side-area-logo

W dniach od 22 do 24 września 2017 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyło się drugie w tym roku spotkanie Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej, na które przyjechali zainteresowani duchowością maryjną z różnych stron Polski.

Uczestnicy przez weekend mieli okazje poznać św. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i jego umiłowanie Maryi, który to w jednym z listów napisał: „O, czcijcie Maryję, strójcie Jej ołtarze w sercach waszych kwiatami niewinności, cnoty, lub przynajmniej łzami pokuty, nawrócenia i szczerej poprawy […]. Ale oprócz tych świętych ołtarzy, którymi są pobożne i cnotliwe serca, dla zachęcenia słabych w wierze, upadłych w nadziei, oziębłych w miłości ku Bogu, tudzież dla pobudzenia samych siebie rozważaniem cnót Maryi do coraz świątobliwszego życia, nie zaniechajcie i w tym celu oddawać Jej cześć nabożeństwem majowym”.

Trzecie, ostatnie już spotkanie w tym roku, Franciszkanie z Centrum św. Maksymiliana z Harmęż zaplanowali na 24-26 listopada 2017 rok, na którym poznamy kolejnego świętego – o. Prokop Leszczyński OFMCap i pochylimy się nad tematem: „Rok liturgiczny z Maryją”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem duchowości maryjnej. Więcej informacji o Polskiej Szkole Duchowości Maryjnej można znaleźć na stronie:
https://harmeze.franciszkanie.pl/?p=6221

 

Recommend
Share