wtorek – bł. Jolanty, zakonnicy; we czwartek – św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika.
5. Od dziś może w kościele przebywać 50% wiernych, czyli co drugie miejsce ma być wolne. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych do powrotu do kościoła, mino że nadal będziemy transmitować Mszę św. przez Internet.
6. W przyszłą niedzielę – 20 czerwca – odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – serdecznie zapraszamy członków i kandydatów.
7. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.

10 Niedziela Zwykła  6 czerwca 2021 r.

 1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na procesję Eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała wokół kościoła podczas, której będziemy śpiewać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Także dzisiaj o godz. 18.00 rozpoczyna się kapituła naszej prowincji zakonnej. Wszystkich parafian i gości prosimy o modlitwę w intencji jej uczestników i obrad.
 3. W Liturgii zbliżającego  się tygodnia będziemy przeżywać:  w poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników z Peru, ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka; we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej, także 9.wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która znosi w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, zapraszamy na godzinę uwielbienia Pana, do  naszego  kościoła, po Mszy św. wieczornej.
 1. Przez cały tydzień, do piątku włącznie, będziemy prowadzić procesję Eucharystyczną wokół kościoła po Mszy św. wieczornej – zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 2. W przyszłą niedziele, 13 czerwca zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie formacyjne o godz. 15.00.
 3. W przyszły poniedziałek, 14 czerwca przypada 81. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Mszy św. w naszym kościele o godz. 10.00 będzie przewodniczył o. Marian Michasiów – sekretarz naszej prowincji. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie. Zapraszamy do udziału.

 

Uroczystość Trójcy Świętej –  30 maja 2021r.

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej – rozważamy jedną z największych tajemnic naszej wiary. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. W poniedziałek – 31 maja – święto Nawiedzenia NMP – o godz. 17.30 ostatni dzień nabożeństwa majowego.
 3. We wtorek – 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Także 8. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy po Mszy św.
 4. We czwartek – 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte o godz. 9.00 i 17.00. Po mszy o godz. 9.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie trasą: od ulicy Franciszkańskiej, następnie ulicą Polaka (ołtarz u Państwa Smętków, w ulicę Szumca (ołtarz u Państwa Zagórskich), powrót na ul. Morawina (ołtarz u Państwa Jenczałów), a następnie powrót ulica Polaka na ul. Franciszkańską (ołtarz w kapliczce MB Częstochowskiej), z której powrócimy do kościół O pomoc w przygotowaniu ołtarzy prosimy sąsiadów i mieszkańców poszczególnych ulic. Poczujmy się wspólnotą i pomóżmy sobie nawzajem w przygotowaniu ulic i ołtarzy. Do sypania kwiatów podczas procesji zapraszamy dzieci pierwszokomunijne. Do udziału w procesji prosimy również górników i strażaków w mundurach galowych oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych. Prosimy także o wzięcie na procesję pocztów sztandarowych i figurek (do niesienia figurki MB zza drutów prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych). Strażaków z OSP prosimy o zabezpieczenie trasy. Procesja odbędzie się w reżimie sanitarnym, dlatego będą obowiązywały maseczki! Wszystkich uczestników prosimy o stosowanie się do zaleceń służby porządkowej. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
 5. W piątek – 4 czerwca – I Piątek miesiąca – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.15 zapraszamy na spowiedź św.
 6. O piątku po Mszy świętej w ramach oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła podczas której będziemy śpiewać litanię do NSPJ.
 7. W sobotę – 5 czerwca – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Także I Sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
 8. W przyszłą niedzielę – 6 czerwca – rozpoczyna się u nas Nadzwyczajna Kapituła naszej Prowincji – zachęcamy Was do modlitwy w intencji uczestników i postanowień kapitulnych.

V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021r.

 

 1. Przeżywamy już 5 Niedzielę Wielkanocną, dziś i jutro  nabożeństwa majowe o godz. 16.30. W ramach nabożeństw majowych będziemy sie modlić o ustanie pandemii; w łączności z największymi sanktuariami maryjnymi świata, gdzie ta modlitwa sprawowana będzie przez cały maj.
 2. W poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedzielę; o godz. 9.30 dodatkowa Msza św. w intencji OSP z Harmęż i ich rodzin.
 3. We wtorek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Także 4 wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Florian, czcigodnego solenizanta polecamy Waszej modlitwie. Od tego dnia zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 35 osób nie licząc kapłanów i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 4. We czwartek – 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a także I Czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań. O godz.17.30 nabożeństwo majowe. O godz. 18.00 Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkania nie będzie.
 1. W piątek – 7 maja – I Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 – odwiedzimy chorych, a od godz.17.15 – spowiedź św.
 2. W sobotę – 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu odbędą się w naszej diecezji święcenia diakonatu. Módlmy się za kandydatów do święceń.
 3. W przyszłą niedzielę – 9 maja – będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Polecamy Waszej modlitwie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.
 4. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 25 kwietnia 2021r.

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Młodzież męską informujemy, że również Krakowska Prowincja Franciszkanów przyjmuje kandydatów do zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań. Dziś nieszpory o godz.16.30.
 2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Po każdej Mszy św. rozdajemy Komunię św. dla tych, którzy oglądali Mszę św. w internecie.
 3. W poniedziałek – 26 kwietnia – przypada 29 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego – polecamy go Waszej modlitwie.
 4. W czwartek – 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 1. W sobotę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o bł. Boże ludzi ciężkiej pracy. Także z racji I Soboty miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
 2. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę i uroczystości o godz. 16.30.
 3. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, ŚP. ZOFIA  JARNOT z ul. Browarnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu

 

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma świętego. Szczegółowe informacje o wydarzeniach z tym związanych znajdziecie na naszej stornie internetowej. Szczególnie teraz w okresie pandemii, gdy więcej czasu spędzamy w domu z rodziną, gdy nie ma jeszcze pełnego dostępu do Mszy w kościele zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania Biblii. Dziś o godz. 16.30 – zapraszamy na Nieszpory.
 2. Spotkanie formacyjne dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie świec, odbędzie się dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za ofiary na prace przy naszej świątyni, które wyniosły 2.370zł. Ofiary złożyło 42 rodziny, w tym 41 z Harmęż i 1 z Woli.
 1. We wtorek – 20 kwietnia – 2 tydzień Nowenny przed świętem św. Antoniego; w środę – 21 kwietnia – modlitwa o kanonizację bł. Jakuba Strzemię, współpatrona naszej prowincji;  a we czwartek – 22 kwietnia – nabożeństwo  do św. Charbela.
 2. W piątek – 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W sobotę – 24 kwietnia – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził o. Marek Kowalcze, życzenia przekażemy mu po Mszy św. o godz. 18.00. Solenizanta polecamy waszym modlitwom.
 1. W przyszłą niedzielę – 25 kwietnia – będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza i modlić się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tą modlitwą obejmijmy zwłaszcza siostrę Agatę Pinkosz, Misjonarkę Niepokalanej  Ojca Kolbego, która za tydzień, na uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, złoży swoje  śluby wieczyste.
 2. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021r.

 

 1. Dziś II Niedziela Wielkanocna czyli Święto Bożego Miłosierdzia. Trwamy w radości Paschalnej płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. O godz. 16.30 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia – serdecznie zapraszamy.
 1. Obecną niedzielą rozpoczyna się 77.Tydzień Miłosierdzia Bożego – będziemy wołać o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 2. W naszej wspólnocie serdecznie witamy br. Mateusza Hnata, kleryka z naszego  seminarium, który przez dwa miesiące będzie miał u nas praktykę duszpasterską.
 1. We wtorek – 13 kwietnia – po Mszy św. nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego.
 2. W środę – 14 kwietnia – kolejny dzień nowenny przed 80. rocznicą śmierci św. Maksymiliana. O godz. 17.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo.
 3. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie.
 4. Przypominamy, iż wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
 1. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają nas ofiarami na remont przy naszej świątyni.
 2. W przyszłą niedzielę – 18 kwietnia – będziemy przeżywać Trzynastą Niedzielę Biblijną i Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 3. Spotkanie formacyjne dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców oraz poświęcenie świec, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 kwietnia –na Mszy św. o godz. 12.00  – zapraszamy!

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin ŚP. TADEUSZ   SŁYŚ   z ul. Polaka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…………….

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021r.

 

 1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele Zmartwychwstanie Pańskie – najważniejszą uroczystość w całym roku kościelnym.

 

 1. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte będą odprawiane o następujących godz: 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Dwie Msze św. będą dodatkowe o 9.30 i 18.30! Przypominamy, że w tych Mszach św. może uczestniczyć tylko 25 osób!

 

 1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek po Mszy św. o godz. 11.00. W Oktawie Wielkanocnej będzie odprawiana po Mszy św. o godz.18.00!

 

 1. Starając się wyjść naprzeciw naszym parafianom w niedzielę i uroczystości transmitujemy przez internet Msze święte, po nich można przyjść do kościoła i przyjąć Komunię św.

 

 1. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom, który w jakikolwiek sposób wsparli nas w ostatnim czasie darami serca w naturze, czy ofiarami pieniężnymi. Bóg Wam zapłać!

 

 1. W przyszłą niedzielę – 11 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Będziemy wspólnie modlić się do Miłosiernego Boga dla nas o zakończenie epidemii koronawirusa na świecie.

 

 1. Na tegoroczne święta Wielkanocne, wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył grzech, śmierć i szatana obdarza was zdrowiem i niech błogosławi wam i waszym rodzinom.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej zwaną Niedzielą Palmową, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. O godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Obowiązują nowe ograniczenia, w naszej świątyni może przebywać tylko 25 osób!
 2. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę możliwość spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.15.
 3. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym. Ze względu na ograniczenia będą zapisy na Wielki Czwartek, Piątek i Wigilię Paschalną w zakrystii, zaś od poniedziałku pod telefonem: 33  843 07 11.  Zapisać się może jedna osoba z domu na jeden dzień!
 1. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 2. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. O godz. 8.00  – Godzina Czytań i Jutrznia. O godz. 15.00 – zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową.  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego. Post nie dotyczy osób chorych).
 1. Wielka Sobota jest dniem ciszy i modlitwy przy Grobie Pańskim. Rozpoczniemy adorację Godziną Czytań i Jutrznią o godz. 8.00. Święcenie pokarmów odbędzie się na schodach kościoła i parkingu o godzinach:  9.30, 10.00, 10.30,11.00, 11.30 i 12.00. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, ponieważ jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 poświęceniem ognia i zakończymy procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść ze sobą świece.  Szczegółowy program obchodów Triduum Paschalnego i adoracji parafian podany jest na stronie internetowej.
 1. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte o następujących godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30. Dwie Msze św. będą dodatkowe o 9.30 i 18.30! Przypominamy, że w tych Mszach św. może uczestniczyć tylko 25 osób!
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy przede wszytki zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

 

Plan adoracji:

 

Wielki Czwartek – 01.04. 2021
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

 

Wielki Piątek – 02.04. 2021
08.00 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Szumca
10.00 – 11.00 – ul. Polaka, Morawina
11.00 – 12.00 – ul. Zakole
12.00 – 13.00 – ul. Świętokrzyska
13.00 – 14.00 – ul. Stary Trakt
14.00 – 15.00 – Koło Gospodyń Wiejskich
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa
16.00 – 17.00 – ul. Borska

17.00 – 18.00 – ul. Franciszkańska
18.00 – Liturgia Męki Pańskiej
21.00 – 22.00 – młodzież i kandydaci do bierzmowania

Wielka Sobota – 03.04. 2021

08.00 – 09.00 – Franciszkanie

09.00 – 10.00 – ul. Borowskiego
10.00 – 11.00 – ul. Wschodnia

11.00 – 12.00 – ul. Browarna
12.00 – 13.00 – Żywy Różaniec
13.00 – 14.00 – ul. Pod Kopcem, Zaciszna
14.00 – 15.00 – ul. Zadworska, Por. Króla
15.00 – 16.00 – Rycerstwo Niepokalanej
16.00 – 17.00 – ul. Gen. Andersa
17.00 – 18.00 – ul. Gen. Maczka
18.00 – 19.00 – ul. Gen. Sosnkowskiego
19.00 – 20.00 – ul. Bieleckiego
20.00 – Wigilia Paschalna

V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021r.

 

 1. Przeżywamy już V Niedziela Wielkiego Postu jesteśmy wezwani, aby doświadczyć mocy Bożego przebaczenia i pojednania. O godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Serdecznie dziękujemy za ofiary na prace przy świątyni, Bóg Wam zapłać! Ofiary wyniosły 2.950zł, złożyło je 47 rodzin, w tym z 46 rodziny z Harmęż i 1 z Woli.
 3. W związku z pandemią ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2021 będziemy zbierać do puszek po wszystkich Mszach św. w niedziele marca. Dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię.
 4. We czwartek – 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Także, modlimy się za naszą diecezję w 29 rocznica jej powstania .
 5. W piątek – 26 marca będziemy przeżywać 80. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.
 6. Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu ogłasza nabór do klas pierwszych na rok 2021/22. Adres strony internetowej szkoły znajduje się na plakacie.
 7. Wszystkich wiernych zachęcamy do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021r.

1.Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w Liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył na krzyżu Pan nasz Jezus Chrystus. Dzisiaj także rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W naszej wspólnocie serdecznie witamy o. Mateusza Biedrzyckiego, który będzie prowadził ćwiczenia rekolekcyjne.
2.Dzisiaj o godz. 16.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
3.W związku z pandemią ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2021 będziemy zbierać do puszek po wszystkich Mszach św. w niedziele marca. Z góry dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię.
4.We wtorek – 16 marca – spowiedź św. od godz. 7.30 do 8.00 i od 17.30 do 18.00 – serdecznie zachęcamy, aby nie zwlekać ze spowiedzią do Wielkiego Tygodnia.
5.W piątek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o ochronę życia.
Z racji uroczystości wyjątkowo nie ma postu piątkowego.
6.W przyszłą niedzielę przypada narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W związku z tym zapraszamy na Mszę świętą o godz. 11.00 podczas której będziemy się modlili w tej intencji.
7.Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne, u nas za ofiarę dobrowolną. Zebrane
w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe.
8.W przyszły piątek – 26 marca będziemy przeżywać 80. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.
9.W niedzielę 28 marca o godz. 12.00 nasz chór parafialny ”Maksymalni” zaprasza na koncert pasyjny z towarzyszeniem zespołu kameralnego.
10.Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum
św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.
11. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Krakowa organizują w dniach od 19 do 21 marca rekolekcje online dla młodych mężczyzn. Szczegóły na stronie franciszek.pl
12.W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, śp. Władysława Przesór z ul. Bieleckiego. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz krótkie spotkanie z rodzicami. Na Gorzkie Żale zapraszamy o godz. 16.15.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom w Afryce. Zbiórka do puszek wyniosła 570zł.
3. W piątek – 12 marca – Drogę Krzyżową o godz. 17.20 – poprowadzą Wojownicy Maryi.
4. W przyszłą niedzielę – 14 marca – rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadził będzie o. Mateusz Biedrzycki z Zakopanego. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Módlmy się o dobre owoce rekolekcji św. i w intencji o. Mateusza.
5. W związku z pandemią ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2021 będziemy zbierać do puszek po wszystkich Mszach św. w niedziele marca. Z góry dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię.
6. Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bojszowach zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w dniu 19 marca br. Szczegóły znajdują się na plakacie.
7. Niech Bóg nas strzeże i zachowa, a Matka Boża Niepokalana ma nas wszystkich w swojej opiece.

 

II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

 1. W drugą Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.
 2. Są już baranki wielkanocne i świece paschaliki można je nabyć w zakrystii za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc dla potrzebujących dzieci.
 3. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 5 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 4. W czwartek – Święto św. Kazimierza, królewicza, patrona młodzieży.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.20 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.30 zapraszamy na spowiedź św. W sobotę od 17.15 nabożeństwo wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.
 6. W następną niedzielę – 7 marca –  po Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz krótkie spotkanie z rodzicami – zapraszamy.
 7. W naszej parafii planowane są rekolekcje wielkopostne w dniach od 14 do 17 marca 2021r., które prowadził będzie o. Mateusz Biedrzycki z Zakopanego. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Przypominamy, że rekolekcje dla młodzieży i dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej diecezji.
 8. Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Bojszowach zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową w dniu 19 marca br. Szczegóły znajdują się na plakacie.

I niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2021r.

 

 1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jeszcze przez cały dzień na ołtarzu św. Franciszka wyłożona będzie. Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.
 2. W poniedziałek – 22 lutego – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 3. Serdecznie dziękujemy Wam za ofiary złożone na prace przy kościele. Ofiary złożyło 41 rodzin w tym 40 z Harmęż i 1 z Woli. Zerbaliśmy sumę  770zł. Jednocześnie Bóg zapłać Wam za produkty żywnościowe, które od Was systematycznie otrzymujemy!
 4. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzą Siostry Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego.
 5. W naszej parafii planowane są rekolekcje wielkopostne w dniach od 14 do 17 marca 2021r. Rekolekcje dla młodzieży i dzieci są dostępne na stronie internetowej naszej diecezji.
 6. Bracia z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Krakowa organizują rekolekcje online dla młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie. Rekolekcje odbędą się w dnia 27-28 lutego. Szczegóły na stronie internetowej pl
 7. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach w dniach od 25 lutego do 26 marca br. Zaś nabór do Przedszkola Samorządowego odbędzie się w dniach od 24 lutego od 12 marca br. Więcej informacji na stronie internetowej i plakatach rekrutacyjnych.
 8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się na Święte Triduum Paschalne.

VI Niedziela Zwykła – 14 lutego 2021r.

 

 1. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, a ofiary przeznaczone będą na prace remontowe przy naszej świątyni.
 2. Także dzisiaj z racji nowenny przed 80 rocznicą śmierci św. Maksymiliana o 16.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo. Zapraszamy zwłaszcza rycerzy Niepokalanej.
 3. 17 lutego – Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia.
 4. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych. I tak: w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 poszczególne wspólnoty naszej parafii będą prowadziły Drogę Krzyżową. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. W niedziele o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami Pasyjnymi, które w tym roku będą głosili ojcowie  Marek i Arek Góra.
 1. Na stronie internetowej naszej diecezji będą ukazywać się rekolekcje dla młodzieży i dzieci – zachęcamy do korzystania z nich.
 2. Zapraszamy mężczyzn z parafii oraz wspólnoty do czynnego udziału w akcji Pokuta 2021. Przygotowaniem do pokuty niech będzie konferencja  ks. Jerzego Morańskiego.  Szczegóły na stronie:   pokuta.live

V Niedziela Zwykła – 7 lutego 2021r.

 

 1. Dziś zapraszamy na Nieszpory w kościele o godz. 16.30.
 2. W środę – 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
 3. We czwartek – 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się za osoby chore i starsze, wszystkich zachęcamy do modlitwy przez intetnet.
 1. W sobotę – 13 lutego, po Mszy św. nabożeństo do św. Antoniego Padewskiego.
 2. W przyszłą niedzielę – 14 lutego na Mszę św. o 17.00, zapraszamy rycerzy Niepokalanej na nowennę przed 80 rocznicą śmierci św. Maksymiliana. O godz. 16.30 – różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo.
 3. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka, ŚP  JUSTYNA  BUCKA z ul. Borowskiego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021r.

 

 1. Dziś na terenie miasta Oświęcimia świętowana jest uroczystość św. Jana Bosko.
 2. Z racji ostatniej niedzieli stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.
 3. Serdecznie dziękujemy Wam, za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w Chorwacji, które wyniosły 780zł.
 4. We wtorek – 2 lutego będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując rady ewangeliczne. Dziękujemy Wam za modlitwy w naszych intencjach i prosimy o modlitwę! Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o 17.20 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O 17.00 zapraszamy na spowiedź św. W sobotę – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 17.00 – konferencja o godz. 17.15 – różaniec z rozważaniami i Msza św.
 1. W tym tygodniu będziemy wspominać: w środę – św. Błażeja – patrona chorób gardła (błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek), w piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy (poświęcenie chleba, soli i wody), w sobotę – Świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła – 24 stycznia 2021 r.

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codzienne problemy.
 2. Także dzisiaj, po każdej Mszy świętej, będziemy zbierać ofiary do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; we wtorek – wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę –  wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
 4. W środę – 27 stycznia przypada 76. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz-Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.
 5. Nasze sołectwo harmęskie wygrało pierwszą nagrodę w konkursie na najpiękniejszą dekorację świąteczną w gminie Oświęcim. Pan sołtys Adam Zieliński pragnie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w tę bożonarodzeniową inicjatywę.
 6. Zbliża się czas rozliczeń Przez cały miesiąc styczeń przypominamy naszym parafianom i gościom o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działalności naszego Klasztoru i Centrum. Pieniądze, przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

 

II Niedziela zwykła – 17 stycznia 2021 r.

 1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiary złożyło 50 rodzin, w tym 49 z Harmęż i jedna anonimowa, w sumie zebraliśmy  kwotę: 3.420zł.
 1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przez cały tydzień, będziemy się modlić o jedną owczarnię i jednego pasterza dla wszystkich wierzących.
 1. W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; we czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 2. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich, we czwartek – nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, w piątek – nabożeństwo do św. Charbela.
 1. W czwartek –  dzień Babci, a w piątek dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach zarówno tych żyjących, jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.
 1. W przyszłą niedzielę – 24 stycznia – przypada Niedziela Słowa Bożego, w tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 1. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.
 1. Przypominamy wszystkim o dezynfekcji rąk po wejściu do kościoła oraz możliwości korzystania z dozownika z wodą święconą. Komunię św. przyjmujemy, najpierw na rękę, a później do ust, jeśli jest dwóch kapłanów, to ten od strony zakrystii rozdziela Komunię na rękę, a drugi do ust.
 1. Informujemy, iż parking przy kościelny ze względów bezpieczeństwa, będzie otwarty tylko  na Msze święte, w innym czasie będzie zamknięty!
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin, ŚP. ROMAN JANECZKO z ul. Gen. Maczka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostaną bożonarodzeniowe szopki i  będziemy śpiewać kolędy.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace budowlane i remontowe przy naszej świątyni.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, kapłana; we czwartek – nowennę do św. Maksymiliana, która przygotuje nas do przeżycia 80-tej rocznicy męczeńskiej śmierci o. M. Kolbego.  O godz. 17:30 różaniec, Eucharystia z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwo; w sobotę –  świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich.
 3. Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach, kilka lat temu został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas działo.  Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościół Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021r.

  1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. Także dzisiaj, wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
  2. W środę – 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. W tym dniu przypada 7. rocznica święceń biskupich oraz ingres do katedry Ks. Bpa Romana Pindla – będziemy modlić się w intencji naszego pasterza. Ofiary z tego dnia przeznaczone sa na cele misjne.
  1. We czwartek – 7 stycznia – I Czwartek miesiaca – modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 17.00, od godz. 17.20 – Różaniec i modlitwy.
  2. W sobotę – 9 stycznia z racji II Soboty miesiąca, po Mszy św. Wieczór Uwielbienia Pana przy złóbku – zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę – 10 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W Polsce kolędy śpiewamy do 2 Lutego. Z racji II Niedzieli miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace remontowe i budowlane.
  4. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Jego Matki Marii.

 

*******

Uroczystość Trójcy Świętej, 7 czerwca 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej – rozważamy jedną z największych tajemnic naszej wiary. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiamy po mszy wieczornej.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się kapituła naszej prowincji zakonnej. Wszystkich parafian i gości prosimy o modlitwę w intencji jej obrad.

4. We czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Z powodu pandemii koronawirusa inne niż zazwyczaj. W związku z ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń, w tym roku nie będzie procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: 8.00, 11.00, 17.00, po każdej Mszy świętej procesja wokół kościoła. O 16.30 nabożeństwo czerwcowe.

5. O piątku po Mszy świętej w ramach oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła podczas której będziemy śpiewać litanię do NSPJ.

6. Od dzisiejszej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa Biskupa Ordynariusza od udziału w niedzielnej mszy świętej. Obecnie zostaje ona zawężona jedynie do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

7. W kościele nie obowiązują już limity wiernych, natomiast nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Komunię przyjmujemy na rękę podchodząc procesyjnie do ołtarza. Osoby, które chcą przyjąć komunię do ust, proszone są, aby ustawiły się na końcu kolejki. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w konfesjonale.

8. W niedzielę 14 czerwca 80. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. W związku z tym zmienia się harmonogram Mszy świętych w naszym kościele. Msze będą o godz. 8.00, 12.00 i 17.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 10.00 której będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie. Zapraszamy do udziału.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, w piątek wspomnienie 108 męczenników II wojny światowej, w sobotę święto św. Antoniego Padewskiego (święto patronalne naszej prowincji zakonnej).

Zesłanie Ducha Świętego, 31 maja 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 16.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które w tygodniu będą oprawiane po mszy świętej.

2. Drodzy Parafianie, goście i sympatycy, jest nam miło poinformować, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych od soboty (30 maja) zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Prosimy jednak o zachowanie dystansu społecznego w ławkach i podczas podchodzenia do komunii świętej. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

3. Od następnej niedzieli (7 czerwca) poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii obejmująca dotychczas wszystkich wiernych, zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

4. Komunię, zgodnie z zaleceniam biskupa, przyjmujemy na rękę podchodząc do ołtarza procesyjnie. Osoby, które chcą przyjąć komunię do ust, proszone są, aby ustawiły się na końcu kolejki, aby nie stwarzać zagrożenia dla pozostałych wiernych. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Tym razem, w związku z pandemią, prosimy o zgłoszenie do zakrystii osób chorych do których kapłan ma się udać z posługą. W piątek od 17.00 zapraszamy na spowiedź również młodzież i dzieci. W sobotę na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o godz. 17.15.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt), we środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wszystkie, które nie mogły przyjść do kościoła i pozostają w domach zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie majowym o 16.30, które będą transmitowane na Facebooku i kanale YouTube.

2. Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 44 osoby. W świątyni zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia do komunii pamiętamy o zachowaniu odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem.

3. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. We czwartek 28 maja będziemy przeżywać 79. rocznicę deportacji św. Maksymiliana do KL Auschwitz. Co roku z tej okazji wraz ze stowarzyszeniem Civitas Christiana organizujemy Sesję Kolbiańską. W związku z panującą sytuacją pandemii tegoroczną 39. sesję ograniczymy do minimum. O godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta transmitowana w internecie, po której odtworzymy konferencję o. prof. Grzegorza Bartosika: „Prorocy wielkiego zawierzenia – św. Maksymilian Kolbe, Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński”. Zapraszamy do udziału.

5. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera, we środę wspomnienie św. Pawła VI papieża, w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra prezbitera i męczennika patrona naszej diecezji.

7. Parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

1. Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, ale już dziś w kościele obchodzimy tę szczególną rocznicę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wdzięczności za dar papieża Polaka. O 16.30 zapraszamy na dziękczynne nabożeństwo majowe. Jutro z okazji setnych urodzin papieża, 1 program TVP oraz Polskie Radio o godz. 18.00 wyemitują widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory przybliżające sylwetkę i nauczanie Jana Pawła II. Zachęcamy do oglądania.

2. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Wszystkie osoby pozostające w domach zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie majowym o 16.30, które będą transmitowane na Facebooku i kanale YouTube.

3. Zgodnie ze zmianą przepisów, od dzisiaj w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 44 osoby nie licząc kapłanów. W kościele prosimy zajmować wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

4. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału. Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do organizowania nabożeństw w plenerze przy kapliczce lub przy krzyżu oczywiście z zachowaniem społecznego dystansu i wszelkich środków ostrożności.

5. W piątek 22 maja przypada 25. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji. W tym też dniu w naszym kościele modlitwy o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami obu świętych.

6. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 42 rodziny. Zebraliśmy 3200 zł. Tym sposobem spłaciliśmy należność za budowę podjazdu do kościoła.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice zakonnika, w środę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena prezbitera i męczennika, w sobotę święto poświęcenia bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.

8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

1. Przypominamy wiernym, że nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00 oraz nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

3. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włącznie się w tę inicjatywę papieża Franciszka.

5. Uroczystość beatyfikacyjna sługi bożego kard. Stefaan Wyszyńskiego została przesunięta ze względów epidemiologicznych. Nowy termin zostanie podany w późniejszym terminie.

6. W związku z sytuacją epidemiologiczną zostaje również odwołana tegoroczna piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy zostaną zaproszeni do pielgrzymowania duchowego. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

7. We wtorek 19 maja 2020 r. o godz. 19.00 ks. prof. Jan Machniak wygłosi w Hałcnowie katechezę „TOTUS TUUS – maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II”. Katechezę będzie można wysłuchać dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.

8. Składka do puszek na wsparcie diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów zaplanowana na dzisiejszą niedzielę, ze względu na epidemię została przeniesiona na nieokreśloną przyszłość. Nasze diecezjalne radio można jednak wesprzeć przez indywidualne wpłaty na konto. Anioł Beskidów nadaje programy o religijno-społecznym charakterze. Rozgłośnia działa tylko dzięki ofiarom wiernych. Numer konta na stronie radia.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Leopolda Mandica z Hercegowiny prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Macieja Apostoła (o godz. 18.00 msza w intencji Rycerstwa Niepokalanej), w piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Krotony, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski.

10. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 3 maja 2020 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Młodzież męską informujemy, że również Krakowska Prowincja Franciszkanów przyjmuje kandydatów do zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań. W tej intencji będziemy modlić się dziś podczas nabożeństwa majowego o 16.30.

2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00.

3. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m. odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

5. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań. O 17.30 nabożeństwo majowe. O 18.00 Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy spotkania nie będzie.

6. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym miesiącu złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 34 rodziny, w tym 1 rodzina z Woli i 1 z Bojszów. Zebraliśmy 3630 zł. Do spłaty należności za podjazd do kościoła pozostało 2735 zł.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana (naszego seniora o. Floriana polecamy waszej modlitwie), we środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (w tym dniu post nie obowiązuje).

8. br. Darek informuje, że prasa katolicka wznowiła wydawanie. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Różańca” można odebrać w zakrystii.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma świętego. Szczegółowe informacje o wydarzeniach z tym związanych znajdziecie na naszej stornie internetowej. Szczególnie teraz w okresie pandemii, gdy więcej czasu spędzamy w domu z rodziną, gdy nie ma jeszcze pełnego dostępu do mszy w kościele zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania Biblii. Przed mszą o godz. 11.00 modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00.

3. Obowiązują nowe przepisy pozwalające na udział w mszach i nabożeństwach większej ilości wiernych. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Mszę świętą. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m. odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

4. Wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

5. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i modlitwie różańcowej o ustanie epidemii koronawirusa. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy przez internet.

6. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nie będzie wizyty u chorych. W przypadku zagrożenia życia istnieje możliwość skorzystania z sakramentów świętych po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z proboszczem. Nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej dla dzieci i młodzieży. Spowiedź dla dorosłych od godz.17.00 w salce pod chórem. W sobotę o 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronie Europy. W piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z niedzieli. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 18.00. Na mszę o godz. 11.00 zapraszamy strażaków z OSP Harmęże z rodzinami. Msza o godz.11.00 będzie transmitowana w internecie.

9. Przypominamy, że podczas mszy, nabożeństw i adoracji w naszym kościele może przebywać do 30 osób. Jeżeli w kościele jest już komplet, prosimy pozostałych wiernych o pozostanie na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiednich odstępów.

10.Decyzją biskupa ordynariusza uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej diecezji zostają przeniesione na wrzesień, gdy dzieci powrócą do szkół. W związku z tym rocznicę pierwszej komunii świętej dzieci z naszej parafii planujemy na niedzielę 6 września. Również bierzmowanie zostaje przeniesione na czas po wakacjach.

11.Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia 2020 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna nazywana w liturgii Niedzielą Białą lub Bożego Miłosierdzia. Trwamy w radości Paschalnej płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Jednocześnie, podobniej jak cały świat, kolejny tydzień zmagamy się pandemią koronawirusa.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

3. Przypominamy jednocześnie, że jeszcze dziś obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących we Mszy świętej w kościele do pięciu. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy, aby osoby z objawami choroby powstrzymały się od przyjścia do kościoła, a we mszy uczestniczyły za pośrednictwem mediów.

4. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00 oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem całej parafii o godz.15.00.

5. Od poniedziałku 20 kwietnia będą już obowiązywać nowe przepisy pozwalające na udział w mszach i nabożeństwach większej ilości wiernych (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych). W związku z tym od jutra w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. Przypominamy o zachowaniu odpowiednich odstępów między sobą w ławkach (miejsca do siedzenia będą odpowiednio oznaczone) oraz podczas podejścia procesyjnego do komunii świętej. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele również obowiązuje nakaz zasłaniania usta i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

6. Wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

7. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli nas ofiarami wpłacanymi na nasze konto. Wszystkich parafian, którzy chcieliby przekazać swoje ofiary na prace remontowe przy naszej świątyni prosimy o wpłaty na konto z dopiskiem „taca remontowa”.

8. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnej modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa. Ta modlitwa jest również transmitowana w internecie, zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek modlitwy o kanonizacji bł. Jakuba Strzemię, we środę modlitwy przez wstawiennictwo św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami, we czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w piątek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen prezbitera i męczennika, w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele Zmartwychwstanie Pańskie – najważniejszą uroczystość w całym roku kościelnym. W tym roku Wielki Post, Triduum Paschalne i Święto Zmartwychwstania są inne niż zwykle. Wszyscy zmagamy się z pandemią koronawirusa. Obowiązują nas obostrzenia nałożone przez rząd oraz zarządzenia naszego biskupa.

2. Przypominamy naszym wiernym, że nadal obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących we Mszy świętej w kościele do pięciu. Pierwszeństwo mają te osoby, które zamówiły intencję mszy świętej na daną godzinę. Bardzo prosimy uszanować to zarządzenie i nie stawić duszpasterzy w kłopotliwej sytuacji. Jeżeli w kościele przebywa już pięć osób, prosimy opuścić świątynię. Prosimy także, aby osoby z objawami choroby powstrzymały się od przyjścia do kościoła, a we mszy świętej uczestniczyły za pośrednictwem mediów.

3. Starając się wyjść naprzeciw naszym parafianom co niedzielę transmitujemy przez internet Mszę świętą o godz. 11.00. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania po sumie przejedziemy ulicami naszej wioski z Najświętszym Sakramentem, aby pobłogosławić wszystkim naszym parafianom i pomóc w ten sposób w duchowym przeżyciu tych świąt. Zachęcamy, aby wyjść przed dom i przyjąć błogosławieństwo od Jezusa Zmartwychwstałego.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiejnocy.

5. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom, który w jakikolwiek sposób wsparli nas w ostatnim czasie darami serca w naturze, czy ofiarami wpłacanymi na nasze konto. Bóg wam zapłać

6. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Będziemy wspólnie modlić się do Miłosiernego Boga o zakończenie epidemii koronawirusa na świecie.

7. Codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnej modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa na świecie. Ta modlitwa jest również transmitowana w internecie, zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w tej intencji.

8. Na tegoroczne święta Wielkanocne inne niż dotychczas, wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was zdrowiem niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

1. Drodzy parafianie i sympatycy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na terenie całego kraju trwa stan epidemii. Wszystkich nas nadal obowiązują ograniczenia, których musimy przestrzegać.

2. Biskup Roman Pindel wydał dla naszej diecezji szczegółowe zalecenia dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia, świetego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych na terenie diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej. Dlatego usilnie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Osoby, które w tym czasie nie będą uczestniczyć fizycznie we mszy świętej nie zaciągają grzechu.

3. Dziś msze w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 17.00, jednak we wszystkich mszach oprócz księży sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Nieprzestrzeganie tej zasady grozi surowymi konsekwencjami dla proboszcza. Zdarzyły się już takie przypadki w naszej diecezji. Jak już zapowiadaliśmy wcześniej, nie będzie dziś ani święcenia palm, ani konkursu na najpiękniejszą palmę. Mszę święta o godz. 11.00 jak również Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15 będziemy transmitowali przez internet.

4. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę msze o godz. 18.00 będą transmitowane internetowo. Podczas tych mszy będzie głoszone Słowo Boże jako forma duchowego przygotowania do przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 bez udziału wiernych. W tym roku nie będzie ciemnicy, ani adoracji w ciemnicy.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, którą będziemy transmitować droga internetową. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej bez udziału wiernych. Nie będzie grobu Pańskiego, ani adoracji przy grobie. Przypominamy, że w tym dniu zachowujemy post ścisły (obowiązuje on wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego – trzy posiłki w tym jedne do syta). Post nie dotyczy osób chorych.

Wielka Sobota jest dniem ciszy. Zgodnie z zarządzeniem biskupa nie będzie święcenia pokarmów. Na naszej stronie internetowej znajdziecie tekst poświęcenia pokarmów, który może być wykorzystany podczas śniadania Wielkanocnego w domach.

Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, ponieważ jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 również bez udziału wiernych. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w obchodach Triduum Paschalnego przez internet. Wszystkie celebracje będą przez nas transmitowane na Facebooku i na kanale You Tube.

6.W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Przypominamy, że w tych mszach mogą uczestniczyć jedynie osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób.

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy przede wszytki zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

1. Drodzy parafianie i sympatycy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy V tydzień Wielkiego Postu i kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa. Na terenie naszego kraju trwa wprowadzony przez rząd stan epidemii, który nakłada na duszpasterzy i wszystkich wierzących pewne ograniczenia i zakazy do których musimy się wszyscy bezwzględnie stosować. Nasz Biskup Ordynariusz Roman Pindel co tydzień wydaje kolejne komunikaty i zarządzenia w tej sprawie. Najnowsze informacje możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, abyście zapoznali się z nimi sami oraz przekazali tę wiedzę swoim bliskim.

2. W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych na terenie naszej diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej – aż do odwołania. Wszyscy jesteśmy zagrożeni, gdyż nie wiemy ile osób nie wykazujących objawów może nas zarazić. Dlatego usilnie prosimy, aby brać udział we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Zachęcamy wszystkich do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą duchową, która polega na wzbudzeniu w sercu pragnienia przyjęcia Jezusa. We Mszy Świętej w niedziele i dni powszednie, oprócz księży sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.

3. Chrzty i śluby mogą się odbywać, jednak z zachowaniem ograniczenia do 5 osób. Pogrzeby będą sprawowane w formie uproszczonej. Najpierw stacja na cmentarzu, potem Msza Święta żałobna. Wszystko z zachowaniem ograniczenia do 5 osób.

4. W obecnej sytuacji prosimy nie nawiedzać kościoła. Nie jesteśmy w stanie wypełnić zarządzeń państwowych ograniczających liczbę osób przebywających w świątyni do 5 osób.

5. Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do miłowanego nade wszystko Boga. W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z kapłanem (telefon do klasztoru: 33/ 843 07 11, telefon do proboszcza: 784 191 232).

6. Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. W takiej sytuacji należy umówić się z księdzem telefonicznie.

7. W niedzielę palmową nie będzie ani procesji z palmami, ani konkursu palm. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana jak co roku według normalnych terminów jednak bez udziału wiernych. Będziemy ją dla was transmitowali przez internet. Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie.

8. Przypominamy o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielki PiątekNie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów każda rodzina może dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu.

9. Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. W sposób szczególny zachęcamy, aby łączyć się ze swoją parafią poprzez przekaz internetowy. Z naszego kościoła będziemy transmitować Mszę świętą niedzielną o godz. 11.00. 20 min. przed mszą zapraszamy do modlitwy wypominkowe za zmarłych. O godz. 16.15 zapraszamy do udziału  przez internet w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17.20 transmisja Drogi Krzyżowej z naszego kościoła.

10. Wszystkich wiernych zachęcamy do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

1.Drodzy Parafianie i goście Parafii Matki Bożej Niepokalanej i Centrum św. Maksymilian w Harmężach. Rozpoczynamy kolejny tydzień Wielkiego Postu, a zarazem kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Władze RP ogłosiły na terenie całego kraju stan epidemii, co nakłada na nas duszpasterz i na wszystkich wiernych pewne ograniczenia i zobowiązania do których musimy się rygorystycznie stosować. Szczegółowe instrukcje w tej sprawie wydał również nasz Biskup Ordynariusz. Możecie się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej.

2.Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył na krzyżu Pan nasz Jezus Chrystus. Biskup ordynariusz naszej diecezji udziela dyspensy wszystkim wiernym od udziału w niedzielnej Mszy świętej, aż do Wielkanocy. Oznacza to, że nie zaciągamy grzechu z powodu nieobecności na mszy świętej w niedzielę. Przypominamy, że we mszy mogą uczestniczyć tylko te osoby, które zamówiły intencję na daną godzinę, pozostałych wiernych prosimy o pozostanie w domach. W kościelne nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób!

3.Msza święta o godz. 11.00 będzie transmitowana w internecie. O godz. 16.15 będziemy transmitować nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Cała wspólnot parafialną zachęcamy do tej formy łączności duchowej.

4.W tygodni kościół będzie otwarty dla wiernych od 9.00 do 18.00. Zachęcamy, aby w ramach spaceru przyjść do kościoła na modlitwę indywidualną i osobistą adorację. 

5.Codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnie modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa na świecie. Ta modlitwa będzie również transmitowana w internecie, zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w tej intencji.

6.Aby uniknąć dużego skupiska wiernych przed świętami, prosimy nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatni moment, ale już teraz skorzystać z sakramentu pokuty. Od poniedziałku codziennie od 17.30 w naszym kościele będzie spowiadało dwóch kapłanów.

7.W piątek 27 marca będziemy przeżywać 79. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Z powodu stanu epidemii nie będzie zapowiadanej Drogi Krzyżowej ulicami Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.

8.Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

9.Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe. Baranki wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w przedsionku kościoła.

10.Drodzy parafianie i goście, chcemy abyście pamiętali, że jako duszpasterze jesteśmy dla was i służymy wam pomocą w każdej potrzebie. W razie zaistnienia szczególnej sytuacji wymagającej pomocy duszpasterskiej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 33 843 07 11 lub 784 191 232.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie i goście Parafii Matki Bożej Niepokalanej i Centrum św. Maksymilian w Harmężach. W związku z zagrożeniem koronawirusem oraz ogłoszeniem przez rząd stanu zagrożenia epidemiologicznego, a także apelem Biskupa Ordynariusza diecezji Bielsko-Żywieckiej zostały przez nas podjęte następujące decyzje:

 • Wszystkich wiernych prosimy o pozostanie w domu i zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji, aby niepotrzebnie nie narażać się na zakażenie wirusem. We Mszy świętej niedzielę, jak i w tygodniu mogą wziąć udział jedynie te osoby, które zamówiły intencje na dany dzień i na daną godzinę (nie więcej niż 50 osób na raz). Pozostałych wiernych prosimy o pozostanie w domu i uczestnictwo we Mszy świętej przez media.
 • W przypadku zagrożenia życia każdy parafianin może skorzystać ze spowiedzi świętej, przyjąć komunię, czy sakrament namaszczenia chorych w domu. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z naszą parafią.
 • Komunia święta dla osób uczestniczących we Mszy świętej będzie rozdawana na rękę, aby niepotrzebnie nie narażać pozostałych wiernych na zakażenie.
 • Odwołujemy rekolekcje wielkopostne, które miały się rozpocząć w sobotę 14 marca naszym kościele. Odwołane zostają również niedzielne katechezy dla dorosłych, Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe. Jednocześnie zachęcamy wiernych do osobistej modlitwy oraz aktów pokuty przewidzianych przez Kościół na czas Wielkiego Postu: modlitwa, post, jałmużna.
 • Franciszkanie z naszej wspólnoty codziennie o godz. 20.00 w kaplicy klasztornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będą się modlić różańcem świętym o ustanie pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tą modlitwę.
 • Odwołujemy również zaplanowaną na 27 marca drogę krzyżową ulicami Harmęż.
 • Odwołujemy także wszystkie spotkania formacyjne poszczególnych grup i wspólnot działających na terenie naszej parafii.
 • W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt drogą telefoniczną pod numerem 33/843 07 11 lub 784 191 232.
 1. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2020 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyło 175. rodzin, a Rada Parafialna zebrała 7000 zł.
 2. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na spłatę należności za budowę podjazdu do kościoła. Ofiarę złożyło 57. rodzin, w tym 56. z Harmęż i 1. z Woli. Zebraliśmy 3190 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom w Afryce. Zbiórka do puszek wyniosła 700 zł.
 4. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Matka Boża Niepokalana wyprosi nam wszystkim łaskę zdrowia.

II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.

2. O godz. 11.00 Msza święta jubileuszowa o. Floriana w 60. rocznicę jego święceń kapłańskich. Jubilata polecamy waszej modlitwie. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni. Przypominamy, że obecnie zbieramy ofiary na spłatę należności za podjazd do kościoła. Do zapłaty pozostało jeszcze 9565 zł.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 13 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

5. W piątek 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego.

6. W sobotę 14 marca na terenie byłego obozu Birkenau o godz. 10.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu polskiego.

7. Również w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Grzegorz Kierpiec. Temat tegorocznych rekolekcji: „Być człowiekiem sumienia”. Rekolekcje potrwają do środy 18 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dniach modlitwy i refleksji.

8. W zakrystii trwają zapisy na Mszę beatyfikacyjną kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca w Warszawie. Zainteresowani wspólnym wyjazdem mogą się zapisać u br. Darka do 15 marca.

9. W dniach 17 – 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych na Węgrzech i do Narodowego Sanktuarium na Słowacji. Szczegóły na plakacie w gablotce.

I niedziela Wielkiego Postu – 01 marca 2020 r.

1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jeszcze przez cały dzień na ołtarzu św. Franciszka wyłożona będzie. Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.

2. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza święta z modlitwą w ich intencji oraz złożenie kwiatów w kościele św. Józefa na Zasolu o godz. 7.00. W naszym kościele o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.25 różaniec w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę o 17.15 nabożeństwo pierwszych sobót.

5. Od piątku do niedzieli (6-8 marca) kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania będą przeżywali swoje rekolekcje przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu u Sióstr Misjonarek. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00.

6. W sobotę 7 marca przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na sprzątanie kościoła i środki czystości na cały rok 2020. Składkę na ten cel ustalono w wysokości 40 zł od rodziny.

7. W niedzielę 8 marca na Mszy świętej o godz. 11.00 o. Florian Szczęch odprawi swoją mszę jubileuszową z okazji 60. rocznicy świeceń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tej mszy oraz prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.

8. W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. W przyszłą niedzielę, jako druga niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na spłatę należności za budowę podjazdu do kościoła. Do zapłaty pozostało jeszcze 9565 zł.

10.Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się na Święte Triduum Paschalne.

VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

1. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 69 rodzin z Harmęż, 2 rodziny z Woli, 1 rodzina z Bojszów Starych. W sumie zebraliśmy 3880 zł. Do spłaty za podjazd do kościoła pozostało 9685 zł.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W piątek 21 lutego o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o 19.00 Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W sobotę 22 lutego podczas Mszy świętej o godz. 18.00 wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Szarbela. Po mszy modlitwa o uzdrowienie za przyczyną świętego, uczczenie relikwii i namaszczenie olejem św. Szarbela. Wszystkich parafian, gości i sympatyków serdecznie zapraszamy.

6. 7 czerwca br. w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Aby wziąć udział w uroczystościach potrzebne będą karty wstępu na plac. W zakrystii przyjmujemy zapisy na karty wstęp oraz karty parkingowe.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w sobotę święto katedry św. Piotra.

V Niedziela Zwykła – 09 lutego 2020 r.

1. Dziś druga niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. O godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. We wtorek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła osoby chore i starsze, którym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę i skorzystania z posługi kapłana.

3. W piątek święto świętych Cyryla i Metodego patronów Europy. Na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana z uczczeniem relikwii.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętych zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy gościć zespół pieśni i tańca „Tradycja” ze Starej Wsi. Po sumie zapraszamy na krótki koncert kolęd w wykonaniu naszych gości.

3. W dniach 3 – 4 kwietnia planujemy w naszym Centrum weekendowy kurs dla narzeczonych. Kurs spełnia wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich w ramach bezpośredniego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Szczegółowe informacje u o. Roberta.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o 17.25 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po niej spotkanie formacyjne z br. Dariuszem. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O 17.00 zapraszamy na spowiedź. Z uwagi na ferie zimowe spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 14 lutego po mszy wieczornej.

5. W sobotę, zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Również w przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Do spłaty pozostało nam 13 565 zł.

8. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła (błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek), we środę wspomnienie św. Agaty (poświęcenie chleba, soli i wody), w czwartek wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, w piątek wspomnienie św. Kolety z Corbie dziewicy.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła, 26 stycznia 2020 r.

1. Na mocy Motu proprio Ojca Świętego Franciszka z 30 września 2019 r. III niedziela zwykła została ustanowiona Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codziennego problemy.

2. Dziś również ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

3. W poniedziałek, 27 stycznia przypada 75. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.

4. W niedzielę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

5. W niedzielę 2 lutego na zakończenie tradycyjnego okresu śpiewania kolęd na Mszy o godz. 11.00 będzie śpiewał chór Parafii ze Starej Wsi. Po sumie krótki koncert chóru, na który serdecznie zapraszamy.

6. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Przez cały miesiąc styczeń przypominamy naszym parafianom i gościom o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działalności naszego Klasztoru i Centrum. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem „Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko kapłana – patrona miasta Oświęcimia.

II Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1. Dziś o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 68 rodzin. Zebraliśmy 3850 zł. Do spłaty za podjazd do kościoła pozostało 13565 zł.

3. W poniedziałek dzień Babci, we wtorek dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach zarówno tych żyjących jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.

4. We wtorek, 21 stycznia po Mszy świętej nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, w środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich.

5. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Agnieszki męczennicy, w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa, w sobotę święto nawrócenia św. Pawła.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostaną bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Jak to zapowiadaliśmy tydzień temu dziś o godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru na opłatek parafialny. W związku ze spotkaniem opłatkowym nieszporów w dniu dzisiejszym nie będzie.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace przy naszej świątyni. Przypominamy, że obecnie zbieramy ofiary na spłatę długu za podjazd dla niepełnosprawnych.

4. We wtorek zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej na Mszę świętą w ich intencji. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. W przyszła niedzielę na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Drodzy parafianie i goście zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas finansowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Kilka lat temu Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Co roku zwiększa się grono tych, którzy ofiarowują nam 1% swojego podatku. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas dzieje. W roku 2018/2019 wybudowaliśmy salę konferencyjną, zaplecze dla naszej parafii i klasztoru. Obecnie jesteśmy na etapie jej wyposażania. Przy tak potężnych inwestycjach liczy się każda złotówka, także ta przekazana nam w ramach 1%. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we czwartek wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich, w piątek św. Antoniego – opata.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

5 stycznia 2020 r.

1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Również w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury przy ul. Śniadeckich odbędzie się już po raz czwarty gala wręczenia nagrody św. Maksymilian za działalność ewangelizacyjną w naszej diecezji. W programie prelekcja na temat życia religijnego więźniów chrześcijańskich w obozie Auschwitz, wręczenie statuetki MB zza drutów oraz pokaz filmu o św. Faustynie „Miłość i miłosierdzie”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. Nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

4. We środę, 8 stycznia przypada kolejna rocznica urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 8.30 w kościele zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

5. We czwartek, 9 stycznia o godz. 10.00 w Domu Ludowym w Harmężach, podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego i literackiego o św. Maksymilianie.

6. W niedzielę, 12 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian na godz. 15.00 do klasztoru na opłatek parafialny. W sposób szczególny zapraszamy wspólnoty działające przy naszej parafii: Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec, Wojowników Maryi, Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Domowy Kościół oraz chór parafialny.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Po wykonaniu podjazdu dla niepełnosprawnych do spłaty pozostało nam 17 565 zł.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Jego Matki Marii.