Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

” Zwyciężył język miłości ” – Dziękczynienie za beatyfikację

Dzień 5 grudnia 2015 r. wpisał się na stałe w niezwykłe przeżycia nie tylko we franciszkańskiej parafii w Harmężach, ale w całym Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych. Tego dnia kard. Angelo Amato podczas Mszy św. w Chimbote beatyfikował dwóch Franciszkanów o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowiskiego oraz ks. Aleksandra Dordiego z diecezji Bergamo.

W wygłoszonej homilii kard. Angelo Amato stwierdził, że choć trzej kapłani męczennicy pochodzili z różnych krajów, władali różnymi językami i po przybyciu do Peru nauczyli się języka hiszpańskiego, to zasadniczo władali oni językiem miłości Boga.

W Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach również odbyły się uroczystości dziękczynne za dar życia i męczeństwa współbraci w Zakonie. Franciszkanie wraz z parafianami i Misjonarkami zgromadzili się w miejscowej świątyni, aby modlić się i uwielbiać Boga w Eucharystii.

Ufamy, iż męczeńska śmierć nowych Błogosławionych przyczyni się do wzrostu wiary w naszych wspólnotach parafialnych i zakonnych.

.