Spotkanie przełożonych w Harmężach

W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyło się dwudniowe (17-18 października) spotkanie przełożonych klasztorów, domów formacyjnych i odpowiedzialnych za dzieła prowincji.

„Jeśli coś robimy razem – konwentualnie, czyli w duchu naszego charyzmatu, takie życie i działalność są naznaczone szczególnymi łaskami i błogosławieństwem Bożym. Dobre i pogłębione relacje, które budujemy, tworzą najpiękniejsze dzieła. Nasza wspólna modlitwa, wykłady formacyjne, wsłuchiwanie się w mądrość płynącą z życiowych doświadczeń każdego z nas, bycie razem to okazja, aby pogłębiać nasze relacje i na nich budować dzieła, które prowadzimy. Dlatego jesteśmy dzisiaj razem: przełożeni klasztorów, domów formacyjnych i dzieł” – mówił prowincjał o. Marian Gołąb.

Ojciec Prowincjał zaprosił gwardianów i ich wspólnoty klasztorne do udziału w dziękczynieniu za beatyfikację Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Odbędzie się ono w przede dniu 1. rocznicy wyniesienia ich na ołtarze, tj. w niedzielę 4 grudnia o godz. 12.00 w Bazylice św. Franciszka w Krakowie. Eucharystia celebrowana będzie pod przewodnictwem kard. Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

jms