Wielkanoc w Harmężach

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach obchód Świętego Triduum Paschalnego, które jest najważniejszą i najbardziej uroczystą celebracją w czasie całego roku kościelnego.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył o. Robert Dziuda wprowadziła nas do wieczernika, gdzie Chrystus w dzień przed swoją męką ustanowił dwa sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Po uroczystej Mszy Świętej przedstawiciele rady parafialnej złożyli kapłanom serdeczne życzenia.

Wielki Piątek jest pamiątką, że „Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha”. Głównym elementem Liturgii Męki Pańskie, którą poprowadził o. Arkadiusz Bąk jest adoracja Krzyża, na którym zawisło zbawienia świata. Krzyż, który wierni mieli okazję uczcić, nie jest wyłącznie znakiem cierpienia i poniżenia, przede wszystkim znakiem nadziei i ostatecznego zwycięstwa Jezusa.

Najważniejszą celebrację liturgiczną, Wigilię Paschalną poprowadził proboszcz o. dr Piotr Cuber. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą świętą liturgią rozpoczęliśmy w Kościele Okres Wielkanocny, radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Zmartwychwstały Pan, który pokonał śmierć i grzech, także w Waszym życiu zawsze zwyciężał.

Radosnego ALLELUJA

Franciszkanie z Harmęż