Ogłoszenia 2021

II Niedziela zwykła – 17 stycznia 2021 r.

 

 1. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiary złożyło 50 rodzin, w tym 49 z Harmęż i jedna anonimowa, w sumie zebraliśmy  kwotę: 3.420zł.
 1. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przez cały tydzień, będziemy się modlić o jedną owczarnię i jednego pasterza dla wszystkich wierzących.
 1. W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; we czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 2. W środę – nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich, we czwartek – nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, w piątek – nabożeństwo do św. Charbela.
 1. W czwartek –  dzień Babci, a w piątek dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach zarówno tych żyjących, jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.
 1. W przyszłą niedzielę – 24 stycznia – przypada Niedziela Słowa Bożego, w tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.
 1. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.
 1. Przypominamy wszystkim o dezynfekcji rąk po wejściu do kościoła oraz możliwości korzystania z dozownika z wodą święconą. Komunię św. przyjmujemy, najpierw na rękę, a później do ust, jeśli jest dwóch kapłanów, to ten od strony zakrystii rozdziela Komunię na rękę, a drugi do ust.
 1. Informujemy, iż parking przy kościelny ze względów bezpieczeństwa, będzie otwarty tylko  na Msze święte, w innym czasie będzie zamknięty!
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin, ŚP. ROMAN JANECZKO z ul. Gen. Maczka. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostaną bożonarodzeniowe szopki i  będziemy śpiewać kolędy.
 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace budowlane i remontowe przy naszej świątyni.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, kapłana; we czwartek – nowennę do św. Maksymiliana, która przygotuje nas do przeżycia 80-tej rocznicy męczeńskiej śmierci o. M. Kolbego.  O godz. 17:30 różaniec, Eucharystia z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwo; w sobotę –  świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich.
 3. Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach, kilka lat temu został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas działo.  Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościół Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021r.

  1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. Także dzisiaj, wspominamy Najświętsze Imię Jezus.
  2. W środę – 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. W tym dniu przypada 7. rocznica święceń biskupich oraz ingres do katedry Ks. Bpa Romana Pindla – będziemy modlić się w intencji naszego pasterza. Ofiary z tego dnia przeznaczone sa na cele misjne.
  1. We czwartek – 7 stycznia – I Czwartek miesiaca – modlimy się o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Adoracja Najświetszego Sakramentu od godz. 17.00, od godz. 17.20 – Różaniec i modlitwy.
  2. W sobotę – 9 stycznia z racji II Soboty miesiąca, po Mszy św. Wieczór Uwielbienia Pana przy złóbku – zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę – 10 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W Polsce kolędy śpiewamy do 2 Lutego. Z racji II Niedzieli miesiąca, będziemy zbierać ofiary na prace remontowe i budowlane.
  4. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Jego Matki Marii.

 

 

Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 r.

 

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu, przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 2. Po każdej Mszy św. rozdajemy Komunię św. dla wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św. przez Internet.
 1. W poniedziałek – 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 2. We czwartek – 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Na Mszę świętą ze sprawozdaniem duszpasterskim proboszcza zapraszamy na godzinę 17.00. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne za mijający rok.
 1. W piątek, 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy dzień modlitwy o pokó Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. O godz. 16.30 zapraszamy na różaniec w intencji pokoju oraz o Boże błogosławieństwo dla całej naszej parafii w Nowym Roku.
 2. W sobotę – 2 stycznia – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Z racji I Soboty od  godz. 17.15 nabożeństwo wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.
 1. Z radością pragniemy poinformować, że od stycznia powstaje przy naszej Parafii Franciszkański Zakon Świeckich, wspólnota dla osób świeckich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i bardziej żyć duchem św. Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów. Szczegółowe informacje u o. Arkadiusza i na naszej stronie internetowej.
 2. Sołtys wsi Harmęże zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w gminnym konkursie na najpiękniejszą dekorację świąteczną. Zachęcamy, aby przyozdabiać i oświetlać swoje domostwa. Konkurs trwa od 28 grudnia do 8 stycznia. Informujemy, iż przy Domu Ludowym można zobaczyć szopkę, przygotowaną przez mieszkańców naszej miejscowości.
 1. Trwając w atmosferze świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Nowego Roku wspólnota franciszkańska życzy wszystkim parafianom i przybyłym gościom wielu łask Bożych, a zwłaszcza daru pokoju, radości i zdrowia. Niech w Nowym Roku świat będzie wolny od pandemii. Życzymy Wam wytrwałości, radości i przyjaciół, a w waszym domu niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

 1. Dziś czwarta niedziela Adwentu. Coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z przychodzącym Jezusem. O godz. 16.30  zapraszamy na nieszpory.
 2. Po Mszach św. zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli przez internet w Eucharystii,  będziemy udzielać Komunii św.
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na prace przy kościele, które wyniosły 3.320zł. Ofiary złożyło 47 rodzin: w tym 1 z Woli i 1 z Bojszowy Stare.
 2. Od poniedziałku do środy (21-23.12) o godz. 19:30 na naszym kanale YouTube odbędą się rekolekcje adwentowe online. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza święta będzie tylko o godz. 8.00, nie będzie mszy wieczornej. Zadbajmy w tym dniu o zachowanie tradycji Wigilijnych. Zachęcamy do zachowania postu, zaś przed wieczerzą Wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie, czytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i wspólnym śpiewie kolęd. Msze św. Pasterski będą odprawione o godz. 22.00 i 24.00 w intencji naszych parafian, dobrodziejów i przyjaciół. Składki z Pasterek, jak co roku przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W piątek, 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. W sobotę, 26 grudnia drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana pierwszego męczennika (poświęcenie owsa). Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 5. W niedzielę, 27 grudnia święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, aby w tym dniu małżonkowie przyszli do kościoła razem i siedli w ławkach obok siebie, aby można było odnowić przyrzeczenia małżeńskie. W tych dniach nie będzie popołudniowego nabożeństwa.
 6. Z radością pragniemy poinformować, że od stycznia powstaje przy naszej Parafii Franciszkański Zakon Świeckich, wspólnota dla osób świeckich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i bardziej żyć duchem św. Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów. Szczegółowe informacje u o. Arkadiusza i na naszej stronie internetowej.
 7. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne, które można także znaleźć na ołtarzach bocznych.
 8. Sołtys wsi Harmęże zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w gminnym konkursie na najpiękniejszą dekorację świąteczną. Zachęcamy, aby przyozdabiać i oświetlać swoje domostwa. Konkurs trwa od 28 grudnia do 8 stycznia. Jednocześnie informuje, iż przy Domu Ludowym będzie można zobaczyć szopkę, przygotowaną przez mieszkańców naszej miejscowości.
 9. Na zbliżające się święta Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom, życzymy Błogosławieństwa Bożej Dzieciny i wstawiennictwa Jego Niepokalanej Matki – Maryi.

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

 

 1. Dzisiejsza trzecia niedziela Adwentu zwana w liturgii Gaudete – radujcie się, wzywa nas do chrześcijańskiej radości płynącej z faktu rychłego przyjścia na świat Zbawiciela. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś po każdej Mszy świętej udzielamy Komunii św. dla tych, którzy uczestniczyli we Mszy św. przez internet.
 3. W poniedziałek –  14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu zapraszamy  na nowennę do św. Maksymiliana, która przygotuje nas do przeżycia w przyszłym roku 80-tej rocznicy męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbego. O godz. 17:30 różaniec, Eucharystia z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwo.
 4. Od czwartku, 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu. Liturgia kolejnych dni będzie nas przygotowywać na bezpośrednie przeżywanie tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zachęcamy wiernych, którzy jeszcze nie byli na roratach w tym roku, do udziału w naszej wspólnej adwentowej modlitwie. Przypominamy, że Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami wsparli Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy kwotę 720zł.
 6. Spowiadamy codziennie przed Mszą św., a od 19 grudnia od godz. 17.00. Grafik spowiedzi jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.
 7. Chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i skorzystać z sakramentów świętych prosimy zgłaszać w zakrystii. Odwiedziny chorych w domach przed świętami odbędą się dnia 22 grudnia (wtorek) od godz. 9.00.
 8. W zakrystii są jeszcze do nabycia, opłatki wigilijne, Dariusz prosi również o zgłaszanie chęci ofiarowanie choinek do naszego kościoła.
 9. Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W przedświątecznym zabieganiu nie zapomnijmy o istocie zbliżających się świąt – spotkaniu z Emanuelem, Bogiem z nami – Jezusem Chrystusem.

 

II Niedziela Adwentu  – 6 grudnia 2020r.

 1. W II Niedzielę Adwentu modlimy się i wspomagamy Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na ten cel. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W poniedziałek – 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie różańców i medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. We wtorek –  8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Sławomir Szczotka, proboszcz z Brzezinki.  W tym dniu o godz. 12.00 Godzina Łaski, będzie Msza św. w naszym kościele oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Przypominamy, że w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 odprawiamy w kościele Roraty.
 3. W czwartek – 10 grudnia – wspomnienie NMP Loretańskiej.
 4. W sobotę – 12 grudnia – Po Mszy św. godzina Uwielbienia Pana – zapraszamy!
 5. Od przyszłej niedzieli – 13 grudnia – ze względu na ograniczenia pandemiczne pragniemy rozdawać Komunię św. po Mszach św. Wszystkich, którzy uczestniczyli we Mszy św.  przez internet, a mogą przystąpić do Komunii św. zapraszamy po Mszach św. – tu będziemy na Was czekać.
 6. Możliwość spowiedzi św. przedświątcznej będzie u nas od dnia19 grudnia.
 7. Chorych, którzy chcieliby przyjąć kapłana i skorzystać z sakramentów świętych prosimy zgłaszać w zakrystii. Odwiedziny chorych w domach przed świętami odbędą się dnia 22 grudnia (wtorek) od godz. 9.00.
 8. W zakrystii są jeszcze do nabycia, opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 6 zł. br. Dariusz prosi również o zgłaszanie chęci ofiarowanie choinek do naszego kościoła.

 

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent jest nie tylko czasem w którym Kościół spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale skupia również uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa na końcu czasów. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która potrwa do 7 grudnia. Jest to nasze duchowe przygotowanie do parafialnego odpustu.
 1. W nadchodzącym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła; we czwartek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek –  św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
 2. Zapraszamy na roraty. Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 1. Dziękujemy za ofiary złożone na Caritas diecezji Bielsko-Żywieckiej, które wyniosły 560zł. Bardzo wdzięczni jesteśmy Wam za wszelkie ofiary, które składacie na nasze potrzeby – Bóg Wam zapłać!
 2. W piątek – 4 grudnia o godz. 11.00 z racji wspomnienia św. Barbary, w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji górników i ich rodzin. Do wspólnej modlitwy zapraszamy pracowników górnictwa służby czynnej oraz emerytów wraz z rodzinami. Będzie można też przez internet, na żywo uczestniczyć w tej Mszy św.
 1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, po południu spowiedź od godz. 17.00. W sobotę od  godz. 17.15 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.
 1. W przyszły wtorek – 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Sławomir Szczotka, proboszcz z Brzezinki.  W tym dniu o godz. 12.00 Godzina Łaski, Msza św. w naszym kościele oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej.
 1. W zakrystii można nabyć świece Caritas, na stół wigilijny w cenie 6 zł.

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Msza świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. Na zakończenie Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu, za omówienie którego można zyskać odpust zupełny. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek, na Caritas diecezji Bielsko – Żywieckiej.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżwać wspomnienia: we wtorek – św. męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy; we czwartek – św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana; w piątek – św. Franciszka Antoniego Fassaniego, kapłana.
 4. W przyszłą niedzielę – 29 listopada rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Także rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie jednocześnie naszym duchowym przygotowaniem do Odpustu Parafialnego. Modlitwy nowennowe po Mszy świętej.
 5. Trwają prace przy ogrodzeniu cmentarnym na Cmentarzu Parafialnym w Oświęcimiu. Prosimy o cierpliwość i stosowanie się do OSTRZEŻEŃ.
 6. W zakrystii u br. Darka można nabyć świece Caritas wspomagając tym samym akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Dzisiaj wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej i organistów. Dlatego składamy najlepsze życzenia dla organisty Mateusza a także dla naszego chóru ”Maksymalni” (ostatnio zdobyli pierwsze miejsce w 23. Festiwalu Twórczości Religijnej w Kętach).
 8. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana mama o. Piotra Cubra, ŚP HELENA CUBER. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła  – 15 listopada 2020 r.

 

 1. Dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Wszystkim parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na prace budowlane. Ofiarę złożyło 31 rodzin, w tym 30 rodzin z Harmęż i 1 z Woli. Zebraliśmy 1.870 zł.
 3. Pragniemy także, podziękować za ofiary złożone na pomoc chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej. Kwota zebrana na ten cel wyniosła 560 zł.
 4. W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki FZŚ; w środę – bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę; we czwartek – bł. Salomeę, dziewicę;  w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 5. W przyszłą niedzielę – 22 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Przed Mszą św. o godz. 11.00 wypominki za zmarłych. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek, na Caritas diecezji Bielsko – Żywieckiej.
 6. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin, ŚP. STANISŁAW KORZENIOWSKI z ul. Borowskiego. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu

 

XXXII Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 r.

 1. Dziś przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowoafrykańskiej. Przez dar modlitwy oraz ofiary do puszek, możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego.
 2. Dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach, A także z racji 8 listopada za naszych zmarłych będziemy się modlić o godz. 16.40.
 3. Ofiary w dniu dzisiejszym złożone, będą przeznaczone na prace przy naszej świątyni.
 4. W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia: w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek – św. Lenona, papieża i dra Kościoła; w środę –  św. Marcina z Tours, bpa; we czwartek – św. Jozafata, bpa i męczennika; w piatek –  świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich, w sobotę –  św. Mikołaja Tavelica i Towarzyszy, męczenników.
 5. W środę – 11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich, którzy walcząc o wolność Polski zapłacili za to najwyższą cenę, cenę swojego życia.
 1. W piątek – 13 listopada po Mszy św. modlitwy do św. Antoniego Padewskiego.
 2. Zapraszamy w najbliższą sobotę –  14 listopada na nowennę do św. Maksymiliana, która przygotuje nas do przeżycia w przyszłym roku 80-tej rocznicy męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana Kolbego. O godz. 17:30 różaniec, Eucharystia z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwo.
 3. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać jednorazowo do 30 osób!
 4. Wszystkich parafian zachęcamy do modlitwy o oddalenie pandemii z naszym księdzem biskupem Romanem Pindlem, codziennie o godz. 20.30!

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 LISTOPADA 2020r.

 1. Dzisiaj 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 00,  11.00 i o godz. 17.00. Przypominamy, że decyzją rządu cmentarze są zamknięte dzisiaj i jutro!
 2. Jutro – 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i o godz. 17.00 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.
 1. We wtorek – 3 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego. W tym dniu będziemy się modlić za zmarłych braci, siostry, rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów Zakonu Franciszkańskiego oraz zmarłych członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. W środę – 4 listopada – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 3. Wiernym przypominamy, że zgodnie z dekretem papieża Franciszka przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, ale tylko w osiem wybranych dni listopada. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami. 1 i 2 listopada w kościele,  zaś od 3 listopada konieczna jest obecność na cmentarzu.
 4. W czwartek – 5 listopada, I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17. 00, o godz. 17.20 – Różaniec św. oraz  modlimy się o powołania kapłańskie.
 1. W piątek – 6 listopada – I Piątek miesiąca – możliwość spowiedź od godz. 17.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania  do Serca Jezusa.
 2. W sobotę – 7 listopada – I Sobota miesiąca. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.15.
 3. Podobnie jak w latach ubiegłych, przez oktawę oraz we wszystkie niedziele listopada 20 min. przed Mszą świętą, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Ponadto przez cały rok, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie nabożeństwo wypominkowe, a msza będzie sprawowana za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Godzinki za zmarłych, będą śpiewane we wszystkie niedziele listopada 15 min. przed poranną Mszą świętą.

 

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA – 25 października 2020r.

 1. W dniu dzisiejszym w kalendarzu liturgicznym obchodzimy rocznicę poświęcenia własnego kościoła. Z tej racji w naszych modlitwach pamiętajmy o budowniczych i duszpasterzach pracujących przy kościele w Harmężach od 30 lat.
 1. Na Mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.
 2. Z racji pandemii prośba o pozostanie w domu, zwłaszcza dla seniorów. Jest dyspensa od ks. biskupa, od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Parafianie mogą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00 – która jest transmitowana na żywo, na naszej stronie. Transmisja ta, będzie też kontynuowana przez cały tydzień w listopadzie.
 3. W środę –  28 października, będziemy obchodzić święto św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów.
 4. W sobotę – 31 października o godz. 17.20 zakończenie nabożeństw październikowych.
 5. W przyszłą niedzielę – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godz. 8,  11.00 i o  godz. 17.00. Na cmentarzach Msze św. są odwołane. Prośba, aby iść na cmentarz przed lub po Wszystkich Świętych.
 6. W przyszły poniedziałek – 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Kościół wspomina w tym dniu wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i o godz. 17 nabożeństwo za zmarłych z procesją po kościele i wypominkami, po nabożeństwie Msza święta.
 1. Wiernym przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej. W dniach 1 i 2 listopada przez pobożne nawiedzenie kościoła, zaś od 3 listopada nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych oraz modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa  w intencjach Ojca św.
 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć książkę o historii naszej figurki Matki Bożej zza drutów, w cenie 10 zł. Ofiara przeznaczona będzie na rozwój Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W zakrystii u br. Darka można jeszcze składać czytelnie wypełnione kartki wypominkowe.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie ŚP Cecylia i Jan PAWEŁKIEWICZ z ul. Sosnowskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 

XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

 

 1. Dziś niedziela misyjna. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach pracujących na całym świecie, a szczególnie o misjonarzach z naszej prowincji franciszkańskiej.
 1. Także z racji wspomnienia św. Łukasza, ewangelisty modlimy się w intencji służby zdrowia: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich zaangażowanych w ratowanie ludzkiego życia!
 1. Serdecznie dziękujemy parafianom za ofiary złożone na dalsze prace, które wyniosły 2.400zł. W ubiegłą niedzielę swoją ofiarę złożyły 44 rodziny, w tym 43 rodzin z Harmęż i 1 z Woli.
 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin zebraliśmy sumę: 1.180 zł. W imieniu stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana; w środę – święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa – patrona naszej prowincji zakonnej( (po mszy modlitwy o jego kanonizację), we czwartek –  św. Jana Pawła II, papieża;  w piatek –  św. Jana Kapistrana prezbitera, w przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia własnego kościoła.
 3. W przyszłą niedzielę – 25 października na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. To ostatnie wypominki przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 4. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii u br. Darka.
 5. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowymi restrykcjami, które obowiązują w naszej diecezji i parafii, są wywieszone i na stronie internetowej.

XXVIII niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

 1. Dziś pod hasłem: „TOTUS TUUS!” obchodzimy XX Dzień Papieski.  Po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Także dziś o godz. 11.00 modlimy się w 15 rocznicę śmierci o. Lugiego Faccenda o łaskę świętości oraz bł. Boże dla Instytutu Misjonarek w 66 rocznicę założenia.
 1. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.20. W poniedziałki modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i środy dzieci ze Szkoły Podstawowej, we czwartek – Misjonarki Niepokalanej, w piątki Wspólnota Żywego Różańca na nabożeństwa zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; we czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła; w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.
 3. Dnia 13 października przypada 11. rocznica śmierci byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja. Na mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się w jego intencji o życie wieczne.
 1. Na ołtarzach bocznych wyłożone zostały kartki wypominkowe za zmarłych. Czytelnie wypełnione wypominki prosimy składać u br. Dariusza w zakrystii.
 2. W zakrystii można zakupić „Kalendarze Rolnicze” na 2021r. w cenie 25 zł. Ponieważ, znów jesteśmy w strefie żółtej, bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa obwiązujących w pandemii.

 

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, (XXVII NZ) – 4 października 2020 r.

 1. Dziś Uroczystość św. Franciszka z Asyżu założyciela zakonu franciszkańskiego. W naszej parafii odpust ku Jego czci przeżywamy na wszystkich Mszach św. Uroczystej Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Jan Nowak  – dyrektor Centrum Modlitwy i Dialogu w Oświęcimiu.
 1. O godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przypominamy, że różaniec w tygodniu jest odprawiany o godz. 17.30. W poniedziałki modlitwę prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki i środy dzieci ze Szkoły Podstawowej, we czwartek – Misjonarki Niepokalanej, w piątki Wspólnota Żywego Różańca. Na nabożeństwa zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę, w środę – NMP Różańcową.
 3. W środę – 7 października o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca z uroczystym odnowieniem przynależności do wspólnoty. W tym dniu członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Spotkanie młodzieży przygotowująca się do bierzmowania wraz z rodzicami odbędzie się, w piątek – 9 października po Mszy św. o godz. 18.00 – zapraszamy.
 2. W sobotę – 10 października Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia, na który zapraszamy wszystkich pragnących adorować Najświętszy Sakrament.
 3. W niedzielę – 11 października pod hasłem: „TOTUS TUUS!” będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Podobnie jak w całej Polsce tak i u nas, po każdej Mszy świętej będziemy zbierać do puszek ofiary na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 4. Także w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 modlimy się w 15 rocznicę śmierci o. Lugiego Faccenda o łaskę świętości oraz bł. Boże dla Instytutu Misjonarek w 66 rocznicę założenia.
 1. Serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na koncert chóru Maksymalni dnia, 11 października o godz. 12.00.

Św. Franciszku – świetlany przykładzie wierzących, Jego wierny naśladowco, przewodniku i heroldzie doskonałości ewangelicznej – prowadź nas, prowadź swoje dzieci do umiłowanego Pana Jezusa Chrystusa. Amen

 

XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020 r.

 

 1. Dziś modlimy się w intencji rodzin. Na mszy o godz. 11.00 modlimy się (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Pierwsze po wakacjach spotkanie miejscowej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się dziś o godz. 15.00 w klasztorze, a o godz. 16.30 nieszpory w kościele.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę 670 zł na diecezjalne radio Anioł Beskidów.
 4. W najbliższym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, biskupa i dra Kościoła; w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; w piątek – Świętych Aniołów Stróżów.
 1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy o godz. 16.30 w niedziele, a o godz. 17.20 w tygodniu. W poniedziałki różaniec prowadzi Rycerstwo Niepokalanej, we wtorki, środy i czwartki dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątki wspólnota Żywego Różańca. Na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
 2. W przyszłą niedzielę – 4 października – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu franciszkańskiego. W naszej parafii będziemy przeżywali odpust. Uroczystej Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Jan Nowak, dyrektor Centrum Modlitwy i Dialogu w Oświęcimiu. Od czwartku, przez kolejne trzy dni będziemy przygotowywać się do uroczystości odpustowej poprzez Triduum ku czci św. Franciszka.
 3. W sobotę – 3 października po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo Transitus – nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.25 część różańca świętego oraz modlitwa w intencji powołań. O godz.18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, a od godz. 17.00 zapraszamy na spowiedź. Kandydaci do bierzmowania przyjdą w tym dniu na spowiedź i Mszę świętą, po Mszy spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem, które zaplanowane jest na 27 listopada br. W sobotę o godz. 17.15 Nabożeństwo fatimskie, a po mszy Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na spotkanie formacyjne.
 5. Siostry Karmelitanki z Oświęcimia zapraszają na odpust św. Teresy od Dzieciątka Jezus w dniu 1 października o godz. 17.00.

 

XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „ Życie staje się historią.” Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na diecezjalne radio Anioł Beskidów. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.30.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na prace przy naszym kościele, które wyniosły 3.380zł. Z Harmęż ofiarę złożyło 58 rodzin, z Woli – 1 rodzina i 1 rodzina z Bojszowy.
 2. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty; w środę – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana; we czwartek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku – Białej; w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
 3. Spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej, odbędzie się w sobotę, 26 września od godz.10.00 do godz. 14.00, na które serdecznie zaprasza o. Arkadiusz. W ramach spotkania, Eucharystia, adoracja i warsztaty. Zapisy w zakrystii
 4. W przyszłą niedzielę – 27 września – Modlimy się szczególnie w intencji rodzin. Zaś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 w klasztorze, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie miejscowej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, a o godz. 16.30 nieszpory w kościele.
 5. Zaproszenie dla mężczyzn na Oblężenie Jasnej Góry – szczegóły znajdziecie w gablocie, na plakatach.

 

Z Orędzia papieża Franciszka na 54 Dzień Środków Społecznego Przekazu:

Maryjo, Niewiasto i Matko, Ty tkałaś w łonie Słowo Boże, Ty opowiadałaś swoim życiem wspaniałe dzieła Boga. Wysłuchaj naszych historii, zachowaj je w swoim sercu i uczyń swoimi, również wtedy, gdy nikt nie chce ich słuchać……Niewiasto Ducha, Matko zaufania, inspiruj także nas. Pomagaj nam tworzyć historie pokoju, historie przyszłości. I wskazuj nam drogę wspólnego podążania.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 IX 2020 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem ”Budujemy więzi”. Przez cały tydzień modlimy się w intencji wychowawców i wychowanków! Prosimy o zapoznanie się z Litem Episkopatu Polski na ten tydzień, który  znajduje się  w gablocie.
 2. Także dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 3. Bóg Wam zapłać za ofiary, które składacie dzisiaj na dalsze prace przy naszej świątyni.
 4. W poniedziałek – 14 września – na Mszę św. zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św. nabożeństwo do świętego Maksymiliana Kolbego.
 5. Spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej, odbędzie się w sobotę, 26 września od godz.10.00 do 14.00, na które serdecznie zaprasza o. Arkadiusz.  W ramach spotkania, Eucharystia, adoracja i warsztaty. Zapisy w zakrystii.
 1. Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień: w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej; w środę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;  we czwartek –  święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu;  w piątek –  święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, patrona Polski, w sobotę – święto św. Józefa z Kupertynu, kapłana.
 1. W przyszłą niedzielę – 20 września – obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu ofiary do puszek będą zbierane na radio „Anioł Beskidów”. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie nowej sali konferencyjnej.
 2. Przypominamy parafianom i gościom, że przy naszej parafii działa katolicka poradnia rodzinna. Na plakacie informacyjnym w gablocie przy wyjściu z kościoła można znaleźć numer telefonu, pod którym można umówić się na spotkanie i skorzystać z porad doradców rodzinnych Pani Magdaleny Kozicy oraz Agaty Miler.
 3. W zakrystii przyjmownane są już intencje Mszy św. na 2021 rok.
 4. Zaproszenie spoza parafii na Ekstremalną Drogę Krzyżową – szczegóły można znaleźć w gablocie lub na www.edk.org.pl

      ”Odkrywajmy codziennie w swoim życiu obecność Jezusa, najlepszego i najważniejszego Przyjaciela. Pomóżmy w tym naszym wychowankom. Osobista relacja z Jezusem,…ma fundamentalne znaczenie dla naszego życia wiarą.” –  z Listu Episkopatu Polski – Budujmy więzi.

 

XXIII Niedziela Zwykła – 6 września 2020r.

 

Na Eucharystię zgromadziła nas miłość do Boga, która jest doskonałym wypełnieniem prawa. Jako wspólnota Kościoła, w jedności Ducha Świętego stajemy przed Bożym obliczem, bo tylko zjednoczone serca są godne wychwalać Pana.

 1. Dziś o godz. 11.00 – Rocznica I Komunii św., zaś o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.
 2. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; we wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w środę – wspomnienie bł. Anieli Salawy dziewicy, patronki FZŚ.
 1. W sobotę – 12 września serdecznie zapraszamy do naszej świątyni, na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 13 września – rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na dalsze prace przy na naszej świątyni. Ostatnio został wykonany tynk przy podjeździe, koszt materiału wyniósł 1.300zł., a praca została wykonana gratis!

Umocnieni Eucharystią idźmy  w naszą codzienność razem z Panem Jezusem i Jego dobrą nowiną o królestwie wzajemnej miłości i przebaczenia. Postarajmy się w imię Jezusa o coś wspólnie prosić na modlitwie.

Uroczystość Trójcy Świętej, 7 czerwca 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej – rozważamy jedną z największych tajemnic naszej wiary. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiamy po mszy wieczornej.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się kapituła naszej prowincji zakonnej. Wszystkich parafian i gości prosimy o modlitwę w intencji jej obrad.

4. We czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Z powodu pandemii koronawirusa inne niż zazwyczaj. W związku z ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń, w tym roku nie będzie procesji Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego: 8.00, 11.00, 17.00, po każdej Mszy świętej procesja wokół kościoła. O 16.30 nabożeństwo czerwcowe.

5. O piątku po Mszy świętej w ramach oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła podczas której będziemy śpiewać litanię do NSPJ.

6. Od dzisiejszej niedzieli przestaje obowiązywać dyspensa Biskupa Ordynariusza od udziału w niedzielnej mszy świętej. Obecnie zostaje ona zawężona jedynie do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

7. W kościele nie obowiązują już limity wiernych, natomiast nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznego dystansu. Komunię przyjmujemy na rękę podchodząc procesyjnie do ołtarza. Osoby, które chcą przyjąć komunię do ust, proszone są, aby ustawiły się na końcu kolejki. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w konfesjonale.

8. W niedzielę 14 czerwca 80. rocznicę pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. W związku z tym zmienia się harmonogram Mszy świętych w naszym kościele. Msze będą o godz. 8.00, 12.00 i 17.00. Dodatkowa Msza święta o godz. 10.00 której będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrekcja PMAB oraz byli więźniowie. Zapraszamy do udziału.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, w piątek wspomnienie 108 męczenników II wojny światowej, w sobotę święto św. Antoniego Padewskiego (święto patronalne naszej prowincji zakonnej).

Zesłanie Ducha Świętego, 31 maja 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O 16.30 zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo majowe. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które w tygodniu będą oprawiane po mszy świętej.

2. Drodzy Parafianie, goście i sympatycy, jest nam miło poinformować, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych od soboty (30 maja) zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Prosimy jednak o zachowanie dystansu społecznego w ławkach i podczas podchodzenia do komunii świętej. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

3. Od następnej niedzieli (7 czerwca) poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii obejmująca dotychczas wszystkich wiernych, zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.

4. Komunię, zgodnie z zaleceniam biskupa, przyjmujemy na rękę podchodząc do ołtarza procesyjnie. Osoby, które chcą przyjąć komunię do ust, proszone są, aby ustawiły się na końcu kolejki, aby nie stwarzać zagrożenia dla pozostałych wiernych. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. We czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17.25 różaniec, na zakończenie adoracji modlitwy w intencji powołań. O 18.00 msza w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie wspólnoty Żywego Różańca z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Tym razem, w związku z pandemią, prosimy o zgłoszenie do zakrystii osób chorych do których kapłan ma się udać z posługą. W piątek od 17.00 zapraszamy na spowiedź również młodzież i dzieci. W sobotę na nabożeństwo fatimskie zapraszamy o godz. 17.15.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt), we środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, w niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.

Wniebowstąpienie Pańskie – 24 maja 2020 r.

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wszystkie, które nie mogły przyjść do kościoła i pozostają w domach zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie majowym o 16.30, które będą transmitowane na Facebooku i kanale YouTube.

2. Przypominamy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 44 osoby. W świątyni zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia do komunii pamiętamy o zachowaniu odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem.

3. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. We czwartek 28 maja będziemy przeżywać 79. rocznicę deportacji św. Maksymiliana do KL Auschwitz. Co roku z tej okazji wraz ze stowarzyszeniem Civitas Christiana organizujemy Sesję Kolbiańską. W związku z panującą sytuacją pandemii tegoroczną 39. sesję ograniczymy do minimum. O godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta transmitowana w internecie, po której odtworzymy konferencję o. prof. Grzegorza Bartosika: „Prorocy wielkiego zawierzenia – św. Maksymilian Kolbe, Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński”. Zapraszamy do udziału.

5. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza prezbitera, we środę wspomnienie św. Pawła VI papieża, w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra prezbitera i męczennika patrona naszej diecezji.

7. Parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.

VI Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

1. Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, ale już dziś w kościele obchodzimy tę szczególną rocznicę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wdzięczności za dar papieża Polaka. O 16.30 zapraszamy na dziękczynne nabożeństwo majowe. Jutro z okazji setnych urodzin papieża, 1 program TVP oraz Polskie Radio o godz. 18.00 wyemitują widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory przybliżające sylwetkę i nauczanie Jana Pawła II. Zachęcamy do oglądania.

2. Informujemy, że nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Wszystkie osoby pozostające w domach zapraszamy do udziału we Mszy świętej o godz. 11.00 i nabożeństwie majowym o 16.30, które będą transmitowane na Facebooku i kanale YouTube.

3. Zgodnie ze zmianą przepisów, od dzisiaj w naszym kościele mogą przebywać jednocześnie 44 osoby nie licząc kapłanów. W kościele prosimy zajmować wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

4. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci NMP odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału. Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, zachęcamy do organizowania nabożeństw w plenerze przy kapliczce lub przy krzyżu oczywiście z zachowaniem społecznego dystansu i wszelkich środków ostrożności.

5. W piątek 22 maja przypada 25. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji. W tym też dniu w naszym kościele modlitwy o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami obu świętych.

6. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 42 rodziny. Zebraliśmy 3200 zł. Tym sposobem spłaciliśmy należność za budowę podjazdu do kościoła.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Feliksa z Cantalice zakonnika, w środę wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena prezbitera i męczennika, w sobotę święto poświęcenia bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu.

8. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

V Niedziela Wielkanocna – 10 maja 2020 r.

1. Przypominamy wiernym, że nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00 oraz nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

3. Trwa miesiąc maj oraz nabożeństwa ku czci Matki Bożej odprawiane w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Papież Franciszek zachęca wszystkich, aby czwartek 14 maja 2020 r. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy do włącznie się w tę inicjatywę papieża Franciszka.

5. Uroczystość beatyfikacyjna sługi bożego kard. Stefaan Wyszyńskiego została przesunięta ze względów epidemiologicznych. Nowy termin zostanie podany w późniejszym terminie.

6. W związku z sytuacją epidemiologiczną zostaje również odwołana tegoroczna piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Wszyscy pątnicy zostaną zaproszeni do pielgrzymowania duchowego. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

7. We wtorek 19 maja 2020 r. o godz. 19.00 ks. prof. Jan Machniak wygłosi w Hałcnowie katechezę „TOTUS TUUS – maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II”. Katechezę będzie można wysłuchać dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.

8. Składka do puszek na wsparcie diecezjalnej rozgłośni Anioł Beskidów zaplanowana na dzisiejszą niedzielę, ze względu na epidemię została przeniesiona na nieokreśloną przyszłość. Nasze diecezjalne radio można jednak wesprzeć przez indywidualne wpłaty na konto. Anioł Beskidów nadaje programy o religijno-społecznym charakterze. Rozgłośnia działa tylko dzięki ofiarom wiernych. Numer konta na stronie radia.

9. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Leopolda Mandica z Hercegowiny prezbitera, we czwartek wspomnienie św. Macieja Apostoła (o godz. 18.00 msza w intencji Rycerstwa Niepokalanej), w piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Krotony, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski.

10. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

IV Niedziela Wielkanocną – 3 maja 2020 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, w Kościele Powszechnym rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Młodzież męską informujemy, że również Krakowska Prowincja Franciszkanów przyjmuje kandydatów do zakonu na kapłanów i braci zakonnych. Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji powołań. W tej intencji będziemy modlić się dziś podczas nabożeństwa majowego o 16.30.

2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00.

3. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m. odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika. Wiernych spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

4. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

5. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji powołań. O 17.30 nabożeństwo majowe. O 18.00 Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Po mszy spotkania nie będzie.

6. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w tym miesiącu złożyli swoje ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyły 34 rodziny, w tym 1 rodzina z Woli i 1 z Bojszów. Zebraliśmy 3630 zł. Do spłaty należności za podjazd do kościoła pozostało 2735 zł.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana (naszego seniora o. Floriana polecamy waszej modlitwie), we środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (w tym dniu post nie obowiązuje).

8. br. Darek informuje, że prasa katolicka wznowiła wydawanie. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Różańca” można odebrać w zakrystii.

9. Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma świętego. Szczegółowe informacje o wydarzeniach z tym związanych znajdziecie na naszej stornie internetowej. Szczególnie teraz w okresie pandemii, gdy więcej czasu spędzamy w domu z rodziną, gdy nie ma jeszcze pełnego dostępu do mszy w kościele zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania Biblii. Przed mszą o godz. 11.00 modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa ordynariusza od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00.

3. Obowiązują nowe przepisy pozwalające na udział w mszach i nabożeństwach większej ilości wiernych. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły Mszę świętą. W kościele zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartkami. Podczas podejścia procesyjnego do komunii zachowujemy 2 m. odstępu. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

4. Wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

5. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i modlitwie różańcowej o ustanie epidemii koronawirusa. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy przez internet.

6. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nie będzie wizyty u chorych. W przypadku zagrożenia życia istnieje możliwość skorzystania z sakramentów świętych po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z proboszczem. Nie będzie spowiedzi pierwszopiątkowej dla dzieci i młodzieży. Spowiedź dla dorosłych od godz.17.00 w salce pod chórem. W sobotę o 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

8. Kalendarz liturgiczny rozpoczynającego się tygodnia: w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronie Europy. W piątek wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona z niedzieli. Msze święte w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 18.00. Na mszę o godz. 11.00 zapraszamy strażaków z OSP Harmęże z rodzinami. Msza o godz.11.00 będzie transmitowana w internecie.

9. Przypominamy, że podczas mszy, nabożeństw i adoracji w naszym kościele może przebywać do 30 osób. Jeżeli w kościele jest już komplet, prosimy pozostałych wiernych o pozostanie na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiednich odstępów.

10.Decyzją biskupa ordynariusza uroczystości komunijne i rocznicowe w naszej diecezji zostają przeniesione na wrzesień, gdy dzieci powrócą do szkół. W związku z tym rocznicę pierwszej komunii świętej dzieci z naszej parafii planujemy na niedzielę 6 września. Również bierzmowanie zostaje przeniesione na czas po wakacjach.

11.Na zbliżający się tydzień wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

II Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia 2020 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna nazywana w liturgii Niedzielą Białą lub Bożego Miłosierdzia. Trwamy w radości Paschalnej płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Jednocześnie, podobniej jak cały świat, kolejny tydzień zmagamy się pandemią koronawirusa.

2. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

3. Przypominamy jednocześnie, że jeszcze dziś obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących we Mszy świętej w kościele do pięciu. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy, aby osoby z objawami choroby powstrzymały się od przyjścia do kościoła, a we mszy uczestniczyły za pośrednictwem mediów.

4. Zapraszamy do internetu gdzie na Facebooku i Youtubie będziemy dziś transmitować Mszę świętą o godz. 11.00 oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem całej parafii o godz.15.00.

5. Od poniedziałku 20 kwietnia będą już obowiązywać nowe przepisy pozwalające na udział w mszach i nabożeństwach większej ilości wiernych (jedna osoba na 15 metrów kwadratowych). W związku z tym od jutra w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześnie 30 osób nie licząc kapłanów. Przypominamy o zachowaniu odpowiednich odstępów między sobą w ławkach (miejsca do siedzenia będą odpowiednio oznaczone) oraz podczas podejścia procesyjnego do komunii świętej. Komunię przyjmujemy na rękę i spożywamy w obecności kapłana przed odejściem do ławki. W kościele również obowiązuje nakaz zasłaniania usta i nosa przy pomocy maseczki lub szalika.

6. Wiernych spowiadamy pół godziny przed mszą świętą w salce pod chórem, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

7. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli nas ofiarami wpłacanymi na nasze konto. Wszystkich parafian, którzy chcieliby przekazać swoje ofiary na prace remontowe przy naszej świątyni prosimy o wpłaty na konto z dopiskiem „taca remontowa”.

8. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnej modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa. Ta modlitwa jest również transmitowana w internecie, zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

9. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we wtorek modlitwy o kanonizacji bł. Jakuba Strzemię, we środę modlitwy przez wstawiennictwo św. Szarbela i błogosławieństwo relikwiami, we czwartek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w piątek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen prezbitera i męczennika, w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020 r.

1. Wigilią Paschalną rozpoczęliśmy w Kościele Zmartwychwstanie Pańskie – najważniejszą uroczystość w całym roku kościelnym. W tym roku Wielki Post, Triduum Paschalne i Święto Zmartwychwstania są inne niż zwykle. Wszyscy zmagamy się z pandemią koronawirusa. Obowiązują nas obostrzenia nałożone przez rząd oraz zarządzenia naszego biskupa.

2. Przypominamy naszym wiernym, że nadal obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących we Mszy świętej w kościele do pięciu. Pierwszeństwo mają te osoby, które zamówiły intencję mszy świętej na daną godzinę. Bardzo prosimy uszanować to zarządzenie i nie stawić duszpasterzy w kłopotliwej sytuacji. Jeżeli w kościele przebywa już pięć osób, prosimy opuścić świątynię. Prosimy także, aby osoby z objawami choroby powstrzymały się od przyjścia do kościoła, a we mszy świętej uczestniczyły za pośrednictwem mediów.

3. Starając się wyjść naprzeciw naszym parafianom co niedzielę transmitujemy przez internet Mszę świętą o godz. 11.00. Dziś w Niedzielę Zmartwychwstania po sumie przejedziemy ulicami naszej wioski z Najświętszym Sakramentem, aby pobłogosławić wszystkim naszym parafianom i pomóc w ten sposób w duchowym przeżyciu tych świąt. Zachęcamy, aby wyjść przed dom i przyjąć błogosławieństwo od Jezusa Zmartwychwstałego.

4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać oktawę Wielkiejnocy.

5. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim parafianom i sympatykom, który w jakikolwiek sposób wsparli nas w ostatnim czasie darami serca w naturze, czy ofiarami wpłacanymi na nasze konto. Bóg wam zapłać

6. W przyszłą niedzielę, 19 kwietnia na zakończenie oktawy Wielkanocnej będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. Będziemy wspólnie modlić się do Miłosiernego Boga o zakończenie epidemii koronawirusa na świecie.

7. Codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnej modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa na świecie. Ta modlitwa jest również transmitowana w internecie, zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w tej intencji.

8. Na tegoroczne święta Wielkanocne inne niż dotychczas, wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy obfitych łask od Zmartwychwstałego Jezusa. Niech Chrystus, który zwyciężył śmierć obdarza was zdrowiem niech wam błogosławi.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

1. Drodzy parafianie i sympatycy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na terenie całego kraju trwa stan epidemii. Wszystkich nas nadal obowiązują ograniczenia, których musimy przestrzegać.

2. Biskup Roman Pindel wydał dla naszej diecezji szczegółowe zalecenia dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia, świetego Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych na terenie diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej. Dlatego usilnie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Osoby, które w tym czasie nie będą uczestniczyć fizycznie we mszy świętej nie zaciągają grzechu.

3. Dziś msze w naszym kościele o 8.00, 11.00 i 17.00, jednak we wszystkich mszach oprócz księży sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Nieprzestrzeganie tej zasady grozi surowymi konsekwencjami dla proboszcza. Zdarzyły się już takie przypadki w naszej diecezji. Jak już zapowiadaliśmy wcześniej, nie będzie dziś ani święcenia palm, ani konkursu na najpiękniejszą palmę. Mszę święta o godz. 11.00 jak również Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15 będziemy transmitowali przez internet.

4. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę msze o godz. 18.00 będą transmitowane internetowo. Podczas tych mszy będzie głoszone Słowo Boże jako forma duchowego przygotowania do przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

5. We czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – najważniejsze dni w całym roku liturgicznym.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 bez udziału wiernych. W tym roku nie będzie ciemnicy, ani adoracji w ciemnicy.

Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, którą będziemy transmitować droga internetową. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej bez udziału wiernych. Nie będzie grobu Pańskiego, ani adoracji przy grobie. Przypominamy, że w tym dniu zachowujemy post ścisły (obowiązuje on wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Te osoby oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązane do zachowania postu ścisłego – trzy posiłki w tym jedne do syta). Post nie dotyczy osób chorych.

Wielka Sobota jest dniem ciszy. Zgodnie z zarządzeniem biskupa nie będzie święcenia pokarmów. Na naszej stronie internetowej znajdziecie tekst poświęcenia pokarmów, który może być wykorzystany podczas śniadania Wielkanocnego w domach.

Wigilia Paschalna nie należy do Wielkiej Soboty, ale już do Niedzieli Wielkanocnej, ponieważ jest początkiem świętowania Zmartwychwstania Chrystusa i najważniejszą celebracją w całym roku liturgicznym. Mszę święta Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 również bez udziału wiernych. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w obchodach Triduum Paschalnego przez internet. Wszystkie celebracje będą przez nas transmitowane na Facebooku i na kanale You Tube.

6.W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Msze święte według porządku niedzielnego: o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Przypominamy, że w tych mszach mogą uczestniczyć jedynie osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób.

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy przede wszytki zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz duchowego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świętego Triduum Paschalnego w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020 r.

1. Drodzy parafianie i sympatycy Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy V tydzień Wielkiego Postu i kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa. Na terenie naszego kraju trwa wprowadzony przez rząd stan epidemii, który nakłada na duszpasterzy i wszystkich wierzących pewne ograniczenia i zakazy do których musimy się wszyscy bezwzględnie stosować. Nasz Biskup Ordynariusz Roman Pindel co tydzień wydaje kolejne komunikaty i zarządzenia w tej sprawie. Najnowsze informacje możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, abyście zapoznali się z nimi sami oraz przekazali tę wiedzę swoim bliskim.

2. W trosce o zdrowie i życie oraz duchowe dobro wiernych na terenie naszej diecezji wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od udziału w Niedzielnej i Świątecznej Mszy Świętej – aż do odwołania. Wszyscy jesteśmy zagrożeni, gdyż nie wiemy ile osób nie wykazujących objawów może nas zarazić. Dlatego usilnie prosimy, aby brać udział we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Zachęcamy wszystkich do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą duchową, która polega na wzbudzeniu w sercu pragnienia przyjęcia Jezusa. We Mszy Świętej w niedziele i dni powszednie, oprócz księży sprawujących liturgię, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję, jednak nie więcej niż 5 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.

3. Chrzty i śluby mogą się odbywać, jednak z zachowaniem ograniczenia do 5 osób. Pogrzeby będą sprawowane w formie uproszczonej. Najpierw stacja na cmentarzu, potem Msza Święta żałobna. Wszystko z zachowaniem ograniczenia do 5 osób.

4. W obecnej sytuacji prosimy nie nawiedzać kościoła. Nie jesteśmy w stanie wypełnić zarządzeń państwowych ograniczających liczbę osób przebywających w świątyni do 5 osób.

5. Wielu z nas przed Wielkanocą przystępuje do spowiedzi, jednak obecny stan epidemii uniemożliwia nam wypełnienie tej praktyki. W parafiach nie będzie zatem spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do miłowanego nade wszystko Boga. W przypadku wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z kapłanem (telefon do klasztoru: 33/ 843 07 11, telefon do proboszcza: 784 191 232).

6. Nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. W takiej sytuacji należy umówić się z księdzem telefonicznie.

7. W niedzielę palmową nie będzie ani procesji z palmami, ani konkursu palm. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana jak co roku według normalnych terminów jednak bez udziału wiernych. Będziemy ją dla was transmitowali przez internet. Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie.

8. Przypominamy o obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w Wielki PiątekNie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów każda rodzina może dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu.

9. Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. W sposób szczególny zachęcamy, aby łączyć się ze swoją parafią poprzez przekaz internetowy. Z naszego kościoła będziemy transmitować Mszę świętą niedzielną o godz. 11.00. 20 min. przed mszą zapraszamy do modlitwy wypominkowe za zmarłych. O godz. 16.15 zapraszamy do udziału  przez internet w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17.20 transmisja Drogi Krzyżowej z naszego kościoła.

10. Wszystkich wiernych zachęcamy do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020 r.

1.Drodzy Parafianie i goście Parafii Matki Bożej Niepokalanej i Centrum św. Maksymilian w Harmężach. Rozpoczynamy kolejny tydzień Wielkiego Postu, a zarazem kolejny tydzień walki z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie. Władze RP ogłosiły na terenie całego kraju stan epidemii, co nakłada na nas duszpasterz i na wszystkich wiernych pewne ograniczenia i zobowiązania do których musimy się rygorystycznie stosować. Szczegółowe instrukcje w tej sprawie wydał również nasz Biskup Ordynariusz. Możecie się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej.

2.Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana w liturgii Letare – „Cieszcie się”. Wyraża ona naszą radość z bliskiego zbawienia, które wysłużył na krzyżu Pan nasz Jezus Chrystus. Biskup ordynariusz naszej diecezji udziela dyspensy wszystkim wiernym od udziału w niedzielnej Mszy świętej, aż do Wielkanocy. Oznacza to, że nie zaciągamy grzechu z powodu nieobecności na mszy świętej w niedzielę. Przypominamy, że we mszy mogą uczestniczyć tylko te osoby, które zamówiły intencję na daną godzinę, pozostałych wiernych prosimy o pozostanie w domach. W kościelne nie może przebywać jednocześnie więcej niż 50 osób!

3.Msza święta o godz. 11.00 będzie transmitowana w internecie. O godz. 16.15 będziemy transmitować nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Cała wspólnot parafialną zachęcamy do tej formy łączności duchowej.

4.W tygodni kościół będzie otwarty dla wiernych od 9.00 do 18.00. Zachęcamy, aby w ramach spaceru przyjść do kościoła na modlitwę indywidualną i osobistą adorację. 

5.Codziennie o godz. 20.15 nasza wspólnota zakonna gromadzi się w kaplicy klasztornej na adoracji i wspólnie modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa na świecie. Ta modlitwa będzie również transmitowana w internecie, zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się we wspólną modlitwę w tej intencji.

6.Aby uniknąć dużego skupiska wiernych przed świętami, prosimy nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatni moment, ale już teraz skorzystać z sakramentu pokuty. Od poniedziałku codziennie od 17.30 w naszym kościele będzie spowiadało dwóch kapłanów.

7.W piątek 27 marca będziemy przeżywać 79. rocznicę wysiedlenia mieszkańców Harmęż. Z powodu stanu epidemii nie będzie zapowiadanej Drogi Krzyżowej ulicami Harmęż. Droga krzyżowa o godz. 17.20 oraz Msza święta sprawowana w intencji ofiar wysiedlenia będą transmitowane w internecie.

8.Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działalności prosimy o przekazanie 1% swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

9.Trwa akcja Wielkanocne Dzieło Caritas. W parafiach na terenie całego kraju rozprowadzane są baranki wielkanocne. Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone będą na wsparcie najbiedniejszych rodzin, które przed świętami wielkanocnymi otrzymają paczki żywnościowe. Baranki wielkanocne w cenie 5 zł można nabyć w przedsionku kościoła.

10.Drodzy parafianie i goście, chcemy abyście pamiętali, że jako duszpasterze jesteśmy dla was i służymy wam pomocą w każdej potrzebie. W razie zaistnienia szczególnej sytuacji wymagającej pomocy duszpasterskiej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 33 843 07 11 lub 784 191 232.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie i goście Parafii Matki Bożej Niepokalanej i Centrum św. Maksymilian w Harmężach. W związku z zagrożeniem koronawirusem oraz ogłoszeniem przez rząd stanu zagrożenia epidemiologicznego, a także apelem Biskupa Ordynariusza diecezji Bielsko-Żywieckiej zostały przez nas podjęte następujące decyzje:

 • Wszystkich wiernych prosimy o pozostanie w domu i zachęcamy do uczestniczenia we Mszy świętej za pośrednictwem radia lub telewizji, aby niepotrzebnie nie narażać się na zakażenie wirusem. We Mszy świętej niedzielę, jak i w tygodniu mogą wziąć udział jedynie te osoby, które zamówiły intencje na dany dzień i na daną godzinę (nie więcej niż 50 osób na raz). Pozostałych wiernych prosimy o pozostanie w domu i uczestnictwo we Mszy świętej przez media.
 • W przypadku zagrożenia życia każdy parafianin może skorzystać ze spowiedzi świętej, przyjąć komunię, czy sakrament namaszczenia chorych w domu. W takim przypadku prosimy o kontakt telefoniczny z naszą parafią.
 • Komunia święta dla osób uczestniczących we Mszy świętej będzie rozdawana na rękę, aby niepotrzebnie nie narażać pozostałych wiernych na zakażenie.
 • Odwołujemy rekolekcje wielkopostne, które miały się rozpocząć w sobotę 14 marca naszym kościele. Odwołane zostają również niedzielne katechezy dla dorosłych, Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe. Jednocześnie zachęcamy wiernych do osobistej modlitwy oraz aktów pokuty przewidzianych przez Kościół na czas Wielkiego Postu: modlitwa, post, jałmużna.
 • Franciszkanie z naszej wspólnoty codziennie o godz. 20.00 w kaplicy klasztornej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będą się modlić różańcem świętym o ustanie pandemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tą modlitwę.
 • Odwołujemy również zaplanowaną na 27 marca drogę krzyżową ulicami Harmęż.
 • Odwołujemy także wszystkie spotkania formacyjne poszczególnych grup i wspólnot działających na terenie naszej parafii.
 • W sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt drogą telefoniczną pod numerem 33/843 07 11 lub 784 191 232.
 1. Parafianom, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła na rok 2020 dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Ofiary złożyło 175. rodzin, a Rada Parafialna zebrała 7000 zł.
 2. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na spłatę należności za budowę podjazdu do kościoła. Ofiarę złożyło 57. rodzin, w tym 56. z Harmęż i 1. z Woli. Zebraliśmy 3190 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na pomoc misjom w Afryce. Zbiórka do puszek wyniosła 700 zł.
 4. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, a Matka Boża Niepokalana wyprosi nam wszystkim łaskę zdrowia.

II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

1. II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako dzień solidarności z misjonarzami. Z tej okazji w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji misji, a po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary na misje prowadzone przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.

2. O godz. 11.00 Msza święta jubileuszowa o. Floriana w 60. rocznicę jego święceń kapłańskich. Jubilata polecamy waszej modlitwie. O godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace przy naszej świątyni. Przypominamy, że obecnie zbieramy ofiary na spłatę należności za podjazd do kościoła. Do zapłaty pozostało jeszcze 9565 zł.

4. Przypominamy, że w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek, 13 marca Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

5. W piątek 13 marca przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego.

6. W sobotę 14 marca na terenie byłego obozu Birkenau o godz. 10.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu polskiego.

7. Również w sobotę Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Grzegorz Kierpiec. Temat tegorocznych rekolekcji: „Być człowiekiem sumienia”. Rekolekcje potrwają do środy 18 marca. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w dniach modlitwy i refleksji.

8. W zakrystii trwają zapisy na Mszę beatyfikacyjną kard. Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca w Warszawie. Zainteresowani wspólnym wyjazdem mogą się zapisać u br. Darka do 15 marca.

9. W dniach 17 – 20 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych na Węgrzech i do Narodowego Sanktuarium na Słowacji. Szczegóły na plakacie w gablotce.

I niedziela Wielkiego Postu – 01 marca 2020 r.

1. Dziś kończymy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jeszcze przez cały dzień na ołtarzu św. Franciszka wyłożona będzie. Księga Trzeźwości, do której można wpisać deklarację abstynencji czasowej lub stałej i ofiarować ją w intencji trzeźwości narodu lub konkretnej osoby.

2. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Msza święta z modlitwą w ich intencji oraz złożenie kwiatów w kościele św. Józefa na Zasolu o godz. 7.00. W naszym kościele o godz. 16.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Środą Popielcową rozpoczęliśmy w minionym tygodniu Wielki Post. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach pokutnych, które mają nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszystkim wiernym przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu: w niedziele przed mszą o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, a o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki o godz. 17.20 odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.25 różaniec w intencji powołań. O 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca. Po mszy spotkanie z br. Darkiem. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę o 17.15 nabożeństwo pierwszych sobót.

5. Od piątku do niedzieli (6-8 marca) kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania będą przeżywali swoje rekolekcje przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu u Sióstr Misjonarek. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00.

6. W sobotę 7 marca przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierali ofiary na sprzątanie kościoła i środki czystości na cały rok 2020. Składkę na ten cel ustalono w wysokości 40 zł od rodziny.

7. W niedzielę 8 marca na Mszy świętej o godz. 11.00 o. Florian Szczęch odprawi swoją mszę jubileuszową z okazji 60. rocznicy świeceń kapłańskich. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tej mszy oraz prosimy o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata.

8. W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

9. W przyszłą niedzielę, jako druga niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na spłatę należności za budowę podjazdu do kościoła. Do zapłaty pozostało jeszcze 9565 zł.

10.Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławionego czasu Wielkiego Postu i dobrego przygotowania się na Święte Triduum Paschalne.

VI Niedziela Zwykła – 16 lutego 2020 r.

1. Dziś o godz. 11.00 Msza święta dla dzieci. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na prace przy naszym kościele. Ofiarę złożyło 69 rodzin z Harmęż, 2 rodziny z Woli, 1 rodzina z Bojszów Starych. W sumie zebraliśmy 3880 zł. Do spłaty za podjazd do kościoła pozostało 9685 zł.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W piątek 21 lutego o godz. 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej, a o 19.00 Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. W sobotę 22 lutego podczas Mszy świętej o godz. 18.00 wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Szarbela. Po mszy modlitwa o uzdrowienie za przyczyną świętego, uczczenie relikwii i namaszczenie olejem św. Szarbela. Wszystkich parafian, gości i sympatyków serdecznie zapraszamy.

6. 7 czerwca br. w Warszawie na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Aby wziąć udział w uroczystościach potrzebne będą karty wstępu na plac. W zakrystii przyjmujemy zapisy na karty wstęp oraz karty parkingowe.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: w sobotę święto katedry św. Piotra.

V Niedziela Zwykła – 09 lutego 2020 r.

1. Dziś druga niedziele miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace przy naszej świątyni. O godz. 15.00 w klasztorze spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. O 16.30 nieszpory w kościele.

2. We wtorek, 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes, które w Kościele przeżywamy jako Światowy Dzień Chorego. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy do kościoła osoby chore i starsze, którym będziemy udzielać sakramentu namaszczenia. Bardzo prosimy o umożliwienie chorym przybycia na mszę i skorzystania z posługi kapłana.

3. W piątek święto świętych Cyryla i Metodego patronów Europy. Na Mszę święta o godz. 18.00 zapraszamy wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana z uczczeniem relikwii.

4. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

5. Drodzy parafianie i goście przypominamy, że jeżeli chcecie wspomóc Centrum św. Maksymiliana w jego działaności prosimy o przekazanie 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru. Szczegółowe informacje znajdziecie na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

IV Niedziela Zwykła – 2 lutego 2020 r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętych zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy gościć zespół pieśni i tańca „Tradycja” ze Starej Wsi. Po sumie zapraszamy na krótki koncert kolęd w wykonaniu naszych gości.

3. W dniach 3 – 4 kwietnia planujemy w naszym Centrum weekendowy kurs dla narzeczonych. Kurs spełnia wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich w ramach bezpośredniego przygotowania się do sakramentu małżeństwa. Szczegółowe informacje u o. Roberta.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.00 wystawnie Najświętszego Sakramentu, o 17.25 różaniec w intencji powołań, o 18.00 Msza święta w intencji Żywego Różańca, po niej spotkanie formacyjne z br. Dariuszem. W piątek o godz. 9.00 odwiedzimy chorych. O 17.00 zapraszamy na spowiedź. Z uwagi na ferie zimowe spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 14 lutego po mszy wieczornej.

5. W sobotę, zapraszamy na wieczór uwielbienia, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

7. Również w przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszym kościele. Do spłaty pozostało nam 13 565 zł.

8. Obchody liturgiczne nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób gardła (błogosławieństwo świecami oraz poświęcenie jabłek), we środę wspomnienie św. Agaty (poświęcenie chleba, soli i wody), w czwartek wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy, w piątek wspomnienie św. Kolety z Corbie dziewicy.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu.

III Niedziela zwykła, 26 stycznia 2020 r.

1. Na mocy Motu proprio Ojca Świętego Franciszka z 30 września 2019 r. III niedziela zwykła została ustanowiona Niedzielą Słowa Bożego. W tym dniu pochylamy się szczególnie nad Pismem Świętym i zachęcamy do jego codziennej lektury, szukając w nim odpowiedzi na nasze codziennego problemy.

2. Dziś również ostatnia niedziela stycznia, na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić (modliliśmy się) w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 16.30 zapraszamy do kościoła na nieszpory.

3. W poniedziałek, 27 stycznia przypada 75. rocznica wyzwolenia miasta Oświęcim i obozu Auschwitz–Birkenau. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach niemieckiego terroru na Ziemi Oświęcimskiej.

4. W niedzielę, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. 2 lutego to również dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji zakonników i zakonnic, którzy swoje życie poświęcili Bogu ślubując Rady Ewangeliczne. Składka zbierana podczas Mszy świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji.

5. W niedzielę 2 lutego na zakończenie tradycyjnego okresu śpiewania kolęd na Mszy o godz. 11.00 będzie śpiewał chór Parafii ze Starej Wsi. Po sumie krótki koncert chóru, na który serdecznie zapraszamy.

6. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Przez cały miesiąc styczeń przypominamy naszym parafianom i gościom o możliwości przekazania 1% swojego podatku na wsparcie działalności naszego Klasztoru i Centrum. Pieniądze przekazane na konto fundacji „Brat Słońce” z dopiskiem „Centrum św. Maksymiliana 7”, będą przeznaczane na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja, propagowanie idei św. Maksymiliana oraz wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży z naszej parafii. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti dziewicy, w piątek wspomnienie św. Jana Bosko kapłana – patrona miasta Oświęcimia.

II Niedziela zwykła – 19 stycznia 2020 r.

1. Dziś o 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na dalsze prace przy naszej świątyni. Ofiarę złożyło 68 rodzin. Zebraliśmy 3850 zł. Do spłaty za podjazd do kościoła pozostało 13565 zł.

3. W poniedziałek dzień Babci, we wtorek dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych babciach i dziadkach zarówno tych żyjących jak i o tych, którzy odeszli już do Pana po nagrodę wieczną.

4. We wtorek, 21 stycznia po Mszy świętej nabożeństwo do bł. Jakuba Strzemię, w środę nabożeństwo do Matki Bożej zza drutów Patronki Rodzin Oświęcimskich.

5. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. Parafianom, gościom i wszystkim sympatykom przypominamy o możliwości przekazania 1% wartości swojego podatku na działalność naszego klasztoru i Centrum św. Maksymiliana. Niezbędne informacje znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na naszych stronach internetowych.

7. Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Agnieszki męczennicy, w piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa, w sobotę święto nawrócenia św. Pawła.

Niedziela Chrztu Pańskiego, 12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii wracamy do okresu zwykłego, jednak zgodnie z polską tradycją, jeszcze do 2 lutego w kościołach pozostaną bożonarodzeniowe szopki, a w liturgii będziemy śpiewać kolędy.

2. Jak to zapowiadaliśmy tydzień temu dziś o godz. 15.00 zapraszamy do klasztoru na opłatek parafialny. W związku ze spotkaniem opłatkowym nieszporów w dniu dzisiejszym nie będzie.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym złożyli swoje ofiary na prace przy naszej świątyni. Przypominamy, że obecnie zbieramy ofiary na spłatę długu za podjazd dla niepełnosprawnych.

4. We wtorek zapraszamy członków wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej na Mszę świętą w ich intencji. Po mszy nabożeństwo do św. Maksymiliana.

5. W przyszła niedzielę na mszę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Drodzy parafianie i goście zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Każdy podatnik składający PIT w urzędzie skarbowym, może przeznaczyć 1% wartości swojego podatku na działalność Organizacji Pożytku Publicznego. Odpis 1% podatku nie obciąża nas finansowo, ponieważ jest to podatek już odprowadzony do Urzędu Skarbowego, my wskazujemy jedynie jego przeznaczenie. Kilka lat temu Klasztor Niepokalanego Poczęcia w Harmężach został wpisany na listę beneficjentów „Fundacji Brat Słońce” i można przekazywać na konto fundacji 1% podatku na wsparcie działalności naszego klasztoru. Pieniądze przekazane na konto fundacji z dopiskiem Centrum św. Maksymiliana 7, będą przeznaczane przede wszystkim na utrzymanie i promocję wystawy Mariana Kołodzieja oraz propagowanie idei św. Maksymiliana Kolbe. Co roku zwiększa się grono tych, którzy ofiarowują nam 1% swojego podatku. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za to wsparcie, które jest dla nas bardzo cenne, tym bardziej, że co roku wiele się u nas dzieje. W roku 2018/2019 wybudowaliśmy salę konferencyjną, zaplecze dla naszej parafii i klasztoru. Obecnie jesteśmy na etapie jej wyposażania. Przy tak potężnych inwestycjach liczy się każda złotówka, także ta przekazana nam w ramach 1%. Niezbędne dane znajdziecie na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać dla siebie lub dla przyjaciół i znajomych. Powyższe informacje są także dostępne na stronie internetowej naszego klasztoru i parafii.

7. Kalendarz liturgiczny zbliżającego się tygodnia: we czwartek wspomnienie świętych Berarda i towarzyszy – pierwszych męczenników franciszkańskich, w piątek św. Antoniego – opata.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

5 stycznia 2020 r.

1. Dziś druga niedziela po Bożym Narodzeniu. O godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

2. Również w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury przy ul. Śniadeckich odbędzie się już po raz czwarty gala wręczenia nagrody św. Maksymilian za działalność ewangelizacyjną w naszej diecezji. W programie prelekcja na temat życia religijnego więźniów chrześcijańskich w obozie Auschwitz, wręczenie statuetki MB zza drutów oraz pokaz filmu o św. Faustynie „Miłość i miłosierdzie”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

3. Jutro, w poniedziałek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Na każdej mszy będziemy święcić wodę, kredę i kadzidło. Nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

4. We środę, 8 stycznia przypada kolejna rocznica urodzin św. Maksymiliana. Dzień ten jest świętem patronalnym Szkoły Podstawowej w Harmężach. Z tej okazji o godz. 8.30 w kościele zostanie odprawiona Msza święta, na którą serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

5. We czwartek, 9 stycznia o godz. 10.00 w Domu Ludowym w Harmężach, podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego i literackiego o św. Maksymilianie.

6. W niedzielę, 12 stycznia będziemy przeżywać Święto Chrztu Pańskiego, które kończy Okres Bożego Narodzenia w Kościele. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian na godz. 15.00 do klasztoru na opłatek parafialny. W sposób szczególny zapraszamy wspólnoty działające przy naszej parafii: Rycerstwo Niepokalanej, Żywy Różaniec, Wojowników Maryi, Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Domowy Kościół oraz chór parafialny.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na dalsze prace przy naszej świątyni. Po wykonaniu podjazdu dla niepełnosprawnych do spłaty pozostało nam 17 565 zł.

8. Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Jego Matki Marii.