Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

ORAR II – Rekolekcje dla animatorów Domowego Kościoła

Właśnie wróciliśmy z ORARu II. Fantastyczny czas, jak każde dotychczasowe „nasze” rekolekcje. Wiedząc mniej więcej jakimi prawami rządzą się rekolekcje, i że to Duch Święty działa zawsze według własnego planu, pojechaliśmy bez żadnych oczekiwań, z poczuciem „co nam dadzą, to przyjmiemy”.

Od pierwszego dnia była bardzo miła atmosfera, dużo pomocy i radości ze strony innych uczestników i animatorów. Wiele par było z dłuższym stażem, więc chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Konferencje bardzo dużo nam dały, zrozumieliśmy jakie istotne i bogate są charyzmaty Domowego Kościoła i czemu służą zobowiązania i spotkania w kręgu.

Najważniejszym przesłaniem jest, że spotykamy się w imię Jezusa Chrystusa, z Nim i dla Niego i to Chrystus powinien być w Centrum naszego życia. Poza tym ten, wydawało by się krótki czas, dał nam duży wgląd w nas, jako osoby i w jakość naszej posługi w Kościele oraz w codziennym życiu wśród innych ludzi. Generalnie uważamy, że był to dobrze zainwestowany czas. Dopiero po tych rekolekcjach widzimy jak wiele jeszcze pracy przed nami wszystkimi.

Chwała Panu.

Magda i Tomek

Rekolekcje odbyły się od 14-26 lutego 2016r.

 

.