Miłośnicy Niepokalanej w Harmężach

„Patrząc ku Maryi na wzburzonym morzu życia” – pod tym hasłem już po raz trzeci spotkali się końcem września 2018 roku miłośnicy Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, aby poznawać duchowość maryjną polskich świętych.

Duchową przewodniczką minionego spotkania była św. Urszula Ledóchowska, która w swoim życiu mocno akcentowała codzienność Maryi; Jej zwyczajna praca, obowiązki, trudności i przeciwności. Maryja była dla niej jak Gwiazda na morzu, która wskazywała właściwy kierunek szczególnie wówczas, gdy nie wiadomo, w którą stronę „płynąć”.

Siostra Ewa Bońkowska z Warszawy prowadząc spotkanie zaznaczyła także, że św. Urszula uczy nas bezgranicznego zaufania Bogu, szczególnie w sytuacji po ludzku beznadziejnej. W swojej bogatej działalności, s. Ledóchowska była niezłomna w powziętym wcześniej celu, pokonując krok po kroku trudności.

„Wychodząc naprzeciw formacyjnym potrzebom pogłębienia duchowości maryjnej, chcemy Wam zaproponować cykl wykładów z zakresu Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej. Ma ona w swoim założeniu pomóc członkom ruchów maryjnych pogłębić ich tożsamość” – zaznaczył o. dr Piotr Cuber, Franciszkanin i organizator spotkań. Do udziału zapraszamy członków ruchów, stowarzyszeń, grup i wspólnot maryjnych. „Nauczycielami” będą w niej wybitni mistrzowie życia duchowego — święci i błogosławieni żyjący i kształtujący swoją duchowość w Kościele polskim – dodał o. Cuber.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 23-25 listopada 2018 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia. Więcej informacji na: www.harmeze.franciszkanie.pl