Triduum Sacrum 2017

Franciszkanie w Harmężach rozpoczęli obchody Triduum Paschalnego uroczystą Mszą Wieczerzy Pańskiej. Parafia Matki Bożej Niepokalanej otworzyła w ten sposób najważniejszą i najbardziej uroczystą przestrzeń celebracyjną w czasie całego liturgicznego roku kościelnego.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył o. Hieronim wprowadziła nas do Wieczernika, gdzie Chrystus w dzień przed swoją męką ustanowił dwa sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. Po uroczystej Mszy św. przedstawiciele rady parafialnej złożyli franciszkańskim kapłanom posługującym w parafii serdeczne życzenia.

Wielki Piątek jest pamiątką, że „Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha”. Głównym elementem Liturgii Męki Pańskie, którą poprowadził o. Arkadiusz, była adoracja Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata. Krzyż, który wierni mieli okazję uczcić, nie jest wyłącznie znakiem cierpienia i poniżenia, przede wszystkim znakiem nadziei i ostatecznego zwycięstwa Jezusa.

Najważniejszej celebracji liturgicznej, Wigilii Paschalnej, przewodniczył proboszcz o. dr Piotr Cuber. Była to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą świętą liturgią rozpoczęliśmy w Kościele Okres Wielkanocny, radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Pan, który pokonał śmierć i grzech, zwyciężał zawsze także w ich życiu.

Radosnego Alleluja przede wszystkim w codzienności.

WIELKI CZWARTEK

 

WIELKI PIĄTEK

 

WIGILIA PASCHALNA