Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Pierwszy administrator w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej

W piątek, 26 stycznia 2018 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie otwarte Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej (SEN).

Uczestnicy spotkania zgłębiali Adhortację Pawła VI „Marialis cultus” o należytym kształtowaniu i rozwijaniu kultu Najświętszej Maryi Panny. Młodzi rycerze pochylali się także nad fragmentem Statutów Generalnych Rycerstwa Niepokalanej, które mówią m.in. o duchowości, formacji i misji Stowarzyszenia, założonego przez św. Maksymiliana M. Kolbego.

W ramach spotkania miało miejsce niecodzienne wydarzenie dla młodzieży w Harmężach. Po trzech latach cotygodniowej formacji w duchu Rycerstwa Niepokalanej, animator Mateusz Gorzędowski otrzymał z rąk o. Arkadiusza Bąka nominację na administratora rejonu harmęzkiego.

Od 2 lutego 2018 r. animator Mateusz prawnie odpowiada za poprawne funkcjonowanie Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej w Harmężach. Do zadań administratora należy m.in.: animowanie spotkań uczestników trzeciego roku formacyjnego, koordynowanie comiesięcznych spotkań modlitewno-formacyjnych dla członków MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz dbanie o powołania do Rycerstwa Niepokalanej.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej to formacja Rycerstwa Niepokalanej, która działa w Harmężach od ponad trzech lat. Należeć do może każdy, kto odbędzie dziesięciodniowe rekolekcje (Rekolekcje Ewangelizacyjne Rycerstwa Niepokalanej), które rozpoczynają czteroletnią formację.

ab

 

.