Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Ferie u Franków IV

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w dniach 8-10 lutego 2017 roku już po raz czwarty odbyły się dla dzieci „Ferie u Franków”.

Tegoroczna edycja zapoznała dzieci z historią Arki Noego, Arki Przymierza i Maryi - jako "Arki", która przyniosła nam Nauczyciela prawdziwej Miłości i Wybawiciela z rąk szatańskich.

Tradycyjnie dzieci rozwijały talenty plastyczne, muzyczne i logicznego myślenia,
a także wykazały się swoją wiedzą i umiejętnościami w podchodach i teleturnieju. Dzieci z radością wyśpiewały pieśni Uwielbienia w przygotowanej Adoracji Najświętszego Sakramentu, oddając dar z siebie dla budowania wspólnoty Kościoła przez ręce Niepokalanej.

Społeczność Harmęż mocno wsparła tegoroczne ferie swoją obecnością. Mamy zadbały o posiłki, a młodzież pełniła funkcję animatorów dla 30 osobowej grupy dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania
w klasztorze franciszkańskim tegorocznych ferii dla dzieci. Szczególne podziękowania należą się p. Katarzynie Dziubek, która od samego początku towarzyszy w dziele formowania dzieci.

Ufamy, iż czas spędzony w murach Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, pomoże dzieciom stawać się Nowym Człowiekiem i na co dzień być dobrym Polakiem.

KJD

 

 

.