Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Po raz kolejny liderzy w Harmężach

Ostatni weekend września tego roku stał się okazją do Spotkania Liderów Rycerstwa Niepokalane z Południowej Polski. Blisko 50 osób zaangażowanych we wspólnoty MI zjechało do Harmęż, aby spotkać się ze sobą, wspólnie się modlić i adorować oraz posłuchać wykładów zaproszonych prelegentów. Hasłem przewodnim spotkania był tegoroczny temat Rycerstwa: „Z Niepokalaną w sercu Kościoła”.

Gośćmi spotkania byli: znany i ceniony filozof i teolog ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz z Lublina, który w swoich wystąpieniach ukazał NMP Niepokalaną w ujęciu św. Maksymiliana jako wzór wierności Bogu aż po krzyż oraz św. Maksymiliana jako sługę Trójcy Przenajświętszej przez Niepokalaną.

Ks. Jacek Pędziwiatr stały bywalec i pomysłodawca spotkań liderów w Harmężach przedstawił moc i siłę różańca świętego.

Wreszcie ks. dr hab. Marek Gilski z Krakowa w sposób niezwykle fascynujący zaprezentował temat: Czasy ostateczne Kościoła - w perspektywie wali z pokoleniem Niewiasty.

Tegoroczne spotkanie liderów miało jeszcze jeden mocny akcent, który wybrzmiał w niedzielę na zakończenie spotkania. Na Mszy świętej o godz. 11.00 Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego obchodziły 25-lecie swojej obecności w Harmężach. W związku z jubileuszem ks. Bp. Tadeusz Rakoczy biskup senior diecezji Bielsko Żywieckiej w towarzystwie o. bpa Błażeja Kruszyłowicza ze Szczecina w asyście licznie przybyłych kapłanów, sióstr zakonnych i gości  sprawował dziękczynną ofiarę Mszy świętej.

Bogu dzięki i chwała Niepokalanej.

PC

.