Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

73. rocznica wyzwolenia w RMF FM – zapowiedź

„Posłuchajcie z nami słów Mariana Kołodzieja więźnia o numerze 432. Obejrzyjcie obrazy, które tworzył, a które kreska po kresce zmieniały się we wstrząsający zapis walki o przetrwanie w obozie” – powiedziała w spocie reklamowym reporterka RMF FM Magdalena Wojtoń o wystawie byłego więźnia Mariana Kołodzieja (432).

W sobotę, 27 stycznia 2018 r. w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, zatrzymajcie się na chwilę. W www.rmf24.pl i w Faktach RMF FM film i reportaże pt.: „ Numer 432 pamięta”. Zapraszają reporterzy Magdalena Wojtoń i Bogdan Zalewski.

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia znajduje się wystawa byłego więźnia Mariana Kołodzieja pt.: „Klisze Pamięci. Labirynty”, którą autor tworzył po 50. latach od wyjścia z obozu.

Franciszkanie oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 2 im. Ł. Górnickiego, chcąc upamiętnić 73. rocznicę wyzwolenia KL Auschwitz –Birkenau, w sobotę 27 stycznia o godz. 19 w Kościele w Harmężach przedstawi  spektakl muzyczno-poetycki  pt. „Gdyby można było miłością spalić zło”.

Po spektaklu (około godz. 19:30) będzie możliwość zobaczenia unikatowych obrazów, które znajdują się w podziemiach Kościoła Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.

ab

 

 

http://www.rmf24.pl

 

.