Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Sympozjum

Materiały z Sympozjum

Uchwałą Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Rok 2011 ogłoszony został Rokiem Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Z tej okazji przedstawiamy materiały z Sympozjum „Św. Maksymilian Maria Kolbe - Żydzi – masoni” , jakie odbyło się w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi-Łagiewnikach w 1994 roku. Sympozjum zostało zorganizowane przez Instytut Franciszkański oraz Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów. Organizatorom tego sympozjum chodziło o rzeczowe naświetlenie problemu stosunku św. Maksymiliana Marii Kolbego do Żydów, a także do masonów. Chodziło o wsłuchanie się w to, co mówił; wczytanie się w to, co napisał.

Materiały z sympozjum ukazały się w książce „A BLIŹNIEGO SWEGO …”. Materiały z sympozjum pod red. O. Stanisława Celestyna Napiórkowskiego OFMConv, Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lublin 1997.

Poniżej zamieszczamy za zgodą redaktora o. Stanisława Celestyna Napiórkowskiego OFMConv teksty konferencji, które zostały wygłoszone w czasie sympozjum. Bibliografia i przypisy do poszczególnych konferencji znajdują się w wydaniu książkowym.


» Wprowadzenie w tematykę sympozjum
» Problematyka żydowska w prasie katolickiej okresu ...
» Wolnomyślicielstwo i masoneria jako historyczny kontekst apostolstwa …
» Problematyka żydowska i masońska na łamach "Małego Dziennika"
» Obraz Żyda w "Rycerzu Niepokalanej"
» Żydzi i masoni w "Pismach" i "Konferencjach" św. Maksymiliana Kolbego
» Działalność franciszkanów na rzecz Żydów
» O Działalności o. Maksymiliana Marii Kolbego i Niepokalanowa na rzecz Żydów
» Kościół a masoneria

No Comments Yet.

Leave a comment