Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Jesienne Spotkanie Liderów MI

Coroczne spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej odbyło się w dniach 4 - 6 listopada 2016r. w Centrum  św. Maksymiliana w Harmężach k/Oświęcimia. Rycerki  i rycerze ze wspólnot MI z Polski południowej, centralnej i z Czech spotkali się w tym kończącym się Roku Miłosierdzia Bożego, aby dopełnić słowa „IDŹCIE I GŁOŚCIE ŚWIATU BOŻE
MIŁOSIERDZIE’’.

Z tą myślą przewodnią konferencje głosili dr Monika Waluś – UKSW Warszawa, jak być świadkiem i nauczycielem Bożego Miłosierdzia oraz konferencję - Miłosierdzie potrzebne od zaraz dla Kościoła, który odradza się w walczących krajach Islamskich, przedstawił ks. Tomasz Jegierski – Kanada.

„JEZU UFAM TOBIE’’ przesłanie obrazu w sposób niezwykły przedstawił dyrektor Radia Anioł Beskidów ks. Jacek Pędziwiatr. Niezmierzone Miłosierdzie Boże w Sakramencie Pojednania – jak bardzo ważne jest to pojednanie zaznaczył w swoim wystąpieniu Redemptorysta ks. dr Kazimierz Fryzeł CSsR z Krakowa.

Dla nas uczestników tego spotkania dodatkową inspiracją była praca w grupach, do której motywowała nas pani mgr Urszula Fajczyk, aby Miłosierdzie Boże ofiarować sobie nawzajem. Każdy dzień uświęcała Msza Święta, którą celebrował o. Piotr Cuber oraz Diecezjalny Asystent Rycerstwa Niepokalanej o. Tadeusz Pobiedziński Franciszkanin z Rychwałdu.

Spotkanie liderów  Rycerstwa Niepokalanej było dla wszystkich czasem pięknej formacji w duchu maryjno – kolbiańskim.

W niedzielne popołudnie uczestnicy spotkania mieli możliwość wziąć udział w drodze krzyżowej na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Birkenau w intencji ofiar obozów zagłady, gułagów i wszystkich systemów totalitarnych.

Tekst: J. Mickiewicz
Zdj. J. Mickiewicz

 

.