Obecność Niepokalanej w Harmężach

W pierwszą sobotę miesiąca 7 grudnia 2019 r. w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach, wierni oddali siebie Niepokalanej, przyjęli Cudowny Medalik oraz wstąpili do Rycerstwa Niepokalanej.

Po Eucharystii jak w każdą pierwszą sobotę w klasztorze odbyło się spotkanie formacyjne dla mężczyzn.

Co to znaczy być Wojownikiem Maryi – to temat sobotniego spotkania, który przedstawili liderzy wspólnoty, która od października 2019 roku formuje się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia.

„Dziś druga niedziela adwentu, ale ponieważ w tym dniu przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to dla nas podwójna radość gdyż świętujemy także nasz odpust parafialny, święto parafii” – powiedział 8 grudnia br.  do zgromadzonych wiernych o. Piotr Cuber, proboszcz parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.

Kazania przez całą niedzielę i sumę odpustową poprowadził ks. Adam Bieniek, kanclerz kurii bielsko-żywieckiej, który w okolicznościowej homilii powiedział: „W raju było cudownie, ale to cudowne miejsce okazało się być nie dla ludzi i już tylko cud mógł przywrócić ludziom ten cudowny raj” – powiedział kaznodzieja. Dodał także: „Świętując Niepokalane Poczęcie NMP świętujemy cud, świętujemy nadzwyczajną interwencję samego Boga, której nie da się wytłumaczyć odwołując się tylko do przyczyn naturalnych”.

W uroczystej Eucharystii wzięli udział przedstawiciele wspólnot parafialnych, księża Salezjanie, kapłani z dekanatu oświęcimskiego oraz z sąsiedniej diecezji.

Ksiądz Adam Bieniek w końcowej modlitwie zawierzył Matce Bożej Niepokalanej całą parafię, duszpasterzy, dzieci, młodzież, chorych, cierpiących.

W niedziele popołudnie członkowie Rycerstwa Niepokalanej zgromadzili się w klasztornej kaplicy na „Godzinie Łaski”, aby przez wstawiennictwo Niepokalanej wypraszać potrzebne dary dla naszych wspólnot i każdego z nas.

 

 

Nagrania mp3 – Odpust – 8.12.2019 r. 

 

Chwała Niepokalanej!