Niebiańskie przesłanie miłości – 79. rocz. śmierci św. Maksymiliana

W piątek 14 sierpnia 2020 r. przedstawiciele wspólnot Rycerstwa Niepokalanej i czciciele Ojca Maksymiliana zgromadzili się w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach, aby uczcić 79. rocznicę jego męczeńską śmierć.

„Dziękuje za waszą odwagę taką rycerską, która sprawiła, że górę nie wziął lęk, ale głębokie przekonanie, że tutaj trzeba być” – powiedział rozpoczynając homilię o. Marian Gołąb Prowincjał Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.

„Cela o. Kolbego w Auschwitz to grobowiec, który nie zawiera doczesnych szczątków św. Maksymiliana lecz pozostaje zawsze otwarty, aby dzisiejszemu i jutrzejszemu światu wskazywać niebiańskie przesłanie miłości. Pytanie jakie sobie stawiam: jak w tym miejscu można wygłaszać przesłanie miłości. A jednak to się stało […] ponieważ Maksymilian był człowiekiem wierzącym. Miał głęboką wiarę w Boga żywego” – powiedział Ojciec Prowincjał z Krakowa.

Po Eucharystii delegacja udała się do byłego obozu Auschwitz, aby w celi świętego męczennika odmówić modlitwy oraz złożyć symboliczne kwiaty.

Zobacz także:

Recommend
Share
Tagged in