Klisze Pamięci. Labirynty
Ośrodek rekolekcyjny

Akcja „Klisze pamięci”

W każdym roku do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach przyjeżdża więcej gości, dlatego coraz pilniejsza staje się potrzeba stworzenia dla nich odpowiedniej przestrzeni. 

W 2017 r. ekspozycję „Klisze pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja odwiedziło 336 grup z 36 krajów - niemal 7000 osób. Sala mieszcząca wystawę (w dolnej kondygnacji kościoła) może jednak przyjąć małą grupę zwiedzających. To utrudnia wizyty w Harmężach wielu osobom z Polski i zagranicy zainteresowanym życiem i dziełem św. Maksymiliana oraz wystawą.

Centrum potrzebuje sali konferencyjnej z przestrzenią do refleksji, dyskusji, umożliwiającą dużym grupom zapoznanie się z materiałami poświęconymi św. Maksymilianowi, Marianowi Kołodziejowi i innym ofiarom obozów koncentracyjnych, czy z materiałami o tematyce martyrologicznej i poświęconej II wojnie światowej. Nowocześnie zaprojektowana sala konferencyjna wyposażona będzie w 120 miejsc siedzących, sprzęt multimedialny i w pomieszczenie dla tłumaczy symultanicznych. Sala będzie dostosowana do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Pozwoli na organizację spotkań i wydarzeń dla wielu różnych grup.

Akcja "Klisze pamięci" wspiera franciszkanów w rozbudowie Centrum św Maksymiliana w Harmężach. Celem akcji jest zebranie 500 tys. zł.

 

Więcej informacji znajdziesz na:

http://www.kliszepamieci.org

 

Postępy w budowie

 

 

 

Akcję wspiera Ministerstwo Kultury

.