Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Harmęże dla Peru

Kuchnia i stołówka – to pragnienie najuboższych rodzin z peruwiańskiego Pariacoto w Peru. Franciszkańscy misjonarze za wszelką cenę próbują sprostać temu wezwaniu!

Dlatego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach k. Oświęcimia włączyli się w akcję „Makulatura, nakrętki i butelki” dla dzieci z najuboższych rodzin peruwiańskiego Pariacoto.

Szkoła Podstawowa w Harmężach zaprasza WSZYSTKICH ludzi dobrej woli do włączenia się w tą akcję!!!

UWAGA!

Przy OSP w Harmężach (obok Szkoły Podstawowej) w dniach 19 - 30 września 2016 r. będzie podstawiony KONTENER, do którego należy przynosić:

  1. Makulaturę (zawiązaną sznurkiem lub w kartonach)
  2. Butelki plastikowe (zgniecione w dużych workach zawiązane)
  3. Nakrętki (zawiązane w dużych workach)

 

ZBIERAMY  do 27 września 2016 r. można je składać do kontenera przy OSP w Harmężach, w budynku szkoły lub przy parafii Franciszkanów w Harmężach.

Szczegółowe informacje w sekretariacie ZSP Harmęże.

Akcja jest podziękowaniem za świadectwo życia męczenników franciszkańskich bł. o. Michała Tomaszka (Łękawica k. Żywca) i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego (Zawada k. Tarnowa) - mówi p. Maria Froncz koordynator akcji.

Współorganizatorami m.in. są: biuro posła Stanisława Pięty, Parafia w Cygańskim Lesie, Zgromadzenie Córek Bożej Miłości, Klub Gazety Polskiej, firma „Eko-Wtór”, Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich i Maltańska Służba Medyczna z Bielska-Białej.

Od kilku lat Franciszkanie w Pariacoto prowadzą centrum pastoralne, w którym oprócz parafialnych spotkań działań ewangelizacyjnych, istnieje popołudniowa szkółka wyrównawcza dla dzieci ze szkoły podstawowej.

Głównym celem prowadzonego dzieła jest pomoc dzieciom ze szkoły podstawowej, które z różnych powodów, mają problemy w nauce.

Makulaturę, nakrętki i butelki można składać w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Harmężach k. Oświęcimia oraz bezpośrednio do kontenerów ustawionych przy kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie i przy szkole Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej - podaje Tygodnik Katolicki "Gość Niedzielny".

Koordynator akcji p. Maria Froncz (603 507 301).

Więcej informacji o franciszkańskiej szkole w Pariacoto:

http://meczennicy.franciszkanie.pl/szkolka-wyrownawcza-w-pariacoto/

o. Arkadiusz Bąk (katecheta ZSP Harmęże)

Zobacz także:
franciszkanie.pl
Fakty Oświęcim
oswiecimonline.pl
www.facebook.com/MisjeFranciszkanskie
www.harmeze.gminaoswiecim.pl

.