38. Sesja Kolbiańska – zapowiedź

„Módlmy się byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy” – to ostatnie słowa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki wypowiedziane przez męczeńską śmiercią.

Tegoroczna 38. Sesja Kolbiańska będzie poświęcona ks. Jerzemu oraz św. Maksymilianowi – „Męczennikom świętej sprawy”. Rozpocznie się ona 28 maja (wtorek) o godz. 9:30 w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau  modlitwą przy Ścianie Straceń oraz złożeniem kwiatów w Celi Śmierci św. Maksymiliana.

Następnie organizatorzy zapraszają do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, gdzie w Auli im. Kazimierza Piechowskiego (budynek Collegium sub Horologio) o godz. 10.30 rozpoczną wykłady, które będą porównaniem tych męczenników.

Inicjatywa sesji organizowanych w rocznicę deportacji Ojca Kolbego do KL Auschwitz, zrodziła się z inicjatywy stowarzyszenia „Civitas Christiana” tuż po kanonizacji św. Maksymiliana jako forma dziękczynienia oraz popularyzacji jego myśli. Wykłady sesyjne dotykają aspektów teologicznych, duchowych, moralnych i etycznych. Sesja trwa pół dnia. Zaczyna się modlitwą w obozie, następnie wykłady w PWSZ w Oświęcimiu, na zakończenie Msza święta w kaplicy Karmelitanek Bosych.

[su_document url=”https://harmeze.franciszkanie.pl/wp-content/uploads/2019/05/Program-XXXVIII-Sesji-Kolbiańskiej.docx”]