jesteś na stronie klasztoru Harmęże

Wyszukiwarka
Wyniki wyszukiwania:
centrum | Warsztaty pieśni wielkopostnych „Lignum Vitae”

Warsztaty pieśni wielkopostnych „Lignum Vitae”

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty pieśni wielkopostnych, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia 2025 roku w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach. Tematem warsztatów będzie „Lignum Vitae” – drzewo życia, symbol odkupienia i zbawienia, które ma głębokie znaczenie w kontekście okresu Wielkiego Postu.

Wielki Post to czas refleksji, pokuty i nawrócenia, kiedy podejmujemy praktyki, które mają nas uwolnić od przywiązań do rzeczy materialnych, by zbliżyć się do Boga. Drzewo życia, symbolizujące Chrystusa, jest głównym motywem warsztatów, które pozwolą nam w pełni przeżyć ten szczególny czas w Kościele.

Pod okiem doświadczonych prowadzących – Małgorzaty Łukasik, Elżbiety Pawlusiak, Moniki Stawowy i Zofii Wróbel – uczestnicy warsztatów będą pracować nad wielogłosowymi pieśniami wielkopostnymi, emisją głosu, a także doskonalić swój warsztat instrumentalny. Podczas warsztatów nie zabraknie konferencji głoszonych przez o. Sylwestra Kurzynę. Zwieńczeniem warsztatów będzie wspólna oprawa Mszy świętej oraz krótki koncert po Eucharystii.

Program warsztatów:

• Praca nad pieśniami wielkopostnymi, w tym wielogłosowymi utworami

• Doskonalenie warsztatu wokalnego i instrumentalnego

• Konferencje duchowe wygłoszone przez o. Sylwestra Kurzynę

• Wspólna modlitwa i śpiew

• Oprawa Mszy Świętej oraz krótki koncert po Eucharystii

Termin warsztatów:

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 4 kwietnia 2025 r., o godz. 18:00, a zakończą w niedzielę, 6 kwietnia 2025 r., o godz. 13:00.

Koszt warsztatów:

Ofiara w wysokości 110 zł. Płatność będzie przyjmowana przy rejestracji w dniu warsztatów. Uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do realizacji warsztatów oraz poczęstunek w postaci kawy, herbaty i słodkości.

Dodatkowe informacje:

W Centrum Św. Maksymiliana dostępna jest możliwość noclegu oraz zamówienia obiadu.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2025 r. za pomocą formularza rejestracyjnego lub telefonicznie pod numerem: 725 025 650.

Szczegółowy plan warsztatów:

Piątek
18:00 – Rozpoczęcie warsztatów (Aula)
18:15 – Rozśpiewanie
18:30 – 19:30 – Próba sekcyjna
19:45 – 20:30 – Próba tutti

Sobota
9:00 – 09:15 – Rozśpiewanie (Aula)
9:15 – 10:15 – Próba sekcyjna
10:15 – 10:30 – Przerwa
10:30 – 11:15 – Próba tutti
11:15 – 11:30 – Przerwa
11:30 – 11:50 – Konferencja
11:50 – 13:00 – Próba sekcyjna
13:00 – 15:00 – Obiad, Zwiedzanie wystawy Klisze Pamięci
15:00 – 16:30 – Próba tutti
16:30 – 16:45 – Przerwa
16:45 – 18:00 – Próba tutti z zespołem

Niedziela
09:00 – Rozśpiewanie (Aula)
09:15 – 10:30 – Próba
11:00 – Msza Święta oraz zakończenie warsztatów

Serdecznie zapraszamy członków chórów, scholi parafialnych oraz wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i doskonalić warsztat wokalny i instrumentalny.

Prowadzący:

Małgorzata Łukasik

Studentka II roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, specjalność: dyrygentura chóralna i przedmioty ogólnomuzyczne, w klasie dr hab. Iwony Bańskiej, prof. AM. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie rytmiki.

Jako chórzystka współpracowała z Chórem Maksymalni z Harmęż, Chórem Miasta Oświęcim, Chórem Mieszanym Katedry Wawelskiej, Chórem Kameralnym oraz Zespołem Wokalnym Muzyki Dawnej Ambitus Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2021 roku prowadzi Żeński Zespół Wokalny ROCHOir z Oświęcimia, z którym zdobyła m.in. III miejsce oraz srebrny dyplom na 51. Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat w Legnicy (2021), a także I miejsce i złoty dyplom w kategorii chórów kameralnych na 17. Międzynarodowym Konkursie Chórów Gaude Cantem im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej (2022).

W 2024 roku zdobyła I miejsce oraz cztery nagrody specjalne w XIX Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu.

Dwukrotna stypendystka rektora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Monika Stawowy

Monika Stawowy – absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (studia licencjackie) oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (studia magisterskie) na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: edukacja muzyczna, prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz przedmioty ogólnomuzyczne. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie oboju.

Jako chórzystka współpracowała z Chórem Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina oraz Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie jest członkinią Żeńskiego Zespołu Wokalnego RoChoir , z którym zdobyła m.in.:
III miejsce oraz srebrny dyplom na 51. Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat” (2021),
I miejsce i złoty dyplom w kategorii chórów kameralnych na 17. Międzynarodowym Konkursie Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej (2022).

Od lat pełni funkcję dyrygentki , prowadząc:
Chór Maksymalni przy Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach,
Chór Miasta Oświęcim,
Chór Dziecięcy Osiedlowego Domu Kultury Zasole.

Na co dzień uczy kształcenia słuchu i wiedzy o muzyce w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oświęcimiu .

Zafascynowana teorią uczenia się muzyki według Edwina Eliasa Gordona, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, rozwijając muzyczne umiejętności zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Elżbieta Pawlusiak

Ukończyła Panstwową Szkole Muzyczna II st. im. Mieczyslawa Karlowicza w Katowicach w klasie gitary oraz Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Dwukrotna stypendystka rektora Akademii Muzycznej w Katowicach. Związana z chórem Maksymalni i chórem Miasta Oświęcim jako asystent dyrygenta i członek chórów.

Od 2023 roku obejmuje stanowisko dyrygenta chóru Urbanum przy parafii PW. Sw. Urbana w Brzeszczach. Jej głównym zainteresowaniem jest solfeż i kształcenie poczucia tonalnego. Członkini Stowarzyszenia im. Zoltana Kodalya w Polsce.

Od 2021 roku członkini Żenakiego Zespołu Wokalnego Rochoir.

Zofia Wróbel

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach, którą ukończyła w klasie skrzypiec prof. Beaty Warykiewicz-Siwy.
W roku 2015 obroniła pracę magisterską z zakresu pamięci w wykonawstwie instrumentalnym. Szkoliła swój warsztat na kursach mistrzowskich prowadzonych
przez prof. Yuri Volgina, Henryka Kowalskiego, Kazimierza Skowronka.

Występowała pod batutą znanych dyrygentów, takich jak Antoni Wit, Gabriel Chmura, Jacek Kasprzyk, Larry Livingston. Brała udział w wielu festiwalach i koncertach krajowych i zagranicznych. Na co dzień pracuje w Kameralnej Orkiestrze Miasta Jaworzna „Archetti:” Oprócz muzyki lubi górskie wyprawy, taniec towarzyski oraz czytanie książek.

podziel się:
Arkadiusz Góra OFMConv

1,5 % podatku wiele dla nas znaczy

Dziękując za wszelkie dobro pokornie prosimy o przekazanie 1,5% podatku na realizowane przez nas projekty. Razem zrobimy więcej!